dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 156
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    A ja pisałem wcześniej już kilka razy, że pompa pracuje prawidłowo. Wina jest tutaj po stronie użytkownika - pompa to nie piec na węgiel....

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    A ja pisałem wcześniej już kilka razy, że pompa pracuje prawidłowo. Wina jest tutaj po stronie użytkownika - pompa to nie piec na węgiel....
    Będę w taki razie wdzięczna za określenie w czym tkwił mój błąd, abym mogła go oczywiście uniknąć przy kolejnych mrozach.
    Ustawienia pompy nie były zmieniane od ustawień podczas uruchomienia pompy przez serwisanta, dom był również tak samo użytkowany.
    Ostatnio edytowane przez martisia00 ; 05-02-2014 o 13:45

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KNOW

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-447
    Posty
    2

    Domyślnie

    Szanowna Pani,
    Pompa ciepła to tylko urządzenie nafaszerowane elektroniką i ma prawo do błędów, czy jak komputer do zawieszania się.
    Jeszcze raz podkreślam że nie twierdzę że przyczyna jest po stronie użytkownika, być może był spadek napięcia lub jego zanik, który był sprawcą.
    Zgodnie z umową i po konsultacji z producentem co mniemam potwierdzi pismo serwisu fabrycznego wysłane do Pani, dysponentka serwisu ustali z Panią termin i wykonamy czynności sprawdzające okablowania pompy oraz ponowne testy pracy.
    Proszę mi wierzyć że staramy się na bieżąco śledzić zgłoszenia usterek w pompach ciepła nie tylko u klientów urządzeń producentów oferowanych w naszej firmie, od których otrzymujemy informacje serwisowe ale i na forach internetowych.

    I nie ma jednoznacznych odpowiedzi na wszystkie sytuacje jakie są opisywane.
    Ja uważam że najważniejsze dla serwisu to nie szkodzić i zawsze oceniać przed manipulacją w urządzeniu jakie to niesie za sobą skutki.
    Uważam że postąpiliśmy słusznie, po stwierdzeniu że pompa z grzałkami wygrzewa budynek, to przy takich warunkach atmosferycznych (zaspy na drodze powiatowej miały jak wracałem od Pani po pół metra), ingerencja w automatykę pompy, która mogła doprowadzić do jej wyłączenia była nie uzasadniona.
    Co zresztą wydaje mi się że ustaliliśmy wspólnie, więc proszę się nie dziwić mojemu zaskoczeniu po Pani zgłoszeniach do producenta i wpisach na forum.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał KNOW Zobacz post
    Szanowna Pani,
    Pompa ciepła to tylko urządzenie nafaszerowane elektroniką i ma prawo do błędów, czy jak komputer do zawieszania się.
    To cala elektronika w mojej pompie (+standardowy sterownik Fisko). Tak miedzy Bogeim a prawda, to do komputera jej daleko. To bardziej kalkulatorek niz komputer.

    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał KNOW Zobacz post
    Szanowna Pani,
    Pompa ciepła to tylko urządzenie nafaszerowane elektroniką i ma prawo do błędów, czy jak komputer do zawieszania się.
    Szanowny Panie,
    proponuję zejść na ziemię...
    Sterownik pompy ciepła jest "tysiąc razy" mniej skomplikowany od przytoczonego komputera, w którym użytkownik instaluje tysiąc różnych aplikacji.

    To, że jest tam również procesor (a w zasadzie mikrokontroler, czy nawet kilka) nie daje żadnego odniesienia czy porównania.

    Jeśli producent wypuszcza produkt który się zawiesza (jak Pan sugeruje - co na to Viesio??) to nieciekawie o nim świadczy.

    O całej reszcie we wnętrzu tej maszyny dla zdrowotności nie będę się wypowiadał.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  6. #46

    Domyślnie

    Powiem tak, miałam problem z działaniem pompy i nie uważam aby wstawienie zapytania na forum było czymś złym, a czuje się jakbym zorganizowała całą nagonkę na firmę instalatorską. Mając problem i przedstawiając go szerszej grupie osób liczyłam na to ( i dalej tak jest ) że zawsze co "dwie głowy to nie jedna" i być może któryś z pomysłów okaże się rozwiązaniem.

    wpis typu : oberwatorPC "A ja pisałem wcześniej już kilka razy, że pompa pracuje prawidłowo. Wina jest tutaj po stronie użytkownika - pompa to nie piec na węgiel.... " Normalnym by było aby co nieco wyjaśnić, bo skoro Pan widzi w moim działaniu jakieś błędy, to pisanie suchego postu takiego jak ten powyżej, nic nie wnosi do tematu, a tym bardziej nie przybliża nas ( a w szczególności mnie ) do rozwiązania problemu.


    Pozostałym osobom serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i tak jak napisałam wcześniej, zobaczymy co będzie się działo przy kolejnych mrozach.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał martisia00 Zobacz post
    Powiem tak, miałam problem z działaniem pompy i nie uważam aby wstawienie zapytania na forum było czymś złym, a czuje się jakbym zorganizowała całą nagonkę na firmę instalatorską. Mając problem i przedstawiając go szerszej grupie osób liczyłam na to ( i dalej tak jest ) że zawsze co "dwie głowy to nie jedna" i być może któryś z pomysłów okaże się rozwiązaniem.

    wpis typu : oberwatorPC "A ja pisałem wcześniej już kilka razy, że pompa pracuje prawidłowo. Wina jest tutaj po stronie użytkownika - pompa to nie piec na węgiel.... " Normalnym by było aby co nieco wyjaśnić, bo skoro Pan widzi w moim działaniu jakieś błędy, to pisanie suchego postu takiego jak ten powyżej, nic nie wnosi do tematu, a tym bardziej nie przybliża nas ( a w szczególności mnie ) do rozwiązania problemu.


    Pozostałym osobom serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i tak jak napisałam wcześniej, zobaczymy co będzie się działo przy kolejnych mrozach.

    Droga Pani nie piszę złośliwie ale widziałem w Pani postach dużo nieścisłości a wg zdjęć i opisów pompa pracuje poprawnie. Wychłodziła Pani sama sobie dom albo przez ustawienia pompy albo przez poddasze i tyle. Jeśli uraziłem to przepraszam.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Droga Pani nie piszę złośliwie ale widziałem w Pani postach dużo nieścisłości a wg zdjęć i opisów pompa pracuje poprawnie. Wychłodziła Pani sama sobie dom albo przez ustawienia pompy albo przez poddasze i tyle. Jeśli uraziłem to przepraszam.
    kobieta pisze ze jest takie samo jak w ubieglym roku, a wowczas wszystko bylo ok.
    Taż uważam że po tych temp jakie sa na zdjeciach pompa pracuje prawidlowo. Jednak coś sprawia że w domu jest za chlodno. I tu widze pole dla instalatora, potrzeba znacznie wiecej informacji a nam na odleglość może byc cięzko. Może rzy okazji wyjasni jaka mądra ksiażka kazała mu zrobic takie nastawy krzywej jak były na początku.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał KNOW Zobacz post
    Pompa ciepła to tylko urządzenie nafaszerowane elektroniką i ma prawo do błędów, czy jak komputer do zawieszania się.
    Nie ma prawa, zwłaszcza do zawieszania się. To nie komputer, na którym instalowane jest 100 różnych, aplikacji o sprzecznych wymaganiach.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał martisia00 Zobacz post
    nie uważam aby wstawienie zapytania na forum było czymś złym, a czuje się jakbym zorganizowała całą nagonkę
    Nie przejmuj się posądzeniami o nagonki. Moim zdaniem rzetelnie przedstawiłaś problem i szukasz rozwiązania - oby wszystko się dobrze skończyło. Mogłabyś podać jakie masz temperatury na DZ po ciepłej i zimnej stronie, bo nie mogę znaleźć ?
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #51

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś na dzień dobry przyjmuje zawieszanie się urządzenia, jego awarie jako normalny stan rzeczy to czym prędzej powinien zmienić profesję. Z założenia robi się urządzenia bezawaryjne o wysokiej jakości. Zatem firma KNOW w tym momencie wystawiła sobie naprawdę złe świadectwo.
    Trochę się elektroniką w ostatnim czasie zajmuję, więc potwierdzam to co koledzy wyżej napisali. Mikrokontroler AVR lub tym podobny, który obsługuje czujniki temperatury i steruje przekaźnikami to nie jest kosmiczna technologia.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Nie przejmuj się posądzeniami o nagonki. Moim zdaniem rzetelnie przedstawiłaś problem i szukasz rozwiązania - oby wszystko się dobrze skończyło. Mogłabyś podać jakie masz temperatury na DZ po ciepłej i zimnej stronie, bo nie mogę znaleźć ?
    Czy chodzi Ci o temperatury in i out ? bo tylko takie mam wykazywane w pompie :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0168[1].jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	241752

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar rafikW
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    woj.pomorskie
    Posty
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał martisia00 Zobacz post
    Czy chodzi Ci o temperatury in i out ? bo tylko takie mam wykazywane w pompie :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0168[1].jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	241752
    Na wejściu z DZ temp. rzędu -2,0...-2,5 a na wyjściu -4,0...-4,5 st.C ?
    To trochę słabo i może oznaczać za małe DZ.
    Jaki rodzaj i parametry (, liniowe, spiralne, długości, średnica rur, dobiegu) ?
    "Barwny EC132". Podłogi ok.169m2 kubatura ok.430m3 tylko ogrz.podł. Posadzka 15cm; anhydryt śr.6,5cm. Ściany Ytong 24cm+20cm λ=0,031. Poddasze 15cm piana PUR zamkniętokom. Reku. PC c.o. Dimplex SI 7TE bez bufora od 07.2014; c.w.u. Dimplex BWP 30HLW. DZ: 6 pętli po 100m w glebie śr.glin. Okna 3szybowe Tytan MS i Fakro FTT U5. Taryfa G12w.
    sezon: zużycie c.o.;(%T2);koszt;godz pracy spręż:
    13/14: 2792;(84%);1095;1375
    14/15: 2728;(93%);993;1362
    15/16: 2616;(92%);960;1300

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafikW Zobacz post
    Na wejściu z DZ temp. rzędu -2,0...-2,5 a na wyjściu -4,0...-4,5 st.C ?
    To trochę słabo i może oznaczać za małe DZ.
    Jaki rodzaj i parametry (, liniowe, spiralne, długości, średnica rur, dobiegu) ?
    Podawała:
    200mb odwiertów ukośnych
    PC 10kW
    Podłogówka 210m2

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar rafikW
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    woj.pomorskie
    Posty
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Podawała:
    200mb odwiertów ukośnych
    PC 10kW
    Podłogówka 210m2
    Nie ma w stopce. Nie siedzę całymi dniami na forum i nie czytam od deski do deski wszystkich wypowiedzi.
    Co do temperatur DZ: z odwiertów ukośnych (to takie pionowe ale wykonane na odpierdziel ?) - temperatura wejściowa na poziomie -2,5 st.C ???
    "Barwny EC132". Podłogi ok.169m2 kubatura ok.430m3 tylko ogrz.podł. Posadzka 15cm; anhydryt śr.6,5cm. Ściany Ytong 24cm+20cm λ=0,031. Poddasze 15cm piana PUR zamkniętokom. Reku. PC c.o. Dimplex SI 7TE bez bufora od 07.2014; c.w.u. Dimplex BWP 30HLW. DZ: 6 pętli po 100m w glebie śr.glin. Okna 3szybowe Tytan MS i Fakro FTT U5. Taryfa G12w.
    sezon: zużycie c.o.;(%T2);koszt;godz pracy spręż:
    13/14: 2792;(84%);1095;1375
    14/15: 2728;(93%);993;1362
    15/16: 2616;(92%);960;1300

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafikW Zobacz post
    Nie ma w stopce. Nie siedzę całymi dniami na forum i nie czytam od deski do deski wszystkich wypowiedzi.
    Co do temperatur DZ: z odwiertów ukośnych (to takie pionowe ale wykonane na odpierdziel ?) - temperatura wejściowa na poziomie -2,5 st.C ???
    Co do jakości wykonania - to na razie wiadomo tylko, że jakiś czas temu pojawił się (prawdopodobnie) wyciek.
    Przez ukośne rozumiem - wiercone pod kątem w różnych kierunkach z jednego miejsca. Ale to tylko moje przypuszczenia.
    Co do obecnych niskich temperatur DZ, to może koleżanka poda jakie były przed rokiem.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Jak dla mnie te pokazane temperatury wykazują ZEROWĄ wiarygodność.
    Nie wiem jak to możliwe aby ZAWSZE występowała identyczna delta - tutaj 2,0K. Niezależnie od temperatury, zawsze wyjście jest niższe od wejścia o dokładnie dwa stopnie. Tego w praktyce nie ma, niższa temperatura zasilania to niższa moc chłodnicza, jeśli niższa moc to delta spada.

    ...chyba że odwierty ukośne, owszem, ale od pionu odchylone o 89,5stopnia
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Niech sprawdzi delte podczas grzania CWU. Wtedy ronica pomiedzy ta z grzania CO bedzie duza i nawet na takim markowym sprzecie powinno sie dac zuwazyc roznice.

    Nawet tak duze "zukosowanie" odwiertow wplywu miec nie powinno, bo zmienna delta to wlasciwosc samego urzadzenia a nie rodzaju DZ (poziome czy pionowe).
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #59

    Domyślnie

    U mnie z tymi temp jest identycznie. Tez roznica 2k. Ale wiedzialem ze tak nie może być i założyłem sobie przylgowe na zasilaniu i powrocie DZ, mam okolo 3 roznicy oczywiscie nie zawsze. Ale zaciekawiony tą rowną różnicą zaglądnąłem do pompy i nigdzie nie znalazłem czujnika powrotu. Zasilania jest i temperatury zasilania pokazywane na pompie przewaznie zgdadzja sie z czujnikiem przylgowym. Temp zasilania pokazywane u martusia00 są raczej prawidlowe ale te na powrocie ma zapewne nizsze.
    Skąd Viessmann wziął te temperatury powrotu....nie mam pojęcia
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    U mnie z tymi temp jest identycznie. Tez roznica 2k. Ale wiedzialem ze tak nie może być i założyłem sobie przylgowe na zasilaniu i powrocie DZ, mam okolo 3 roznicy oczywiscie nie zawsze. Ale zaciekawiony tą rowną różnicą zaglądnąłem do pompy i nigdzie nie znalazłem czujnika powrotu. Zasilania jest i temperatury zasilania pokazywane na pompie przewaznie zgdadzja sie z czujnikiem przylgowym. Temp zasilania pokazywane u martusia00 są raczej prawidlowe ale te na powrocie ma zapewne nizsze.
    Skąd Viessmann wziął te temperatury powrotu....nie mam pojęcia
    W tej PC wyświetlane są obydwie temperatury na parowniku, przy czym jedna z nich jest całkowitą fikcją...hmm.
    Co to za jaja?!

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony