dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Piec na ekogroszek

    Witam wszystkich
    zalogowałem się bo chcę kupic piec w przyszłym roku na ekogroszek. Tak naprawde nie mam pojęcia co , gdzie i jak to ugryźć
    moze zaczne od tego że mam dom 120 kw z garażem , dom jest ocieplony , tzn. sciany , dach oraz strop i zamierzam zainstalowac sobie takowy piec , bo palenie węglem juz mnie doprowadza do nerwicy ,
    Mam pytanie , jaki duzy piec powinienem szukać , i na jakie spalanie powinienem sie przygotowac , tak orientacyjnie
    na ta chwilę idzie mi na sezon grzewczy jakies 2.5 - 3 ton węgla , ale to wynoszenie popiołu codziennie , rozpalanie , przynoszenie codziennie węgla i ten dym przy rozpalaniu , że nie widac osiedla juz mi się znudził.
    Dziękuje z góry za odpowiedzi oraz za porady
    Pozdrawiam
    Jacek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    przeczytaj mój poradnik
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...na-ekogroszek/

    wykorzystaj kalkulator z tej stronki
    http://cieplowlasciwie.pl/

    aby policzyć ile ciepła Twój dom potrzebuje

    potem odpowiedz sobie na pytanie czy i jakiej mocy kociołek tam wstawisz
    a może zmienisz zdanie w sprawie sposobu ogrzania domu?
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #3

    Domyślnie piec na ekogroszek

    Cytat Napisał jacmih04 Zobacz post
    Witam wszystkich
    zalogowałem się bo chcę kupic piec w przyszłym roku na ekogroszek. Tak naprawde nie mam pojęcia co , gdzie i jak to ugryźć
    moze zaczne od tego że mam dom 120 kw z garażem , dom jest ocieplony , tzn. sciany , dach oraz strop i zamierzam zainstalowac sobie takowy piec , bo palenie węglem juz mnie doprowadza do nerwicy ,
    Mam pytanie , jaki duzy piec powinienem szukać , i na jakie spalanie powinienem sie przygotowac , tak orientacyjnie
    na ta chwilę idzie mi na sezon grzewczy jakies 2.5 - 3 ton węgla , ale to wynoszenie popiołu codziennie , rozpalanie , przynoszenie codziennie węgla i ten dym przy rozpalaniu , że nie widac osiedla juz mi się znudził.
    Dziękuje z góry za odpowiedzi oraz za porady
    Pozdrawiam
    Jacek
    Witaj Jacek. Widzę, że miałeś możliwość przeczytać całe poradniki. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy, czy rady, to napisz mi kilka danych. Z czego zbudowany jest twój dom, czy jest podpiwniczony, jakiej grubości jest ocieplenie i z czego wykonane, jakie masz okna, drzwi, jak najwięcej danych. Ja osobiście mieszkam trzy lata w nowym domu (100 + 20 garaż nieogrzewany - parterowy), który zbudowałem. Mam ogrzewanie grzejnikowe, piec Ogniwo EKO 15 KW + ogrzewacz ciepłej wody dwupłaszczowy - 100 l. W ubiegłym roku ( 2012) rozpaliłem kocioł 1 grudnia. W tym sezonie rozpaliłem 15 grudnia. Do tego momentu wieczorami paliłem w kominku. Latem ciepłą wodę grzeję elektrycznie - ekogroszkiem jest nieopłacalne. Jestem bardzo zadowolony z mojego ogrzewania i z kotła. Jeżeli będziesz zainteresowany, to napisz. Służę radą. Pozdrawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jeśli to ten Wiązów w dolnośląskim to podjedź, pooglądasz, może coś Ci się spodoba.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niedźwiedź Zobacz post
    Witaj Jacek. Widzę, że miałeś możliwość przeczytać całe poradniki. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy, czy rady, to napisz mi kilka danych. Z czego zbudowany jest twój dom, czy jest podpiwniczony, jakiej grubości jest ocieplenie i z czego wykonane, jakie masz okna, drzwi, jak najwięcej danych. Ja osobiście mieszkam trzy lata w nowym domu (100 + 20 garaż nieogrzewany - parterowy), który zbudowałem. Mam ogrzewanie grzejnikowe, piec Ogniwo EKO 15 KW + ogrzewacz ciepłej wody dwupłaszczowy - 100 l. W ubiegłym roku ( 2012) rozpaliłem kocioł 1 grudnia. W tym sezonie rozpaliłem 15 grudnia. Do tego momentu wieczorami paliłem w kominku. Latem ciepłą wodę grzeję elektrycznie - ekogroszkiem jest nieopłacalne. Jestem bardzo zadowolony z mojego ogrzewania i z kotła. Jeżeli będziesz zainteresowany, to napisz. Służę radą.
    dom jest 9 letni , czyli prawie nowy
    Pozdrawiam.

    Cześć
    dom postawinony jest z suporexu , pustaki 24 cm grubości , ocieplenie styropian 10 cm, dom nie jest podpiwniczony , okna plastikowe , drzwi plastikowe oszklone
    poddasze ocieplone , tzn.pod dachem jest wełna z tego co pamiętam to grubości 25 cm? , jakos chyba tak , strop drewniany i jest tez ocieplony wełną 15 cm, powierzchnia podłóg jakies nie całe 100 mkw , ale będę dobudowywał garaz który też chcę aby był ogrzewany , moze nie cały czas , ale prowadze hodowle owczarków niemieckich i jak suka bedzie sie szczenic to własnie tam chcę aby była , dlatego musi byc ogrzewany
    interesowałby mnie piec z wyjsciem do komina z boku , o ile takie są , albo z wyjsciem z góry , poniewaz jezeli postawię piec z wyjsciem z tyłu to podajnik będzie na srodku kotłowni
    piec musi mi sie zmiescic w wnęke miedzy kominem a scianą i ta wnęka ma 143 cm , i tam chciałbym zmiescic ten piec
    nie wiem czy wszystko napisałem , jak cos to proszę mnie poprawic
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jacmih04 ; 14-02-2014 o 20:04

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jeśli to ten Wiązów w dolnośląskim to podjedź, pooglądasz, może coś Ci się spodoba.

    tak to ten wiązów o którym piszesz
    napewno podjade i pogadamy bo temat bardzo mnie interesuje , a do starego grodkowa mam niedaleko

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacmih04 Zobacz post
    tak to ten wiązów o którym piszesz
    napewno podjade i pogadamy bo temat bardzo mnie interesuje , a do starego grodkowa mam niedaleko
    W tygodniu po 15-ej w soboty i niedziele też możesz podjechać jak nie masz czasu w tygodniu, tylko tyrknij że jedziesz.
    Byłem tam ostatnio w węglem, chyba Kurów i w samym Wiązowie.
    Mam tam firmę p. Marek Ziółkowski, nie wiem jak nazywa się dokładnie ten "fach" ale zajmuje się wykonywaniem ozdób elewacji na domach.
    Bardzo fajne rzeczy robi
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szkieletoradi

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    W odniesieniu do twojego pytania jacmih04 dotyczącego pieca na ekogroszek to tak naprawdę istotna jest tylko jedna rzecz zmiana zwykłego smieciucha na automatyczny piec co likwiduje nieznośną potrzebe codziennego, kilkukrotnego łażenia do pieca. Nie istotne sa parametry budynku, grubości ocieplenia, czy faktu posiadania piwnic bo ty i tak nie będziesz często wykorzystywał faktycznej mocy pieca i nie słuchaj pseudofachowców wciskających jakieś przeliczniki kw na m2. Spalałeś w chałpie 3 tony węgla i tak zostanie bo ciepło lubi tony i nie da się nawet w ekogroszku oszczędzać na ilości - jedyna oszczędność to cena tony ja za eko płace 560 za tone a do smieciucha wyszło by z 800. Jak znasz trochę ogniwo to bież w ciemno albo poczekaj bo z tego co wiem planuja zrobić piec 10kw zamiast 15-ki bo tak na prawdę to 80% czasu piec chodzi z wykorzystaniem takiej mocy. Mój ma 16Kw dom ma 170m a ja ustawiłem nadmuch 33% dla pieca mocy 8Kw. Jeszcze tej zimy nie zmieniłem ustawień i jest 20-21 stopni. Nie ma sensu wymyślać ty szukaj najmniejszego, o dobrych parametrach mechanicznych- podajnik cały żeliwny i tyle. No i na cenkę zakupu zwróć uwagę. Jeszcze raz polecam ogniwo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony