dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 48
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 945
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sredniaq

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Jabłonka
    Kod pocztowy
    34-480
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć
    Ja też mam nadzieję, że rozpoczniemy budowę w tym roku, jednak obawiam się, że sporo czasu pochłoną formalności związane z tym przedsięwzięciem. Podejrzewam, że z tego powodu będzie to druga połowa roku :/
    Cytat Napisał Maja3m Zobacz post
    Ja będę budować z silikatów, a ogrzewanie to podłogówka z pompą ciepła.
    Cytat Napisał wierka Zobacz post
    pompa ciepła z podłogówką.
    Ja też chciałbym pompę ciepła, lecz po przeczytaniu dodatku muratora o pompach mój entuzjazm opadł z powodu cen :/ Zobaczymy jak będzie w praktyce, bo jeszcze nie mam nawet projektu, prawdopodobnie będzie indywidualny wg. autorskiego pomysłu Wybraliście już konkretne urządzenia? Chętnie posłucham też o prognozowanych kosztach instalacji, bo to dla mnie ważny temat. Pozdrawiam budujących.

    C

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ula77

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Elk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    witam jacek,my tez bedziemy budowac Z226,mam nadzieje ze bedziemy mogli wymieniac sie doswiadczeniami

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał sredniaq Zobacz post
    Ja też chciałbym pompę ciepła, lecz po przeczytaniu dodatku muratora o pompach mój entuzjazm opadł z powodu cen :/ Zobaczymy jak będzie w praktyce, bo jeszcze nie mam nawet projektu, prawdopodobnie będzie indywidualny wg. autorskiego pomysłu Wybraliście już konkretne urządzenia? Chętnie posłucham też o prognozowanych kosztach instalacji, bo to dla mnie ważny temat. Pozdrawiam budujących.

    C
    koszty są, ale jakie są potem koszty użytkowania i przede wszystkim jaaaka wygoda.
    Ja już mam wycenę kompletnej instalacji, w sumie pięć opcji od dwóch firm. Ceny od 60 tys do 78 tys zł netto.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kgbkoc

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wiera A jaki duży dom budujecie i ile kw pompa?

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    no tak, najważniejszych informacji nie podałam.
    dom - 190 m2 powierzchni użytkowej + 42 m2 garaż i kotłownia (razem 260 m2 po podłogach),
    kubatura 912 m3
    garaż , kotłownia nie będą ogrzewane

    pompa - 9,6 lub 10 kW
    Ostatnio edytowane przez wierka ; 15-02-2014 o 10:32

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domi2014

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    WItam,
    Dołączam do bocianków Budujemy Tytusa III z pracowni DObre Domy, teraz czekamy na plany (5 tyg) bo to nowy projekt i muszą wszystko przygotować...
    Ale nie próżnujmy, mamy już warunki na wszystko, geodeta już był na pomiarze i tylko ten projekt.... jeszcze 3 tyg....

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pilka
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    zielona góra
    Kod pocztowy
    65-101
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam
    My mamy zamiar ruszyć z budową w czerwcu. Pozwolenie już jest. Budujemy Lucia DCB88 z pracowni Lipińscy w lubuskim. Szukamy właśnie wykonawców.
    Jak zamierzacie uzyskać prąd na budowę? Tymczasowy budowlany, z agregatu czy od sąsiadów? bo my się wciąż zastanawiamy co będzie korzystniejsze.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Witam,
    my również zaczynamy w marcu. Będzie to project Prosty 1 z pracowni "domy z Wizją" z garażem poszerzonym o jedno stanowisko.
    Ogrzewanie PC + podłogówka + reku. Budujemy w Trzebnicy w woj. dolnośląskim. Pozwolenie jest, teraz walczę, żeby zdążyć z prądem i wodą.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ula77

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Elk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    my budujemy z siliaktow pisz,dzialowki tez,dachowka betonowa,dom bedzie grzany kablami,prad powinnysmy miec od razu docelowy tylo trzeba bedzie zmienic moc na czas budowy na mniejsza-tak nam powiedzieli w pge,mamy juz skrzynke na dzialce,jakby nie bylo pradu to jechalabym chyba na agregacie przynajmniej do ssz.likwidujemy kominy,okna dachowe i wentylacja mechaniczan z reku.w przyszlosci panele pv,przynajmniej takie mamy zalozenia,mam nadzieje ze sie uda.pozwolenie juz mamy,materialy na fundament i sciany zakupione,czekamy az zima odpusci a u nas trzyma na Mazurach.pozdrawiam wszystkich

  10. #50

    Domyślnie

    Witam wszystkich, my też z mężem ruszamy z budową naszego domku od marca / kwietnia. Czekamy na pozwolenie. Całą dokumentację załatwia za nas projektant, który zrobił nam również indywidualny projekt domu. Budujemy średniej wielkości domek z poddaszem użytkowym, do tego garaż wolnostojący. Działkę mieliśmy od rodziców męża więc ten wydatek nas ominął ale czeka niestety dużo innych . Boję się trochę tej budowy ale jednocześnie marzę o własnym domku więc będę chętnie was podczytywać i dzielić się naszymi spostrzeżeniami . Pozdrawiam z Kieleckiego!

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dkgitara

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    ok.Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-274
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie my tez zaczynamy za jakies 2 tygodnie.Dom Przy Kolorowej

    my tez zaczynamy za jakies 2 tygodnie.Dom Przy Kolorowej

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monika&bartek
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Szczerbice
    Posty
    90
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    dołączam i ja! zaczynamy wiosną, pozwolenie jest, prąd jest, woda w trakcie Budujemy na śląsku, projekt własny

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    Widzę, że dużo tu projektów indywidualnych. My też budujemy wg własnego. zobaczymy co z tego wyjdzie, czy nie jakiś gargamel.

    Cytat Napisał Pilka Zobacz post
    Witam
    Jak zamierzacie uzyskać prąd na budowę? Tymczasowy budowlany, z agregatu czy od sąsiadów? bo my się wciąż zastanawiamy co będzie korzystniejsze.
    Mam nadzieję, że będę miała własny prąd.... od sąsiada nie pożyczę, bo ... szykuje mi się wojna sąsiedzka o płot.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja też się dołączam do Waszego grona Bocianków 2014, co prawda fundamenty zrobiłem we wrześniu ale już cała reszta planowana jest na 2014 !
    Życzę Wszystkim nadejścia szybkiej wiosny

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monika&bartek
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Szczerbice
    Posty
    90
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    wierka u nas prąd tymczasowy na budowę bo mamy tylko jednego sąsiada (po przeciwnej stronie drogi). W okolicy dopiero wszyscy powoli się budują, mało zamieszkanych domów.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar stoplakowa
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Dzielnica
    Cisówka
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry Wszystkim!
    My zaczynamy jak tylko pogoda pozwoli. Myślenie o władnym domu zaczęło się w sierpniu 2013. Najpierw była opcja szkieletu z Ibudhaus, ale we wrześniu, po przeczytaniu kilku tematów na forum zrezygnowaliśmy. Pierwsze dokumenty składaliśmy w październiku. Mieliśmy budować Dom przy Cyprysowej 9, ale nasz architekt stwierdził, że przy ilości zmian, jakie chcieliśmy i przy szkodach górniczych, nie opłaca się go kupować. Mamy zatem projekt indywidualny, ale w 80% jak Cyprys właśnie. Pozwolenie mieliśmy 31 grudnia 2013 r. Teraz czekamy na kasę i pogodę. Budujemy na Cisówce w Jastrzębiu - pozdrowienia na Bocianków 2014

  17. #57

    Domyślnie

    Ja również się przywitam
    Do realizacji na ten rok SSO. PnB już mamy, jesteśmy w trakcie szukania ekipy i kolejnych formalności.
    Domek podobny do Praktycznego 4 Domów z Wizją, jednak chcieliśmy zbyt wiele zmian więc zdecydowaliśmy się na indywidualny.
    Powierzchnia użytkowa 250m2 (razem z garażem). Ogrzewanie gazowe (zastanawiam się nad wsparciem systemu solarami lub powietrzną pompą ciepła poza sezonem czyli od kwietnia do września). Materiał na ściany silikaty a dach - ceramika albo blacha na rąbek.

    Budujemy w okolicy Kielc. Pozdrowienia dla Was

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Mam prosbe do Bociankow ktorzy maja projekty indywidualne prosze powiedzcie ile kosztowaly was te projekty .My chcemy budowac Seattle od Lipinskich i niestety jest tyle zmian ze zastanawiamy sie nad indywidualnym dzieki

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maja3m

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja po znajomości dam 5 tyś, tylko trochę to trwa bo robiony jest po godzinach

  20. #60

    Domyślnie

    Witam Odważnych
    Również mamy zamiar budować w tym roku wg projektu indywidualnego ( dom z poddaszem bez podpiwniczenia), który jest własnie w fazie końcowej. Projekt indywidualny w końcu zamówiliśmy u znajomej - będzie kosztował ok. 3,5 tys (najtańszy projekt jaki udało nam się "ugadać" miał kosztować 7 tys). Gotowy projekt z przeróbkami wypadał drożej, u Lipińskich dwukrotnie. Nie wiem jak długo potrwa uzyskanie pozwolenia na budowę, od tego będzie zależał moment startu. Ekipę jakąś mamy już na oku, nawet wstępnie umówioną, ale mam wątpliwości czy zdążymy z papierologią urzędniczą. Prąd chcielibyśmy pożyczyć od sąsiada, podłączając własny licznik, ponieważ zwykły prąd jest tańszy od budowlanego. Prawdopodobnie będziemy budować z betonu na klej. W ogrzewaniu mamy zamiar pożenić ogień i wodę, czyli piec na paliwo stałe z podłogówką w całym domu.
    Życzę powodzenia wszystkim i proszę o trzymanie kciuków, abyśmy do czerwca zdążyli zastartować
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 14-02-2014 o 15:30

Strona 3 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony