dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 212 z 223
Pokaż wyniki od 4.221 do 4.240 z 4448
  1. #4221

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ostatnio pooglądałem projekty z firmy danwood i spodobał mi się ten http://www.danwoodfamily.pl/pl-PL/ko...mow/Family-119 ceny za domek mają jakieś masakrycznie duże jak za tak nieduży dom i to bez fundamentu. Sam projekt mi się podoba. Jedyny minus to jest to że jest dość szeroki. 8m nie przekracza więc też od biedy może być. W szkielecie jakbym go robił to bym konstrukcję miał o wymiarach zewnętrznych 752x877cm plus warstwa ocieplenia. Plus jest taki że domek byłby krótszy i bardziej zwarta bryła przez co lepszy stosunek AV. Plusem jest też większa część dzienna dzięki czemu jak przyjadą goście to będą mieli sie gdzie pomieścić. Dziś zrozumiałem że to jest bardzo ważna kwestia i salon duży musi być. Bez tego ani rusz.
    Ostatnio zamówiłem sobie kantówczki 5x15cm i dł.250cm w tartaku na próbę, aby zobaczyć jakie przyjdą i jak to będzie wyglądać. zamówiłem po dwie sztuki standardowe, suszone do 14% wilgotności i jeszcze dodatkowo strugane. Jak to przyjdzie to ocenię czy warto czy nie.
    Ale Danwood to dom szkieletowy...

  2. #4222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ale Danwood to dom szkieletowy...
    Wiem...

  3. #4223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Już dawno tu nie zaglądałem i nic tu nie pisałem bo też nic wiele więcej nie mam do dodania. Dla przypomnienia to szkielet jeszcze mi nie przeszedł i na razie nic nie wskazuje że mi przejdzie. Z nowości odgrzewam starego kotleta czyli belka dwuteowa którą samemu chciałbym zrobić. Do tego potrzebowałbym długi stół montażowy. Mógłby być taki jakby do wiązania belek zbrojeniowych tylko z blatem z OSB bo nie będzie to drogie w zrobieni a wystarczające. Tyle że aby jakby zdobyć trochę doświadczenia w obróbce z drewna to myślę zrobić sobie fajniejszy stół. Zrobiłbym go o długości 625cm i głębokości 62cm. Trochę długi przez co w całości też nie lekki więc podzielę go na dwie części, czyli 375cm i 250cm jak na ilustracjach Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół montażowy.lewy.3.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	396836Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół montażowy.prawy.3.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	396837. Potem je się ustawi i skręci razem a na górę da płytę osb która to razem dodatkowo zepnie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół montażowy.2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	396838. Same konstrukcje będą wyglądać tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół montażowy.lewy.1.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	396828Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół montażowy.prawy.1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	396829 do górnego blatu główne belki będą 5x15cm a poprzeczne 5x10cm co ok.41,5cm. Do dolnego blatu pójdą belki 5x10cm a poprzeczne w rozstawie co 62,5cm. Tak jak widać to zamierzam zrobić zamki w belkach przez co będzie dużo manualnej roboty i dłubaniny. Myślę że będzie to dobry sprawdzian aby zobaczyć czy dam radę to zrobić i czy będą jakieś niespodzianki. O tym stole pomyślałem wczoraj wieczorem i w dwie godziny sobie go narysowałem. Drzewa pójdzie mi na to ok.0,35m3 a koszt ok.520zł plus jakieś 30zł za transport wiec te 550zł trzeba liczyć. Do tego wkręty torx, płyty osb o gr.12mm i wkręty czarne do nich. Przygotuję sobie to co trzeba i ciekawe ile czasu zajmie mi poskręcanie tego cuda. Zanim zacznę to najpierw muszę sobie zrobić na to miejsce w garażu bo oczywiście miejsca nie ma. To co niepotrzebne to będę musiał wywalić i tyle. Starsze meble które mi służą do przechowywania trzeba rozebrać i jakoś to przeorganizować.
    Oczywiście drewno zamówię suszone i heblowane. Co prawda zwykła tarcica by starczyła ale chcę zobaczyć czy będą w stanie mi zachować wymiary do +/-0,5mm jeżeli tak sobie zażyczę czy nie.
    Jeżeli te wymiary będą ok to potem zamówię sobie belki 5x8cm które będą stopkami w belce dwuteowej a te muszę mieć dokładne. Jako środnik pójdzie osb o gr.12mm. W leroyu zamówię płyty pocięte na wymiar więc przy okazji zobaczy sie jak to będzie zrobione.
    jak wy oceniacie taki stół? Co możecie podpowiedzieć aby to dobrze zrobić?

  4. #4224

    Domyślnie

    czy ty w ogóle kiedyś miałeś belkę dwuteową w ręku ,któregokolwiek z producentów ? lub pracowałeś na nich - chociaż jeden strop lub wierzbę ? bo wygląda mi to na chory pomysł - grożący katastrofą budowlaną ! oryginalne belki dwuteowe nie są takie drogie by ryzykować .

  5. #4225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    czy ty w ogóle kiedyś miałeś belkę dwuteową w ręku ,któregokolwiek z producentów ? lub pracowałeś na nich - chociaż jeden strop lub wierzbę ? bo wygląda mi to na chory pomysł - grożący katastrofą budowlaną ! oryginalne belki dwuteowe nie są takie drogie by ryzykować .
    Belki kupione byłby dwa razy droższe niż to co ja mógłbym zrobić a jeszcze koszty transportu dojdą. Tylko steico je chyba robi na dowolną długość a ceny mają nie wąskie. Nie robiłem z tym nigdy ale widziałem na targach parę razy. Belki przede wszystkim w prasie łączą stopki z środnikiem przez co jest pewność że będzie odpowiednio dociśnięte. Nie wiem jak robią belkę na 15mb bo takich długich pras to raczej nie ma wiec też muszą je jakoś jakby chwytać i trzymać przez jakiś czas. Ja belkę stropową najdłuższą maiłbym na niecałe 4,5m a na krokwie 6m. Zrobiłbym to jak ten rusek co według Ciebie jest źle zrobione przez co miałaby być :katastrofa budowlana"?

  6. #4226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    co według Ciebie jest źle zrobione przez co miałaby być :katastrofa budowlana"?
    nałożenie kleju .....spróbuj, ta masakra drewna młotem.....ok to już moje czepianie się
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  7. #4227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    nałożenie kleju .....spróbuj, ta masakra drewna młotem.....ok to już moje czepianie się
    Tak jak już wspominałem, spróbuje zrobić i zobaczy sie jak pójdzie. Masz jakiś bardziej skomplikowany sposób na nałożenie kleju który byłby "lepszy"? Środnik też trzeba jakoś wbić. Producent taki jak steico może do tego użyć prasy i gdy końcówki środnika ma sfazowane to w ten sposób w połączeniu z klejem daje mocne połączenie. W takiej chałupniczej pracy sposób ruska wygląda dobrze. Grunt to dobry klej. Ja jak sobie zrobię taką belkę to sprawdzę jaką trzeba użyć siłę by oderwać stopki od siebie i czy uda sie to zrobić. Może nawet jednak zagęszczę bardziej belki stropowe do 41,8cm bo jednak to nie będzie takie jak od producenta więc lepiej dać ich trochę więcej jak mniej, ale stopki chyba będą lepsze o szerokości 6cm i wysokości 5cm. Się zobaczy co mi test belki pokaże.

  8. #4228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Tak jak już wspominałem, spróbuje zrobić i zobaczy sie jak pójdzie. Masz jakiś bardziej skomplikowany sposób na nałożenie kleju który byłby "lepszy"?
    Skomplikowany .....nie, logiczniejszy...nakłada się na ścianki wręgu (na osb również by nie zaszkodziło), wkładane osb ściąga klej na dno wręgu....o ile większa jest powierzchnia klejenia?...czy powierzchnia poprzeczna osb jest najlepsza do klejenia?....w którym miejscu spoina będzie najcieńsza i zarazem najwytrzymalsza?
    To tylko detale samego klejenia...
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  9. #4229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Skomplikowany .....nie, logiczniejszy...nakłada się na ścianki wręgu (na osb również by nie zaszkodziło), wkładane osb ściąga klej na dno wręgu....o ile większa jest powierzchnia klejenia?...czy powierzchnia poprzeczna osb jest najlepsza do klejenia?....w którym miejscu spoina będzie najcieńsza i zarazem najwytrzymalsza?
    To tylko detale samego klejenia...
    A nie będzie tak że przy wbijaniu środnika w stopkę wypchnie klej również na wręgi ścianki? Tak jest jak się meble skręca to klej zawsze wypycha. na pewno aby lepiej klej chwycił to przyda sie zrobić fazkę na brzegach środnika by była taka szczelinka którą klej wypełni. Przy wbijaniu w ciasny otwór nie wiem czy coś da jakby klej był też na brzegach środnika ale na pewno nie zaszkodzi go tak zrobić. Jak będę robił próbną wersje to sie zobaczy jak to wyjdzie. Na pewno potne jakieś kawałki by zobaczyć jak wygląda łączenie środnika z stopką.
    Już wymyśliłem jak sprawdzić wytrzymałość belki. Belkę zamontuję tak aby była jakieś 20cm nad stołem. Pod nią wstawię podnośnik do samochodu który ma udźwig 2ton i sprawdzę czy da radę go wysunąć. Oczywiście test zrobię dla belki o długości 4,5mb (bo taka stropowa będzie najdłuższa). Jak nie dam rady podnieść tzn że belka będzie bardzo mocna, ale czuję po kościach że tego testu nie wytrzyma. Gdzieś pisało jak policzyć wytrzymałość belki to będę musiał to poszukać by nie przesadzić z testem.

  10. #4230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Wiecie może czy jak ktoś planuje budowę domu z panelami PV to dzięki nim obniża sie Ep w projekcie czy nie? Liczą się czy nie?

  11. #4231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Na targach jedna firma oferuje domki bez opłat za użytkowanie domu za niecałe 3680zł/m2. Oczywiście domek energooszczędny jakieś 30kWh/m2 z WM, PV i ogrzewaniem w postaci paneli na podczerwień. Tyle że bez PV Ep jest wysokie i to mnie zastanawia. Akurat gość jakimś dziadkom tłumaczył cała filozofie po swojemu i nie chciało mi się czekać jak kiedyś tam skończy by mi odpowiedzieć na pytania. Na moje pytanie o Ep zbywał mnie tłumacząc że urzędnikowi który i tak na niczym sie nie zna powie że sie wyprodukuje tyle zielonej energii że to Ep nie ma znaczenia.

  12. #4232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Odnośnie jeszcze tematu belek dwuteowych to do klejenia użyłbym tego kleju z utwardzaczem file:///C:/Users/Lenovo/Pictures/1247%202526%20v16%20PL.pdf, w końcu jest zalecany do konstrukcji nośnych drewnianych. Skleję sobie jakąś próbkę i sie zobaczy przy jakim ciężarze klej puści o ile puści, bo może sie okazać że łączenie wytrzyma, a drewno pęknie czy coś takiego. Za parę dni klej do mnie przyjdzie więc się zrobi próbę ognia.

  13. #4233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Tak jest jak się meble skręca to klej zawsze wypycha. na pewno aby lepiej klej chwycił to przyda sie zrobić fazkę na brzegach środnika by była taka szczelinka którą klej wypełni.
    Po to kołki, lamelki, domino są ryflowane.....
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  14. #4234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jakbym miał miejsce na domek parterowy to pewnie bym sie skusił na tą ofertę http://gamebodom.pl/domy-drewniane-s...we/gamebo-101/ nie wiem czy o tym słyszeliście ale w radiu bielsku codziennie o tym trąbią. Pytałem o szczegóły i domek jest w stanie SSZ wykończony z zewnątrz. Ściany z 15cm EPSa białego, szkielet z KVH 60x120mm na wszystkie ściany. Trzeba sobie zrobić fundament a oni postawią domek który sie samemu potem skończy lub firma skończy za odpowiednią kwotę. Co wy myślicie o takiej ofercie?

  15. #4235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Wczoraj trafiłem na ten filmik i spodobał mi się ten stół do robienia panelu SIP. Trochę profilów i z pomocą podnośników jest robiony docisk. Świetna sprawa dzięki czemu w nie tak drogi i skomplikowany sposób można zrobić sobie prasę do paneli. Więc prasę jakoś sie zrobi i teraz czas na styro. Najczęściej cały blok styropianowy ma wymiary 1,2x1x6m więc szerokość 1,2 jest ok i jak znalazł pod SIP gdyż płyta osb ma szerokość 125cm. Z 1metra można wyciąć 7 kawałków o grubości 14cm praktycznie bez odpadów i temu pewnie najczęściej tak to tną. Długość bloku 6m jest spora a że osb ma 250cm to blok styropianowy trzeba byłoby pociąć na 2metrowe długości i potem z tego na niecałe pół metra. Nie da się inaczej jeżeli chce sie uniknąć odpadów. Teraz mi to zaś namieszało w głowie bo jest jednak szansa na panele SIP które chciałem. Też to nie problem bo i tak planowałem domek którego wymiar konstrukcji jest wielokrotnością szerokości płyty osb czyli 750x875cm. Układ zostaje ten sam ale inne ściany.
    Do klejenia chyba jednak wziąłbym chyba jednak jakiegoś tytana (tak jak na tym filmiku). I tak do łączenia paneli trzeba zastosować drewno kvh o wymiarach 6x14cm oraz jako podwaliny więc raczej nie ma obawy że sie odklei czy coś takiego. Ogólnie to tym klejem klei się styro do muru i nie ma szans go potem oderwać. Najwyżej styro się połamie. Jako styropian zastosowałbym jakiś grafitowy dach/podłoga. Swisspor ma taki o lambda 0,030 więc elegancko.

  16. #4236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak czytam sformułowania typu :
    Więc prasę jakoś sie zrobi
    to podejrzewam, ze niewiele z tego bedzie....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #4237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak czytam sformułowania typu :


    to podejrzewam, ze niewiele z tego bedzie....
    A tu Cię zaskoczę, właśnie ze coś z tego może być i wygląda obiecująco. Miałem to za parę dni publikować bo jeszcze nie mam wszystkiego ale mam wizualizacje prasy którą mógłbym zrobić Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	399041Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	399042Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	399043Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	399044 widać że to dość wielki potwór który będzie ważyć ok.1,8-2ton. Pytałem o ceny za materiał w jednej firmie (trochę drogo bo ok.4zł za 1kg) i szacunkowy koszt wychodzi ok.9k z dowozem plus siłowniki. Siłowniki będą z podnośników samochodowych do 20ton i będzie ich 4. W juli takie mają po 160zł. Też będzie blacha na spód o gr.5mm i wymiarach 125x250cm za 540zł. Na gotowo w 10k się zmieści ale dzięki temu będzie to prasa rozbieralna i możliwa do przewiezienia jakby kto chciał odkupić do własnej produkcji paneli. Liczę że na pewno znajdą sie chętni gdyż następni będą mogli też to posłać dalej itd. Więc teoretycznie jak sie to dobrze zgra to prasa będzie prawie darmowa. Dzięki czterem siłownikom łącznie mamy 80ton nacisku czyli ok.2,5kg/cm2 więc przyzwoita wartość. Nie szkodzi nawet że będą to podnośniki ręczne gdyż wysunie się ile trzeba ten górny element dociskowy do dwuteownika i parę razy machnie ręką by na dwóch panelach 1-2cm się to ścisnęło. Jeszcze będę musiał dopytać panelowców ile to ściskają lub samemu się sprawdzi jak to pójdzie. Szkoda bo mogłem sobie też przy okazji zamówić próbkę tego kleju gdy zamawiałem klej do klejenia belek drewnianych.
    Rozmawiałem też z gościem z firmy swisspor odnośnie styropianu i mają dwa rodzaje bloków 1x1x6m i 1x1,2x6m. Mnie byłby potrzebny ten drugi czyli 1x1,2x6m ale jest ten problem że w tym bloku nie robią styropianu grafitowego dach/podłoga o wytrzymałości 100kPa. Taki robią tylko biały z lambdą 0,036. Ogólnie to niewielka różnica ale przynajmniej będzie tańszy. Dokładne koszty tego będę znał jak podsumuję ile tego będę potrzebować. Zobaczy się też czy będzie można wywalczyć lepszą cenę dla mnie i dla tych których polecę bo wezmą ode mnie prasę. Chodzi o taki jakby zachęcacz. Nie wiem czy to pomoże ale warto spróbować. Jak się nie uda to trudno.

  18. #4238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Juz widzę kolejki ludzi po taką prasę

    Schodzac na ziemie, w kwestii formalnosci cos sie u Ciebie ruszyło ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #4239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Juz widzę kolejki ludzi po taką prasę

    Schodzac na ziemie, w kwestii formalnosci cos sie u Ciebie ruszyło ?
    Jeszcze ciotka z Niemiec nie przyjechała więc czekam.
    Kolega z pracy jest konstruktorem więc w wolnej chwili mi policzy co trzeba szczególnie czy skręcenie na śrubach wystarczy.

  20. #4240
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Za 8-9k kupisz kompletna prasę stolarską na zimno 250x130........., fakt.... że nierozbieralną
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

Strona 212 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony