dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wymiana papy na dachu - jak rozmawiać z fachowcem oraz jak kontrolować postep prac.

    Odkąd kupiłem dom, to jeszcze ani razu nie trafiłem na uczciwego fachowca i praktycznie wszystko co mi remontują jest do poprawki. W tym roku zaplanowałem wymianę pokrycia dachowego i po otrzymaniu ofert okazało się, że między najdroższym wykonawcą, a najtańszym różnica w cenie to prawie 4000.
    Miałbym do was prośbie, czy moglibyście mi powiedzieć czego powinienem wymagać od fachowca - zakładając, że chciałbym, aby dach nie przeciekał przynajmniej przez te 10 lat.
    Przykładowo jeden fachowiec twierdzi, że wystarczy położyć jedną wartstwę papy i będzie dobrze. Drugi, że trzeba położyć dwie warstwy. Jeszcze inny, że trzeba położyć dwie warstwy oraz dodatkowo trzeba posmarować dach jakimś drogim środkiem. Ten najtańszy natomiast twierdzi, że wystarczy położyć nową pape na tą, którą mam obecnie na dachu po wcześniejszym wyeliminowaniu "bąbli" itd.
    Jak powinna przebiegać wymiana pokrycia dachowego, aby były wykonane wszystkie niezbędne prace, ale z pominięciem wszystkiego co jest niepotrzebne, a tylko nabija kasę wykonawcy?
    Czy jest coś takiego jak jakość papy? W ofercie napisałem, że chcę, aby prace były wkonane z użyciem tylko najlepszych materiałów. Jeżeli istnieje coś takiego, to jaką papę powinni mi położyć?

  2. #2

    Domyślnie

    Papa, była dobra 20 lat temu, kiedy na rynku nie było innych materiałów
    A tak na poważnie, to nie zastanawiałeś się nad innymi rozwiązaniami ? Membrana PCV ? EPDM ? Płynna membrana poliuretanowa ?
    Tą ostatnią możesz aplikować na dotychczasową papę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony