dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 32
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 634
  1. #201
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    dzieńdoberek.

    takie małe tuturutu .Obrońców kominków szamotowych czyli tych ciepluśkich w domach bardzo dobrze przemyślanych w izolacji to zaznaczam moje....totalny zbytek własny.Dlaczego.Podejrzewałem ,ze mój grunfosik na obiegu z kominka wreszcie padł a tu serwisant dokonuje makabrycznego odkrycia.Gosposia podczas odkurzani rypła w puszkę wpięcia pomp obiegowych i się kabelek obluzował.Pan pod nieobecność mojego stałego dokonał fajnego odkrycie i zaprezentował swój pomysł popalenia po ustaleniu usterki.bez chwalenia odrzucił mój pomysł wymiany wkładu.Na początku polana były cięte na 40 cm teraz na 30 cm , a on powiedział ,że skrócenie do 10 cm i układanie na przemian plastrowo doprowadza płaszcz do szybszej reakcji.Ileż to naczytałem tu o temp włączania pompy obiegowej 50 52 54 stC.Ustawił na 62 i pozostawił taktowaniu.Efekt nas poraził.Ciekawe rozpalanie oczywiście od góry i sielanka.

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    dzieńdoberek.

    takie małe tuturutu .Obrońców kominków szamotowych czyli tych ciepluśkich w domach bardzo dobrze przemyślanych w izolacji to zaznaczam moje....totalny zbytek własny.Dlaczego.Podejrzewałem ,ze mój grunfosik na obiegu z kominka wreszcie padł a tu serwisant dokonuje makabrycznego odkrycia.Gosposia podczas odkurzani rypła w puszkę wpięcia pomp obiegowych i się kabelek obluzował.Pan pod nieobecność mojego stałego dokonał fajnego odkrycie i zaprezentował swój pomysł popalenia po ustaleniu usterki.bez chwalenia odrzucił mój pomysł wymiany wkładu.Na początku polana były cięte na 40 cm teraz na 30 cm , a on powiedział ,że skrócenie do 10 cm i układanie na przemian plastrowo doprowadza płaszcz do szybszej reakcji.Ileż to naczytałem tu o temp włączania pompy obiegowej 50 52 54 stC.Ustawił na 62 i pozostawił taktowaniu.Efekt nas poraził.Ciekawe rozpalanie oczywiście od góry i sielanka.
    Znaczy Pan serwisant udowodnił Ci że nie umiałeś do tej pory palić?

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Nie Pan serwisant pokazał, że sposób ułożenia opału ma znaczenie. Niestety nie miał przyrządów pomiarowych a ci co mają są ponad. Cyfry i wskaźniki zastępują myślenie.
    Nikogo nie atakuje nigdy nie widziałem wyników uwzględniających specyfikę palenia drzewa. Dla pomiarów szczyt precyzji opisu drzewa to waga.

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Nie Pan serwisant pokazał, że sposób ułożenia opału ma znaczenie. Niestety nie miał przyrządów pomiarowych a ci co mają są ponad. Cyfry i wskaźniki zastępują myślenie.
    Nikogo nie atakuje nigdy nie widziałem wyników uwzględniających specyfikę palenia drzewa. Dla pomiarów szczyt precyzji opisu drzewa to waga.
    To też sarkazmy wiec? A sam nawet drewna nie ważysz, zwracam uwagę na drewno bo to nim palimy a nie drzewem

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Przypomniałeś mi znajomego Japończyka, który kiedyś mnie spytał: jak to jest z tym waszym językiem? jest ta kobieta a ten trup. To ona płeć zmieniła?

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Niktspecjalny, "dzieńdoberek" o godz. 20.24 ?
    Chyba wstałeś na kacu po imprezie i zajrzałeś prosto w latarnię
    Jurgonka,nie daj się prowokować,poczekajmy na konkrety
    Dobranoc.

  7. #207
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Znaczy Pan serwisant udowodnił Ci że nie umiałeś do tej pory palić?
    Wszczynasz jakieś niepotrzebne kuriozum ale nie z mojej strony tylko nie rozumiejąc treści stwierdziłeś co w rzeczy samej wyklucza cię z dyskusji.. To był przykład.Jaki masz kominek zawsze o to pytam gdy ktoś ewidentnie łamie zasadę niczym nie podpartą.

  8. #208
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wszczynasz jakieś niepotrzebne kuriozum ale nie z mojej strony tylko nie rozumiejąc treści stwierdziłeś co w rzeczy samej wyklucza cię z dyskusji.. To był przykład.Jaki masz kominek zawsze o to pytam gdy ktoś ewidentnie łamie zasadę niczym nie podpartą.
    Nie zapytam co piłeś raczej co paliłeś "wszczynam kuriozum" daj spokój przeczytaj to jutro i napisz coś logicznego. O wykluczenia a co z PiS-u jesteś?

  9. #209
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Niktspecjalny, "dzieńdoberek" o godz. 20.24 ?
    Chyba wstałeś na kacu po imprezie i zajrzałeś prosto w latarnię
    Jurgonka,nie daj się prowokować,poczekajmy na konkrety
    Dobranoc.
    Wybacza ale "7". Jak to zrozumiesz w co szczerze wątpię będziesz pisał na temat.

  10. #210
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nie zapytam co piłeś raczej co paliłeś "wszczynam kuriozum" daj spokój przeczytaj to jutro i napisz coś logicznego. O wykluczenia a co z PiS-u jesteś?
    masz racje tobie to powinno się napisać dziwoląg a nawet farfocel .

  11. #211
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    masz racje tobie to powinno się napisać dziwoląg a nawet farfocel .
    Daj spokój nie pal tego świństwa "nie idź tą drogą".

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Nie Pan serwisant pokazał, że sposób ułożenia opału ma znaczenie. Niestety nie miał przyrządów pomiarowych a ci co mają są ponad. Cyfry i wskaźniki zastępują myślenie.
    Nikogo nie atakuje nigdy nie widziałem wyników uwzględniających specyfikę palenia drzewa. Dla pomiarów szczyt precyzji opisu drzewa to waga.


    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie...

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    dzieńdoberek.

    takie małe tuturutu .Obrońców kominków szamotowych czyli tych ciepluśkich w domach bardzo dobrze przemyślanych w izolacji to zaznaczam moje....totalny zbytek własny.Dlaczego.Podejrzewałem ,ze mój grunfosik na obiegu z kominka wreszcie padł a tu serwisant dokonuje makabrycznego odkrycia.Gosposia podczas odkurzani rypła w puszkę wpięcia pomp obiegowych i się kabelek obluzował.Pan pod nieobecność mojego stałego dokonał fajnego odkrycie i zaprezentował swój pomysł popalenia po ustaleniu usterki.bez chwalenia odrzucił mój pomysł wymiany wkładu.Na początku polana były cięte na 40 cm teraz na 30 cm , a on powiedział ,że skrócenie do 10 cm i układanie na przemian plastrowo doprowadza płaszcz do szybszej reakcji.Ileż to naczytałem tu o temp włączania pompy obiegowej 50 52 54 stC.Ustawił na 62 i pozostawił taktowaniu.Efekt nas poraził.Ciekawe rozpalanie oczywiście od góry i sielanka.
    Bardzo sensowny wpis...Udowadnia kilka tez. Przede wszystkim powtarzaną ciągle prawdę, że rozdrobnione drewno i palenie od góry to jest to. Sposób rozdrobnienia nie ma znaczenia, mogą być nawet plasterki. Niestety nie każde urządzenie się do tego nadaje, bo trza nad tym ogniem później zapanować. Sposób ten był kilkakrotnie opisywany i pokazywany również na forum, co udowadnia druga tezę, że prawda nie zawsze dociera w sposób oczywisty. Musi być jakiś stymulator (np sprzątaczka i kabelek).

    Jest jeszcze prawda niezwiązana z Twoim wpisem, choć w pewnym sensie też... Jest pewien socjologiczny problem dyskusji internetowych, polegający na braku możliwości porozumienia tzw elity forum (zwrot miedziannika) z Panią Józią. Pani Józia wie swoje, bo ma w domu jeden kominek i wie jak w nim palić. W związku z tym Pani Józia się zna, a elita to nie myśląca ciemna masa. Nawet mając do dyspozycji laboratoria. Nie dość że nie myśli, nie posiada również zdolności obserwacji, jest niedouczona i ślepa, więc gdyby nie Pani Józia, ogień na tym forum by zgasł... ...

    Tak, ostatnie zdanie to sarkazm...

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Piotrze,chyba ostatnio jesteś za bardzo do przodu ,
    nazywając mnie ciotą=panią Józią,chyba na razie w żaden wiadomy mi sposób twojej osoby nie obraziłem?
    Wojtek nie jest nerwowym człowiekiem,jak pewien kolega który wczoraj wieczorem zagościł,gdyby nim był,nie byłoby zaproszenia.
    Posiada także większą wiedzę na temat spalania drewna niż my wszyscy razem i nie widzę problemu,żeby położyć kres tej niezdrowej atmosferze,poprzez jego "besuch " u mnie.
    Nie widzę w tym przeszkody,ryzyko jest moim zdaniem po mojej stronie,to ja przyjmuję obcego mi człowieka pod dach i muszę odpowiadać za jego bezpieczeństwo,a jeśli elita uważa,że pani Józia pierdoły pociska,to w przypadku potwierdzenia się waszej teorii,pani Józia jest oszustem=koniec pisania na forum,wstyd i hańba
    Pozdrawiam.

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Masz z pewnością fanów i naśladowców tej metody. Możesz wskazać wątek, w którym ludzie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, czy też dziękują Ci za pomoc? Choćby tak jak to robią w przypadku "palenia do góry nogami"...

    Chętnie poczytam.
    I jeszcze jeden Twój cytat: "Znam Twoją mantrę, bo ją wszędzie wklejasz."
    Moje wpisy to "głos wołającego w puszczy"
    I jeszcze odnośnie braku szacunku dla "elity forum" przez ciocie.
    25 lat temu po narodzinach syna potrzebowałem zautomatyzować palenie, elita fachowców, książki- nie wykonalne w indywidualnym domu - koszty.
    Od 25 lat palę w kotle z podajnikiem, bo zlekceważyłem elitę.

  16. #216
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dzieńdoberek

    Jak tu można cokolwiek napisać i powiedzieć co się wydarzyło jak zawsze znajdą się dwa jamochłony by całą sztukę palenia w kominku drewnem sprowadzić do jednego nie potrafisz bo się nachlałeś albo nadmuchałeś.Szkoda nawet o nich pisać bo za każdym razem zresztą niemerytorycznie budują swój elektorat.Po co to ich słodka tajemnica.Dla mnie żenada.Zresztą nie im to chciałem przekazać.Ale do rzeczy.Chciałem tylko zaznaczyć jak w starym wełniaku ,parowozie w salonie KZPŁW nowy Pan serwisant strasznie się zdziwił jak tę współpracę naszą z wkładem tyle lat pielęgnujemy.Temat topiku to "dekalog palacza" i ktoś kiedyś pięknie opisał tu na FM zbiór podstaw jak prawidłowo zabrać się do tego . Baturka , a może foreścik..Tym wpisem chciałem tylko przypomnieć ,że jest na tym łez padole wielkie grono takie jak ja takim rodzajem wkłady-kominka.

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.
    Piotrze,chyba ostatnio jesteś za bardzo do przodu ,
    nazywając mnie ciotą=panią Józią,chyba na razie w żaden wiadomy mi sposób twojej osoby nie obraziłem?
    Wojtek nie jest nerwowym człowiekiem,jak pewien kolega który wczoraj wieczorem zagościł,gdyby nim był,nie byłoby zaproszenia.
    Posiada także większą wiedzę na temat spalania drewna niż my wszyscy razem i nie widzę problemu,żeby położyć kres tej niezdrowej atmosferze,poprzez jego "besuch " u mnie.
    Nie widzę w tym przeszkody,ryzyko jest moim zdaniem po mojej stronie,to ja przyjmuję obcego mi człowieka pod dach i muszę odpowiadać za jego bezpieczeństwo,a jeśli elita uważa,że pani Józia pierdoły pociska,to w przypadku potwierdzenia się waszej teorii,pani Józia jest oszustem=koniec pisania na forum,wstyd i hańba
    Pozdrawiam.
    Nie wiedziałem, że Pani Józia to ciota...W takim razie niech będzie Pan Zenek, może być ze szwagrem...

    Cały Twój wpis brzmi jak obietnice przedwyborcze...z których zawsze się można sprytnie wywinąć...

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Taki kabaret jest ... Elita ... prawie codziennie można na radiowej trójce posłuchać jak do tej pory skutecznie, z dużą dozą fantazji i nie obrażając nikogo, obnażają ciemnogród i "wąskie horyzonty" naszego społeczeństwa ...
    Z racji własnego, poznawczego podejścia do świata oraz tego że jeżdżą po całej Polsce i mają bezpośredni kontakt z publicznością, to widzą znacznie więcej i mogą o tym lepiej opowiadać, niż siedzący ciągle na miejscu przeciętny Kowalski czerpiący jedyne prawdy z programów o rolnikach szukajacych żony ...
    Myślę że porównanie jak najbardziej na miejscu.

    Ale ... wracając do tematu, mała puenta (posłużę się cytatem):
    Pani Józia wie swoje, bo ma w domu jeden kominek i wie jak w nim palić. W związku z tym Pani Józia się zna, a elita to nie myśląca ciemna masa. Nawet mając do dyspozycji laboratoria. Nie dość że nie myśli, nie posiada również zdolności obserwacji, jest niedouczona i ślepa, więc gdyby nie Pani Józia, ogień na tym forum by zgasł...
    I to by było na tyle w tak dobrze zapowiadającym się wątku.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Nie spodziewałem się u elity aż takiej samokrytyki ;"...nie myśli, nie posiada również zdolności obserwacji, jest niedouczona i ślepa,.."
    Mam nadzieje , że nikt tak nie napisze o innym użytkowniku forum, - ale jestem naiwny, sam się podziwiam.

    Powtórzę z innego wątku; Zrób przy okazji próbę gdy w kominku zostanie resztka ognia zgarnij żar na środek paleniska i połóż na tym plasterek drewna, obserwuj. Przy innej okazji zrób to samo tylko połóż na żar szczapę, której końce będą sterczały poza żar. I to wszystko.

    Zróbcie takie doświadczenie (można robić pomiary) i napiszcie o efektach. Każdy będzie mógł sprawdzić Wasze obserwacje (nie pomiary) i uzyskamy odpowiedz, czy ma znaczenie kształt i ułożenie drewna.

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    @miedziannik w takiej próbie z kłodą wiedział, że końce kłody muszą leżeć na żarze, i właśnie ten fakt palącego się końca szczapy jest wyznacznikiem czystości spalania.

Strona 11 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony