dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 211 z 223
Pokaż wyniki od 4.201 do 4.220 z 4448
  1. #4201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Opisuje inny przypadek, zrobię foto, to pokażę - piękna gęstwina, bez rdzenia. Jodły tak rosą.
    A maks co można z takiego drewna osiągnąć to "C70/C80" to w przypadku warunków idealnych -
    osiągana wytrzymałość drewna. Na C24 tj S10 niemieckie - trzeba nie wiele

  2. #4202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Za mała moc cieplna tej pc dla Twojego domu ( omijając że to pc do cwu ) .Wyjdzie też dość drogawo ~20K ( montaż , dojazad montera , zasobnik , hydraulika itp ) W tych pieniądzach to raczej pomyśl o pc gruntowej ok 5kw , na cwu nie trzeba czekać długo i spokojnie wystarczy na duże wykorzystanie pracy pc w taniej taryfie . Nie zapominaj że w domu maz dorastające córki , zużycie wody może być duże
    Gruntówka z odwiertami za 20tyś zł ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #4203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gruntówka z odwiertami za 20tyś zł ?
    Tak , w moich okolicach , tak . No może być tak że wyjdzie ze 22 K ( zależy od gruntu) .Jak klient sam sobie zrobi np kolektor poziomy , żadna sztuka zakopać z 250 mb rury w ziemi ( choć zdaje się mi że Ty , akurat na kopaniu rury poległeś ) .

  4. #4204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skąd wiesz, czy Kamil ma miejsce na kolektor poziomy ? Widzialeś jego działkę ?
    Możesz rozpisać koszt takiej inwestycji ?

    Ja na poziomy nie mam miejsca, wiec nawet nie brałem go pod uwagę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #4205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Skąd wiesz, czy Kamil ma miejsce na kolektor poziomy ? Widzialeś jego działkę ?
    Możesz rozpisać koszt takiej inwestycji ?

    Ja na poziomy nie mam miejsca, wiec nawet nie brałem go pod uwagę.
    Ma miejsce , nie widziałem ,,rozmawiałem " z Kamilem .
    Nie widzę teraz powodu na rozpisywanie się .
    Widać pomyliłem Ciebie z kimś , przepraszam .
    Masz dom 106M , w Rybniku raczej kupa wody w glebie , jakoś nie wierzę że nie masz 200 m2 działki na kolektor poziomy .

  6. #4206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A..., jak przychodzi do szczegółów, to nagle nie widzisz powodów do rozpisywania się

    Skąd Ty chłopie czerpiesz informacje,że "w Rybniku raczej kupa wody w glebie" ??
    Skąd wiesz,że 200m2 wystarczyłoby na kolektor poziomy ?

    Mój dom ma obciążenie cieplne 3,5kW, dodaję 1,5kW na CWU, co daje 5kW

    Dla mojego gruntu i mojego obciążenia cieplnego, wielkość kolektora to minimum 300-350m2
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-05-2017 o 19:10
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #4207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Jak tylko Kamil zacznie budowę to mu zapewne rozpisze , Wiem po ile PC robię , wiem do jakiej kwoty opłaca mi się montować .

    Skąd Ty chłopie czerpiesz informacje,że "w Rybniku raczej kupa wody w glebie" ??
    Od forumowiczów , którzy montowali pc ,, tymi recami " i się trochę podpytywali co i jak zrobić . Jeden mi tłumaczył nawet skąd ta nazwa Rybnik .
    Jakby faktycznie była u ciebie taka sama woda to do pc inwerter i tak małego domu , tak ocieplonego 200m2 wystarczyło by spokojnie .
    Moc chłodnicza pc 5 kw to 3,5-4 kw , jeśli by byłą woda tak jak u tamtego forumowicza to 20-25 w z m2 kolektora wyciągniesz 200X20=4 kw , ale takiej mocy chłodniczej inwerter będzie potrzebował tylko w duże mrozy jeśli pc będzie pracować długotrwale na maksymalnej mocy .

  8. #4208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A potrafisz czytać, że nie ma wody ?

    A Rybnik to od stawów rybnych z małego miasteczka ze śedniowiecza.
    Od tego czasu powierzchnia miasta jest kilkaset razy większa, obejmuje różnorakie po kątem warunków geologicznych obszary, a wydobycie węgla kamiennego spowodowało obniżenie poziomu wód gruntowych.
    Potrzebowałbym zatem 350m2 dla pompy 6kW.

    Dość szybko "policzyłeś" koszt kotłowni na pompie P-W 5kW, to chyba nie będzie problemem podać taki koszt dla inwentera G-W, tym bardziej, że znasz się na nich lepiej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #4209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Rozmowa z Tobą jest bezcelowa .
    Policzyłem na ,,palcach " ,ale cy rozumiesz to jako ofertę handlową ?
    Montuję pc więc takie szybki policzenie pi razy oko nie jest trudne .
    U siebie montuje takie pc gw inwerter 24 K z odwiertami , czasami klient coś jeszcze skubnie z tej ceny , czasami nie , czasami co niektórzy zakopują rury na kolektor poziomy we własnym zakresie , wychodzi im trochę taniej .
    Kamil podał przykład pc 5 kw p-w , na pierwszy rut oka cena atrakcyjna , ale trochę do kompletnej kotłowni brakuje , ta pc w niższych temperaturach w zależności od ilości zużywanej wody , dość długo grzeje wodę , brakować będzie na CO , pc będzie się podpierać grzałkami ,
    tym bardziej, że znasz się na nich lepiej...
    No od ciebie to na pewno . Sorki bez odbioru .

  10. #4210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No właśnie takie "liczenie na palcach" mnie rozbraja, bo w ostatecznym rozrachunku wyjdzie ładnych parę tysięcy więcej, które w domu o tak małym zapotrzebowaniu będą zwracać się lata.

    Z tą kwotą 20tyś za kotłownię na tej P-W też nieźle pojechałeś, no ale tu akurat rozumiem przyczynę takiego stanu rzeczy
    Za 22tys ludzie mieli tu uruchamiane kotłownie na Panasonicu 9kW....
    Myślę, że jak się Kamil zwróci do M.Jankowskiego po ofertę, to do 20tys za uruchomione pompy 5kW będzie "trochę" brakować
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-05-2017 o 21:47
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #4211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Widzę że się rozwinęła żywa dyskusja. Garażowiec, kolektor poziomy można zrobić kopiąc rów na łączną długość taką i taką wsadzając do niej rury i zasypując. Ogólnie miejsca mało ale kombinując by się to udało. Tak domek na działce by wyglądał Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek poł-wsch.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	388079Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek pół-zach.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	388081 zielony obszar ma wymiary 13m szerokości i 36m długości. Razem niecałe 500m2. Domek będzie stał prawie centralnie. od południa do granicy będzie 13,4m a od północy 12m, ale tam gdzieś postawię garaż. Jeszcze muszę się zastanowić jak ten garaż ulokować bo miejsca mało a gdzieś musi być. Tu mam jeszcze rzuty Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.rzuty.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	388083 oraz wizualizacje Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	388084Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	388085. Domek będzie miał przegrody o niskich współczynnikach przenikania ciepłą tak jak w domach pasywnych. Będzie w szkielecie więc i moc grzewcza podejrzewam że na domek 1,5-2kW wystarczy. Licząc jeszcze cwu i zbiornik 200-300litrów to myślałem o pompie 3kW lub 5kW o ile będzie pompa ciepła. Będzie trzeba to policzyć i się zobaczy co wyjdzie. Jak zapotrzebowanie na ciepło będzie niskie to prawdopodobnie całkiem odpuszczę CO z pompą na rzecz paneli PV +klima w salonie. Klima pewnie i tak będzie więc ona mi i dogrzeje domek domek w okresach przejściowych jeżeli będzie taka potrzeba a resztę załatwią panele PV.

  12. #4212

    Domyślnie

    A słyszeliście o tym, że niedługo premierę będą miały dachówki które w rzeczywistości są panelami PV? Od dawna o tym myślałem i oczywiście zanim to się stanie rzeczywistością dostępną w normalnej cenie to minie jeszcze ze sto lat, ale mimo wszystko...

  13. #4213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Słyszałem o tym. Tesla je wymyślił a przynajmniej jego firma.

  14. #4214

    Domyślnie

    Kamil,
    od 2 miesiecy nie przedstawiles zadnego nowego i najlepszego projektu domu. Pewnie jestes zajety zbijaniem tych tanich belek dwuteowych albo klejeniem plyty warstwowej. A moze zona przeczytala twoje wywody i dala ci szlaban na kolejne rewolucyjne pomysly?

  15. #4215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Nie doceniasz ,,górala " a chyba Kamil nim jest.

  16. #4216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Kamil,
    od 2 miesiecy nie przedstawiles zadnego nowego i najlepszego projektu domu. Pewnie jestes zajety zbijaniem tych tanich belek dwuteowych albo klejeniem plyty warstwowej. A moze zona przeczytala twoje wywody i dala ci szlaban na kolejne rewolucyjne pomysly?
    Nie mam rewolucyjnego projektu i nic nowego się nie dzieje, więc nic nie pisze.
    Za płyty warstwowe się brać nie będę bo nie mam prasy (no chyba że uda się mi taką załatwić na jakiś miesiąc)
    Ostatnio spodobał mi się ten projekt https://lipinscy.pl/projekt/belfast-v z drobnymi zmianami. Fajnie też w szkielecie by ten domek wyszedł.

  17. #4217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Nie doceniasz ,,górala " a chyba Kamil nim jest.
    Nie jestem.

  18. #4218

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Za płyty warstwowe się brać nie będę bo nie mam prasy (no chyba że uda się mi taką załatwić na jakiś miesiąc)
    Za bardzo wierzysz forumowym madralom a za malo szukasz w innych zrodlach. Pamietasz dyskusje o plycie? Nie da sie skleic, to sie nie bedzie trzymac, plyty OSB sa woskowane, potrzeba poteznych pras o nacisku kilkudziesieciu ton, bez hydrauliki silowej sie nie obejdzie itp.
    Sprawdzilem na ile forumowe autorytety z pierdylionem napisanych postow na wszystkie mozliwe tematy maja racji w kwesti woskowanych plyt co to sie nic do nich nie ima i poteznych pras za steki kPLN potrzebnych do klejenia.
    Telefon do regionalnego przedstawiciela producenta plyt osb- dostalem namiar na doradce technicznego. Wyjasnil dokladnie interesujace mnie kwestie dot. osb i klejenia.
    Sprawa prasy byla troche bardziej skomplikowana ale nie beznadziejna. Ustalilem jaki minimalny nacisk potrzebuje do sklejenia zeby mialo to rece i nogi. To co potrzebowalem moglem spokojnie uzyskac w prasie podcisnieniowej (workowej). Ona nie potrzebuje tak stabilnego stolu jak inne prasy. Worek skleilem na szybko z grubej folii za pomoca duck tape. Kolejny problem rozwiazany. Skad wziac odpowiednie podcisnienie? Moze odkurzacz warsztatowy? Moj dawal ok. XX kPa i XX l/s.
    Do testow wzialem osb 3, klej poliuretnowy i styropian grafitowy yetico. Wszystko mialo aprobate.
    I z tego:

    wyszlo cos takiego:

    W prasie sandwich lezal prawie godzine.
    Przy rozrywaniu przelom byl w styropianie, spoina nie puscila. przelom wszedzie pokryty styropianem. Spoine trudno odskrobac od plyty. Zdjec niestety nie mam.
    Klejony byl kawalek ok. 30x40 cm ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby przeskalowac to na cala plyte.
    Zrodlo podcisnienia jest wystarczajace a prasa podcisnieniowa jest normalnie stosowana przy klejenieu elementow warstwowych.

    Mozna? Mozna.
    Kosz testu- moze 10,- PLN. Czas poswicony na sklejenie worka, przyciecie plyty styropianu, sklejenie- 2h z wypiciem piwa.

  19. #4219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jak była wtedy dyskusja o tych panelach to znalazłem odpowiedni do tego klej i w specyfikacji pisała siła nacisku chyba 2,5kg/cm2 i przeliczając na cała płytę 125x250cm to wychodzi tego sporo. Tak też trzeba trzymać przez 90min. Co do woskowanych płyt to i tak klej to chwyci. W końcu buduje się domy szkieletowe które ociepla się styro i klei pianą i jakoś to trzyma mimo braku dużych sił nacisku. Co prawda czasem się kołkuje ale to zależy od domku i nie zawsze to jest potrzebne. Więc jak taki klej wytrzyma to specjalny tym bardziej. Tylko jest kwestia tej siły nacisku. Nawet jak się sklei mały kawałek i będzie to wyglądało dobrze to nie znaczy że panel 125x250 też będzie dobry a tym bardziej na cały dom. Jakby to była buda dla psa to można zaryzykować ale dom dla całej rodziny musi być pewny jak w banku.
    Kupować na to prasy nie zamierzam ale może udałoby się taką wypożyczyć na tydzień lub dwa. Wtedy by się porobiło wszystkie panele na cały dom i można oddać. Jak ktoś wie o takiej opcji to będę wdzięczny za info.

  20. #4220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Ostatnio pooglądałem projekty z firmy danwood i spodobał mi się ten http://www.danwoodfamily.pl/pl-PL/ko...mow/Family-119 ceny za domek mają jakieś masakrycznie duże jak za tak nieduży dom i to bez fundamentu. Sam projekt mi się podoba. Jedyny minus to jest to że jest dość szeroki. 8m nie przekracza więc też od biedy może być. W szkielecie jakbym go robił to bym konstrukcję miał o wymiarach zewnętrznych 752x877cm plus warstwa ocieplenia. Plus jest taki że domek byłby krótszy i bardziej zwarta bryła przez co lepszy stosunek AV. Plusem jest też większa część dzienna dzięki czemu jak przyjadą goście to będą mieli sie gdzie pomieścić. Dziś zrozumiałem że to jest bardzo ważna kwestia i salon duży musi być. Bez tego ani rusz.
    Ostatnio zamówiłem sobie kantówczki 5x15cm i dł.250cm w tartaku na próbę, aby zobaczyć jakie przyjdą i jak to będzie wyglądać. zamówiłem po dwie sztuki standardowe, suszone do 14% wilgotności i jeszcze dodatkowo strugane. Jak to przyjdzie to ocenię czy warto czy nie.

Strona 211 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony