dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 105
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegorz Duda

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    70-114
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Jeżeli masz swoją realizacje dawaj tu na ogólnym. Pewnie wiecej osób sie tym zainteresuje nie tylko ja. Widzę w systemi który polecasz jeden poważny feler max grubośc to tylko 120mm - trochę licho.
    U mnie właśnie 12cm były montowane, daje to wsp U=0,19 a więc normowy, co ważne brygada 4 osobowa ułożyła to w 3 dni (łącznie ok 280m2)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_9303.JPG
Wyświetleń:	793
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	250787 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_9316.jpg
Wyświetleń:	831
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	250788

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Duda Zobacz post
    U mnie właśnie 12cm były montowane, daje to wsp U=0,19 a więc normowy, co ważne brygada 4 osobowa ułożyła to w 3 dni (łącznie ok 280m2)
    Ile m2 materiału ?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ciekawy materiał. Jak jest mocowany i do czego służą te łaty? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    ...Andrzej Wilhelmi widzę że polecasz jednak taką izlolcję czy możesz to w kilku słowach uzasadnić? Doradca techniczny dziś mi powiedział że "nikt tego nie daje" bo folia aluminiowa na płytach spelnia w zupelności rolę parozilocji. Od góry zgodnie z ich technologia planuje dać polecana przez Balex memebrane paroprzepuszczalną....
    Jaki doradca taka porada. Ja stosuję folię budowlaną lub ogrodniczą a to z dwóch powodów: po pierwsze masz natychmiast osłoniętą więźbę, po drugie na połączeniach płyt nie ma folii aluminiowej i tymi szparkami może przedostawać się para wodna, po trzecie koszt folii jest znikomy w stosunku do wartości izolacji cieplnej. Folia wysokoparoprzepuszczalna jest złym materiałem na krycie wstępne i ja go nie stosuję.
    Ocieplenie ściany musi się spotkać z ociepleniem nakrokwiowym więc w tym miejscu deski muszą być usunięte. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegorz Duda

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    70-114
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Ciekawy materiał. Jak jest mocowany i do czego służą te łaty? Pozdrawiam.
    Mocowany jest bezpośrednio do krokwi za pomocą specjalnych wkrętów, to są łaty pod dachówkę od razu. a te otwory w nich pełnia role kontrłaty.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jaki doradca taka porada. Ja stosuję folię budowlaną lub ogrodniczą a to z dwóch powodów: po pierwsze masz natychmiast osłoniętą więźbę, po drugie na połączeniach płyt nie ma folii aluminiowej i tymi szparkami może przedostawać się para wodna, po trzecie koszt folii jest znikomy w stosunku do wartości izolacji cieplnej. Folia wysokoparoprzepuszczalna jest złym materiałem na krycie wstępne i ja go nie stosuję.
    Ocieplenie ściany musi się spotkać z ociepleniem nakrokwiowym więc w tym miejscu deski muszą być usunięte. Pozdrawiam.
    Dziekuję , na wyciecie desek nie wpadłem. Co do paroziloacji nie uwieżylem DT, zakąładalem od początku że ją tam położe.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Czy mam rozumieć, że robią płyty pod każdą dachówkę? Nie jasny jest dla mnie sposób mocowania. Możesz jakieś zbliżenie? A te "łaty" jak są mocowane? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegorz Duda

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    70-114
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Czy mam rozumieć, że robią płyty pod każdą dachówkę? Nie jasny jest dla mnie sposób mocowania. Możesz jakieś zbliżenie? A te "łaty" jak są mocowane? Pozdrawiam.
    Tak, trzeba im podac jaka dachowka i pod nia robia płyty, łata jest zatopiona w płycie i ma jeszcze taka blache pozioma w płycie i właśnie przez ta blache daje się wkręty az do krokwi. poszperam w albumie może wynajdę jakies bardziej szczegółowe zdjecie, generalnie mają cały opis ze szczegółami na stronie ale nie można robic reklamy

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Czy mam rozumieć, że robią płyty pod każdą dachówkę? Nie jasny jest dla mnie sposób mocowania. Możesz jakieś zbliżenie? A te "łaty" jak są mocowane? Pozdrawiam.
    Z tego co wypatrzyłem i dowiedzialem sie telefonicznie łata jest polaczona z profilem takim kątowym zatopionym w piance i przez ten profil jest to mocowane. Ten profil to blacha stalowa ocynkowana na stronie wspominaja coś o aluminium ale to podobno błąd.
    Z info telefonicznego wynika że robia płyty od 18cm do 60cm szerkości na zamówienie pod rózne dachówki.

    Poprosiłem dziś o wycene tego systemu, zobacze ile sie cenia.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ciekawe jak wyjdą daszki lukarenek połączone z połacią i jak np. 'wole oczka". Przy takim rozwiązaniu więźba musi być idealnie wykonana co w rzeczywistości jest nie realne. A co proponują na pierwszą łatę? Co by nie mówić ciekawe rozwiązanie. Myślę, że dobre pod blachodachówkę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Co by nie mówić ciekawe rozwiązanie. Myślę, że dobre pod blachodachówkę. Pozdrawiam.
    Rozwiązanie fajne ale dostałem dziś wycenę , - cena zaporowa. Porównuje do innych systemów nakrokwiowych nie do tradycyjnego rozwiązania.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan1958

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    83

    Domyślnie

    Witam. Będę też stosował izolację nakrokwiową. Pow. dachu ok.230 mkw. Otrzymałem już oferty z: Bauder - 14 cm / 120 zł mkw, Thermano - 16 cm chcą za całość 22.600 zł, Unidex - 14 cm / 60 zł mkw, Bauder - 14 cm / 98 zł. Czekam na Bachl'a i Abito oraz Linitherm'a. Nie znalazłem więcej producentów. A jak się ma cenowo nakrokwiowa do "normalnej" z wełną? Ktoś robił porównanie?

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Duda Zobacz post
    U mnie właśnie 12cm były montowane, daje to wsp U=0,19 a więc normowy, co ważne brygada 4 osobowa ułożyła to w 3 dni (łącznie ok 280m2)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_9303.JPG
Wyświetleń:	793
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	250787 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_9316.jpg
Wyświetleń:	831
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	250788
    Gratulacje !

    znalazłem :Twoje" zdjęcie

    http://www.breugelmansbvba.be/?page_id=42

    Chyba jednak ... trochę ściemniasz, i chyba to jednak reklama i chyba kolega Jajmar miał racje

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan1958 Zobacz post
    A jak się ma cenowo nakrokwiowa do "normalnej" z wełną? Ktoś robił porównanie?
    ~6 razy drożej za to samo U

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Bo ja mom EPS"a grafitowego czy białego i klękajcie pianki

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    badzi47

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nic nie marnujemy bo to nie sufit jest gruby a dach! A kto powiedział, że wentylacja odbywa się tylko w jednym kierunku?! Stosując izolację nakrokwiową paroizolacja jest na krokwiach a nie pod nimi. Drewno będzie zawsze suche bo tam nigdy nie wystąpi kondensacja pary wodnej. Konstrukcja więźby może swobodnie "oddychać". Z tych właśnie powodów izolacja nakrokwiowa jest najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.
    Witam

    Tak, taka wiezba odkryta ostrugana profesjonalnie to super rzecz, i na niej warstwa ocieplenia plyta PIR i paroizolacyjnymi warstwami, przygotowana do pasywnego domu, ale jest jeden problem, jak poprowadzic i ukryc przewody 75mm od reku oraz co anemostatami?

    Pozdrawiam

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar hoo8a
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Przepiórów
    Kod pocztowy
    27-570
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witam,

    Podbijam pytanie
    Jak rozwiązać rozmieszenie przewodów reku ?

    Dziękuje

    Hubert

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baalooo

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Od kilku dni zaczytuję się w forum odnośnie izolacji nakrokwiowej. Powiem, że przekonują mnie argumenty co do zastosowania tego rozwiązania, jednak cena lekko zniechęca.

    hoo8a pisałeś o polskim producencie z Bydgoszczy czy mógłbyś podać namiary?

    Mam pytanie czy zastosowanie płyt takich jak ta:

    http://www.xn--lattonedil-dmmpaneele...socopre-typ-ic

    w domach jednorodzinnych ma rację bytu? Producent podaje, że to do obiektów przemysłowych i rolniczych, a jak by się to sprawdziło na domku jednorodzinnym. Znalazłem sprzedawcę pod Toruniem, który handluje takimi w cenie 75 zł netto / m2 i w zasadzie z wierzchu nie muszę takiej płyty już niczym wykańczać bo pokryta jest blachą. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

    Wątpliwości mam jedynie co do grubości płyty podpowiedzcie jaką grubość zastosować dla domu energooszczędnego 160? 180? 200?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Te płyty nadają się na ściany i na dachy płaskie a nie na strome. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baalooo

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem :/
    A co z grubością izolacji?

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony