dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Temperatura dolnej części nie ma z tym nic wspólnego ponieważ wyjście cwu znajduje się na samej górze zasobnika. I stąd pobierana jest gorąca woda o tej temperaturze 57 stopni która za pomocą mieszacza obniża swoją temperaturę do wartości ustawionej na mieszaczu ( pamiętając o tym co kolektor1 napisał w na poprzedniej stronie ).

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witam
    Ja właśnie zakładam kolektory Watt 2020s
    3 sztuki razem z uchwytami dachowymi ,wymiennikiem 300l 2xweżownica cały komplet razem z glikolem kosztował mnie 6900zł

    oczywiście sam sobie montuje

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Witam
    Ja właśnie zakładam kolektory Watt 2020s
    3 sztuki razem z uchwytami dachowymi ,wymiennikiem 300l 2xweżownica cały komplet razem z glikolem kosztował mnie 6900zł

    oczywiście sam sobie montuje
    Pytanie, czy: cena zawiera koszt rurociągu solar-zasobnik (+ 500-1000 zł), dodatkowe materiały instalacyjne potrzebne do "uzbrojenia" zasobnika i górnej wężownicy (+ ok. 500-1000 zł). No i jaki to zbiornik, bo inna jest cena zasobnika "no name" czy np Lemet, a inna Austra Email.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Jak napisałem cały komplet z rura solarna nierdzewka 16 w otulinie ht 30m ze wszystkimi złączkam
    i wymiennik 300L stalmet slim

    A jakież to materiały do uzbrojenia górnej wężownice kosztują 500-1000zl?
    Ostatnio edytowane przez tomaszzakopane ; 18-05-2014 o 23:25

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Jak napisałem cały komplet z rura solarna nierdzewka 16 w otulinie ht 30m ze wszystkimi złączkam
    i wymiennik 300L stalmet slim

    A jakież to materiały do uzbrojenia górnej wężownice kosztują 500-1000zl?
    No właśnie - Stalmet... To jeszcze gorzej niż NO NAME...
    Napisałem, że do zazbrojenia zasobnika i górnej wężownicy, tzn. podłaczenie zimnej wody, wyjście cwu oraz podpięcie górnej wężownicy. Każdemu się wydaje, że to nic nie kosztuje, a jak na koniec podliczam koszty rurek miedzianych, złączek i zaworów, to rzadko kiedy wychodzi mniej niż 500 zł licząc po naprawdę dużym rabacie dla instalatora. Ponad 100 wykonanych instalacji tak rozliczałem więc wiem co mówię.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    No właśnie - Stalmet... To jeszcze gorzej niż NO NAME...
    .
    Dlaczego tak twierdzisz?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Dlaczego tak twierdzisz?
    Ponieważ miałem z tym produktem do czynienia. Miałem też do czynienia z zasobnikami innych firm i widzę różnicę.
    Nadal warunkiem zachowania gwarancji jest wymiana anody co 10 m-cy?
    Może coś się zmieniło w ostatnim czasie, ale szczerze w to wątpię. Dobra cena nie wzięła się znikąd.
    Na pocieszenie dodam, że sam dałem się nabrać na ten produkt i założyłem go dobremu znajomemu.
    Ostatnio edytowane przez red1980 ; 19-05-2014 o 23:05

  8. #48

    Domyślnie

    Co 10 miesięcy? No to nieźle świadczy o jakości tego zbiornika. Ja u siebie wymieniam raz na 3 lata...

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Co 10 miesięcy? No to nieźle świadczy o jakości tego zbiornika. Ja u siebie wymieniam raz na 3 lata...
    Wiesz - wymiana co 10 m-cy jest warunkiem zachowania gwarancji. W innych zasobnikach zakłada się wymianę co rok lub dwa. Inna sprawa, że czasami nawet po 5 latach anoda jest nadal w doskonałym stanie.
    Ale miałem kiedyś porównanie anod z Stalmecie i zasobniku Hewalexa (Winkelmann) po 2,5 roku użytkowania, i zdecydowanie w Stalmecie wyglądała ona dużo gorzej. Dla porównania - w zasobniku Austria Email anoda po 6 latach wyglądała jak nowa!

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony