dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 21
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 410
  1. #341
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Nie ma prawa się zgodzić. Ani on, ani elektryk, który się potem będzie pod protokołem odbioru podpisywał.
    Witam.

    Kolejna perełka FM.Warto to gdzieś zapisać.

  2. #342
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gspdibbler

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bożnów
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Chyba nikt nie docenia mojego (mało wyszukanego) żartu o uziemianiu do kaloryfera więc tak dla sprostowania - nie uziemiamy szafek elektrycznych do kaloryferów (tylko do uziomu ).
    [chociaż podobno w blokach zdaża się czasem, że sąsiad w poszukiwaniu PE znajdzie je w instalacji CO :/ ]

    A tak na marginesie to czy instalacja jest zrobiona z pex alupex czy pe czy co tam nie ma żadnego znaczenia bo w świetle najnowszych badań woda ... nadal przewodzi prąd a grzejniki czy krany nadal robią złośliwie z metalu zamiast z plastiku

  3. #343
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olek123 Zobacz post
    Potwierdzam - tak właśnie mam. Garaż na scianach ocieplony(łącznie ze ścianą od mieszkania), podłoga nie ocieplona. Na podłodze posadzka przemysłowa betonowa - niedroga(w porównaniu do innych rozwiazan) i bezproblemowa.
    W zimie mniej niż +5st nie ma, w lecie tez chłodniej niż w innych pomieszczeniach.
    Ja mam garaż w bryle domu ocieplony (15cm styro), posadzka bez ocieplenia. Jedna ściana wspólna z kotłownią, więc jest lekkie dogrzewanie. Przy mrozach rzędu -10 stopni, po tygodniu temperatura spada poniżej zera.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #344
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nie mam ocieplenia w posadzce garażu. Garaż ocieplony ściana 20, dach 20 siana między domem a garażem 20. Najniższa temperatura odnotowana w sezonie 16/17 +4*C ok 1m od bramy. Planuję do zimy skończyć wymiennik i wyciąg od WM a wyrzut do garażu. Jak się nie sprawdzi to to wyrzutnię zrobi się jak należy.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-07-2017 o 13:14
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #345
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Garaż w byle domu, podwójny ok. 36m2, ściany ocieplone 15cm, podłoga 10cm, jedno okno i pod nim kaloryfer, za garażem kotłownia z piecem na ekogroszek i warsztacik z 1 kaloryferem, nad garażem pomieszczenia mieszkalne ( w projekcie nazwane "pralnia" i "garderoba"), brama 4,5 m szerokości Krispol od strony południowej.
    Temperatura nawet w najgorsze zimy nigdy nie spadła poniżej 10st.

  6. #346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    I co w tym dziwnego skoro masz grzejnik? Sztuka go nie mieć i mieć dodatnie temperatury.

  7. #347

    Domyślnie

    -garaż w bryle domu połączony przejściem z częścią mieszkalną oraz w pobliżu spiżarni uważam za niewypał, ciepło silnika psuje np. konfitury w spiżarce, a smród wydzielin przenosi się do pomieszczeń mieszkalnych powodując młodości, zwłaszcza tych mieszkających najwyżej (poddasze)
    -wentylacja grawitacyjna w zimie wychładza wnętrza, co jest odczuwalne zwłaszcza w łazienkach
    -dom źle zaprojektowany (j.w.) to studnia bez dna, całkiem podobnie jak to czego tak bardzo chciałoby się uniknąć czyli mieszkanie z czynszem
    początkowe oszczędności nie dają oszczędności w przyszłości, no ale polak nie ma zwykle kasy wyłożyć na raz na tyle, a nie chce być własnością banku, więc musi zadowolić się podstawowymi rozwiązaniami

  8. #348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał flufy Zobacz post
    -garaż w bryle domu połączony przejściem z częścią mieszkalną oraz w pobliżu spiżarni uważam za niewypał, ciepło silnika psuje np. konfitury w spiżarce, a smród wydzielin przenosi się do pomieszczeń mieszkalnych powodując młodości, zwłaszcza tych mieszkających najwyżej (poddasze)
    Większych bzdur dawno nie czytałem

  9. #349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten garaż chyba nie ma wentylacji?

  10. #350
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał flufy Zobacz post
    -garaż w bryle domu połączony przejściem z częścią mieszkalną oraz w pobliżu spiżarni uważam za niewypał, ciepło silnika psuje np. konfitury w spiżarce, a smród wydzielin przenosi się do pomieszczeń mieszkalnych powodując młodości
    W poprzednim domu miałem garaż połączony z domem i to prawda że smrody z garażu przenosiły się do części mieszkalnej. Oczywiście w dużej mierze zależy co trzymamy w garażu oprócz samochodu. U mnie w garażu mam także kosiarkę, kosę spalinową, piłę łańcuchową, paliwa i oleje do nich, oraz różne farby i rozpuszczalniki. Wszystko niby szczelnie zamknięte, ale spać w garażu bym się nie odważył.

    Na szczęście w obecnym domu garaż nie ma bezpośredniego połączenia z częścią mieszkalną i uważam to za zaletę.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 19-07-2017 o 19:11
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #351
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ten garaż chyba nie ma wentylacji?
    Ma pewnie wentylację grawitacyjną, która jak wiadomo latem nie działa.

    Zapachy (a raczej smrody) potrafią przechodzić przez ścianę. Za ścianą sypialni mam kotłownię. A właściwie za ścianą, ale piętro niżej. I gdzieś musi być jakiś mikro przeciek, bo gdy kocioł wymaga czyszczenia w kotłowni można wyczuć zapach spalin (a normalnie nic nie czuć). Żona czuje ten zapach w sypialni, mimo iż mam wentylację mechaniczną. Podejrzewam że dym się przedostaje jakimś kanalikiem typu peszel z kablami do gniazda elektrycznego.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  12. #352

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Większych bzdur dawno nie czytałem
    Faktów, drogi Panie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ten garaż chyba nie ma wentylacji?
    Ma, grawitacyjną + "dziurawe" (nieszczelne) drzwi wjazdowe.

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    W poprzednim domu miałem garaż połączony z domem i to prawda że smrody z garażu przenosiły się do części mieszkalnej. Oczywiście w dużej mierze zależy co trzymamy w garażu oprócz samochodu. U mnie w garażu mam także kosiarkę, kosę spalinową, piłę łańcuchową, paliwa i oleje do nich, oraz różne farby i rozpuszczalniki. Wszystko niby szczelnie zamknięte, ale spać w garażu bym się nie odważył.

    Na szczęście w obecnym domu garaż nie ma bezpośredniego połączenia z częścią mieszkalną i uważam to za zaletę.
    O tym piszę. W garażu oprócz samochodu stoi też mini-warsztat, szafki z paliwami, smarami, olejami, itp. dokladnie, ale to śmierdzi tylko jak się używa i nie roznosi sie na caly dom a tylko na dole jak wychodzi z garażu na korytarz. Natomiast po zaparkowaniu auta i zamknieciu drzwi zewnetrznych garazowych a otwarciu wewnetrznych drzwi z garazu do domu juz po kilkunastu-kilkudziesieciu minutach mdly zapach wyziewów przenosi się identycznie jak zapach oleju po smażeniu schabowych w niedziele, albo gotowaniu rosolu czuc go po klatce schodowej do drugiego pietra. W nowym domu nigdy w życiu nie chcialbym miec garazu w bryle budynku wlasnie z tego powodu. Tylko jako osobny budynek.

  13. #353

    Domyślnie

    Cytat Napisał flufy Zobacz post
    Natomiast po zaparkowaniu auta i zamknieciu drzwi zewnetrznych garazowych a otwarciu wewnetrznych drzwi z garazu do domu juz po kilkunastu-kilkudziesieciu minutach mdly zapach wyziewów przenosi się identycznie jak zapach oleju po smażeniu schabowych w niedziele, albo gotowaniu rosolu czuc go po klatce schodowej do drugiego pietra. W nowym domu nigdy w życiu nie chcialbym miec garazu w bryle budynku wlasnie z tego powodu.
    Czy wentylator wywiewny z garażu nie załatwia sprawy? Myślę, że należy wymusić, aby powietrze z garażu nie wydostawało się do innych pomieszczeń. Czyli w garażu musi być stałe podciśnienie, a jeśli nie stałe to na pewno po otwarciu drzwi wewnętrznych. Ja mam w projekcie garaż w bryle budynku oraz WM. Myślę o takim dodatkowym wentylatorze. Czy ktoś ten sposób przerabiał już?

  14. #354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Przecież wystarczy WM na lekkim nadciśnieniu i po problemie. Osiem lat mieszkam z garażem przyklejonym do części mieszkalnej i problemu nie zauważyłem ani razu. W garażu jestem kilka razy dziennie i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania jak drzwi z domu do garażu.

  15. #355

    Domyślnie

    Cytat Napisał flufy Zobacz post
    -garaż w bryle domu połączony przejściem z częścią mieszkalną oraz w pobliżu spiżarni uważam za niewypał, ciepło silnika psuje np. konfitury w spiżarce, a smród wydzielin przenosi się do pomieszczeń mieszkalnych powodując młodości, zwłaszcza tych mieszkających najwyżej (poddasze)
    -wentylacja grawitacyjna w zimie wychładza wnętrza, co jest odczuwalne zwłaszcza w łazienkach
    -dom źle zaprojektowany (j.w.) to studnia bez dna, całkiem podobnie jak to czego tak bardzo chciałoby się uniknąć czyli mieszkanie z czynszem
    początkowe oszczędności nie dają oszczędności w przyszłości, no ale polak nie ma zwykle kasy wyłożyć na raz na tyle, a nie chce być własnością banku, więc musi zadowolić się podstawowymi rozwiązaniami
    Ciepło od silnika psuje konfitury? Smród wydzielin przenosi się do pomieszczeń mieszkalnych? Co Ty masz 2 metrowe otwarte przejście z garażu do salonu? A co do konfitur to może trzeba się nauczyć dobrze je robić. Wbrew pozorom to nie łatwe, konfitur-fix nie załatwi sprawy, za to psucie się na pewno.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #356

    Domyślnie

    Witam. Proszę o poradę. Chcę kupić dom z garażem w bryle o rozmiarze 5.10x2.7m. Da radę to użytkować czy za wąski. Auto szerokie na 1.8m bez lusterek. Dzięki

  17. #357
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Policz Sobie szerokość auta z otwartymi drzwiami z obydwu stron....wyjdzie że za wąski. Wygodny garaż to 6 m na 3,5-4 m. W Twoim przypadku drzwi na pewno maja 220-230 cm - bardzo wąskie. Bez sensu jeśli będzie padać a cała rodzina musi wyjść z samochodu przed wjazdem do garażu, bo nie można otworzyć swobodnie drzwi. Dużo osób nie zwraca na to uwagi, a później widze jak w domach z garażem auto stoi w garażu w 20% a garaże przerabiana są na składzik, pom. gospodarcze, pralnie itp
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  18. #358

    Domyślnie

    No to chyba wycofam rezerwację bo garaż 13,72 m

  19. #359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandacz0000 Zobacz post
    Witam. Proszę o poradę. Chcę kupić dom z garażem w bryle o rozmiarze 5.10x2.7m. Da radę to użytkować czy za wąski. Auto szerokie na 1.8m bez lusterek. Dzięki
    To garaż na rowery lub na auto typu maluch. Chyba żaden rodzinny samochód nie wejdzie.

  20. #360

    Domyślnie

    U mnie garaż w bryle budynku jednostanowiskowy....z kanałem. Może kiedyś się przyda, natomiast sam go nie planowałem, odziedziczyłem w kupnie
    W każdym razie plan był taki - ocieplenie, jak całego domu 20 cm grafitówki i przeczytałem na forum, że ktoś żałował, że nie dał podłogówki symbolicznej do garażu, żeby w zimie ładnie stopniały śnieg odparowywał. Postanowiłem zastosować właśnie to rozwiązanie. W całym domu podłogówka i rekuperacja, w garażu oczywiście komin.

    Garaż graniczy z:
    - łazienką - tutaj zastanawiam się najbardziej nad dociepleniem
    - z pralnią (jest przejście do wiatrołapu)
    - klatką schodową - jeszcze jedne drzwi, zanim wejdzie sie do właściwej części mieszkalnej

    Moje wątpliwości:
    1. Jak drogo będzie kosztować ogrzewanie zimą takiego garażu do temp. ok 15 stopni (mniej więcej) i czy warto?
    2. Jaka grubość styropianu pod posadzkę, żeby podłogówka nie grzała kretom norek?
    3. Czy warto docieplić np 5 cm styropianu od strony łazienki - akurat ściana z prysznicem
    4. Czy docieplić sufit (pewnie niedobrze styro góra i dół dawać) - u góry również łazienka z wanną oraz pokój dziecięcy
    5. Jak z odpływem. Nie planuję mycia samochodu, zostawiam raz w miesiącu do kompleksowego czyszczenia w czasie pracy, chodzi tylko o śnieg zimą. Myślałem, żeby zrobić posadzkę żywiczną i minimalny spadek w kierunku bramy. Co sądzicie?

    Mała dygresja,

    Po "Czego nie zrobiłbyś", który wczoraj skończyłem, to kolejny temat, gdzie sporą część zajmują wycieczki osobiste
    Nie no, spoko, czasem to aż zabawne. Tylko, jak gość poucza innych o gramatyce i składni, a popełnia najbardziej typowe "internetowe" błędy interpunkcyjne, czyli "słowo ,słowo" i "słowo,słowo" w praktycznie każdym swoim poście, to chyba jakieś lekkie rozdwojenie jaźni nastąpiło.
    Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem

    W ogóle rozpyrdala mnie na forum przypierniczanie się do kogoś, takie dla zasady. Jest klika takich osób, co bez tego nie umieją funkcjonować.
    Tak sobie czasem myślę, że nie ma praktycznie żadnej kary za takie bezpodstawne wycieczki. I tak sobie pomyślałem, że jakby był jakiś mądry system kar, to może jeden z drugim by się zastanowili 2 razy. Ale nie, że odpoczynek od forum, bo to zbyt oczywiste i zbyt proste.
    Nieuzasadnione, bezzasadne przyebanie sie do kogoś - bach - 500 postów odejmujemy od licznika. To by się niektórym żyjącym tylko internetem świat przewróciło do góry kołami. Tylko, że gamonie mogliby w nowy rok wejść na minusie
    Bo już niektórzy nie są w stanie wyrazić swojej opinii w sposób normalny, tylko od razu coś trzeba skrytykować, a często autora obrazić lub przynajmniej złośliwie przyciąć. System absolutnie zerojedynkowy. Nie ma odcieni szarości prócz bieli i czerni. Coś jest super, a inne rozwiązanie ssie. Okrutnie mnie denerwuje taka radykalizacja stanowiska.
    Koniec OT.

Strona 18 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony