dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 28
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 558
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcr3

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam ponownie chciałem napisać jeszcze raz w dniu dzisiejszym spalanie przy tych ustawieniach jakie podawałem spadło do 7,25m przez całą dobę łącznie z wodą użytkowa i kuchenka gazową. Temperatura na zewnątrz 1 st. Wczoraj przepalałem w kominku więc nie wiem czy to miało wpływ na zmniejszenie zużycia .

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WLOCHAC

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, widzę że ludzie tu znają się na rzeczy więc bardzo prosiłbym o pomoc bo widzę że instalator od pieca(autoryzowany de dietrich) próbuje metodą prób i błędów czytając instrukcję.
    A więc tak: piec: mcr 3 kondensat 24 kw ustawiona moc najmniej 4. powierzchnia do ogrzania ok 120 m2 wszędzie załączone grzejniki tylko na 4 m2 podłogówka. Piec grzeje od tego sezonu, ściany 3 warstwowe w sumie 42 cm.
    Przy temp zewnętrznej -3 przy pierwszych ustawieniach a raczej ich braku zużył prawie 13 m3 na dobę a ustawiony był na 20C i nagrzewał na max a potem było zimno.
    Teraz ustawienie wygląda tak:
    Podstawa zewn:18
    podst temp zas:20
    Klima zewn: -20
    Klima temp zaś: 55
    Nachylenie krzywej: podłogowe
    Wpływ temp pomieszczenia 1
    Strategia CZ.zewn+cz.pok
    Prędkość podgrzewa zwykła i chłodzenia zwykła
    Przy wczorajszej temp około 0c spaliło prawie 8,5 m3 gazu-głownie ogrzewanie bo nie było gotowania i prysznica)
    Temperatura nastawiona jest 20C
    Korekta komfortu jest włączona
    Grzejniki cały czas są ciepłe, piec co chwilę się załącza,
    Temp żądana przez kocioł w granicach 36,7 przy 1c na zewnątrz.
    Wydaje mi się że takie zużycie to dość dużo, bo jak spadnie poniżej 0 to zbankrutuje
    Co można by poprawić w ustawieniach??
    Pozdrawiam i dzieki

  3. #43

    Domyślnie

    Nic nie piszesz o ociepleniu, więc nic nie można powiedzieć o zużyciu.

    Jednakże 42cm ściany 3W sugeruje kiepskie ocieplenie, i wtedy Twoje zużycie gazu jest normalne.
    ***** ***

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WLOCHAC

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    4

    Domyślnie

    ŚCIANA WEWN 24 termalica komórkowy 6 cm styropian termoorganika najlepszy i 12 cm cegłą kratówka. Podłogi 8 cm styro wylewka. Dom jest nowy więc musi spełniać standardy.WYNIK: U = 0.2800 [W/m2K]
    Porównuje spalanie z domem nieocieplonym z przed 30 lat i tam jest zużycie mniejsze...
    Ostatnio edytowane przez WLOCHAC ; 08-12-2014 o 14:00

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcr3

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym się podzielić kolejny raz informacja na temat moich ustawień. Po konsultacji z ZIBIE zmieniłem klimat zewnętrzny na (-20). Temperatura zadana na sterowniku 21st. przed ta zmianą piec dogrzewał do 22st. po zmianie tego ustawienia spadła do 21,5st. Spalanie całodobowe łącznie z C.u.w i kuchenka gazową spadło do 6,36m sześciennego przy temperaturze w dzień 2,5st a w nocy około 1,5st. Na razie pozostawiam tak te ustawienia poczekam na mrozy zobaczymy co się będzie działo. Pozdrawiam i do usłyszenia.

  6. #46

    Domyślnie

    Ciągle testuje swoje sterowanie (iSense 289) i piec MCR3. Jak czytam posty to widzę, że większość ma podobny problem, piec grzeje, temperatura wyższa niż zadana, opcja wpływ temperatury pomieszczenia działa jak działa itd. Dużo zależy od budowy instalacji i konstrukcji samego budynku. Ja po wielu zmianach ustawień doszedłem do wniosku, że spróbuję z taką krzywą:
    Podstawa zewn:16
    Podst temp zas:17
    Klima zewn: -20
    Klima temp zaś: 47
    Wpływ temp pomieszczenia 15
    Temperatura w dzień ustawiona na 21, 2 godzinki rano 21,5 a w nocy 20.
    Wnioski: temperatura w pomieszczeniu z czujnikiem minimalnie wyższa od zadanej. iSense ma podziałkę co 0,5 stopnia także zadana 21 a podaje 21,5 st.
    Bardziej dokładny termometr w tym samym miejscu podaje 21,4 - 21,6 także w końcu jest ok. Z tego co zaobserwowałem po zmianie parametrów krzywej trzeba poczekać i poobserwować najlepiej cały dzień lub dwa. Ja robiłem błąd, że zmieniałem coś i natychmiast oczekiwałem efektów. Ktoś wcześniej już pisał, żeby wystartować z testami z niską krzywą i ewentualnie stopniowo podnosić jeśli będzie za zimno. Teraz najważniejsze - spalanie. Za kilka dni sprawdzę ile gazu zużywa na dobę. Piec w czasie pracy w zdecydowanej większości pracuje z modulacją 1 czyli najniższą. Dodam tylko, że podgrzewam też wodę użytkową. Dom ma 170 m2 i projektowe obciążenie cieplne 9,84 kW. Do tej pory ciągle coś zmieniałem w sterowaniu i spalanie miałem: za październik 2,8 m3 na dobę, listopad: 5,7m3. Teraz zostawiam te ustawienia na dłuższy czas i podzielę się za kilka dni jak ze spalaniem. Pozdrawiam.

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maniek.

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kleszczów
    Kod pocztowy
    97-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam . Mam tez piecyk de dietrich mcr3 i do tego zwykły regulator pokojowy w całym domu podłogówka130m2 + grzejniki .Moje pytanie do was czy jest możliwość żeby piecyk utrzymywał stała zadaną przeze mnie temperaturę wody w instalacji podłogowej i jaki powinien być do tego rozdzielacz ???

  8. #48

    Domyślnie Krzywa grzania

    Witam serdecznie mam dom piętrowy 150 M2 powierznchni użytkowej na dole 80 M2 podlogowki kuchnia jadalnia salon łazienka hol plus grzejniki w łazience i holu, na górze wszędzie grzejniki plus podłogowa w łazience jaka prponujecie krzywą grzania temperatura ustawiona w dzień 21 stopni w nocy 20,5 przegrzewa do 22 w dzień i 21,5 w nocy. Pytanie czy krzywą grzania ustawiam tylko na sterowniki isense czy tez w samym piecu. Ogrzewam propanem i wydaje mi się ze dużo pali proszę o pomoc piec MCR3 24t sterowanie isense porodówka

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    najniższa na której dasz radę dogrzać
    sterowniki na magistrali szeregowej działaja tak że nie trzeba chodzić do kotła więc pewnie Twój sie nie różni od innych, zmieniasz w sterowniku, info idzie do kotła

    porodówka

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek. Zobacz post
    Witam . Mam tez piecyk de dietrich mcr3 i do tego zwykły regulator pokojowy w całym domu podłogówka130m2 + grzejniki .Moje pytanie do was czy jest możliwość żeby piecyk utrzymywał stała zadaną przeze mnie temperaturę wody w instalacji podłogowej i jaki powinien być do tego rozdzielacz ???
    masz na mysli prace bez pogodówki? masz pod spodem regulacje?

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maniek.

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kleszczów
    Kod pocztowy
    97-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    masz na mysli prace bez pogodówki? masz pod spodem regulacje?
    chciałbym żeby piecyk co jakiś czas się włączał i dogrzewał mi wodę w podłogówce

  12. #52

    Domyślnie

    Witajcie, a moze orientujecie sie dlaczego w sterowniku i sense na pierwszym obiegu mam 6 strategi i to jest podlogowka a na drugim dwie i ten obieg dotyczy grzejnikow, ktorych sterowanie odbywa sie poprzez czujnik pogodowy. Urzadzenia jak w watku. Generalnie mam problem jak wszyscy ' temp zadana 20 st c a temp rzeczywista 21,5.Jak ustawic ta krzywa' mecze sie juz od dluzszego czasu.
    Ostatnio edytowane przez rkru ; 28-12-2014 o 22:25

  13. #53

    Domyślnie

    Odnośnie strategii to niestety nie pomogę czemu tak jest.
    Jeśli chodzi o krzywą to problem z przegrzewaniem u mnie zniknął po tym jak ustawiłem niską krzywą.
    Podstawa zewn:16
    Podst temp zas:17
    Klima zewn: -20
    Klima temp zaś: 47
    Wpływ temp pomieszczenia 15
    Przy takich parametrach u mnie temperatura zadana na sterowniku to prawie idealnie temperatura otoczenia. Niestety przy mrozie -10 piec nie był w stanie dogrzać budynku do 21,5 stopnia więc musiałem nieco zwiększyć maksymalną temperaturę zasilania. I tutaj mam spostrzeżenie, że na sterowniku można ustawiać co się chce natomiast piec nie podgrzeje więcej niż ma ustawione na pokrętle na obudowie. Myślałem, że po podłączeniu iSense on przejmuje wszystkie ustawienia a tutaj okazało się, że maksymalną temperaturę można podnieść pokrętłem na piecu.
    Jeszcze jedna rzecz. Otóż jeżeli np. ustawimy parametr Klima temp. zasilania na 50 stopni a na piecu pokrętłem damy 60 to w momencie dużego zapotrzebowania na ciepło sterownik żąda od pieca 60 pomimo, że w krzywej ma ustawione 50. Ogólnie nasze sterowania to taka mała zagadka i pewnie trzeba ze trzy zimy żeby do ogarnąć

  14. #54

    Domyślnie

    Oj trzeba trzeba Sterowanie iSense to takie ciągłe odkrywanie bo instrukcja marniutka.

    Ja MCR3 + zasobnik + iSense AD289 używam od października zeszłego roku. Do listopada tego roku bez pogodówki. Wbrew pozorom sam sterownik dawał sobie radę z ustawianiem temperatury zasilania. Ustawiłem max 50 stopni i nigdy nie było za ciepło ani za zimno. Ogrzewam tym grzejnikami niewiele ponad 80 metrów starego drewnianego domu, ocieplonego z zewnątrz wełną (ile - nie wiem), strop nieocieplony na górze strych i za ubiegły rok gazu na co+cwu zużyłem ok. 1200 m3 gazu "monopolowego" Sterownik wskazał ogółem ok. 7200 startów palnika za cały rok.

    Odkąd mam pogodówkę ustawiłem krzywą -10->50, 17->20, wpływ temp. pomieszczenia: 5. Strategia cz. pok. + cz. zewn. Temperatura w dzień 20 st. + CWU, w nocy 19,5 bez CWU. Generalnie przegrzewa na tych ustawieniach o ok. 0,5 st.

    Piecyk jak się uruchomi to grzeje bez wyłączania palnika na najniższej mocy. Jak temp. w pomieszczeniu osiągnie tzn. nazwijmy to bo przegrzewa, wyłącza się i tak do następnego cyklu. Powiedzcie mi bo nie wiem czy dobrze rozumuję. W przypadku przejścia na strategię samej pogodówki grzałby do czasu osiągnięcia temp. zasilania "wymuszanej" przez krzywą zależnie od temp. zewn. i pompa pracuje w tym czasie niezależnie od tego czy temp. w pomieszczeniu jest osiągnięta czy też nie? Do czego zmierzam. Myślę, że jak każdy do ograniczenia kosztów grzania i jednocześnie zapobiegnięcie taktowaniu więc do sytuacji idealnej. Czy w przypadku przejścia na strategię samej pogodówki możliwe byłoby ograniczenie taktowania?

    Mam nadzieję, że wystarczająco jasno to opisałem
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jaceg ; 29-12-2014 o 15:03

  15. #55

    Domyślnie

    Witam, dziekuje za wskazowki. Ustawilem podane parametry. Bede teraz obserwowal. Sytuacja wyglada tak, ze czujnikiem wewnetrzym moge sterowac podlogowke i to rzeczaywiscie dziala. Jest to obieg pierwszy. Mam tu 6 strategi, ja wybralem czujnik zewn plus wewnetrzny chociaz to bez znaczenia ze wzgledu na sterowanie czujnikiem wewn. Na obiegu drugim sa grzejniki, ktorych praca uzalezniona jest tylko od czujnika zewnetrznego. I tu musze regulowac to krzywa grzewcza. Na razie wrzucilem podane przez pana parametry. O dziwo piec sie wreszcie wylancza. Nie rozumiem tylko dlaczego tu sa tylko dwie strategie, czujnik zewn oraz czujnik zewn + komfort. Wybralem ta ostatnia. Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    A ja trochę z innej beczki. Od zeszłego roku posiadam mrc3 24t sterownik isense z zasobnikiem i problem z c.w.u. Ustawiłem program czasowy bo w dzień nie korzystam z ciepłej wody. Ale pięć i tak podgrzewa wodę. Ustawiłem dzisiaj temp 20 stopni o 17 a on i tak zagrzał do 40 Juz nie mam pomysłu co zmienić. Instrukcje do sterownika pisał jakiś piekarz bo jest fatalnie opisane. A na złość wszyscy moi znajomi posiadają mrc2 i szybcy jednofunkcyjne. Mogę liczyć tylko na Waszą pomoc. Czy ma ktoś jakieś sugestie.

  17. #57

    Domyślnie

    Niestety to bolączka tego sterownika. Ja też się zdziwiłem. Pisałem do Dietricha, ale oni odpisali mi, że piec nie potrafi dogrzać wody poniżej 40 stopni i generalnie nie odpowiedzieli mi na to o co pytałem. Dla mnie to trochę nielogiczne, ale... Jedynym sposobem by nie grzać wody gdy jej nie potrzebujesz jest różnicowanie temperatur w pomieszczeniu i obniżanie jej wtedy kiedy nie chcesz mieć grzania CWU. Ustawiasz wtedy na sterowniku CWU Gotowość > Temperatura nocna wyłączona a Temperatura nocna na tą obniżoną. Ja mam np. 20 + CWU i 19,5 bez CWU.
    Instrukcja to prawie jakby tłumaczenie przez Google Translator

    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Kurcze to na chu... ten program godzinowy. To jawne wprowadzanie klientów w błąd. Dość ze kosztuje jak zboże to jeszcze nie działa. Trzeba było wziąć jednofunkcyjny i by było po sprawie. Ale gość zachwalał ze jak ten wezmę taki to jak będę chciał to będę miał ciepłą wodę jaką sobie ustawie. A jak dzwoniłem do serwisanta to powiedział ze to gdzieś się ustawia ale tak z głowy to nie pamięta a i może mam uszkodzony sterownik. Ale żeby to stwierdzić to 250 zł i jedzie. Ciekawe co by stwierdził. Pytał się też gdzie mam podpięty czujnik temperatury. Ale tylko jedna odpowiedź mi się nasuneła.

  19. #59

    Domyślnie

    Faktycznie jest tak ze ustawienia domyślne nie pozwalają na sterowanie temp CWU z poziomu sterownika. Nie ważne co ustawisz na iSense ale ten temat już przeskoczyłem. Programem godzinowym możesz ustawić kiedy chcesz mieć temp większą niż 40. Zorientuj się jak to jest dokładnie bo ja mam 24t z zasobnikiem i jednofunkcyjny. Może te dwu mają jakieś inne możliwości łącznie z taką.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam. Przepraszam że zapytam ale z tego co wiem to jednofunkcyjny nie ma możliwości podłączenia zasobnika.
    A to co opisujesz to wiem. Tylko ja potrzebuje wody gdzieś od 17.30 a on według sterownika grzeje do 43 l. Dochodzi jeszcze przełamanie na czujniki o jakieś 5 st. Bo na zasobniku pokazuje prawie 50. Czyli czy chce czy nie zawsze mam gorąca wodę.
    Ostatnio edytowane przez ariwald ; 03-01-2015 o 09:56

Strona 3 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony