dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc w montażu obudowy kominka

    Witam

    Mam zainstalowany kominek i nadszedł czas na obudowę.
    Na zdjęciu pierwszym wszystko widać

    Izolacja z wełny mineralnej. Nie bardzo jestem w stanie ogarnąć sposób mocowania i izolacji belki.

    Na zdjęciu drugim wygląd kominka jaki mniej więcej chcę uzyskać.

    Miejsce instalacji Czyżemin
    Jeśli ktoś by miał ochotę wspomóc mnie swoją wiedzą i pomóc w montażu to byłbym wdzięczny (oczywiście nie za darmo)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek1.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	303283   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rustykalne32 (1).jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	303284  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To ja za darmo Ci doradzę. Poczytaj najpierw trochę forum kominkowe...Masz kominek montowany w sytuacji tzw wysokiego ryzyka p.poż, a zaczynasz od niewłaściwych materiałów (wełna). Poczytaj, proszę...

  3. #3

    Domyślnie

    Drewno jest tylko na stropie i zdaje sobie sprawę że tam trzeba dobrze wyizolować i zrobić komorę dekompresyjną. Zależało by mi więc na fachowej pomocy najlepiej osoby która znalazła by chwilkę czasu by do mnie podjechać.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ventix Zobacz post
    Drewno jest tylko na stropie i zdaje sobie sprawę że tam trzeba dobrze wyizolować i zrobić komorę dekompresyjną. Zależało by mi więc na fachowej pomocy najlepiej osoby która znalazła by chwilkę czasu by do mnie podjechać.
    Nie wiem co lepsze. Tu jest wszystko na widoku, jak się ktoś z nas pomyli, inni zaraz mu wytkną. Trudno jednoznacznie kogoś polecić...Śliska sprawa.

    Masz trochę za wysoko trójnik, ale ściana za kominkiem mnie intryguje. To ściana z materiału niepalnego? Chodzi o tę do której dochodzą belki konstrukcyjne ściany na lewo od kominka. Czy jest to też ściana drewniana czymś pokryta/zaizolowana?

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Na oko widać że na bale z drewna jest naklejona izolacja .
    Piotr dobrze napisał KOMINEK WYSOKIEGO RYZYKA ...
    Najlepiej weź sobie kumatego wykonawce ... tylko nie gipsiarza co wszystko potrafi .
    Zobacz nas kominek "Tomaszów" który jest w domu z bala w dodatku komin ma za sścianą...
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    Za kominkiem postawiona jest ścianka z ytong-a w odległości kilku cm o od konstrukcji drewnianej

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zobacz nas kominek "Tomaszów" który jest w domu z bala w dodatku komin ma za sścianą...
    Nie potrafię znaleźć tego kominka

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ventix Zobacz post
    Nie potrafię znaleźć tego kominka
    A to Darek tylko sobie tylko reklamę wykorzystuje...

    Cieszy mnie to, że masz ścianę ogniową. Jeden kłopot z głowy.

    Kominek, szczególnie jego górę, musisz zrobić mądrze i z odpowiednich materiałów. Ta wełna to z biedy czy z niewiedzy

  9. #9

    Domyślnie

    Nie ukrywam że trochę chciałem obciąć koszty. Może uda się nie robić komory dekompresyjnej i po prostu nie dociągać obudowy do samego sufitu, jak by tam była wolna przestrzeń to może było by najbezpieczniej.

  10. #10

    Domyślnie

    A co myślicie żeby zabudować wnęki w suficie płytą g-k albo zwykłą deską na płasko a uzupełnić wełną tak by nie miało gdzie się zbierać gorące powietrze.
    Tak jak narysowałem na zdjęciu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	303322  
    Ostatnio edytowane przez ventix ; 08-02-2015 o 17:27

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Mam nadzieje że wiesz ile kosztuje budowa domu?! Chcesz głupią oszczędnością kilkuset złotych puścić go z dymem, albo zasmrodzić na kilka tat przypalającą się wełną kominkową? Szukaj oszczędności na drzwiach, na kiblu, na farbie czy na lampach, ale nie na bezpieczeństwie p.poż!.

    "...po prostu nie dociągać obudowy do samego sufitu, jak by tam była wolna przestrzeń to może było by najbezpieczniej...."- tak będzie najlepiej.

    Pomysł z Twojego rysunku nie wchodzi w rachubę - za blisko rura kominowa.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ventix Zobacz post
    A co myślicie żeby zabudować wnęki w suficie płytą g-k albo zwykłą deską na płasko a uzupełnić wełną tak by nie miało gdzie się zbierać gorące powietrze.
    Tak jak narysowałem na zdjęciu
    Co to jest na tych ścianach za wkładem (paleniskiem) kominkowym?
    Chyba nie wełna? Nie doczytałem w wcześniejszych postach....

    Najlepiej zamknąć obudowę parę cm powyżej wpięcia do komina podwójną płytą izolacyjną (nie wełną !!!) i zostawić wolną przestrzeń
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 08-02-2015 o 17:53

  13. #13

    Domyślnie

    To jak powinienem to zabezpieczyć żeby wg Ciebie było ok, bo już całkiem zgłupiałem

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Co to jest na tych ścianach za wkładem (paleniskiem) kominkowym?
    Chyba nie wełna?
    Wełna ale na razie tylko sobie tam leży

  15. #15

    Domyślnie

    A czy mogę wnętrze zabezpieczyć wełną i a tylko na górze dać płyty izolacyjne ?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ventix Zobacz post
    A czy mogę wnętrze zabezpieczyć wełną i a tylko na górze dać płyty izolacyjne ?
    Jakie wnętrze chcesz zabezpieczać wełną i po co?

    PISAŁEM O ZAMKNIĘCIU OBUDOWY PONIŻEJ SUFITU, a kilka cm powyżej wejścia do komina.
    Tam powyżej zamknięcia najlepiej jak zostanie wolna przestrzeń.

    Ludziska co Wy z tą wełną? Tyle zdjęć i informacji w internecie o jej nieprzydatności do budowy kominków....

    Budynek drewniany, zero możliwości akumulacji (magazynowania) ciepła.... i jeszcze wełna...
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 08-02-2015 o 18:07

  17. #17
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał ventix Zobacz post
    Nie potrafię znaleźć tego kominka
    www.kafle-kominki.pl
    Zakładka Kominki pierwszy rząd fotek ostatnia po prawej.
    Darek B

  18. #18
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał ventix Zobacz post
    A co myślicie żeby zabudować wnęki w suficie płytą g-k albo zwykłą deską na płasko a uzupełnić wełną tak by nie miało gdzie się zbierać gorące powietrze.
    Tak jak narysowałem na zdjęciu
    Bardzo prosta droga do pożaru .
    Człowieku przestań kombinować bo sobie dom z dymem puścisz .
    Darek B

  19. #19

    Domyślnie

    Kombinuję i pytam bo nie chcę poznać co to pożar

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Najtaniej i najbezpiczniej będzie zrobić tak jak sam to pierwszy zasugerowałeś: nie dociągac do sufitu. Jak chcesz do sufitu, wycenie Ci komorę dekompresyjną na priv, moja ekipa wpadnie na 2-4 godziny i po krzyku. Dojazd wyjdzie tyle co robocizna, ale dom ochronisz przed czerwonym kurem....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony