dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Mała rozbudowa domku.

    Witajcie, mam na działce murowany z białych pustaków dom, jedna połowa jest moja, druga innego właściciela (podział po dziadkach). Chciałbym dobudować małe pomieszczenie na łazienkę, niedługo będę zmieniał dach, więc chcę się dowiedzieć jak dorobić fundament do już istniejącego, czy sotsować jakieś szalunki czy po prostu wykopać dziurę i lać beton ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	657
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	242231

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    Fundament dobudówki należy posadowić na oddzielnym fundamencie, na tym samym poziomie co fundament pierwotnego budynku. Nie należy tych fundamentów łączyć a należy je odizolować od siebie np.papą.
    Należy wykonać wykop, dobrze jest wylać warstwę "chudego" betonu a na nim następnie ułożyć zbrojenie tak aby miało otulinę min. 3cm. W twoim przypadku może wystarczyć na wszystko siatka fi 12 oczko 15 cm. Wymiary ławy fundamentowej prawdopodobnie wyjdą max. 30x50cm. Wykonać deskowanie np. z desek. Wylać beton. Rozdeskować.

    Na wylaną ławę fundamentową układamy warstwę izolacji np.papa. Na izolacji wykonujemy ścianę fundamentową (np. murujemy z bloczków fundamentowych). Ścianę izolujemy w zależności od poziomu wód gruntowych (lepik, papa, mata bentonitowa)

    To tak baaardzo pokrótce jak wykonać fundamenty.

    Po twojej wypowiedzi wnioskuje, że nie wiesz o tym zbyt wiele, więc poczytaj o tym więcej (zapytaj o rade naszego wujka) a moją wypowiedź potraktuj jako prolog.
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony