Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
Piotrze muszę chyba napisać małe sprostowanie. Wydaje mi się że wyciągnąłeś wniosek że siadło coś mi na mózg i bóg mnie opuścił chcą stworzyć takie zadaszenie.
Tak w wielkim skrócie elementy na taką wiatę już wszystkie mam bo są to rzeczy które w firmie były używane a teraz leżą jako elementy które kiedyś się może nadają do czegoś. Więc nic nie muszę kupować może poza pogodynką chodź mogę spokojnie wykorzystać tą z domu bo z niej nie korzystam (używam ręcznie elektrycznie wtedy kiedy chce). Wszystko co potrzebuje to tylko czasu aby to wszystko złożyć w całość. Ale po przemyśleniu sprawy jednak tego nie będę robić, chciałem też po części sprawdzić jak zachowuje się dana partia drzewa w 3 sposobach przechowania i 3 gatunki drzewa na test. Sposób pierwszy: paleta drzewa bez osłonięcia, drugi: paleta drzewa z zadaszeniem górnym, trzeci: paleta drzewa z zadaszeniem rozkładanym z czujnikiem deszczu. Byłem ciekaw jak duże różnice będą pod koniec sezonowania w wadze i wilgoci w środku.
Od teraz zaczynam sezonować drzewo i aby mieć pewności że sezon grzewczy 2016/2017 drzewo będzie dobre kupie już teraz sezonowane drzewo i postawie na dworze pod zadaszeniem wówczas będę mieć pewność 100% że będzie wszystko ok. A na sezon grzewczy 2017/2018 już będę mieć swoje wyrezonowane dwu letnie drzewo.
W Austrii byłem ale nie przyglądałem się takim rzeczą to wynika z tego że wówczas jeszcze kominka nie miałem i nie interesowało mnie to jak drzewo się sezonuje do palenia.
No fajnie...Mam nadzieję, że nas nie olejesz i pochwalisz się efektami...