dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 223
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 4448
  1. #2401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Projekt już przerysowałeś, a nawet nie wiesz, ile to będzie kosztowało i czt w ogóle da sie to zamówić....
    Kolejna ślepa uliczka....
    Mam trochę czasu to mogę sobie rysować do woli.

  2. #2402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Policzmy;
    2 - 3 godziny pracy dla 2-3 robotników [ mogą być niewykwalifikowani bo taniej ] ......
    Ile planujesz zapłacić za godzinę pracy ?
    Nie wiem. Jak to miałby być montaż ścian to myślę że robocizna powinna kosztować jakieś 1-2k. Jak za parę godzin pracy to i tak sporo. Nie wiem ile może kosztować taki montaż. Zapytam to się dowiem. Może jutro się dowiem, zależy czy będę miał czas się spotkać i czy będzie z kim o tym pogadać.

  3. #2403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    W programie trochę podzióbałem i taki efekt Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KONSTRUKCJA.GŁÓWNA.2b.1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	354849Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KONSTRUKCJA.GŁÓWNA.2b.2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	354850 nawet kolor szarości nie jest taki zły.

  4. #2404
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Jeśli ściany z betonu, to kiedyś widziałem program w TV na ten temat, kilkanaście lat temu.
    Autor pomysłu zainspirowany przyrodą, a konkretnie niedźwiedziem polarnym, którego skóra jest czarna i sierść biała, t/z włosy bez pigmentu.
    Sierść niedźwiedzia przepuszcza promieniowanie ze Słońca, które pochłaniane jest przez jego czarną skórę.

    Wspomniany autor, zbudował dom ze ścianą wylaną z betonu, wystawioną na operację słoneczną i pomalowaną na czarno.
    Ściana na zewnątrz została osłonięta szybą, tak aby utworzyć pustą przestrzeń. Taką kilka cm. Tą pustą przestrzeń wypełnił w uporządkowany sposób szklanymi rurkami o średnicy kilku milimetrów. Wszystkie rurki prostopadle do szyby i ściany. W zamyśle czarna ściana miała akumulować zimowe ciepło słoneczne, a następnie powoli przekazywać je do wnętrza domu. Letnie, wysokie słońce, miało nie docierać do tak zbudowanej czarnej ściany.

    Pozdrawiam
    Cezary

    PS. Jeśli odgrzewam starego kotleta, to z góry przepraszam.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #2405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jestem po wstępnej rozmowie z firmą praefa. Z tego co się dowiedziałem to można bezpośrednio u nich zamówić same elementy ścian. Z tymi ścianami jest dołączony projekt montażu więc można do zamontowania zatrudnić dowolną ekipę w miarę kumatą. Dzięki temu jest jakaś alternatywa. Prześlę projekt i moje założenia to zobaczy się co powiedzą pod względem konstrukcyjnym a potem na ile to wycenią.

  6. #2406
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nie wiem. Jak to miałby być montaż ścian to myślę że robocizna powinna kosztować jakieś 1-2k. Jak za parę godzin pracy to i tak sporo.
    Ciekawe ile godzin traw zalewanie stropu ?
    Jak oceniasz czy też starczy za robotę 1-2 k ?
    Darek B

  7. #2407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ciekawe ile godzin traw zalewanie stropu ?
    Jak oceniasz czy też starczy za robotę 1-2 k ?
    Nie wiem ile trwa zalewanie stropu. Pewnie maks 1h tyle że ekipa nie przyjeżdża na samo zalanie stropu a robi ogólnie strop i zamawia się beton i między czasie przyjeżdża i się zalewa. Przy montażu ścian ekipa przyjechałaby tylko na jego montaż bo podłoże byłoby już przygotowane. sam zadbam o to aby wszystko było odpowiednio równe albo jak najbliższe równości (z odchyłką maks 1cm). Myślę że 1-2k za montaż ścian jednej kondygnacji mojego przyszłego domu byłoby odpowiednią ceną.

  8. #2408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Chyba, jak znajdziesz ludzi pod budka z piwem...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #2409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chyba, jak znajdziesz ludzi pod budka z piwem...
    Dla takich to by po stówie na łepka by starczyło i by się cieszyli ze mają za co pić dalej. Według Ciebie ile może kosztować zamontowanie takich paneli ściennych? Tym bardziej że dużo tego nie będzie na jedna kondygnację.

  10. #2410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jak sie je montuje ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #2411
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak sie je montuje ?
    tak https://www.youtube.com/watch?v=SZPu...Y&spfreload=10

  12. #2412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I myślisz, że znajdziesz zgraną, kumatą ekipę pięciu chłopa, którzy za 1500zł to zrobią ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #2413
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ile kosztują takie ściany i ich montaż ?
    mnie w podobnej technologii montaż parteru łącznie 11 ścian 2050 zł, montaż piętra łącznie 10 ścian 2102 zł. Parter 5 osób w 8 godzin piętro 3 osoby w 11 godzin

    najdroższy był dźwig

  14. #2414
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jestem po wstępnej rozmowie z firmą praefa. Z tego co się dowiedziałem to można bezpośrednio u nich zamówić same elementy ścian. Z tymi ścianami jest dołączony projekt montażu więc można do zamontowania zatrudnić dowolną ekipę w miarę kumatą. Dzięki temu jest jakaś alternatywa. Prześlę projekt i moje założenia to zobaczy się co powiedzą pod względem konstrukcyjnym a potem na ile to wycenią.
    Kamil po co Tobie taki system budowy ?Zawzięcie zwalczasz akumulacyjność ścian zewnętrznych , to nie lepiej postawić te ściany z pustaków styropianowych , zalewanych betonem ? Taniej wyjdzie niż taki system .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  15. #2415
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Kamil po co Tobie taki system budowy ?Zawzięcie zwalczasz akumulacyjność ścian zewnętrznych , to nie lepiej postawić te ściany z pustaków styropianowych , zalewanych betonem ? Taniej wyjdzie niż taki system .
    Ja nie zwalczam akumulacji tylko uważam że zbyt gruby mur nośny a dodatkowo masywny nie ma sensu w domu pasywnym. Może być masywny ale nie gruby bo zbyt gruby będzie przeszkadzać i przez to trudno o pasywnosc. Idealnie byłoby gdyby miał 10-12cm ale wątpię aby to przeszło. Na pewno 15cm jest lepsze niż 24cm. Rozumiem że czasem konstrukcja jest taka a nie inna i musi być gruba ale nikt nie powiedział że każdy dom może być pasywny. Nie bez powodu trzeba projektować typowo pod dom pasywny, ma on pewne ograniczenia konstytucyjne i nic na to się nie poradzi.

  16. #2416
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Klocki styropianowe są bardzo drogie a i styro od środka do mnie nie przemawia. Jak za prefabrykaty krzykną dużą kwotę to im podziękuje i tyle i zrobię je sobie sam na budowie. No chyba że konstruktor pozwoli murowac z silki o gr.15cm to wtedy z tego zrobię.

  17. #2417
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    A widziales jakie sito te keramzytowe produkty ? Szczelnosc moze szwankowac.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  18. #2418
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    A widziales jakie sito te keramzytowe produkty ? Szczelnosc moze szwankowac.
    Bloczki z keramzytu to owszem, może jest sito, ale nie lane ściany. Na razie poczekam na ofertę, ale najpierw ją muszę przygotować i wysłać.

  19. #2419
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Klocki styropianowe są bardzo drogie a i styro od środka do mnie nie przemawia. Jak za prefabrykaty krzykną dużą kwotę to im podziękuje i tyle i zrobię je sobie sam na budowie. No chyba że konstruktor pozwoli murowac z silki o gr.15cm to wtedy z tego zrobię.
    Jeśli tak rozpatrujesz budowę, to zastanów się nad betonową konstrukcją szkieletową. Jeśli znajdziesz konstruktora co będzie się chciał nad tym pochylić i policzyć. Wylejesz wtedy z betonu około 14-16 filarków 25x25 cm, i resztę uzupełnisz czymkolwiek, nawet silką 12 cm...czy nawet 6 cm. Masz wtedy stosunkowo cienki mur z tego co do ciebie przemawia. Piętro do wykonania analogicznie. Uważam że może wyjść nawet dosyć tanio

  20. #2420
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Klocki styropianowe są bardzo drogie a i styro od środka do mnie nie przemawia. Jak za prefabrykaty krzykną dużą kwotę to im podziękuje i tyle i zrobię je sobie sam na budowie. No chyba że konstruktor pozwoli murowac z silki o gr.15cm to wtedy z tego zrobię.
    To tylko tak pozornie wygląda że drogie .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

Strona 121 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony