dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 210 z 210
Pokaż wyniki od 4.181 do 4.184 z 4184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Kod pocztowy
    43-436

Domyślnie

Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Idź do architekta, powiedz że masz trudną działkę, przedstaw warunki i spytaj czy się podejmie coś zaproponować. Potem przemyśl, przedyskutuj, dogadaj cenę i zleć wykonanie projektu, albo kup inną działkę.
    Ja już mam projekt (koncepcję) tylko zastanawiam się jak to zrobić aby było dla mnie łatwo i przyjemnie oraz bez większych problemów, a zarazem by domek był możliwie jak najenergooszczędny. Możliwe jest nawet to by ten domek był domkiem o zapotrzebowaniu na ciepło w okolicach 15-20kWh/m2 lub nawet niżej.
    Na targach była firma DOM PLUS która się specjalizuje w budowaniu domów pasywnych i plus energetycznych. Mają parę swoich projektów które budują w konkretnym standardzie energetycznym. Jeden z ich projektów jest podobny do tego jaki ja planuję http://domplus.org.pl/113-2/ i mimo że wąską strona są na południe to i tak wychodzi im, że będzie miał dobry wynik. Skoro ich projekt ma niskie zapotrzebowanie na ciepło to mój też tak może mieć.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    A co ma geodeta do ściany przeciwogniowej? To raczej jest kwestia architekta.
    Ano to, że to geodeta ocenia, czy taka ściana spełnia warunki i można wydzielić działkę.
    A jeżeli geodeta nie jest pewien, to prosi o dostarczenie opinii konstruktora.

I w ogóle zrób, tak, jak radzi Przemek - bo póki co projektujesz dziesiątki wersji, a nawet nie wiesz, jakie przeszkody możesz napotkać i ile Cię to będzie kosztować.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW

Kod pocztowy
    43-436

Domyślnie

Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ano to, że to geodeta ocenia, czy taka ściana spełnia warunki i można wydzielić działkę.
    A jeżeli geodeta nie jest pewien, to prosi o dostarczenie opinii konstruktora.

I w ogóle zrób, tak, jak radzi Przemek - bo póki co projektujesz dziesiątki wersji, a nawet nie wiesz, jakie przeszkody możesz napotkać i ile Cię to będzie kosztować.
    Tak wygląda bok domu od którego będę chciał zachować odległość 6m Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00126_resized_20170415_080308250.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	386696 te małe widoczne okienka są do chlewku a w oryginalnym projekcie ich nie było, pewnie chłopy jak murowali to dorobili. Jak się będzie kto czepiał to się je zamuruje i tyle bo i tak nic przez nie nie widać. Z mojej strony też będzie sama ściana i to jeszcze pokryta blachą. Więc do czego się tu doczepić?

Kod pocztowy
    43-436

Domyślnie

Tak by się mi domek mniej więcej prezentował Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek z poddaszem południowy-wschód.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	386761Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek z poddaszem południowy-zachód.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	386762Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek z poddaszem północny-wschód.jpg
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	386763Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek z poddaszem północny-zachód.jpg
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	386764 blacha jakiś ciemniejszy odcień szarości, tynk silikonowy jakiś jasny, a okna z zewnątrz w kolorze blachy. Jak się wam to widzi? W takiej wersji nawet szkieletowej powinno przejść pozwolenie na budowę mimo odległości między budynkami 6m. Mi już na to nic więcej do głowy nie przychodzi.
    Ostatnio edytowane przez kamilb1987b ; 15-04-2017 o 20:58

Strona 210 z 210

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia