dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 161 z 223
Pokaż wyniki od 3.201 do 3.220 z 4448
  1. #3201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A po co dwa ?
    JA mam po jednym na nawiewie i wyciągu i CO2 utrzymuję poniżej 800ppm. I do tego mam dość duże GWC (duże opory).
    możesz przypomnieć jakie to wentylatory i jak nimi sterujesz? wstawiłem filtr F7 do reku i mam wrażenie, że nie daje rady
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #3202
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    DC6224. Jak steruje nie pamietam.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  3. #3203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Ciągle czekam na ofertę na te h-blocki. W piątek dzwoniłem do gościa i ponoć jeszcze nie gotowe i w przyszłym tygodniu dokończy. Przez to zaś wróciła mi ochota na ten projekt domu z garażem w bryle. Szczerze mówiąc to lepiej by pasował pod moduły w systemie h-block. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku że podłogi parteru nie będę robił w szkielecie tylko normalnie zagęszczę piach czy pospółkę w ścianach fund, dam chudziaka na to w dwóch warstwach styro po 10cm i wylewka. Dzięki temu będzie łatwiej z kanalizacją w domu i doprowadzeniem wody. Przy stropie drewnianym nie wiem jakbym to zrobił a przy okazji musiałbym robić wieniec, jak dla mnie zbyt skomplikowane.
    Spójrzcie na to zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	370838 ściany zew. są w modułowej długości 125cm i grubości 17cm. Wewnętrzne nośne są o gr.13cm bo takie wystarczą. Działówki na parterze będą z profila o szer.5cm i w podwójnym płytowaniu na stronę co da gr.10cm. Widoczne podciągi będą z drewna klejonego aby były odpowiednio wytrzymałe. Na to strop drewniany Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.2.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	370841 i pokrycie z płyt osb o gr.22mm Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.3.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	370842. Następnie ściany piętra Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.4.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	370843 jak widać bardzo proste. Działówki między pokojami o gr.15cm (szerszy profil) a do łazienek i garderoby o gr.10cm. Nad kawałkiem garażu będą wiązary tworząc dach jednospadowy by nie robić tarasu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.5.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	370849 a dach będzie bardziej wystawał tworząc daszek. Na zdjęciach widać że byłoby dużo modułowych kawałków co na pewno ułatwi produkcję a potem montaż. Na razie trzeba czekać na ofertę a jestem dobrej myśli.

  4. #3204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Dalej czekam na ofertę na h-blocki a tu głucha cisza. Przez to spać po nocach nie mogę bo mam różne wyobrażenia. Ten system mi się bardzo podoba i mocno się na niego nakręcam. Przydałoby się znać cenę za te moduły aby wiedzieć czy iść w tą stronę czy lepiej sobie darować. W czwartek zaś będę dzwonił do gościa z pytaniami bo ileż można czekać???...
    Ten projekt z garażem w bryle ostatecznie mógłbym zrobić w wersji poddasza użytkowego ale z ścianką kolankową na ok.140cm bo taka by nie przeszkadzała mi w aranżacji pomieszczeń. Trochę garderoby na tym ucierpią ale na wysoką szafę znajdzie się miejsce.
    Tak bym sobie to wyobrażał:
    1) ściany nośne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.01.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	371810
    2) sciana między garażem a wiatrołapem też w modułach dla lepszej szczelności Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.02.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	371811
    3) a na to strop Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.03.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	371812 który może być sprefabrykowany na moduły o szer.125cm
    4) osb Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.04.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	371813
    Jak widać to ściany wschód-zachód byłyby wyższe tworząc ściankę kolankową ale dzięki temu cała ściana jest dobrze szczelna i nie będzie z tym problemu. Strop tworzyłby również balkon dla okien tarasowych w szczytach oraz byłoby to zadaszenie okna południowego by nie była potrzebna markiza.

  5. #3205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    5) ściany szczytowe Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.05.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	371819
    6) ściany wewnętrzne w szkielecie aby stanowiły podparcie dla płatwi Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.06.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	371820
    7) murłaty i płatwie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.07.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	371821
    od północy zamiast robić taras nad garażem to można byłoby go zadaszyć więc wiązary dachowe robione na budowie no chyba że firma je przygotuje bo też żadna to filozofia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.08.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	371822
    9) oraz pokrycie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.09.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	371823 nie wiem czy dam folię dachową i na to blachę czy dachówkę czy płytami osb usztywnię a potem na to folia i pokrycie, dużo tego nie ma więc i koszt nie byłby masakryczny za osb więc to się zobaczy później. Myślę że jak by mi montowali ściany i resztę to przy okazji mogli by to poskręcać z płytami osb abym potem mógł dalej jechać z pokryciem z inną ekipą na dach domu i to zadaszenie.
    Murłaty byłyby o łącznej długości 15m, długość dachu zrobię na 5m a kąt dachu 45* więc jedna połać będzie miała 75m2. Myślę ze do pokrycia w takim dachu zastosuje blachodachówkę lub blachę na rąbek (czy jakoś tak). Nie robiłby okien dachowych wiec pokrycie byłoby dziecinnie proste gdyby nie wysokość i duży kąt dachu ale z tym nie powinno być większych trudności więc pokrycie nie powinno być zbyt drogie. Nie wiem z jakich modułów robiłbym dach czy o grubości takiej jak ściany więc 17cm czy grubsze więc 23cm. Wszystko zależy od ceny bo od środka i tak pójdą płyty gk które obniżę o 20cm na dodatkową wełnę czy instalacje. Jak cena będzie adekwatna do technologii to się zobaczy co wybierze. Dom pasywny to i tak nie będzie ale myślę że i tak bym go ogrzewał promiennikami ciepła a koszt tego ogrzewania będzie i tak niski.

  6. #3206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jeszcze fotki z działówkami Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.10.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	371826Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.11.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	371827Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi szkielet.2.skosy.12.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	371828 fajnie to może być no chyba że firma będzie miała cenę jak z kosmosu za swoje h-blocki to wtedy będzie się trzeba z tego wyleczyć. Ja zrobiłem co mogłem czyli przystosowałem projket idealnie pod moduły o szer.125cm by nie trzeba było kombinować z innymi szerokościami a teraz jest ruch ze strony firmy aby dać na to dobrą cenę by mnie z butów nie wyrwało. jak cena z montażem wyjdzie ok.100zł to biorę w ciemno. jak dwa razy więcej to w ciemno odrzucam i najwyżej będę pytam inne firmy od prefabrykacji na ile to wycenia bo można tak samo w zwykłym szkielecie drewnianym to zrobić. Zobaczymy na razie co mi odpiszą lub co jutro powiedzą.

  7. #3207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Grzes123

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    91

    Domyślnie

    Coś cicho ? A może to cisza przed nowym projektem w nowej technologii z dokładnymi obliczeniami co do centymetra ...

  8. #3208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dobra ta firma, co trzy miesiące wycenę robi
    Te prefabrykaty, to by pewnie rok składali
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #3209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes123 Zobacz post
    Coś cicho ? A może to cisza przed nowym projektem w nowej technologii z dokładnymi obliczeniami co do centymetra ...
    Jestem w trakcie rozmów mailowych o h-blockach więc dopóki nie będę wiedział wszystkiego co chcę wiedzieć to nie ma co dalej mówić nowego na forum. Wiem już że przykładowo przy dachu dwuspadowym płatwie powinny być sfrezowane pod kat dachu aby płyty dachowe do nich dokładnie przylegały. Oni mogą zamówić taką belkę z drewna KVH w całej długości. Można na dach zastosować płyty h-block ale też mają gotowe płyty z blachy thexpan z blachy która jest od razy wierzchnim kryciem. Ponoć od zwykłego h-blocka jest droższa o parę złotych a nie trzeba się martwić pokryciem. Jest to bardzo ciekawa technologia i dzięki niej uważam że wiele projektów które z góry byłyby skazane na porażkę jako brak możliwości na dom pasywny mogą takim domem być. Mam tu na myśli przede wszystkim domy z garażem wbudowanym w bryłę domu. H-blocki powodują że będzie szczelniej i garaż by nie wychładzał domu tak jak w tradycyjnym domu murowanym mimo paru cm izolacji na ścianie bo h-block jest izolacyjną płytą. Taka technologia jest o tyle lepsza od domów szkieletowych drewnianych że nie trzeba stosować folii do uszczelnienia bo płyta jest wypełniana pianą zamknięto komorową która jest szczelna cały okres użytkowania. W normalnych szkieletach jak zrobisz dziurę by szafkę powiesić to już masz jedną nieszczelność, jedna dziurka może to nic ale trochę takich dziurek się narobi i już domek jest jak sito. W h-blocku tego nie ma. W szkielecie wełna po czasie może osiadać, nawet ta niby gęstsza która ma nie osiadać, to wystarczy że trochę siądzie i już mamy pełno mostków które będą wychładzać ściany a piana dalej będzie taka jak na początku. H-block o gr.ściany do 30cm może mieć U poniżej 0,1W/m2 a w szkielecie będzie potrzeba mieć grubość 35cm, to jest zasługa niskiej lambdy piany. Oczywiście mimo tylu zalet jedynie cena pokaże czy warto w to iść czy nie bo co z tego ze wszystko fajnie i super skoro cena zwala z nóg. Więc wycenią to co chce wycenić a potem się zobaczy co dalej. Jakby ktoś budował cały domek z firmą i chciał pasywny czy energooszczędny to myślę że nie warto iść w domy murowane bo za niższe pieniądze będzie dom z h-blocków i na pewno dużo szybciej.

  10. #3210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobra ta firma, co trzy miesiące wycenę robi
    Te prefabrykaty, to by pewnie rok składali
    Teraz pisze z innym gościem bo tamten okazało się że na urlopie był i też szykowali się na inne targi. Z góry mówiłem że się nie spieszy z wyceną więc chyba sobie to za bardzo do serca wziął. Z gościem z którym obecnie piszę to odpisuje bardzo szybko więc pewnie to sprawniej pójdzie. Teraz mamy długi weekend więc będzie czas by na spokojnie napisać co mają mi wycenić, wyślę to do nich w poniedziałek i pewnie w przyszłym tygodniu będę wiedział jaka jest dokładnie cena za tę przyjemność.

  11. #3211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Grzes123

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    91

    Domyślnie

    Pewnie będzie tak jak kiedyś dzwoniłem do pewnego producenta klocków styropianowych do stawiania ścian i okazało się że za same klocki chcą więcej niż zrobienie ściany z ciepłego BK przez murarza (materiał+robocizna). Jeszcze trzeba było doliczyć "tylko" beton i zbrojenie do wypełnienia tych klocków. Takie prawa ekonomii - coś popularnego i stosowanego przez większość jest bardziej konkurencyjne i tańsze.

  12. #3212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes123 Zobacz post
    Pewnie będzie tak jak kiedyś dzwoniłem do pewnego producenta klocków styropianowych do stawiania ścian i okazało się że za same klocki chcą więcej niż zrobienie ściany z ciepłego BK przez murarza (materiał+robocizna). Jeszcze trzeba było doliczyć "tylko" beton i zbrojenie do wypełnienia tych klocków. Takie prawa ekonomii - coś popularnego i stosowanego przez większość jest bardziej konkurencyjne i tańsze.
    Klocki styropianowe są faktycznie bardzo drogie ale może jakby popatrzeć na budowę domu przez firmę do stanu deweloperskiego to nie byłoby tak źle. Klocki są drogie ale za to robocizna powinna być znacznie tańsza, nie trzeba liczyć robocizny ocieplenia, ogólny czas pracy i jak się wszystko zsumuje to może wyjść podobnie. Różnica duża jest dopiero gdy samemu chcesz budować bo odpadają koszty robocizny i zostają prawie same koszty materiałów i wtedy okazuje się że to czy tamto jest bardzo drogie mimo że teoretycznie tak nie powinno być. Szkoda ze producenci różnych ciekawych technologii tak je sobie cenią że masakra, jakby chcieli się od razu dorobić majątku na jednym kliencie. Jeszcze można rozumieć jak coś co się produkuje to wymaga dużego wysiłku fizycznego i dużo pracy ale takie klocki styropianowe to powinny być droższe od normalnego styro góra dwukrotnie a nie cztero czy pięciokrotnie. Oni przecież nie robią najpierw bloków styropianowych a potem z tego wycinają tylko od razu w formach spieniają styro czy coś takiego więc zużywają tyle samo budulca ale chcą się na tym nachapać i stad mało tego idzie. Pewnie jakby to było 2-3razy tańsze (a i tak dobrze na tym zarobią) to by tego więcej sprzedawali i w sumie więcej zarobili, no chyba że robota i tak idzie im pełną parą 24 na dobę i więcej nie przerobią stąd taka cena to wtedy inna sprawa. Też się nie zna do końca danej sytuacji więc ciężko coś mądrego wywnioskować.

  13. #3213

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Klocki styropianowe są faktycznie bardzo drogie ale może jakby popatrzeć na budowę domu przez firmę do stanu deweloperskiego to nie byłoby tak źle. Klocki są drogie ale za to robocizna powinna być znacznie tańsza, nie trzeba liczyć robocizny ocieplenia, ogólny czas pracy i jak się wszystko zsumuje to może wyjść podobnie. Różnica duża jest dopiero gdy samemu chcesz budować bo odpadają koszty robocizny i zostają prawie same koszty materiałów i wtedy okazuje się że to czy tamto jest bardzo drogie mimo że teoretycznie tak nie powinno być. Szkoda ze producenci różnych ciekawych technologii tak je sobie cenią że masakra, jakby chcieli się od razu dorobić majątku na jednym kliencie. Jeszcze można rozumieć jak coś co się produkuje to wymaga dużego wysiłku fizycznego i dużo pracy ale takie klocki styropianowe to powinny być droższe od normalnego styro góra dwukrotnie a nie cztero czy pięciokrotnie. Oni przecież nie robią najpierw bloków styropianowych a potem z tego wycinają tylko od razu w formach spieniają styro czy coś takiego więc zużywają tyle samo budulca ale chcą się na tym nachapać i stad mało tego idzie. Pewnie jakby to było 2-3razy tańsze (a i tak dobrze na tym zarobią) to by tego więcej sprzedawali i w sumie więcej zarobili, no chyba że robota i tak idzie im pełną parą 24 na dobę i więcej nie przerobią stąd taka cena to wtedy inna sprawa. Też się nie zna do końca danej sytuacji więc ciężko coś mądrego wywnioskować.
    Klocki klockami, ale mało kto oprócz liczenia kosztu m2 ścian bierze pod uwagę inne zalety tej metody:

    - wykonanie nadproża - 5 minut,
    - wieniec - gotowe bloczki,
    - murłata - gotowy bloczek,
    - montaż okna w ociepleniu,
    - praktycznie ciepły parapet,
    - praktycznie brak odpadów.

    Przy cenach robocizny za zwykłe murowanie w Krakowie nijak nie da się zrobić ściany poniżej 200 zl/netto, przy czym likwidowanie mostków termicznych to dodatkowe koszty, tutaj i tam trzeba dać styroduru, coś tam zaszalować, itd. Poza tym trzeba sobie też doliczyć ze 2 kontenery odpadów bloczków czy szalunków.

    Ja już murowałem z silki, z YTONGa, ale stawiałem też z bloczków styro, i jeśli następnym razem będę budował to nawet nie pomyśle o tradycyjnym murowaniu.

    Dom 100 m2 w Krakowie z dachem to koszt około 35 000 netto, takiego YTONGA będzie ze 120m2, czyli 7200 zł. Bloczki (Z betonem i śladowym zbrojeniem) kosztowałyby 180zł x 120 = 19200 .

    Strop i dach bez zmian. Czyli YTONG 42 000 zł, a już ocieplony thermomur 21600 plus koszt postawienia dachu i stropu. Na samo murowanie raczej nikt nie ściąga ekipy, więc generalnie: strop w takim domu: 7 000, dach 7000, czyli murowanie 21 000 zł. Jak widać kręcimy się wokół tej samej kwoty robiąc samemu a dostajemy już ocieploną ścianę !!!

    Pytanie ile ekipa weźmie za ułożenie szalunków styro, ale płacenie ekipie za taką robotę samo w sobie jest nieporozumieniem, bo można w pojedynkę to zrobić (tylko do zalewania lepiej jak jest więcej niż jedna osoba).

    I jeszcze jedna ważna rzecz, jak się buduje z doskoku kilka godzin dziennie, to istotne jest ile czasu zabiera przygotowanie się do pracy i posprzątanie po sobie. Przy bloczkach robota jest lekka, sucha i szybka, przy murowaniu jeśli działa się w pojedynkę to sam czas poświęcony na wyrabianie kleju czy cementu będzie dłuższy niż spinanie bloczków styro.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #3214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    ...
    Masz rację, z klocków zrobi się szybko i tu nie ma o czym gadać. Mnie nie przekonuje styro od środka.

  15. #3215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dzisiaj BK muruje się na klej w piance i nie trzeba niczego mieszać, ani myć. Nadproża też są prefabrykowane i robi się je błyskawicznie.
    Z betonu komórkowego stawiane są obiekty handlowe i to nie jest przypadkowy wybór - po prostu materiał z robocizną wychodzi najtaniej.

  16. #3216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Dzisiaj BK muruje się na klej w piance i nie trzeba niczego mieszać, ani myć. Nadproża też są prefabrykowane i robi się je błyskawicznie.
    Z betonu komórkowego stawiane są obiekty handlowe i to nie jest przypadkowy wybór - po prostu materiał z robocizną wychodzi najtaniej.
    Ale tylko wtedy gdy sam budujesz bo dla ekipy to jeden ciort i liczą tak samo mimo że zrobią to dwa razy szybciej niż z silki lub ceramiki na tradycyjnej zaprawie. Wiem że z BK też można w miarę szybko zbudować i też byłoby to ciekawe przeżycie. Najlepiej to by się przydało parę domów postawić a tak to trzeba wybrać konkretnie jeden typ.

  17. #3217

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ale tylko wtedy gdy sam budujesz bo dla ekipy to jeden ciort i liczą tak samo mimo że zrobią to dwa razy szybciej niż z silki lub ceramiki na tradycyjnej zaprawie. Wiem że z BK też można w miarę szybko zbudować i też byłoby to ciekawe przeżycie. Najlepiej to by się przydało parę domów postawić a tak to trzeba wybrać konkretnie jeden typ.
    To Ci mówiłem, idź pomóż jakiemuś inwestorowi budować, dotknij różnych technologii a w mig Twoje rozterki się skończą.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  18. #3218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To Ci mówiłem, idź pomóż jakiemuś inwestorowi budować, dotknij różnych technologii a w mig Twoje rozterki się skończą.
    Czy ja wiem że się skończą... albo dojdą nowe rozterki. Jeszcze bym musiał znaleźć kogoś kto by murował takk jakby ja to chciał a z tym to może być problem. Byłem u kumpla na budowie jak budował, widziałem jak teściu (stary budowlaniec) murował na klej i walił tyle tego kleju jakby to była tradycyjna zaprawa to miałem już dość takich fachowców.

  19. #3219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Tak mi wyszła wersja projektu tego długiego z garażem w bryle z poddaszem użytkowym Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	058.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	372869Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	060.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	372870 myślę że dość ciekawie wygląda i można zaakceptować skosy. Ścianka kolankowa będzie miała na gotowo ok.135cm a kąt dachu 45*. Dzięki temu skosy nie będą aż tak bardzo ograniczały możliwości aranżacji poddasza. Trochę będzie trzeba pokombinować z szafami ale najwyżej porobię je z płyt osb tam gdzie typowa nie wejdzie i się naklei okleinę. Wnętrza w prostej formie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	055.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	372871Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	057.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	372872. Tą wersję mogę zrobić z h-blocków ale też oczywiście w wersji murowanej z BK+20cm styro. Taki murowany nie może równać się z jakością h-blocka jeżeli chodzi o izolacyjność cieplną ale musi to być w rozsądnej cenie, aby nie wyszło, że bardziej opłaci się dać 30cm styro na BK i okna montowane w ociepleniu niż h-block z 10cm białego styro+5cm wełny w przestrzeni instalacyjnej i ciepły montaż okien na taśmach.

  20. #3220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Tak mi wyszła wersja projektu tego długiego z garażem w bryle z poddaszem użytkowym Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	058.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	372869Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	060.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	372870 myślę że dość ciekawie wygląda i można zaakceptować skosy. Ścianka kolankowa będzie miała na gotowo ok.135cm a kąt dachu 45*. Dzięki temu skosy nie będą aż tak bardzo ograniczały możliwości aranżacji poddasza. Trochę będzie trzeba pokombinować z szafami ale najwyżej porobię je z płyt osb tam gdzie typowa nie wejdzie i się naklei okleinę. Wnętrza w prostej formie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	055.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	372871Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	057.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	372872. Tą wersję mogę zrobić z h-blocków ale też oczywiście w wersji murowanej z BK+20cm styro. Taki murowany nie może równać się z jakością h-blocka jeżeli chodzi o izolacyjność cieplną ale musi to być w rozsądnej cenie, aby nie wyszło, że bardziej opłaci się dać 30cm styro na BK i okna montowane w ociepleniu niż h-block z 10cm białego styro+5cm wełny w przestrzeni instalacyjnej i ciepły montaż okien na taśmach.
    Miałem się tu nie odzywać, bo zmieniasz koncepcje jak rękawiczki ale jak już, to odwróć układ pomieszczeń na górze i zrób taras nad garażem z wyjściem z sypialni dzieci zamiast tego nieszczęsnego balkonu. Poza tym i tak dojdziesz do silikatów i grubej warstwy ocieplenia. To tylko kwestia czasu i twojej niezwykłej odporności na racjonalne argumenty.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 161 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony