dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Angry przybliżony koszt instalacji centralnego ogrzewania

    Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy fachowcy nie próbują zrobić na środkowym piętrze od dołu, góry i również z 2 stron obok są mieszkania więc jest lekko 'dogrzewane' przez sąsiadów. W kuchni znajduje się piecyk gazowy do podgrzewania wody. W kamienicy inne mieszkania grzeją się węglem oraz CO. W moim mieszkaniu najpierw był piec kaflowy, później został zamontowany ów piecyk do wody a pokoje były ogrzewane płytkami elektrycznymi zamontowanymi na ścianach. Pani która wcześniej tam mieszkała, przyjeżdżała tam na weekendy więc elektryczne grzanie nie kosztowało jej dużo.
    Teraz chcę na miejsce piecyka do wody zainstalować kocioł dwu -funkcyjny, muszę również zamontować grzejniki. Potrzebuję 3 grzejników + 1 drabinki do łazienki. Posiadam już pozytywne opinie kominiarzy, gazowników itd. więc z punktu prawnego wszystko jest załatwione.
    Ostatnio edytowane przez magdatak ; 17-01-2021 o 21:04 Powód: MAM TAKIE PRAWO

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę że w kwocie 6 tyś. spokojnie zrobisz ogrzewanie mieszkania, ale... przydał by się jeszcze materiały do zrobienia tego ogrzewania które z piecem wyniosą pewnie drugie tyle. Jeśli ojciec wyczaruje elementy niezbędne do zrobienia ogrzewania zmieścisz się w 5-6 tyś.

    Do łazienki nie trzeba się wkuwać można użyć wiertarki i zminimalizować uszkodzenia płytek.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 05-02-2014 o 14:52

  3. #3

    Domyślnie

    Ojciec pajac badz nie ale pewnie policzyl koszt samych materialow (bez robocizny) wiec niech teraz sdam zapier... i kuje te sciany, zwlaszcza jesli mu sie nie podobaja rurki na scianie. Grzejniki sa dosc drogie, jakie duze musisz miec te grzejniki? i czy w 6tys chcesz uwzglednic koszt kotla?

    gdyby cos zrobic samemu (wiem latwo mi mowic jak sie jest facetem samorobem) to chyba by dalo rade cos kolo tego wykonac ale przy wynajeciu macherow to moze byc problem zmiescic sie w budzecie
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  4. #4

    Domyślnie

    A trzeba byłoby się ojca zapytać czy może na jakąś dopłatę od fachowców liczy.
    A tak serio niech sam się weźmie za robotę a wtedy zobaczy dlaczego tyle to kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Ciekawie się wypowiadasz dziecino o ojcu z bagażem życiowych doświadczeń. Jeśli jesteś taka mądra to weź fachowców i zrobią co mają zrobić, zapłacisz w/g taryfy i będzie super. Takie pisanie o własnym ojcu świadczy o Twojej głupocie i braku wyczucia co można, a co nie. Współczuję Twojemu ojcu, że spłodził taką inteligentną istotę. Bardzo współczuję. Twój ojciec chce Ci pomóc najlepiej jak potrafi, a Ty najmądrzejsza istoto na świecie potrafisz jedynie obsrać i obrazić najbliższych, a pewnie rodzice kupili córeczce mieszkanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy te swoje słowa dasz przeczytać ojcu ??? Nie mam powodu aby wierzyć lub nie wierzyć. Tego typu wypowiedzi w necie to już plaga. Cóż, wypowiedzi w necie nikt nie weryfikuje. Można pisać wszystko o wszystkim i o każdym.
    Jeśli piszesz prawdę, to ja życzę Ci szczęścia i uwolnienia się od tyrana. Jeśli piszesz prawdę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdatak Zobacz post
    mieszkanie jest za pieniądze ze spadku który każdy w mojej rodzinie dostał taki sam więc nikt mi go nie kupił. co do mojej głupoty i poziomu to raczej nie powinna go oceniać osoba która, nie ma pojęcia o życiu z ojcem który jedyne co dobrego potrafi zrobić to wykopać cię z domu bez powodu skręcić rękę przez co masz problemy w pracy i przez swoje działania zmusić do kupna mieszkania na które nie jest się gotowym a później uniemożliwiać jego przystosowanie do normalnego życia .
    zachowaj sobie swoje opinie dla siebie jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie o który zapytałam bo to co tutaj napisałeś jest po prostu żenujące
    Wyedytuj Magda lepiej te wypowiedzi bo te dodatki o ojcu jaki by nie był w niczym nie pomogą i nie naświetlają lepiej tematu. Najlepiej jak narysujesz jakiś plan lub zdjęcia wtedy łatwiej będzie radzić. Jaki jest koszt samego pieca? Może zamiast drabinki założyć zwykły grzejnik lub też panelowy pionowy idący od podłogi i bedzie stetyczniej niż drabinka z rurmi na wierzchu, wtedy będzie można zrobic instalacje w plastiku zamiast w miedzi.

  8. #8

    Domyślnie

    ty Magda no wlasnie, ci fachowcy to z czego chca ci robic ta instalacje. Z rurek Alupex moze nie wyjdzie az tak drogo. Jeszcze jak grzejniki w promo poszukasz to moze w materiale z 4 kolach sie zmiescissz, wtedy tylko sie usmiechnac do jakiegos znajomego co ma troche pojecia o instalcji takich rzeczy i moze ci pomoze. fachowca wezmiesz wtedy tylko do podloczenia samego kotla
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    w ogóle to jaki chcesz kocioł?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    w ogóle to jaki chcesz kocioł?
    zakladam ze jak najtanszy
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    do najtanszego trzeba doprowadzić powietrze = dziura w ścianie

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdatak Zobacz post
    Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy fachowcy nie próbują zrobić mnie w konia w kwestii instalacji centralnego ogrzewania?
    Sytuacja wygląda następująca: dwa miesiące temu zostałam właścicielką mieszkania w kamienicy z lat 40tych. Mieszkanie jest zamieszczone na środkowym piętrze od dołu, góry i również z 2 stron obok są mieszkania więc jest lekko 'dogrzewane' przez sąsiadów. W kuchni znajduje się piecyk gazowy do podgrzewania wody. W kamienicy inne mieszkania grzeją się węglem oraz CO. W moim mieszkaniu najpierw był piec kaflowy, później został zamontowany ów piecyk do wody a pokoje były ogrzewane płytkami elektrycznymi zamontowanymi na ścianach. Pani która wcześniej tam mieszkała, przyjeżdżała tam na weekendy więc elektryczne grzanie nie kosztowało jej dużo..
    Przetestuj najpierw obecne ogrzewanie, czy ten elektryczny system potrafi akumulować ciepło oraz czy odpowiednio wykorzystuje tanią taryfę?
    To małe mieszkanie, ciepłe, zatem może ogrzewanie elektryczne zrobione tanim kosztem będzie zadowalające. Jeśli eksploatacja obecnego systemu jest droga to może warto pomyśleć o piecach akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem ( w sumie wystarczy 5kW), lepiej kilka mniejszych. Można za "grosze" zakupić przyzwoite piece ściągane z zagranicy - sporo kasy by zostało a koszty eksploatacji takiego systemu byłyby zadowalające w takim mieszkaniu.
    Spróbuj policzyć obecne zapotrzebowanie na ciepło, np cały tydzień i średnią dobową w kWh.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony