dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 29
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 565
  1. #1

    Domyślnie De Dietrich MCR 3 i iSense

    Witam,
    Ponieważ mam problemy z ustawieniem współpracy miedzy moim kociołkiem MCR 3 i regulatorem pokojowym iSense, postanowiłem założyć nowy temat, szukałem na forum, ale niestety nie znalazłem odpowiednich informacji.
    Instalację CO posiadam bardzo prostą : Kocioł dwufunkcyjny, czujnik temp. zewnętrznej, czujnik pokojowy isense, wszystko z grzejnikami, a w łazience podłogówka z RTLem
    Problem to ustawienie i wybór strategii sterowania, jest ich sześć, a opis tych strategii jest kompletnie nie jasny:
    5.1.1. Cz.pok.: (Sterowanie modulacją) Sterowanie w pomieszczeniu
    ...tu chyba wszystko jasne i działa jak trzeba, jednak strategia nie wykorzystuje krzywej grzania.
    5.1.2. Cz.ze.: Sterowanie jako funkcja temperatury
    ...Sterownik mierzy temperaturę na zewnątrz budynku za pomocą
    czujnika temperatury na zewnątrz budynku. Sterownik posiada
    zaprogramowaną krzywą ogrzewania. Na podstawie temperatury na
    zewnątrz budynku określa się temperaturę przepływu przy użyciu
    krzywej ogrzewania.Zmierzona temperatura wewnątrz pomieszczenia nie ma wpływu na
    sterowanie kotłem. Żądaną temperaturę w pomieszczeniu osiąga się
    wyłącznie dzięki odpowiednio zaprogramowanej krzywej ogrzewania
    i odpowiednio zaprojektowanemu systemowi.

    ...dziwna strategia, ale jak ktoś lubi...
    5.1.3. Cz.ze.+Cz.pok.: Funkcja kompensacji
    pogodowej z wpływem na temperaturę w
    pomieszczeniu

    ...Tu właśnie mam problem, strategia wydaje się najlepsza w mojej opinii, jednak piec zaczyna grzać nawet kiedy temperatura jest wyższa od zadanej w pomieszczeniu tzn:
    Mam ustawioną temperaturę w pomieszczeniu na 20 stopni a temperatura dochodzi czasem nawet do 21,5 i często przy tej temp. piec zaczyna grzać, dziwne zachowanie, zaznaczam że mam wyłączoną funkcję korekcja komfortu, która podtrzymuje ciepłe grzejniki.

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma taki problem lub wie jak temu zapobiec?
    Oczywiście zapraszam również do wymiany doświadczeń,

    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Podnieś wpływ czujnika temperatury pomieszczenia.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zybie Zobacz post
    Podnieś wpływ czujnika temperatury pomieszczenia.
    Pozdrawiam
    Zybie, dzięki za odpowiedź, ale co oznacza "podnieś wpływ" ? jeśli możesz rozwiń proszę.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Wpływ określa w jakim procencie ma być brany wpływ czujnika pomieszczenia na regulację temperatury kotła. liczba zero oznacza zero procent, 10 oznacza 100 procent. Oczywiście pośrednie wielkości są możliwe.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zybie ; 16-02-2014 o 19:26

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zybie Zobacz post
    Wpływ określa w jakim procencie ma być brany wpływ czujnika pomieszczenia na regulację temperatury kotła. liczba zero oznacza zero procent, 10 oznacza 100 procent. Oczywiście pośrednie wielkości są możliwe.
    Pozdrawiam
    Zybie dziękuję za pomoc, wszystko działa jak trzeba, swoją drogą nie mogli tego napisać po ludzku, tak jak Ty to zrobiłeś!
    Jeszcze tylko dodam, że u mnie mogę wybierać od 0 do 20, więc 10 to zapewne 50%, a optymalny nastaw w moim przypadku to 13.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem w trakcie testów kotła i sterowania (MCR3 + isense). Ustawienia mam identyczne które podał jaro1972. Mam podobny objaw, że kocioł nie trzyma zadanej temperatury w pomieszczeniu (jest 1,5 stopnia wyższa). Zgodnie z poradą podniosłem wpływ czujnika pomieszczenia do wartości 15 i nadal temperatura jest zbyt wysoka. I teraz pytanie. Jeżeli dobrze rozumiem działanie tej funkcji jeżeli dam 20 (maks) to rozumiem, że wpływ temperatury pomieszczenia będzie wynosił 100% i wtedy kocioł powinien trzymać dokładnie zadaną temperaturę pomieszczenia niezależnie od tego co dzieje się na czujniku pogodowym?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrx Zobacz post
    Witam,
    Jestem w trakcie testów kotła i sterowania (MCR3 + isense). Ustawienia mam identyczne które podał jaro1972. Mam podobny objaw, że kocioł nie trzyma zadanej temperatury w pomieszczeniu (jest 1,5 stopnia wyższa). Zgodnie z poradą podniosłem wpływ czujnika pomieszczenia do wartości 15 i nadal temperatura jest zbyt wysoka. I teraz pytanie. Jeżeli dobrze rozumiem działanie tej funkcji jeżeli dam 20 (maks) to rozumiem, że wpływ temperatury pomieszczenia będzie wynosił 100% i wtedy kocioł powinien trzymać dokładnie zadaną temperaturę pomieszczenia niezależnie od tego co dzieje się na czujniku pogodowym?
    Nic z tego kolego ten kocioł nie jest taki łatwy i nic w nim nie jest pewne wg moich baaardzo krótkich doświadczeń jest dokładnie na odwrót, 1=kocioł pilnuje temp wewn a 10 -dogrzewa wiecej Generalnie automatyka kotła jest w nim dokładnie spieprzona i zagmatwana a instrukcja pisana na kolanie i byle jak ,instalatorzy nie znają sterownika isense ( bo ludzie zeby oszczędzic trochę grosza kupują sam kocioł ustawiaja temp na sztywno- a pozniej płaczą ze kocioł duzo pali gazu ) Co zdazyłem zauważyć.... tam jest kilka odnośników do temp...1 Sam kocioł gazowy pełni funkcję MASTER na nim ustawia sie zabezpieczenia termiczne,temperaturowe ew krzywą grzania i kilka dupereli (aaa uważaj z parametrem P27 w mcr3 temp -15 to nie -15 a 241 ) nie pytaj mnie czemu, bo sam nie wiem ,ale tak jest (pisałem w tej sprawie do serwisu i otrzymałem odp ze jezeli chcemy ustawic np temp -20 to odejmujemy od 256 czyli na sterowniku bedzie 236!!! )pozniej ustawiasz kilka opcji na sterze (wydawałoby się prosta rzecz ) ale jak nie ustwisz dodatkowych opcji to to co ustawiłes chodzić nie będzie...narazie jest za ciepło i w domu jestem okazjonalnie(chociaż kocioł odpaliłem i dogrzewam mieszkanie i cwu ) ale jak się zrobi troszkę chłodniej to pobawie się tym wynalazkiem bo potencjał to ma, ale ustawienia -makabryczne, odnosnik do odnośnika-odnośnika poki co on chodzi sobie własnym życiem

    Ps wie ktoś jaka jest moc pompy w mcr3??? i jak ustawia się max obroty pompy?? 10 to 100% a 4 to 40%??? czy odwronie?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Podaj kolego jaką masz strategię sterowania, ona decyduje o sposobie i zasadach grzania.

  9. #9

    Domyślnie

    Cz.ze.+Cz.pok.: Funkcja kompensacji pogodowej z wpływem na temperaturę w pomieszczeniu.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrx Zobacz post
    Cz.ze.+Cz.pok.: Funkcja kompensacji pogodowej z wpływem na temperaturę w pomieszczeniu.
    Wydaje się że powinno być dobrze, sprawdż na ile masz ustawioną temperaturę minimalną kotła. Powinno być 20 stopni lub mniej.

  11. #11

    Domyślnie

    Sprawdziłem - 6 stopni.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Jakie masz ogrzewanie podłogowe lub grzejnikowe oraz krzywa grzania.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    (ciach)
    (aaa uważaj z parametrem P27 w mcr3 temp -15 to nie -15 a 241 ) nie pytaj mnie czemu, bo sam nie wiem ,ale tak jest (pisałem w tej sprawie do serwisu i otrzymałem odp ze jezeli chcemy ustawic np temp -20 to odejmujemy od 256 czyli na sterowniku bedzie 236!!! )
    (ciach)
    Kod uzupełnień do dwóch w systemie binarnym. Jest to sposób zapisu liczb ze znakiem czyli na ośmiu bitach to -127 do 127 to zapis 0 do 255.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zybie Zobacz post
    Jakie masz ogrzewanie podłogowe lub grzejnikowe oraz krzywa grzania.
    Podst. zewn.: 18 C
    Podst. t. zasil. : 20 C
    Klima zewn.: -10 C
    Klima t. zasil.: 75 C
    Nachylenie: kaloryfery

    Generalnie kaloryfery tylko w łazienkach i kuchni podłogówka na zaworach RTL.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Kolego klima temperatury zasilania ustaw na 50 a nachylenie na podłogówka. Prędkość podgrzewania zmień na najwolniejszy lub ekstra powoli

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki. Sprawdzę te ustawienia tylko w związku z tym, że uczę się dopiero tego sterowania może mógłbyś napisać co tak naprawdę zmieniam. Rozumiem, że manipulujemy przy krzywej grzewczej. Na co ma wpływ zmiana na podłogówkę kiedy zdecydowana większość w domu to kaloryfery no i ewentualnie jaki wpływa na trzymanie temperatury będzie miała zmiana na najwolniejszą prędkość podgrzewania.
    Tak na marginesie instrukcja do iSense jest napisana tragicznie

  17. #17

    Domyślnie

    Trochę ciepło i nie ma jak potestować
    Ale już widzę, że po tych zmianach bardziej przewidywalnie się uruchamia.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Przepraszam kolego za brak odpowiedzi, ale byłem w delegacji bez dostępu do komputera. Jeżeli po zmianach jest zbyt chłodno zwiększ prędkość podgrzewania

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki. Jak tylko zrobi się chłodniej będę coś wiedział. Dam znać.

  20. #20

    Domyślnie cz.zew. + cz. pok

    pierwszy sezon z piecem mam pytanie gdzie można zmieniać parametr dotyczący procentowego wplywu pogodowki a czujnika isense???

Strona 1 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony