dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 558
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał zybie Zobacz post
    Kolego klima temperatury zasilania ustaw na 50 a nachylenie na podłogówka. Prędkość podgrzewania zmień na najwolniejszy lub ekstra powoli
    Zybie, mam układ podobny jak Chrx (podłogówka tylko w łazience) - poleciłeś nachylenie na podłogówkę, napisz proszę co daje takie ustawienie,
    czy aby nie będzie za niska temp. na kaloryfery?

    Chrx, temp zasilania 75 C na podłogówkę to za dużo, daj jak mówił zybie 50 c, napisz jeszcze czy masz przewymiarowane grzejniki.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam, podłącze się pod temat -może ktoś napisać ja się sprawuje ten kocioł?
    Zastanawiam się nad zakupem takiego modelu MCR 3 24T i może ktoś się podzielić opinią na temat tego kotła?
    Będę wdzięczny za informacje.
    Domek

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał wicher78 Zobacz post
    pierwszy sezon z piecem mam pytanie gdzie można zmieniać parametr dotyczący procentowego wplywu pogodowki a czujnika isense???
    Nastawy --System-- Regulacja pogod--Wpływ temp. pom.

    Poszukaj w necie pdf tu masz nazwe AD-289 (iSense) IT, IM

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro1972 Zobacz post
    Zybie, mam układ podobny jak Chrx (podłogówka tylko w łazience) - poleciłeś nachylenie na podłogówkę, napisz proszę co daje takie ustawienie,
    czy aby nie będzie za niska temp. na kaloryfery?

    Chrx, temp zasilania 75 C na podłogówkę to za dużo, daj jak mówił zybie 50 c, napisz jeszcze czy masz przewymiarowane grzejniki.
    Witam Kolegów

    Ja jak rozpoczynam regulację kotła bez znaczenia na producenta ustawiam niższą krzywą grzania. Wychodzę z założenia że jeżeli będzie zbyt chłodno będzie odwet że jest zbyt zimno. Jeżeli okaże się że jest zbyt ciepło tylko bardziej dociekliwi postarają się dociec przyczyny, reszta stwierdzi że jest dobrze i tak musi być. Miałem klientkę która przez 6 lat notorycznie przegrzewała domek o całe 5 stopni uważając że jest dobrze skarżąc sie na wysokie rachunki. Dlatego wydaje mi się że jeżeli troszkę przemarznie to nie zapłaci za przegrzanie a podejmie odpowiednie działanie. Człowiek to taka instytucja która nie jest w stanie określić stałej temperatury ciepła, Zależy ona od samopoczucia, temperatury zewnętrznej, pory dnia i aktywności człowieka oraz od pewnie wielu innych rzeczy. Dlatego potrzebny jest wskażnik temperatury ( termometr ) aby określić temperaturę pomieszczenia.
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Grzejniki w pokojach mam przewymiarowane ze względu właśnie na kondensat. Zastosowałem się do porad zybie i wygląda na to, że jest dużo lepiej. Temperatura w pomieszczeniu jest mniej więcej o 0,5 stopnia wyższa od zadanej na sterowniku. Dałem nachylenie "podłogówka" i 50 stopni. Wpływa temperatury pomieszczenia mam ustawione na 10 czyli połowa skali. Strategia regulacji oczywiście w wpływem czujnika pogody.
    Póki co w nocy delikatny mróz więc nie wiem czy to nie za mało. Jak będzie zimniej na zewnątrz będzie można coś więcej powiedzieć, ale fajnie że wątek się ożywił i można powymieniać doświadczenia.

  6. #26

    Domyślnie

    Panowie !!! moglibyście się przenieść tutaj ??? http://forum.muratordom.pl/showthrea...-MCR-24/page74 bo dublujecie wątki....

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcr3

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro1972 Zobacz post
    Zybie dziękuję za pomoc, wszystko działa jak trzeba, swoją drogą nie mogli tego napisać po ludzku, tak jak Ty to zrobiłeś!
    Jeszcze tylko dodam, że u mnie mogę wybierać od 0 do 20, więc 10 to zapewne 50%, a optymalny nastaw w moim przypadku to 13.

    Pozdrawiam
    Witam kolego. Mam pytanko czy może podpowiesz mi jak ustawić krzywa grzania. Jestem laikiem w tych sprawach, nie za bardzo wiem jak to się robi. Jeśli możesz to opisz mi wszystko.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrx Zobacz post
    Grzejniki w pokojach mam przewymiarowane ze względu właśnie na kondensat. Zastosowałem się do porad zybie i wygląda na to, że jest dużo lepiej. Temperatura w pomieszczeniu jest mniej więcej o 0,5 stopnia wyższa od zadanej na sterowniku. Dałem nachylenie "podłogówka" i 50 stopni. Wpływa temperatury pomieszczenia mam ustawione na 10 czyli połowa skali. Strategia regulacji oczywiście w wpływem czujnika pogody.
    Póki co w nocy delikatny mróz więc nie wiem czy to nie za mało. Jak będzie zimniej na zewnątrz będzie można coś więcej powiedzieć, ale fajnie że wątek się ożywił i można powymieniać doświadczenia.
    Podnieś temperaturę nocną o stopień lub dwa

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcr3 Zobacz post
    Witam kolego. Mam pytanko czy może podpowiesz mi jak ustawić krzywa grzania. Jestem laikiem w tych sprawach, nie za bardzo wiem jak to się robi. Jeśli możesz to opisz mi wszystko.
    Kolego jeżeli masz podłączone iSense wchodzisz nastawy ,system ,regulacja pogodowa,krzywa grzania. Wielkość krzywej grzania zależy od wielu warunków musiał bym coś więcej wiedzieć na temat ocieplenia ,sposobu ogrzewania. Napisz proszę coś więcej o swoim domu.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Panowie,
    jedna ważna uwaga przy ustawianiu sterowania podłogówką trzeba uwzględnić jedną bardzo ważną właściwość. Podłogówka bardzo wolno rozgrzewa się i bardzo wolno stygnie i dlatego należy tak ustawić program czasowy aby włączał grzanie podłogówki od 3 do 6 godzin wcześniej i włączanie też odpowiednio wcześniej. Wszystko zależy od ocieplenia, konstrukcji i sposobu wykonania. Wszystko należy dobrać doświadczalnie. Przykład podłogówka wyłączona o 23 grzeje jeszcze bardzo dobrze do 1 lub 4 godziny.


    pozdrawiam

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcr3

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał zybie Zobacz post
    Kolego jeżeli masz podłączone iSense wchodzisz nastawy ,system ,regulacja pogodowa,krzywa grzania. Wielkość krzywej grzania zależy od wielu warunków musiał bym coś więcej wiedzieć na temat ocieplenia ,sposobu ogrzewania. Napisz proszę coś więcej o swoim domu.
    Witam. Kolego nie znam się na tych sprawach, piec mam podłączony do belki rozdzielczej firmy gorgiel 7/3 7 wyjść na grzejniki i 3 na podłogówkę. Podłogówka jest w salonie, kuchni, wiatrołapie, korytarzyku i 2 łazienkach, łącznie podłogówki jest około 75m2 na 3 obiegach. W salonie sa dwa grzejniki, w łazienkach po 1 w 3 pokojach po jednym i garaż jeden grzejnik. Budynek jest docieplony styropianem o grubości 10cm zbudowany z Ytonga 24cm. Dodatkowo przy tym rozdzielaczu jest pompa oddzielnie na podłogówkę jest zamontowany czujnik załączania pompy, moge ustawić sobie dowolna temperature przy jakiej ma się załączyć. Sterownik mam AD-289. Jeśli możesz to napisz jakie mam ustawić parametry i gdzie. Dodam że był u mnie serwisant i stwierdził że najlepiej jak będe miał piec podłączony tylko do czujnika wewnętrznego, powiedział że przy tak małych domkach najlepiej się to sprawdza.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Kolego napisz jakie są Twoje oczekiwania, i co chciał byś zmienić i dlaczego, podaj też jakie masz nastawy.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcr3

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kolego Chciałbym aby moje spalanie gazu zamykało się w 12-14 m3 na dobę przy powiedzmy -20 . Mam w tym momencie sterownik nastawiony na czujnik tylko wewnętrzny. Temperaturę na programie A mam ustawioną w dzień 22 w nocy 21. W dzień piec nawet jesli jest temperatura 22 na sterowniku to i tak piec się załącza, nie wiem czemu.Może ty kolego masz jakis pomysł jakie zrobić najlepiej ustawienia, tak jak pisałem nie znam się na tym więc szukam tu pomocy. Podam e-mail do siebie napisz mi swój numer tel to zadzwonię może przez tel mi wytłumaczysz jakie zrobić te ustawienia. Jeszcze jedno czytałem na podobnym forum że można zmienić tez ustawienia pieca w parametrach (P) tak aby piec spalał mniej gazu czy to prawda. Ale to może w drugiej kolejności najpierw chciałbym ustawić ten sterownik.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcr3

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    e-mail do mnie [email protected]

  15. #35

    Domyślnie Sterownik do De Detrich MCR 3

    Podłączę się pod temat.

    Mam ok 170 m2 podłogówki na dwóch rozdzielaczach z pompami, plus obieg na grzejniki w sypialniach i w piwnicy. Planuję zakup De Detrich MCR 3 z ISense, z czujnikiem pogodowym i zasobinikiem na 100 l.

    Jezeli ktoś może to niech napisze czy tym zestawem można jakoś logicznie sterować czy lepiej poszukać jakiegoś innego sterownika/regulatora ?

    Pozdrawiam,

  16. #36

    Domyślnie

    Ustawiasz wpływ temp. pomieszczenia. W menu masz System-Regulacja pogodowa-wpływ temp. pomieszczenia.
    Gorzej, że są sprzeczne informacje na temat czy wpływ na max( czyli wartość -20) to max wpływ czujnika pokojowego czy też odwrotnie czyli przy wartości 1.

  17. #37

    Domyślnie

    Podłączę się do wątku z ustawieniami bo mam podobny problem. Mam jeden obieg podłogówka + kaloryfery. Jeśli ustawiam krzywą na podłogówkę to kaloryfery prawie nie grzeją, a sama podłogówka nie wyrabia. Przełączę na kaloryfery to mi przegrzewa pomieszczenia.

    MOJE USTAWIENIA:

    Podst. zewn.: 20C
    Podst. t. zasil. : 23 C
    Klima zewn.: -15 C
    Klima t. zasil.: 55 C
    Nachylenie: kaloryfery
    Szybkość podgrzewania: zwykły

    Wpływ pomieszczenia MAX

    Przy temperaturze na zewnątrz: - 2 temperatura żądana przez regulator 35 stopni.( tu wg mnie w miarę OK)
    Wszystko byłoby fajnie ale mam ustawione powiedzmy 19,5 w pomieszczeniu, temperatura zostaje osiągnięta i dalej piec grzeje. Wpływem już nie pokręcę bo na maxa, więc co...? Ktoś ma pomysł?

  18. #38

    Domyślnie

    Ja też z tym walczyłem dość długo. Zastosuj się do porad kilka postów wcześniej. Zmniejsz krzywą grzania. Ja aktualnie mam Klima t. zasil.: 48 C i Podst. zewn.: 17C i mniej więcej 0,5 stopnia więcej w pomieszczeniu niż temperatura zadana na sterowaniu.
    Napisz jeszcze jak masz ustawioną 19,5 to do jakiej temperatury podgrzewa pomieszczenie ?

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcr3

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam. Przyłączę się do rozmowy.
    Podaje ustawienia jakie teraz mam na sterowniku:
    Prędkość podgrzewania - najwolniejszy
    Prędkość chłodzenia - najwolniejszy

    Minimalna temp. kotła - 15 stopni.
    Maksymalna temperatura kotła - 60 stopni

    Wpływ temperatury pom. - 9

    KRZYWA GRZANIA:

    Podstawowa zewnętrzna - 17 st.
    Podstawowa tem. zasilania - 20 st.
    Klimat zewnętrzny - ( -15 st. )
    Klimat temperatury zasilania 50 st.
    Nachylenie - ogrzewanie podłogowe.

    Przy tych parametrach spalanie całodobowe przy temp. około ( -9 ) wahało się w granicach 8,1 - 8,9 m łącznie z wodą użytkową i kuchenka gazową. Teraz mamy temperaturę około 0 - ( -1) spalanie tak na prawdę nie spadło. Temperatura ustawiona na sterowniku 21 st. całodobowa, na sterowniku pokazuje 22 st. i piec co jakiś czas dogrzewa. Sterownik jest w pomieszczeniu tam gdzie jest podłogówka. W pokojach tam gdzie nie ma podłogówki temperatura waha się w granicach 20,5- 21 st. czyli według ustawień temper. na sterowniku jest ok. Co można jeszcze zmienić aby miej więcej utrzymać taką temperaturę, ale zmniejszyć zużycie gazu.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcr3

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Sprawdziłem przed momentem temperaturę żądaną przez regulator jest 35,2 st. przy temperaturze na zewnątrz 0 st. Piec w tym momencie chodzi i dogrzewa, co już nie powinien bo na sterowniku jest zadana temperatura 21st a pokazuje że teraz jest 22st. Na termometrze obok regulatora też jest temp. 22 st.

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony