dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dik72

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    20

    Domyślnie Solary bez montażu a dotacja

    Witam
    Zastanawiam się nad zakupem tych solarów http://www.fuego.pl/hewalex-3slp-300w.html sklep nie chce podjąć się montażu ponieważ chcę starać się o dotację NFOŚiGW oraz ze Środków budżetu Miasta Krakowa .
    Moje pytanie ;
    Aby starać się o dotację kolektory muszą być zamontowane tylko przez firmę autoryzowaną w tym przypadku HEWALEX ?
    Czy ktoś korzystał z dwóch dotacji i może się podzielić informacjami .
    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pemek

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    26

    Domyślnie solary hewalex

    Cytat Napisał dik72 Zobacz post
    Witam
    Zastanawiam się nad zakupem tych solarów http://www.fuego.pl/hewalex-3slp-300w.html sklep nie chce podjąć się montażu ponieważ chcę starać się o dotację NFOŚiGW oraz ze Środków budżetu Miasta Krakowa .
    Moje pytanie ;
    Aby starać się o dotację kolektory muszą być zamontowane tylko przez firmę autoryzowaną w tym przypadku HEWALEX ?
    Czy ktoś korzystał z dwóch dotacji i może się podzielić informacjami .
    Pozdrawiam
    witam własnie jestem w trakcie załatwiania w banku wszystkich formalności aby uzyskac dofinansowanie i biore zestaw 3slp-300 razem z montażem wyjdzie jakies 12,5tys firma która bedzie to zakladac musi miec certyfikat z hewalexa to co wiem pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Instalator musi mieć autoryzację Hewalexa - wejdź na hewalex.pl i poszukaj sobie autoryzowanego instalatora w swojej okolicy.
    Co do zasady to dotacja z NFOŚ nie wyklucza się z innymi dotacjami regionalnymi - pytanie tylko czy inne dotacje nie wykluczają się z tą z NFOŚ. No i naturalnie nie można dofinansować więcej niż 100% wartości inwestycji.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dik72

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    20

    Domyślnie

    Zrobiłem małe obliczenia
    Znalazłem zestaw HEWALEX 3 TLP-300W http://www.cieplodlaciebie.pl//index...t&prod_id=2182
    Jego cena z 8% vat wynosi 6720 zł do tego zestawu trzeba doliczyć 2000 zł za węże i stojak to już tak z naddatkiem czyli suma zestawu 8700 zł tyle kosztuje instalatora , montuje w cenie 12500 z całym zestawem . Czyli za robociznę bierze 3800 zł chyba dużo za dwa dni pracy .W takim razie czy jest sens montażu u autoryzowanego instalatora aby starać się o dotację z NFOŚ która i tak nie wyniesie więcej niż 30%.

  5. #5

    Domyślnie

    A co z gwarancją? Jak sam zamontujesz gwarancji chyba nie dostaniesz

  6. #6

    Domyślnie

    Po pierwsze to z 8% vat założyć może tylko instalator.
    Po drugie trzeba jeszcze doliczyć około 500-1000 zł za dodatkowe materiały - podłączenie wody ciepłej i zimnej, przyłączenie górnej wężownicy, drugie naczynie przeponowe itp.
    Po trzecie - instalator musi zapłacić zus swój i pracownika i opłacić inne koszty działalności.

    Ale można założyć samemu - żaden problem.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Po pierwsze to z 8% vat założyć może tylko instalator.
    Po drugie trzeba jeszcze doliczyć około 500-1000 zł za dodatkowe materiały - podłączenie wody ciepłej i zimnej, przyłączenie górnej wężownicy, drugie naczynie przeponowe itp.
    Po trzecie - instalator musi zapłacić zus swój i pracownika i opłacić inne koszty działalności.

    Ale można założyć samemu - żaden problem.
    witam

    pewnie zawór mieszający antypopażeniowy też nie został wliczony do 2.000

    pozdrawiam
    ,,,,

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dik72

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    pewnie zawór mieszający antypopażeniowy też nie został wliczony do 2.000

    pozdrawiam
    Jak tak będziemy liczyć to za chwilę się okaże że do zestawu trzeba będzie dołożyć 5000 zł aby go uzbroić
    Proponuję zrobić małą symulacje
    Solary będą ustawione na gruncie ok 15 m od zbiornika, podłączenie górnej wężownicy do kotła gazowego, woda zimna i ciepła na miejscu w miedzi .
    Jakie potrzebne będą jeszcze akcesoria ?
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    - Profil do ustawienia solarów na gruncie ( jakaś niewielka podmurówka )
    - 40m rurociągu
    - Kolektor słoneczny KS2000 SLP:
    - Zestaw przyłączeniowy kolektora ZPKS 3:
    - Otulina Armaflex HT w osłonie 18/13 mm:
    - Profil maskujący KSL:
    - Zespół pompowo-sterowniczy ZPS 18e-01:
    - Podgrzewacz OKC300 NTRR/SOL:
    - Zespół naczynia przeponowego ZNP 18DS:
    - Zestaw przyłączeniowy podgrzewacza PC 200/300 400/500:
    - Płyn Termsol EKO -25oC:

    Pare m rurki do podłączenia kotła gazowego do bojlera, jakieś 35m kabli elektrycznych, termometry "T" chyba są już w cenie grupy pompowej.
    3 ogarniętych znajomych 2 do pracy, 1 oczytany do studiowania instrukcji i podłączeń elektrycznych.
    Spawarka do miedzi, trochę miedzi do przerobienia istniejącej instalacji cwu.
    Pompka cyrkulacyjna, dziesiątki narzędzi wierteł, śrub, otulina do ocieplenia rurek wodnych, grzałka (chyba że gazem manualnie będziesz raz w tygodniu podgrzewał wodę do 60-70 stopni aby "pozbyć się bakterii logli.." a raczej ograniczyć ich namnażanie )
    Serwisanta od kotła gazowego który podłączy sterownik solarny do kotła gazowego aby współdziałały.

    Aha zapomniałem o transporcie:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e0a89b8ffbb50faff8aced0135761f98.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	243261  
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 17-02-2014 o 13:19

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    - Profil do ustawienia solarów na gruncie ( jakaś niewielka podmurówka )
    - 40m rurociągu
    - Kolektor słoneczny KS2000 SLP:
    - Zestaw przyłączeniowy kolektora ZPKS 3:
    - Otulina Armaflex HT w osłonie 18/13 mm:
    - Profil maskujący KSL:
    - Zespół pompowo-sterowniczy ZPS 18e-01:
    - Podgrzewacz OKC300 NTRR/SOL:
    - Zespół naczynia przeponowego ZNP 18DS:
    - Zestaw przyłączeniowy podgrzewacza PC 200/300 400/500:
    - Płyn Termsol EKO -25oC:

    Pare m rurki do podłączenia kotła gazowego do bojlera, jakieś 35m kabli elektrycznych, termometry "T" chyba są już w cenie grupy pompowej.
    3 ogarniętych znajomych 2 do pracy, 1 oczytany do studiowania instrukcji i podłączeń elektrycznych.
    Spawarka do miedzi, trochę miedzi do przerobienia istniejącej instalacji cwu.
    Pompka cyrkulacyjna, dziesiątki narzędzi wierteł, śrub, otulina do ocieplenia rurek wodnych, grzałka (chyba że gazem manualnie będziesz raz w tygodniu podgrzewał wodę do 60-70 stopni aby "pozbyć się bakterii logli.." a raczej ograniczyć ich namnażanie )
    Serwisanta od kotła gazowego który podłączy sterownik solarny do kotła gazowego aby współdziałały.

    Aha zapomniałem o transporcie:
    witam

    jak wygląda spawarka do miedzi?

    pozdrawiam
    ,,,,

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    - (chyba że gazem manualnie będziesz raz w tygodniu podgrzewał wodę do 60-70 stopni aby "pozbyć się bakterii logli.." a raczej ograniczyć ich namnażanie )
    :
    Z tą legionelią to trochę przesadziłeś. Te bakterie namnażają się tylko w stojących zbiornikach wodnych, w zasobnikach jest zbyt duży przepływ. Nie wywołuj histerii.


    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    jak wygląda spawarka do miedzi?

    pozdrawiam
    poniżej prostrza wersja
    i bardziej zaawansowana
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palnik.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	243432   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tig.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	243433  

  12. #12

    Domyślnie

    W takim wypadku kolektor1 jak to będzie w moim przypadku mam "stojący zbiornik wodny" bufor w buforze jest zatopiony szczelny zbiornik z cwu. Wiadomo że bufor został raz zalany wodą i jak podejrzewam nie przybywa tej wody i nie ubywa. Czy bufor powinien być wygrzewany czy nie?
    Pytam z czystej ciekawości.

    btw. wczoraj solary poszły na rekord 14,5kWh pracy najwięcej w lutym. A w sumie 85kWh z samego lutego.

  13. #13

    Domyślnie

    W twoim przypadku woda kotłowa nie miesza się z wodą użytkową. Jeżeli użytkowa jest co dziennie używana to to nie jest stojący zbiornik wodny. Ta woda nigdy nie skisieje.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    poniżej prostrza wersja i bardziej zaawansowana
    witam

    ta prosta to lutownica - nie spawarka
    a ta druga zgadza się spawarka - nie słyszałem jednak żeby ktoś takim urządzeniem robił sobie lub komuś instalacje

    ale kto wie - wielu rzeczy jeszcze nie widziałem

    pozdrawiam
    ,,,,

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    ta prosta to lutownica -
    Myślę, że bardziej palnik, lutownica kojarzy się z urządzeniem elektrycznym.
    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    a ta druga zgadza się spawarka - nie słyszałem jednak żeby ktoś takim urządzeniem robił sobie lub komuś instalacje

    pozdrawiam
    Tak , zgadza się ta druga to spawarka ale nazywa się tig. To bardziej wyrafinowany rodzaj spawarki., który służy między innymi do spawania miedzi i aluminium w osłonach gazowych. Pytanie brzmiało czym pospawać miedź a zwykłą spawarką transformatorowa nie da rady, stąd ta bardzo wyrafinowana.
    Co do lutowania rur miedzianych, to spróbuj jak się pięknie nią spawa, oczywiście po nabraniu pewnej praktyki.
    Ta akurat jeszcze ma możliwość cięcia plazmowego, przetnie nawet imadło
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 19-02-2014 o 12:13

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Myślę, że bardziej palnik, ...



    ...przetnie nawet imadło
    ale zupy Tig-iem nie ugotujesz, a palnikiem ... czemu nie


    a na budowie czasem warto by zjeść coś ciepłego

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malinianka Zobacz post
    Czyli co? Nie ma możliwości uzyskania dotacji, jeśli samemu się montuje? W żaden sposób? To mi mocno krzyżuje plany, a raczej podraża. Ech...
    Jest taka możliwość. Dostarczam wszystkie potrzebne elementy inwestor sam sobie montuje, sprawdzam, wypisuję protokół odbioru i karty gwarancyjne i instalacja jest tańsza o robociznę.
    Cytat Napisał Malinianka Zobacz post
    Ale ja nie o tym chciałam. Widzę, że kwestie techniczne są tu również poruszane. Używał ktoś tych elementów do montażu? Normalnie kupuję z internetu i z pewną taką nieśmiałością podchodze. Jak czegoś nie dotknę, to nie jestem pewna .
    Są jeszcze tańsze i prostrze systemy montażu.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artbi85

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Ja montowałem w marcu u siebie Hewalexa 2000 TLP na stelażu gruntowym( 500 zł). Bez zbiornika (2100 zł ) ( bo takowy dwuwężownicowy już miałem) oraz rur(600 zł ) wyszło mi niecałe 4100 zł. Do tego montaż przez autoryzowanego montera ( tylko przykręcenie śrub i napełnienie bo resztę wykonałem sam) 400 zł. W sumie wyszło mi około 7500 zł więc te dofinansowania można sobie między bajki włożyć. Te same solary w zestawie proponowali mi za 12 000 zł z montażem minus dofinansowanie chyba 30 %. Tylko te 30 % to nie jest faktycznie aż tyle. Wniosek z tego taki, że lepiej samemu poszukać ( ja wynegocjowałem ceny na składzie budowlanym).
    Ostatnio edytowane przez artbi85 ; 14-04-2014 o 11:34
    Dom 210 m kw ( piwnica, parter i piętro które jeszcze bez grzejników)
    Ściana 30 cm + 10 styropian.
    Kocioł SAS 17 KW , sterownik Tech 850 z pid, dwa mieszacze wody z siłownikami (c.o. + podłogówka).

  19. #19

    Domyślnie

    Zamiast instalację zlecać ludziom którzy mają do tego uprawnienia (praca na wysokości, elektryka ), zrobiłeś to sam. Udało Ci się super zaoszczędziłeś jakieś 1500 PLN, a mogłeś tylko spaść z dachu, tylko nadwyrężyć plecy nosząc 40 kg kolektory. Ale czytając jak dusisz każdy grosz to można jeszcze pomyśleć, że zrobiłeś to wszystko przebywając na zwolnieniu L4

    Już możesz mówić lokalnej społeczności sąsiedzkiej że jesteś instalatorem i fachowcem od kolektorów, a nawet że za dobrą flaszkę zainstalujesz sąsiadowi te kolektory. Później słyszymy że te kolektory to w ogóle nie działają, że nie mogą zagrzać wody do 50 stopni bo instalacja dobrana przez takich "fachowców".

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Zamiast instalację zlecać ludziom którzy mają do tego uprawnienia (praca na wysokości,... a mogłeś tylko spaść z dachu.
    Daj spokój, z dachu czego, stelaża gruntowego, na którym montował artbi85? Pomyślał, zainstalował i chwała mu za to.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony