dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 32
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 634
  1. #81
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    ... ale pytam czy może powstać CZAD przy kuchence gazowej
    No i niktspecjalny mnie wyręczył . Napisane jest w tej przez niego przytoczonej notce z wikipedii już na samym początku o kuchenkach gazowych.
    Pozdrawiam

  2. #82

    Domyślnie

    No i dziękuję bardzo Panowie , doczytałam i już wiem co potrzebuję Dzięki
    Swoją drogą nawet mi nie przyszło na myśl żeby spytać "wujka googla " bo ostatnio już nie wyrabiam na zakrętach:
    Ostatnio edytowane przez modena ; 26-02-2014 o 20:35

  3. #83
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    No i dziękuję bardzo Panowie , doczytałam i już wiem co potrzebuję Dzięki
    Swoją drogą nawet mi nie przyszło na myśl żeby spytać "wójka googla " bo ostatnio już nie wyrabiam na zakrętach:
    Z gorącymi pozdrowieniami............ a czujka nie zaszkodzi wręcz przeciwnie bardzo pomoże.Ty i Twoi milusińscy śpicie bezpiecznie..

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    11 zatruć czadem tylko przez jeden weekend i tylko w opolskim.
    http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/arti...GION/140129545

    Ponad 3 800 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym 2216 poszkodowanych i 91 ofiar śmiertelnych
    – to liczby pokazujące żniwo, jakie czad zebrał w ostatnim okresie grzewczym, czyli od września 2012 r. do marca 2013 r.
    (..)
    Tegoroczna kampania „NIE dla czadu” jest już trzecią jej edycją.
    Zeszłoroczna, obejmująca okres wrzesień 2012 – marzec 2013 w porównaniu z takim samym okresem 2011–2012 przyniosła wymierne skutki.
    Strażacy odnotowali o 15 mniej ofiar śmiertelnych tlenku węgla!

    Zawsze powtarzaliśmy i powtórzymy to także i w tym roku – jeśli dzięki tej kampanii uratujemy chociaż jedno życie ludzkie, to na pewno było warto....
    http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=5177
    Cieplutko - hanka

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek.ketrzynski

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-051
    Posty
    5

    Domyślnie

    trochę dużo tych zasad - ale za to można w ten sposób wiele się z tego wszystkiego dowiedzieć!

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    W tym artykule powkładane "babole", mity i kominkowe bzdury równoważą się z informacjami wartymi uwagi ... w gruncie rzeczy wychodzi z tego kolejna nic nie warta notka internetowa w temacie o którym piszący ma blade pojęcie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie



    Amerykańska certyfikacja efektywności energetycznej urządzeń grzewczych opalanych drewnem.
    Lista certyfikowanych EPA pieców/ kominków/kóz - stan z marca 2014


    Istnieje wiele czystszych opcji oszczędzania energii, od gazu do nowoczesnych pieców drzewnych certyfikowanych przez EPA. Aby zlokalizować certyfikat EPA na piec, opalany drewnem zobacz listę urządzeń (PDF) (24 pp, 550 KB, O PDF ). Czytaj więcej o starszych i nowszych pieców w broszurze Dirty Little Secrets (2 pp, 3,5 MB, O PDF ) .
    W domach istnieje około 12 milionów pieców na drewno , a 9 mln z nich to starsze piece, bez certyfikatu EPA, które są o 50% mniej wydajne niż nowe.


    Korzyści w zakresie efektywności energetycznej z wymiany starych pieców i kominków na drewno

    • Oszczędność pieniędzy, paliwa, czasu i zasobów.
    • 50% bardziej energooszczędne.
    • Wykorzystuje 1/3 mniej drewna do osiągnięcia tej samej temperatury.
    • Zmniejsza osad kreozotowy nagromadzony w kominach, co pomaga zmniejszyć ryzyko pożaru.
    • Wydziela 70% mniej zanieczyszczeń cząstek wewnątrz i na zewnątrz.


    Korzyści dla środowiska z wymiany starych pieców na drewno i kominków, na nowe urządzenia:


    • Zmniejsza zanieczyszczenie dymowe ze spalania drewna wewnątrz i na zewnątrz ; dym został połączony z zachorowaniami na raka, astmę i inne poważne schorzenia. Zobacz skutki dla zdrowia związane z dymem ze spalania drewna - więcej informacji.
    • Poprawa efektywności spalania redukuje CO2, metan, czarne pyły i emisję dwutlenku węgla.
    • Oszczędza miliardy każdego roku na ochronie zdrowia .

    Sprawdź swój piec opalany drewnem

    Upewnij się, że piec opalany drewnem lub kominek to urządzenie z certyfikatem EPA.
    Aby zidentyfikować piec z certyfikatem EPA , popatrz na tył urządzenia , na którym znajduje się metalowa tabliczka lub zapis w instrukcji obsługi, lub sprawdź
    listę urządzeń (PDF) (24 pp, 550 KB, O PDF ).
    Piece z drzwiami stałmi są generalnie starsze i powinne zostać zastąpione i zutylizowane.
    Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź
    jak wybrać urządzenie .
    http://www.epa.gov/burnwise/energyefficiency.html

    Limity emisji dla pieców kominkowych
    Wewnętrzna konstrukcja pieców drzewnych zmieniła się całkowicie od czasu wydania przez EPA standardów wydajności dla nowych pieców opalanych drewnem, w 1988 roku.
    Obowiązkowe ograniczenie emisji dymu przez EPA dla pieców drzewnych wynosi 7,5 grama dymu na godzinę (g/h) dla pieców niekatalitycznych
    i 4.1 g/h do pieców katalitycznych.
    (Piece drewna oferowane do sprzedaży w stanie Waszyngton muszą spełnić limit 4,5 g/h dla pieców niekatalitycznymi i 2,5 g/h dla pieców katalitycznych.)

    Producenci pieców poprawiali swoje technologie spalania przez lata, a teraz niektóre nowsze piece mają certyfikat emisji w przedziale od 1 do 4 g/h.
    Porównując modele, poszukaj białej etykiety
    EPA na piecu - niższa wielkość g/h oznacza czystsze i bardziej wydajne spalanie drewna w piecu.
    http://www.epa.gov/burnwise/woodstoves.html

    Nowa jakość pieców na drewno - spalanie katalityczne

    ZASADA DZIAŁANIA PIECA Z KATALIZATOREM
    1) Powietrze przedostaje się do pieca poprzez termostatycznie kontrolowaną tylną klapę, a następnie jest wstępnie ogrzewane podczas przepływu między wewnętrznymi ściankami pieca, by na końcu trafić do systemu air-wash.

    2) Termostatycznie kontrolowane powietrze wtórne miesza się z dymem (który stanowią niedopalone gazy z drewna). Daje to początek procesowi wtórnego spalania i zapewnia doskonałą mieszankę zwiększającą wydajność pieca.

    3) Mieszanka przechodzi przez katalizator spalania, który obniża temperaturę spalania z 650°C do 315°C i powoduje jej zapłon. Proces spalania katalitycznego zamienia dym i inne zanieczyszczenia powstałe podczas spalania w użytkową energię cieplną.

    http://www.mega-kominki.pl/piece%20wolnostojace/vermont%20castings/intrepid.htm
    http://vermontcastings.com/learn-and-inspire/burn-technology/
    http://www.drewnopiecyki.az.pl/porady-technologia/10-piecyki-katalityczne-i-niekatalityczne.html


    ****************************

    W Polsce, nieco ogólniej:
    EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

    Efektywność energetyczna to stosunek uzyskanej wielkości efektu użytkowego danego obiektu, urządzenia technicznego lub instalacji w typowych warunkach ich użytkowania lub eksploatacji do ilości zużycia energii przez ten obiekt, urządzenie techniczne lub instalację, niezbędnej do uzyskania tego efektu.
    Sprawdź definicje związane z efektywnością energetyczną

    Krajowy cel w zakresie oszczędnego gospodarowania energią zakłada uzyskanie do 2016 r. oszczędności energii finalnej nie mniejszej niż 9% krajowego zużycia tej energii w ciągu roku, przy czym uśrednienie obejmuje lata 2001 - 2005 (artykuł 4 Ustawy o efektywności energetycznej).
    http://www.bialecertyfikaty.com.pl/efektywnosc-energetyczna

    Białe certyfikaty efektywności energetycznej - tylko w przemyśle,
    http://www.bialecertyfikaty.com.pl/

    A o piecach na drewno, nie znalazłam nic...
    Ostatnio edytowane przez hanka55 ; 20-04-2014 o 02:25
    Cieplutko - hanka

  8. #88
    Banned
    marek.bejrut

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-141
    Posty
    82

    Domyślnie

    najważniejszy jest tutaj palacz każdy kto dokłada do pieca powinien wiedzieć z czym to się je

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Czujka czadu w każdym poznańskim domu


    Poznań walczy z cichym zabójcą – od dziś jest tam głośno o zagrożeniu, które pojawia się w okresie jesienno-zimowym - dym i czad. Hasłem "Czujka w każdym domu" strażacy i urzędnicy zachęcają do wyposażenia domu w czujniki dymu i czadu.

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-czujka-czadu-w-kazdym-poznanskim-domu,nId,1501183
    Cieplutko - hanka

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55 Zobacz post
    Czujka czadu w każdym poznańskim domu


    Poznań walczy z cichym zabójcą – od dziś jest tam głośno o zagrożeniu, które pojawia się w okresie jesienno-zimowym - dym i czad. Hasłem "Czujka w każdym domu" strażacy i urzędnicy zachęcają do wyposażenia domu w czujniki dymu i czadu.

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-czujka-czadu-w-kazdym-poznanskim-domu,nId,1501183
    Te wszystkie informacje warte są funt kłaków, dopóki nie pojawią się statystyki jakie było źródło zaczadzenia - gaz czy paliwo stałe. Straż Pożarna odnotowuje interwencję bez dokumentowania rodzaju urządzenia które było źródłem zajścia. Z moich informacji od Korporacji Kominiarzy wynika, że znakomita większość zatruć ma podłoże gazowe...Oczywiście media wolą wkleić fotkę kominiarza na kominie który dymi, bo się ładnie prezentuje

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Ja myślę, że to nawet nie chodzi o to, że ktoś podrzuca jakieś informacje, ale same media odpowiednio edukują społeczeństwo. Szefowie stacji oczywiście wstają każdego ranka z poczuciem misji - to nie jest taki biznes jak każdy, ale prawdziwa czwarta władza.

    Wiecie może o co chodzi w kampanii radiowej pt. "ciepło systemowe" i kto za to płaci? W "Trójce" takie coś dziwne czasami słychać. Tak jakby ktoś miał w dowolnym czasie i miejscu wybór.

    Pozdrawiam

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W wielu miastach jest Ciepło Systemowe. U mnie była akcja ulotkowa, później spotkania informacyjne z mieszkańcami...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55 Zobacz post
    ***
    Gdy wybuchł kominek...
    "zobaczyłem leżącą na śniegu Violettę. Była cała poparzona, ale przytomna. Wołała do mnie „Ratuj mnie Łukaszku!
    - Nie można było wejść do domu, bo cały stał w płomieniach –
    opowiada pan Łukasz.
    Obiegłem mur wokoło i zobaczyłem leżącą na śniegu Violettę. Była cała poparzona, ale przytomna. Wołała do mnie „Ratuj mnie Łukaszku!” Dodała, że bardzo jej zimno. Było to 14 grudnia. Dzień był bardzo zimny, mocno dmuchał wiatr i sypał śnieg. Nie zadzwoniłem po pomoc, bo wcześniej zrobiła to sąsiadka z naprzeciwka, od Jamrozików. Sam pobiegłem do samochodu, podjechałam do swego domu i wróciłem z własnym kocem. Okryłem ją. Została tak leżąca na plecach do przyjazdu karetki. Później służby medyczne mówiły, że dobrze, bo śnieg schładzał temperaturę ciała. Poszukałem dużej łopaty i zacząłem śniegiem zasypywać płomienie wydobywające się z domu. Zlokalizowałem, że palą się fotele i kanapa w saloniku. Powoli udało się ogień ujarzmić. Poszukałem i zakręciłem zawory od prądu i gazu. Wewnątrz było czarno. Popękały szyby w oknach. Stopiły się klamki.

    http://kurierlokalny.com/index.php?act=news&art=85
    Zmarła, lat 36.
    http://www.kurierlokalny.com/index.php?act=news&art=96
    Kupiłem właśnie wkład kominkowy i kominowy, montaż dopinam, i ćwiczę też na bieżąco powiązane tematy... czytając ten post, szczególnie ostatni, cytowany fragment i linki do Kuriera Lokalnego, normalnie fizycznie mnie ruszyło - ja właśnie dokładnie w Dębienku się buduję, to b mała miejscowość... nie znam dokładnie historii bo dopiero się tam przeprowadzę z zupełnie innej miejscowości, ale dajcie ludzie spokój, masakra...
    Oczywiście czujkę CO mam zapisaną do kupienia, wizyty kominiarza też będę egzekwował

  14. #94

    Domyślnie

    Czy możecie spojrzeć na zdjęcia?

    Pytanie moje: czy to normalne/prawidłowe, że dym z kominka idzie poziomo (a następnie też rozchodzi się w dół), a nie do góry?

    Pytam w kontekście zatruwania mnie i okolicy.

    Dodam, że smród to jakby 'wędzonka', w żadnym przypadku zapach ogniska.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trucie_FM.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	330168   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trucie_FM2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	44,7 KB
ID:	330169  
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 10-09-2015 o 07:31

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    To, czy dym z komina "idzie" pionowo w górę, czy też w poziomie (a nawet w dół) zależy tylko i wyłącznie od warunków pogodowych. Takie rzeczy jak ciśnienie atmosferyczne i aktualnie panujące wiatry o tym decydują.
    Oczywiście oprocz nich, w ujęciu "makro" wpływ na to ma także ukształtowanie okolicznego terenu oraz rodzaj zabudowy na nim (wysoka czy niska).
    Ale ... zimne spaliny widoczne w postaci kłębów dymu wydobywającego się z komina, zawierające dużo ciężkich i niedopalonych cząstek o raz spore ilości pary wodnej, które to mogą być wnikiem nieprawidłowego spalania (mokre drewno połączone ze zbyt małą ilością powietrza potrzebnego do spalania) nie będą się zachowywać tak samo, jak prawie nie widoczne na wylocie komina spaliny o odpowiedniej temperaturze z dobrego urządzenia napędzanego dobrym paliwem (suche drewno).
    Na zdjęciach, które pokazałeś faktycznie można przypuszczać że to spalanie nie jest za ciekawe - najprawdopodobniejsza ich przyczyna to po prostu, świeże, mokre, nie nadające się wogóle do palenia, drewno. Wskazuje na to także zapach o którym piszesz.
    Jeżeli to sąsiad Cię zatruwa, to się nie przejmuj ... za chwilę będzie miał pożar komina i być może spłonie mu wtedy także cały dom ... albo przytka się nasada obrotowa i zmiana kierunku wiatru spowoduje wcisnięcie spalin z powrotem do jego domu i ulegnie wraz z całą rodziną zaczadzeniu ... tak czy siak będziesz mieć po kłopocie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #96

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za opinię!
    Niestety taka sytuacja trwa już parę lat - wszyscy na osiedlu żyją - także truciciele. Nie było pożaru komina, choć nasada obrotowa już była raz wymieniana - masz rację.

    Na nasze ustne zgłoszenie problemu, sąsiad mówi - co on ma zrobić, że tak wieje wiatr?

    Dodam, że mam wentylację mechaniczną - stąd cały ten syf mam w domu i nim oddychamy. Gdzieś tam wyczytałem, że spaliny z drewna mogą zwiększać ryzyko POChP - a na to nie mogę nikomu pozwolić.

    Zgadzam się co do wiatru, ciśnienia, ukształtowania terenu - sama prawda - ale to jest niezależne od nas.

    Osobiście, jaki laik, także przypuszczałem:
    - właśnie mokre drewno (to już ewidentne zawinienie sąsiada) - tnie je samodzielnie latem z bali przywożonych transportem z lasu. Nie ma przewiewnej drewutni - w większości jest zabudowana - brak przepływu suszącego powietrza, zresztą większa część leży na zewnątrz;
    - brak czyszczenia komina (tu też jego wina) - wiem, że przy kominku jest taki obowiązek 4 razy w roku - nigdy nie widziałem przy tym kominie kominiarza - nie ma w ogóle tam schodków dla kominiarza (nie znam fachowego określenia).
    Czy brak czyszczenia komina może potęgować zjawisko jak na zdjęciach?

    Jeszcze jedna obserwacja
    - na dachówkach pod kominem jest plama wielkości ok. 1 m2 - tak jakby coś się 'wylało' na nie z komina.

    P.S. Jeśli sąsiad czyta, to pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 10-09-2015 o 08:43

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Czyszczenie komina nie pomoże, bo to problem używanego paliwa i jego złego spalania.
    Co najwyżej jego nie czyszczenie może właśnie doprowadzić w efekcie do pożaru sadzy (a właściwie jej postaci szklistej - kreozotu) i jeszcze większego nieszczęścia u sąsiada.
    No cóż ... jak się sam o tym i na własnej skórze nie przekona to pewnie trudno go będzie namówić do tego żeby przygotowywał drewno z 2-3 letnim wyprzedzeniem ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #98

    Domyślnie

    Dzięki za szybką opinię, pozdrawiam również!
    Może zmięknie jak zrobią mu kontrolę.

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Na żadną kontrolę to raczej nie licz ... ja bym raczej starał się wpłynąć wraz innymi sąsiadami na świadomość sąsiada ... chociażby pokazując mu jak się ładnie pali w dobrej jakości wkąłdzie kominkowym przy pomocy suchego drewna. Jak zobaczy razczystą szybę i usłyszy że nie trzeba jej myć przez calutki sezon a popiół wybiera się raz w miesiącu i że drewna do palenia "idzie" o połowę mniej ... da mu to do myślenia ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #100

    Domyślnie

    O matulu, czytam ten wątek i jestem przerażony. Na szczęście mam kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania, a kominek również zamknięty, bo powietrze doprowadzone ma rurą z zewnątrz. Wentylacją można sobie samemu sprawdzić podobnie jak dopływ powietrza do kominka. Jedynie z tym czyszczeniem komina jest kłopot. Ale czy kominiarz zrobi to lepiej od nas?
    P.S. czy czyszczenie komina trzeba wykonywać raz do roku, skoro np. pali się sporadycznie? A ten pożar kreozotu jest naprawdę taki niebezpieczny dla komina? Myślałem, że kominy są odporne na ogień

Strona 5 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony