dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 29
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 565
  1. #241
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kinzo34

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-306
    Posty
    4

    Domyślnie do Misiek824 i iroman

    Witam.
    Moje miesięczne największe spalanie to 207m3 na miesiąc ogrzewam dom 3 sezon- czyli średnio 7m3 max. na dobę wraz z gotowaniem i ciepłą wodą.
    Mieszkam w górach więc temperatury czasami są nawet -25stC (z balkonu widzę Śnieżkę).
    Nie zapisuje dziennego spalania gazu.
    Ocieplenie domu
    -podłoga 15cm styro 0,031
    -sciany Ytong 36,5cm energo+ 10cm styro grafit 0,031
    -dach 20+10 wełna 0,033
    -okna 3 szybowe+ rolety zewnętrzne elektryczna na wszystkie okna.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez kinzo34 ; 30-11-2016 o 21:27 Powód: błąd

  2. #242
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    ok dzięki spalanie naprawdę fajne, ale coś za coś zastosowane materiały w domu, które wymieniłeś mają wpływ na takie niskie spalanie - nie każdy na takie może sobie pozwolić, w szczególności w starym domu.
    Jakby nie patrzeć Twoje ustawienia są jakąś wyjściową, na pewno je wypróbuje u siebie, szczególnie waśnie intryguje mnie nastawienie kotła na parametry zgodne z ogrzewaniem podłogowym, już parę postów wcześniej inni użytkownicy sugerowali podobne
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  3. #243

    Domyślnie

    Witam.Kinzo mam pytanie jakiej strategii używasz?

  4. #244
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kinzo34

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-306
    Posty
    4

    Domyślnie do Mateuszw

    Witam.
    Moja strategia to
    Cz.pok.: (Sterowanie modulacją)
    Sterowanie w pomieszczeniu.

    Po moich rocznych próbach okazało się że najlepsza najmniej spala gazu i co najważniejsze trzyma zadaną temperaturę.
    Pozdrawiam

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    Czyli w Twoim przypadku krzywa grzewcza nie ma kompletnie znaczenia, no cóż kto nie próbuje ten nie zyskuje zobaczymy jak u mnie to wyjdzie
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  6. #246

    Domyślnie Do kinzo

    Używałem do tej pory tej strategii ale im większą tem dałem na piecu tym większe spalanie . Uzylem twoich parametrów tylko na str pok/gran zobacze

  7. #247
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    Sugerując się odpowiedzią kolegi Mateusz w, napisz proszę kolego kinzo34 jaką masz temperaturę ustawiona na pokrętle przy piecu oraz jakie masz w iSense ustawienia temp minimalnej oraz maksymalnej
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  8. #248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    A pytanie z inne beczki, czy ktoś z Was posiada plik excelowski z przykładową krzywą grzewczą, albo zaproponuje prosty w obsłudze program do jej stworzenia
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  9. #249
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kinzo34

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-306
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał iroman Zobacz post
    Sugerując się odpowiedzią kolegi Mateusz w, napisz proszę kolego kinzo34 jaką masz temperaturę ustawiona na pokrętle przy piecu oraz jakie masz w iSense ustawienia temp minimalnej oraz maksymalnej
    Temperatura na piecu na pokrętle 60st c.o.
    temp. minimalna 6st
    temp maksymalna 60st
    Pozdrawiam

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    na ustawieniach kinzo34 u mnie po 24h, 11m3 gazu temp na zewnątrz ok -8st. Fakt ładnie trzyma temperaturę, z rana momentalnie osiąga zadane 20st po 18st z nocy, ale to spalanie...
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  11. #251

    Domyślnie

    a u mnie na zmianie na cz.pok. (dodatkowo p.podgrzewania ustawiona na Extra powoli, a chłodzenia na najwolniej) jest w miarę... tak samo (nawet żąda temperatur w granicy do 0,5oC podobnych). Spalanie podobne, komfort podobny, jednak rano szybciej podgrzewa do zadanych (oraz jak zażądam ręcznie wyższej, zrozumiałe raczej bo podgrzewa nie sugerując się krzywą jak w strategiach cz.zew+cz.pok lub cz.pok+gran). Jednak temp. zewnętrzne u mnie są mniej więcej podobne (do 2oC w dzień i do -2oC w nocy) i wyniki porównywalne w podobnych warunkach. Na szczęście jeszcze nie miałem rzeczywistych temp. za oknem tak niskich jak -8.

    Mam wrażenie,że czujnik zewnętrzny jest lekko zbędny (przynajmniej u mnie i przynajmniej przy samych grzejnikach bez podłogówki), no chyba że są potrzebne większe wahania temperatur zewnętrznych.

    Panowie mam pytanie o gwarancję kotła- czy brak pisemnej karty gwarancyjnej, a wyłącznie rejestracja elektroniczna w Systemie Kart Gwarancyjnych upoważnia do gwarancji? Patałachy instalatory wzięły kartę i miały podbitą mi przysłać i ponad 2 lata jak jej nie ma. Przegląd był w październiku 2015 i jest wpisany w SKG. Rozumiem że jeżeli gwarancja jest, to została ona juz tylko na wymiennik (6 czy 8 lat jest na ten element w MCR3?). Drugie to to, że miał być przegląd tegoroczny zrobiony (zgłoszone 2x do instalatorów pieca i oni mieli to załatwić) i jakoś jeszcze serwisanta nie ma.
    Ostatnio edytowane przez thunder13 ; 06-12-2016 o 10:36

  12. #252

    Domyślnie

    Witam.Panowie sprobujcie tak
    Pod.zew16
    Pod.ten.zaś 17
    Klim.zew.-14
    Klim.zaś 46
    Wpływ ten.5
    Bach.podłogowe
    Str. Cz.pok.
    tem. Max60
    Tem. Min 20
    Cwo45
    tem. Noc19.5
    Tem. Dzien21
    Dla mnie jak narazie ok przy tem. Max -8 w nocy po 2-ch dniach spalilem 14.5m jeszcze nie miałem takiego wyniku.Piec chodzi równo dogrzewa od czasu do czasu kaloryfery jestem zadowolony.Fakt jest taki ze ten czujnik ma zewnątrz jest moim zdaniem zbędny może się mylę.Zostane dużej przy tych istawieniach Pozdrawiam.

  13. #253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    a jak z parametrami
    prędk. podgrzewania i chłodzenia ?
    Choć ja dalej twierdze że przy strategi cz.pok. ustawienie krzywej nie ma kompletnie znaczenia i tym samym tez wpływ temp
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz w Zobacz post
    Witam.Panowie sprobujcie tak
    Pod.zew16
    Pod.ten.zaś 17
    Klim.zew.-14
    Klim.zaś 46
    Wpływ ten.5
    Bach.podłogowe
    Str. Cz.pok.
    tem. Max60
    Tem. Min 20
    Cwo45
    tem. Noc19.5
    Tem. Dzien21
    Dla mnie jak narazie ok przy tem. Max -8 w nocy po 2-ch dniach spalilem 14.5m jeszcze nie miałem takiego wyniku.Piec chodzi równo dogrzewa od czasu do czasu kaloryfery jestem zadowolony.Fakt jest taki ze ten czujnik ma zewnątrz jest moim zdaniem zbędny może się mylę.Zostane dużej przy tych istawieniach Pozdrawiam.
    przy strategii cz.pok. nie ma potrzeby ustawiać krzywej z powyższych ustawień (bo i tak z tych ustawień nie korzysta), więc zostaje tylko
    Str. Cz.pok.
    tem. Max60
    Tem. Min 20
    Cwo45
    tem. Noc19.5
    Tem. Dzien21
    a także przede wszystkim prędkość podgrzewania i prędkość chłodzenia.

  15. #255

    Domyślnie

    Tak mi kazał wklepac gość z techniki grzewczej powiedział że te ustawienia są dopasaowane do innych strategii narazie testuje cz. Pok. I jestem zadowolony nie wiem jeszcze jak się mają te ustawienia do innych str. Narazie testuje kazda po 3 dni.

  16. #256

    Domyślnie

    Jest lekka różnica w spalaniu na niekorzyść samego cz.pokojowego. Na cz.zew+cz.pok od 0,5 do 1m3 mniej niż na cz.pok. Na cz.pok+gran jest lepiej ale też większe spalanie o jakieś 0,2-0,3m3. Wszystko na identycznych ustawieniach krzywej (z postu #231). Na samym czujniku zewnętrznym (oraz C.z.dz./z.p.n.) muszę z kolei podnieść krzywą bo nie dogrzewa (na tą pierwszą z postu #226). Najlepiej działa cz.zew+cz.pok na moich temperaturach zadanych dzień 20/20,5; noc 18oC).
    Ostatnio edytowane przez thunder13 ; 08-12-2016 o 10:06

  17. #257
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    też mi się tak wydaje że to najlepsza strategia, choć rozmawiałem dziś z pewnym instalatorem i powiedział że lepiej aby piec pracował na niskich temperaturach a cały czas nawet bez wyłączania...
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  18. #258
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barbik
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam po ponad miesięcznej przerwie. Spalanie za okres od 07.10-07.11. czyli 30 dni wyszło mi 35m3 propanu. Ogrzewanie podłogowe w całym domu i tylko dwa grzejniki w łazienkach. Dom jest raczej dobrze zaizolowany: na dole na podłogach 28cm styro, ściany 10cm (0.031), okna 3-szybowe, 25cm wełny na poddaszu (0.033). Powierzchnia całkowita 120m2. Tak, jak kolega Mateusz," jadę" na strategii cz.pok, z racji tego,że nie posiadam czujnika zewnętrznego. Po lekturze na forum i postów na temat krzywych grzewczych, trochę mi sprało mózg, zadzwoniłem do mojego instalatora aby mi zamontował taki czujnik. Stanowczo mi to odradzał i jak się okazało spalanie nie jest takie złe. Dla poprawienia efektywności przygotowaną mam instalację w niektórych pomieszczeniach, gdzie temperatury będą się bardzo różnić (dwie łazienki, sypialnia przedsionek), pod inteligentne termostaty pokojowe połączone z siłownikami na pętlach grzewczych.

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    Trzeba być świadomym jednego KAŻDY dom zachowuje się inaczej, oczywistą sprawą jest że nowoczesny dom z dobrymi materiałami izolacyjnymi będzie bardziej energooszczędny niż stary dom
    Kolega thunder13 i ja szukamy dla nas "idealnej krzywej" gdzie posiadamy domy które nie należą do super energooszczędnych
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  20. #260
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barbik
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    12

    Domyślnie

    Oczywiście "iroman", że jest tak jak piszesz. Mój dom, zanim zamieszkaliśmy, to dwie zimy, w stanie surowym zamkniętym, był ogrzewany "kozą", bo robiło się w środku instalacje elektr. i hydrauliczne i inne pierdoły. Po otynkowaniu ścian, kolejną zimę ogrzewaliśmy już kominkiem 14 kW. przy stosunkowo małym domu(120m2, po podłogach). Temperaturę mam ustawioną w programie godzinowym (19,5-22 st.C) i powiem, że w dzień (22st.C) mój strój po domu to krótkie spodenki i t shirt, natomiast u znajomego, który wprowadził się na "świeży" dom (w tym roku wylewki i tynki), 22st.C i mi jest u niego zimno w długich rekawach i spodniach. Tak że można powiedzieć w przenośni, że 22st. nie są równe 22st. A jeżeli chodzi o grudzień, to na pewno spalanie będzie wyższe, bo to już widać po liczniku. Przy spalaniu propanem, co akurat chyba wszyscy wiedzą, trzeba pomnożyć spalanie o ok.2,5 raza.

Strona 13 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony