dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie Fundamenty krok po kroku?

    Witam.
    Czy znalazła by się jakaś osoba co by mi wytłumaczyła jak zrobić fundamenty od zera.
    Powiem tak stoi dom piwnica i 2 piętra, piwnica na zewnątrz pomalowana jakimś czarnym mazidłem i zasypana do połowy, tak że aby okna widać.
    W środku piwnicy na ławach widzę papę pod ścianami nośnymi i działowymi.
    Pierwszy błąd jaki zobaczyłem to że brak jakichkolwiek rur do kanalizacji i jakichkolwiek wyjść do szamba.
    A drugie pytanie jest następujące.
    W środku w tej piwnicy na całej powierzchni jest wysypany piach a na piachu są kamienie.
    I co teraz należy zrobić??? Te kamienie wywalić i zostawić sam piach i na to jakiś chudy beton, potem na ten beton położyć papę aby mi wody nie ciagło do budynku??? czy ta papa pod ścianami nośnymi i działowymi wystarczy??
    Czy jak to należy teraz zrobić???

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablojarocin Zobacz post
    Czy jak to należy teraz zrobić???
    Do wróżki pojść .



    A jak nie, to opisac co własciwie chesz. W tytule pytasz o fundamenty "krok po kroku" a w drugim zdaniu piszesz że dom stoi. To po kiego grzyba chcesz fundamenty ?

    Ten dom to nowy , stary, ma projekt, nie ma itd piasek i kamienie jakie kurde kamienie, tłuczeń czy kamienie polene jak głowa?

    Opisz problem tak aby czytający wiedział o co lata. Inaczej wróżka i to dobra.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Budynek stoi. ale był wybudowany 20 lat temu. ja go dostałem od dziadka i chciałem ruszyć z budową.
    I w piwnicy jest tylko piasek i na piasku około 20 cm takiego kamienia z pola takie bryłki 5 cm.
    I nie wiem co dalej czy wylac na te kamienie beton i na to folie albo papę i wylać znowu beton.
    Może te kamienie wyrzucić z tej piwnicy??
    Proszę jak najlepiej to zrobić i żeby wody mi nie ciagło od gruntu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Pisz ortograficznie, używaj polskich czcionek /ogonki/. Bardziej będzie można zrozumieć twoje postulaty.

    Na początek - wysokość tej piwnicy. Zastanów się nad docelową wysokością - i do tego trzeba dopasować warstwy,
    czy nadlewać na tym co jest, czy usuwać trochę... Ogólnie jak tam w tej piwnicy sobie spacerujesz bez gumioków to nie jest źle z wodą ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wylewasz chudy beton (kamienie wybierasz w zależności od wysokości)
    Na chudy dajesz izolacje wodoszczelną (mazidło, papa lub cokolwiek co jest do tego stworzone)
    Ważne izolacja ta musi się połączyć z izolacja(papą) jaką masz pod ścianami nośnymi i działowymi w piwnicy (na zakład min chyba 10 cm)
    Na zaizolowany chudy dajesz styropian zależnie od pożądanej wysokości - chyba że nie zależy ci na termoizolacji
    Na styropian dajesz folie - może być zwykła czarna budowlana
    na folie wylewasz posadzkę z dylatacją od ścian i w progach
    Na posadzkę dajesz podłogi wg uznania lub malujesz

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    Witajcie ! Proszę o pomoc! Buduję bliźniaka, znaleźliśmy tania ekipę budowlaną, która obiecywała zająć się sprawnie i samodzielnie wszystkim. W chwili obecnej, kiedy zaczęli już kopać fundamenty, rozmyślili się, tym samym zostawiając nas na pastwę losu. Co robić w takiej sytuacji ? Szukać kogoś, kto będzie kontynuował pracę, czy czekać do wiosny ? Niestety większość firm, podchodzi dość sceptycznie do pracy o tej porze roku.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Masz szczęście, że inni nie chcieli Cię naciągnąć.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zostawiasz do wiosny kopiesz głębiej o to co zmięknie.
    Teraz jest zmarzłe i też lepiej nie ruszać.
    Ja bym poczekał do wiosny bo potem mimo większych trochę nakładów na fundamenty (głębsze) to chyba mniej kłopotów np z osiadaniem budynku.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Od ławy fundamentu do sufitu mam 230 cm. Kamieni mam usypaną warstwę na 20 cm i pod spodem piach. Tylko kolega coś pisał o zakładzie na papę od ścian działowych i nośnych, i tu jest problem. Tam gdzie stoi ściana nośna to zakładu nie ma bo jest tak gruba ja fundament, a tutaj gdzie są ściany działowe to będzie zakład około 10 cm.
    I mam takie pytanko. Czy mógłbym w miejscach gdzie są drzwi ławy wykuć tak jak na rysunku(kolor niebieski)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundament.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	240934

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    Czyli powinnam wstrzymać się z budową? Od wczoraj intensywnie poszukujemy chętnej do pracy ekipy, niemniej jednak nikt nie jest skłonny podjąć się zadania. Budowa niedaleko Wrocławia, pogoda iście wiosenna. Zależy nam na wybudowaniu bliźniaka, jak najszybciej. Kluczową sprawą są pieniądze - interesuje nas firma w jak najlepszej cenie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał lena_89 Zobacz post
    Czyli powinnam wstrzymać się z budową? Od wczoraj intensywnie poszukujemy chętnej do pracy ekipy, niemniej jednak nikt nie jest skłonny podjąć się zadania. Budowa niedaleko Wrocławia, pogoda iście wiosenna. Zależy nam na wybudowaniu bliźniaka, jak najszybciej. Kluczową sprawą są pieniądze - interesuje nas firma w jak najlepszej cenie.
    Nie wiemy jaką masz pogodę u nas na podkarpaciu leży sporo śniegu. Co to znaczy pogoda wiosenna? Masz > +5 calą dobę to buduj ale weź pod uwagę ryzyko że temp spadnia np do -20 na kilka dni.

    Ekipy nie cha robić ze względu na co ? pogoda, wynagrodzenie, czy brak czasu ?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablojarocin Zobacz post
    Od ławy fundamentu do sufitu mam 230 cm. Kamieni mam usypaną warstwę na 20 cm i pod spodem piach. Tylko kolega coś pisał o zakładzie na papę od ścian działowych i nośnych, i tu jest problem. Tam gdzie stoi ściana nośna to zakładu nie ma bo jest tak gruba ja fundament, a tutaj gdzie są ściany działowe to będzie zakład około 10 cm.
    I mam takie pytanko. Czy mógłbym w miejscach gdzie są drzwi ławy wykuć tak jak na rysunku(kolor niebieski)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundament.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	240934
    Chcesz zrobic wylewke na ławie a w ławie podkuc pod próg? Po co?

    Ile chcesz tego podkuć, podaj w cm metrach może coś podpowiemy.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Chcesz zrobic wylewke na ławie a w ławie podkuc pod próg? Po co?

    Ile chcesz tego podkuć, podaj w cm metrach może coś podpowiemy.
    Kolego.
    Chodzi mi o to że od ławy do sufitu mam 230cm, Jakby wykuć te 20cm to bym miał 250 cm. I się pytam czy można takie coś zrobić w fundamencie.

    Cytat Napisał aiki;
    Wylewasz chudy beton (kamienie wybierasz w zależności od wysokości)
    Na chudy dajesz izolacje wodoszczelną (mazidło, papa lub cokolwiek co jest do tego stworzone)
    Ważne izolacja ta musi się połączyć z izolacja(papą) jaką masz pod ścianami nośnymi i działowymi w piwnicy (na zakład min chyba 10 cm)
    Jak nie mam pod ścianami tego zakładu na 10 cm(nie ma wogule) to jak to zrobić???

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jakieś dobre mazidło aby połączyło to co pod scianą z tym co na chudym na tyle szczelnie by w razie czego nie przeciekało bądź nie podciągało wilgoci

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablojarocin Zobacz post
    Kolego.
    Chodzi mi o to że od ławy do sufitu mam 230cm, Jakby wykuć te 20cm to bym miał 250 cm. I się pytam czy można takie coś zrobić w fundamencie.
    Raczej nie można.

    Po co ci wys 250cm piwnicy?

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    Pogoda jest ładna, ale nocą faktycznie są przymrozki.
    Jeżeli chodzi o ekipy, są tacy, którzy chcą zacząć wiosną, inni nie mają czasu, a jeszcze inni to wycenę swoich usług biorą po prostu z księżyca.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Raczej nie można.

    Po co ci wys 250cm piwnicy?
    Bo chciałem sobie biuro zrobić, a w pomieszczeniu użytkowym to musi być wys 2,5 metra.
    To teraz od nowa ile dać chudego betonu 10 cm wystarczy??
    Na ten chudy beton dać mazidło jakiej firmy bo tyle już widziałem na internecie że nie wiem który wybrać.
    I na styropian, to musi być jakiś inny bardziej twardy??? Czy ten zwykły wystarczy??
    Ostatnio edytowane przez pablojarocin ; 08-02-2014 o 06:05

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Chudego 10cm wystarczy. Jesli chodzi o mazidło to niestety nie pomogę - jeszcze tego nie przerabiałem.
    Styropian musi być taki na podłogę - twardszy.
    Jeśli chodzi o podkucie ławy fundamentowej to już to gdzieś widziałem ale niech się wypowie jakiś architekt albo kierownik budowy.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Chudego 10cm wystarczy. Jesli chodzi o mazidło to niestety nie pomogę - jeszcze tego nie przerabiałem.
    Styropian musi być taki na podłogę - twardszy.
    Jeśli chodzi o podkucie ławy fundamentowej to już to gdzieś widziałem ale niech się wypowie jakiś architekt albo kierownik budowy.
    Syrodur może być??? Czy dać teaki styropian FS20

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablojarocin Zobacz post
    Bo chciałem sobie biuro zrobić, a w pomieszczeniu użytkowym to musi być wys 2,5 metra.
    Biura w którym będziesz sam pracował na swojej działalności - nikt nie sprawdza wyskości pomieszczeń, biuro dla pracowników których zatrudnisz >4 to wys. min 3 metry ale nie może być w piwnicy. Chyba że dostaniesz zgodę na odstępstwo od WT.

    odnośnie warsw od dołu
    -chudy beton ~10cm
    -izolacja np papa termozgrzewalna połaczona z izlocja pod ścianami
    -styropian twardy, styrodur, pianka PIR itd
    -folia dowolna
    -jastrych min 5cm
    -wykonczenie wg potrzeb

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony