dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 105
  1. #41
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Na jednym z magazynów mam wykonane pokrycie z płyty warstwowej grubości 12 cm , pomimo że są to tzw xdeki z bardzo gruba blachą 2 mm to jednak trochę pracują , kłopotliwe jest utrzymanie szczelności termicznej na połączeniach .
    Konstrukcja dachu pod płyty jest drewniana .
    Lepsze jest zatem rozwiązanie gdzie najpierw są płyty izolacyjne a potem pokrycie z dachówki .
    Darek B

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Minimalna grubość płyty PIR to 14 cm. Ja stosuję 16 cm. W domach pasywnych nawet 20 cm i więcej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #43

    Domyślnie

    Stosował ktoś może płyty PIR firmy GOR-STAL? Jakieś opinie? Wyglądają całkiem przyzwoicie.
    ...

  4. #44

    Domyślnie

    Witam. Jeżeli chodzi o struganie krokwi to nie ma żadnego znaczenia gdzie je wystrugasz, czy na miejscu czy w stolarni ( no poza kosztami). Ba powiem nawet że lepiej jeżeli sam to zrobisz, Przyzwoity hebel kupisz taniej niż skasują Cię na stolarni (jestem posiadaczem stolarni) a narzędzie Ci zostanie, Poza tym krokwie nie są nigdy idealnie proste toteż grubościówka zabierze Ci więcej "mięsa" niż hebel ręczny !!! Co do Płyt PIR jest to świetne rozwiązanie, mam z tym tematem sporą styczność i zainteresowanym mogę coś doradzić w tym temacie.
    Znajomym polecam 2 gat płyt PIR a to już cena nawet ok 25 zł netto za m2 przy płycie 10 cm grubości (przykładowa grubość) .
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-10-2016 o 10:28

  5. #45

    Domyślnie

    Witam,
    czy 12 cm płyty PIR np. Thermano wystarczy dla domku jednorodzinnego ?
    Rozważam dać 2x8 cm na mijankę, ale trochę ksozt mnie przeraża...

    8 cm - 38 zl netto / metr kw (trzeba kupić dwa razy tyle)
    12 cm - 49 zł netto / metr kw

    Dachu mam 140 metrów, czyli jakieś 4 tyś netto musiałbym dołożyć nie licząc wkrętów, taśm itp

    btw. Czy ktoś ma namiary na tego producenta z Bydgoszczy ?

  6. #46

    Domyślnie

    A i jeszcze jedna rzecz.
    Czy ktoś z Was spotkał się z tym aby płyty Thermano obkurczały się po czasie?
    Z taką opinią spotkałem się u konkurencji która twierdzi, że thermano nie jest pokryte aluminium tak jak ich wyrób (który ma 50 um) i dlatego może po czasie się obkurczać (nie nadaje się na dach skośny).

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Płyta warstwowa na dachu i dywagacje na temat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dach+pasywnego

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marlentje

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy ktoś moglby zajrzeć do mojego tematu : "Zadaszenie nad tarasem, jaka folia?..." I podpowiedzieć coś? http://forum.muratordom.pl/showthrea...esek-dachowych Z góry dziękuję, pozdrawiam, Marlena

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Thermano

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Bolszewo
    Kod pocztowy
    84-239
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujekbaniu Zobacz post
    A i jeszcze jedna rzecz.
    Czy ktoś z Was spotkał się z tym aby płyty Thermano obkurczały się po czasie?
    Z taką opinią spotkałem się u konkurencji która twierdzi, że thermano nie jest pokryte aluminium tak jak ich wyrób (który ma 50 um) i dlatego może po czasie się obkurczać (nie nadaje się na dach skośny).
    Płyty Thermano, jak powinna każda płyta z twardego PIR czy PUR, jest po produkcji sezonowana w celu ustabilizowania parametrów. Oczywiście proces chemiczny w stopniu szczątkowym (dalsze utwardzanie, wzrost wytrzymałości na ściskanie etc.) jeszcze postępuje przez wiele lat dokładnie tak samo, jak się to dzieje w przypadku np. betonu.
    W przypadku Thermano, czy w ogólnie PIR-u w okładzinach gazoszczelnych, są to zmiany wyłącznie poprawiające poszczególne parametry mechaniczne i termiczne. Nie może być mowy o postępującym skurczu! Thermano produkowane jest w dwóch rodzajach okładzin: aluminiowej 50um i aluminizowanej siedmiowarstwowej AP7, która również jest gazoszczelna i nie dopuszcza do dyfundowania pentanu z komórek, więc ten teoretyczny/potencjalny powód skurczu nie dotyczy Thermano.

    Jedyna różnica pomiędzy tymi okładzinami dotyczy możliwości mycia myjką ciśnieniową z bliska, co jest istotne w obiektach typu AGRO. Jeżeli przedstawiciel konkurencji twierdzi rzeczywiście to, co zostało przytoczone w poście, to albo jest nieuczciwy, albo zdecydowanie powinien się douczyć, albo stosuje zbyt nachalny model sprzedaży. W każdym z tych trzech przypadków znajduje zastosowanie "karny jeżyk"

    Pozdrawiamy Forumowiczów,

    Zespół Thermano

  10. #50

    Domyślnie

    @Thermano
    Mam pytanie odnośnie płyt Thermano. Mam zamiar zastosować te płyty do ocieplenia podkrokwiowego (od strony poddasza użytkowego) oraz wewnątrz klatki schodowej w piwnicy. Czy takie płyty przy zastosowaniu wewnątrz nie okażą się szkodliwe dla ludzi? Piszesz, że w zamkniętych komórkach płyty jest pentan.
    Z tego, co czytam pentan nie jest zbyt zdrowy dla człowieka.
    Piszesz również, że przed jego dyfuzją na zewnątrz chroni folia aluminiowa, która jak wiadomo nigdy nie będzie idealnie szczelna. Zawsze przy układaniu płyty trzeba będzie ją dociąć, przedziurawić wkrętami, żeby przymocować profile do GK itp. A co z bokami?
    Pytam o to wszystko, bo chciałbym wiedzieć czy to rozwiązanie jest bezpieczne, zanim przykręce te płyty nad łóżkiem dziecka.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Thermano

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Bolszewo
    Kod pocztowy
    84-239
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    @Thermano
    Mam pytanie odnośnie płyt Thermano. Mam zamiar zastosować te płyty do ocieplenia podkrokwiowego (od strony poddasza użytkowego) oraz wewnątrz klatki schodowej w piwnicy. Czy takie płyty przy zastosowaniu wewnątrz nie okażą się szkodliwe dla ludzi? Piszesz, że w zamkniętych komórkach płyty jest pentan.
    Z tego, co czytam pentan nie jest zbyt zdrowy dla człowieka.
    Piszesz również, że przed jego dyfuzją na zewnątrz chroni folia aluminiowa, która jak wiadomo nigdy nie będzie idealnie szczelna. Zawsze przy układaniu płyty trzeba będzie ją dociąć, przedziurawić wkrętami, żeby przymocować profile do GK itp. A co z bokami?
    Pytam o to wszystko, bo chciałbym wiedzieć czy to rozwiązanie jest bezpieczne, zanim przykręce te płyty nad łóżkiem dziecka.
    Panie Marcinie,

    Pentan dyfunduje z „gołych płyt Thermano” w okresie 3-5 lat, więc jego emisja jest śladowa. Biorąc pod uwagę „długość życia” pentanu, która wynosi ok. 3 godzin, stężenie w żaden sposób nie zagrozi zdrowiu osób przebywających w pomieszczeniu izolowanym Thermano.
    Jest to jednak tylko teoria, bowiem płyty Thermano nie są „gołe” - posiadają one zabezpieczenie w postaci okładziny gazoszczelnej, która całkowicie eliminuje ten problem.

    Co do krawędzi, to problem, o którym Pan wspomina, całkowicie eliminuje zastosowanie folii aluminiowej w miejscach wierceń i łączeń, w tym, przy krawędziach poddasza.

    Tutaj znajdzie Pan informacje dotyczące montażu Thermano w systemie podkrokwiowym:

    http://thermano.eu/instrukcja-montaz...podkrokwiowym/

    Zachęcamy również do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi:

    http://thermano.eu/kontakt/doradztwo-techniczne/

    Proszę zwrócić uwagę, że termoizolacja płytami z rdzeniem PIR to od lat rozwiązanie powszechnie stosowane na Zachodzie. W Polsce, z uwagi na przyzwyczajenia do tradycyjnych materiałów, takich jak wełna mineralna czy styropian, jest to rozwiązanie wciąż nowe, ale zyskujące coraz większą popularność, głównie ze względu na doskonałe właściwości termoizolacyjne i wytrzymałość.

    Jako ciekawostkę polecamy materiał o niezwykłym projekcie ekoenergetycznym, do którego realizacji wykorzystano płyty PIR:

    https://www.youtube.com/watch?v=410guZkZOjQ
    https://www.youtube.com/watch?v=eH3SXLOy9uI

    Pozdrawiamy,

    Zespół Thermano

  12. #52

    Domyślnie

    A czy jest możliwość zamówienia płyt thermano 15-16 cm na dach skośny?
    Chciałbym wykonać lepszą izolację, ale nie koniecznie układać dwie warstwy na krokwie ( urlopu mi nie starczy ).

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Thermano

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Bolszewo
    Kod pocztowy
    84-239
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujekbaniu Zobacz post
    A czy jest możliwość zamówienia płyt thermano 15-16 cm na dach skośny?
    Chciałbym wykonać lepszą izolację, ale nie koniecznie układać dwie warstwy na krokwie ( urlopu mi nie starczy ).
    Niestety, na chwilę obecną maksymalna grubość płyty Thermano to 140 mm.

    Pozdrawiamy,

    Zespół Thermano

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Bauder ma 20 cm PIR PLUS. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Bauder ma 20 cm PIR PLUS. Pozdrawiam.
    A Górstal 25 cm w powłoce AL lub BT i w dodatku to polska firma.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  16. #56

    Domyślnie

    Ktos zna jakies inne firmy?
    Będę wdzieczny, chętnie zapoznam się z ofertą.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja wyceniałam:
    - Thermano najtaniej, ale wypasu nie ma
    - Powerroof - drogo i wypasione
    - Bauder PIr Plus - wypasione, ale już nie tak drogo jak Powerroof i na nie się decyduję
    - Steinbacher - mają 2 gatunek w super cenie, ale tylko małe grubości i nie na wypasie , ale produkt dobry (myślę o podłodze…)
    Co oznacza "wypas" musisz sam doczytać na stronach producentów i musisz wiedzieć czego chcesz

  18. #58

    Domyślnie

    Witam

    Niestety mój dach miał nieprzyjemność gościć kunę która zjadła sporo wełny z ocieplenia między krokwiowego jaką płytę PIR polecacie do wykonania ocieplenia na krokwiach
    Czy warto uzupełniać wełnę i wymieniać membranę (która nie wiem w jakim jest stanie czy kuna też jej nie po uszkadzała) ?
    Czy każdy dekarz jest w stanie wykonać mi takie docieplenie ze zdjęciem i położeniem dachówki cementowej ?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To poważny remont dachu. Stan folii dachowej (raczej na pewno jest uszkodzona) nie ma znaczenia bo planujesz docieplenie nakrokwiowe. Ubytki w wełnie można uzupełnić aby stworzyć jednolitą warstwę izolacji cieplnej. Aby nie było kłopotów grubość izolacji nakrokwiowej powinna być tak dobrana aby miała większy opór cieplny od wełny zamontowanej pomiędzy krokwiami. Można również usunąć wełnę i zamontować samą izolację nakrokwiową, wówczas jej grubość to minimum 14 cm. Sugerowałbym płyty Bauder PIR PLUS, są obustronnie laminowane folią aluminiową i mają na wierzchu papę (krycie wstępna masz zatem załatwione). Taką pracę powinieneś powierzyć profesjonalnej firmie dekarskiej mającej doświadczenie z montażem izolacji nakrokwiowej. Zmieni Ci się grubość dachu a co zatem idzie trzeba będzie przerobić na pewno okapy oraz szczyty (o ile występują w Twoim dachu). W przypadku gdy występują okna połaciowe też trzeba będzie je unieść. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #60

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź
    A co w tym wypadku z "punktem skraplania" bodajże się to tak nazywa.
    Podobno płyty trzeba stosować "komórkowo otwarte"

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony