dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 29
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 565
  1. #61

    Domyślnie

    No to ja mam właśnie ten sam problem. Nie wiem już sam jak to jest z tą jedno-dwu funkcyjnością. Sugeruję się tym co mówił instalator. Wydaje mi się że dwufunkcyjne to te co podgrzewają wodę "przelewowo" na bieżąco. Ale to ze mnie szpec żaden. Spróbuj zróżnicować grzanie od temp w pomieszczeniu czyli tak jak pisałem wyżej. W razie W sporządzę opis.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaceg Zobacz post
    Niestety to bolączka tego sterownika. Ja też się zdziwiłem. Pisałem do Dietricha, ale oni odpisali mi, że piec nie potrafi dogrzać wody poniżej 40 stopni i generalnie nie odpowiedzieli mi na to o co pytałem. Dla mnie to trochę nielogiczne, ale... Jedynym sposobem by nie grzać wody gdy jej nie potrzebujesz jest różnicowanie temperatur w pomieszczeniu i obniżanie jej wtedy kiedy nie chcesz mieć grzania CWU. Ustawiasz wtedy na sterowniku CWU Gotowość > Temperatura nocna wyłączona a Temperatura nocna na tą obniżoną. Ja mam np. 20 + CWU i 19,5 bez CWU.
    Instrukcja to prawie jakby tłumaczenie przez Google Translator

    Pozdrawiam
    Troche nie kumam. To co piszesz oznacza 'ze temp cwu jest uzalezniona od temperatury w pomieszczeniu?

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkru Zobacz post
    Troche nie kumam. To co piszesz oznacza 'ze temp cwu jest uzalezniona od temperatury w pomieszczeniu?
    Nie. To oznacza że od temperatury pomieszczenia tzw. nocnej możliwe jest ustawienie czy woda w zasobniku ma być w ogóle podgrzewana czy też nie. Są w sterowniku 3 tryby gotowości CWU. Zawsze wł, zawsze wył, temp. noc. wył. W tym trzecim gdy wartość żądana temp w pomieszczeniu będzie odpowiadać wartości temp ustawionej jako nocna to woda w zasobniku nie będzie podgrzewana do czasu żądania temp w pomieszczeniu wyższej niż nocna. Programem godzinowy CWU jest więc zbędny chyba że ktoś np w dzień chce mieć z kranu 40 st. a wieczorem np. 50. Mnie to więc nie satysfakcjonuje bo np w lecie gdy nie używam CO nie mogę wyłączyć grzania CWU. Też początkowo ustawiłem jak kolega że np w godzinach pracy np 20 st. niech pilnuje w zasobniku a jak wracam to normalnie 40. Efekt był taki że o godzinie o której chciałem by było 20 podgrzewał do 40. Głupota jak dla mnie. Ok. jakby w programie godzinowym można by było ustawić od godz. tej i tej nie grzej. Takiej możliwości nie ma o zgrozo. Jest tylko od tej godz. zagrzej do 40 bądź wyżej. Uważam że tu im się logika skończyła. Podobna sytuacja była w MCR2. W wątku poświęconemu temu piecykowi jest kolega który robił odrębny sterownik do sterowania CWU.

    Swoją drogą ciekawe co oznacza to (str. 31 instrukcji instalatora do MCR3) a dokładnie "Podłącz kontakt wł./wył. (Enable)"
    "Aby włączyć lub wyłączyć funkcję grzania lub ciepłej wody użytkowej, do styków CH i DHW można podłączyć sygnał 10-230 V. Standardowo włączona jest funkcja grzania lub produkcji ciepłej wody użytkowej. Kocioł zareaguje tylko na przełącznik i po podłączeniu sygnału 10-230 V do styków będzie sterować funkcją grzania/ciepłej wody użytkowej."

    Może ktoś wie o co chodzi?
    Ostatnio edytowane przez jaceg ; 03-01-2015 o 20:09

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaceg Zobacz post
    Nie. To oznacza że od temperatury pomieszczenia tzw. nocnej możliwe jest ustawienie czy woda w zasobniku ma być w ogóle podgrzewana czy też nie. Są w sterowniku 3 tryby gotowości CWU. Zawsze wł, zawsze wył, temp. noc. wył. W tym trzecim gdy wartość żądana temp w pomieszczeniu będzie odpowiadać wartości temp ustawionej jako nocna to woda w zasobniku nie będzie podgrzewana do czasu żądania temp w pomieszczeniu wyższej niż nocna. Programem godzinowy CWU jest więc zbędny chyba że ktoś np w dzień chce mieć z kranu 40 st. a wieczorem np. 50. Mnie to więc nie satysfakcjonuje bo np w lecie gdy nie używam CO nie mogę wyłączyć grzania CWU. Też początkowo ustawiłem jak kolega że np w godzinach pracy np 20 st. niech pilnuje w zasobniku a jak wracam to normalnie 40. Efekt był taki że o godzinie o której chciałem by było 20 podgrzewał do 40. Głupota jak dla mnie. Ok. jakby w programie godzinowym można by było ustawić od godz. tej i tej nie grzej. Takiej możliwości nie ma o zgrozo. Jest tylko od tej godz. zagrzej do 40 bądź wyżej. Uważam że tu im się logika skończyła. Podobna sytuacja była w MCR2. W wątku poświęconemu temu piecykowi jest kolega który robił odrębny sterownik do sterowania CWU.

    Swoją drogą ciekawe co oznacza to (str. 31 instrukcji instalatora do MCR3) a dokładnie "Podłącz kontakt wł./wył. (Enable)"
    "Aby włączyć lub wyłączyć funkcję grzania lub ciepłej wody użytkowej, do styków CH i DHW można podłączyć sygnał 10-230 V. Standardowo włączona jest funkcja grzania lub produkcji ciepłej wody użytkowej. Kocioł zareaguje tylko na przełącznik i po podłączeniu sygnału 10-230 V do styków będzie sterować funkcją grzania/ciepłej wody użytkowej."

    Może ktoś wie o co chodzi?
    Ok kolego, wszystko jasne. Teraz rozumiem dlaczego piec grzeje cwu pomimo ustawien' ze od 9 do 15 temp jest na 10 stopni. Czasami jak sie wkurze to na kotle wylaczam grzanie cwu. Ale ptzeciez nie o to chodzi.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaceg Zobacz post
    Swoją drogą ciekawe co oznacza to (str. 31 instrukcji instalatora do MCR3) a dokładnie "Podłącz kontakt wł./wył. (Enable)"
    "Aby włączyć lub wyłączyć funkcję grzania lub ciepłej wody użytkowej, do styków CH i DHW można podłączyć sygnał 10-230 V. Standardowo włączona jest funkcja grzania lub produkcji ciepłej wody użytkowej. Kocioł zareaguje tylko na przełącznik i po podłączeniu sygnału 10-230 V do styków będzie sterować funkcją grzania/ciepłej wody użytkowej."

    Może ktoś wie o co chodzi?
    Witam serdecznie.
    Chętnie przyłączę się do tego pytania. Czy ktoś już wie jak działają wejścia "Enable"? Jakiś czas temu zwróciłem się z pytaniem do serwisu ale niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

  6. #66

    Domyślnie Krzywa grzania

    Mam pytanie odnośnie krzywej grzania w sterowniki isense czy ktoś może jak przysłowiowemu głupkowi wyjaśnić menu tego cuda a mianowicie temperatura zewnętrzna w punkcie podstawowym - jeśli mam ustawione 17 stopni temperatura zasilania w punkcie podstawowym- mam ustawione 20 to znaczy ze przy 17 stopniach na zewnątrz minimalna temperatura zasilania instalacji to 20 stopni. Klima zewnętrzna- mam -10 , klima temperatury zasilania mam 55 stopni tzn że przy -10 na zewnątrz maxymalna temperatury wody zasilajacej to 55 stopni. I nachylenie krzywej grzania są trzy ogrzewanie podłogowe, grzejniki i konwertery rozumiem ze w inny sposób współczynnika pochylenia krzywej nie idzie ustawić. Jak wyglądają Wasze Krzywe grzania. Proszek pomoc pozdrawiam

  7. #67

    Domyślnie

    Dobrze to rozumujesz. Ja mam aktualnie 17->20 i -13->47 i nachylenie grzejniki. Strategia cz. zewn. + pok. Wpływ temp. pomieszczenia: 5. Dzięki temu temp. w grzejnikach warunkowana jest również cz. wewnętrznym. Im niższy ten parametr tym zasilanie jest bliższe krzywej (prostej tak de facto). Nie rozumiem ustawienia nachylenia. Generalnie nachylenie to N=(klima. temp. zas.- temp. żądana wewnątrz)/(temp. żądana wewnątrz-klima. zewn.). Jaki ten parametr ma wpływ to nie wiem. Myślę, że może mieć on wpływ na prędkość podgrzewania/chłodzenia, bo te parametry w tej strategii nie działają z tego co wiem. Zobacz sobie ten plik z excela Moja krzywa aktualnie wygląda tak, a nachylenie wskazuje mi 0,8.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaceg Zobacz post
    Dobrze to rozumujesz. Ja mam aktualnie 17->20 i -13->47 i nachylenie grzejniki. Strategia cz. zewn. + pok. Wpływ temp. pomieszczenia: 5. Dzięki temu temp. w grzejnikach warunkowana jest również cz. wewnętrznym. Im niższy ten parametr tym zasilanie jest bliższe krzywej (prostej tak de facto). Nie rozumiem ustawienia nachylenia. Generalnie nachylenie to N=(klima. temp. zas.- temp. żądana wewnątrz)/(temp. żądana wewnątrz-klima. zewn.). Jaki ten parametr ma wpływ to nie wiem. Myślę, że może mieć on wpływ na prędkość podgrzewania/chłodzenia, bo te parametry w tej strategii nie działają z tego co wiem. Zobacz sobie ten plik z excela Moja krzywa aktualnie wygląda tak, a nachylenie wskazuje mi 0,8.
    Czy jestes pewien kolego, ze wplyw temperatury pomieszczenia im nizszy tym bardziej brany jest
    pod uwage czujnik wewn. Czytalem w niektorych postach ze jest na odwrot.

  9. #69

    Domyślnie

    Zróbcie sobie taki test. Zazwyczaj na tej strategii z krzywą piec przegrzewa pomieszczenia. Czyli dla przykładu ustawiamy na sterowniku 20 stopni a mamy 21 albo 21,5. Ustawcie sobie wpływ temperatury pomieszczenia na 1 i sprawdźcie w informacjach żądaną temperaturę przez regulator a potem zmieńcie wpływ na 20. Jeżeli sterownik zmniejszy żądaną temperaturę to znaczy, że będzie bardziej zbliżał się do zadanej w pomieszczeniu. Czyli 1 - minimalny wpływ, 20- maksymalny.
    Przynajmniej ja to tak rozumiem, ale czy tak faktycznie jest to już pytanie do producenta tego ustrojstwa

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkru Zobacz post
    Czy jestes pewien kolego, ze wplyw temperatury pomieszczenia im nizszy tym bardziej brany jest
    pod uwage czujnik wewn. Czytalem w niektorych postach ze jest na odwrot.
    Tego nie napisałem. Bliższy krzywej czyli bliższy tej temperaturze zasilania warunkowanej przez czujnik. zewn. czyli zgodnej z wykresem. Im wyższa wartość tego parametru tym większe znaczenie czujnika wewnętrznego.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrx Zobacz post
    Czyli 1 - minimalny wpływ, 20- maksymalny.
    Przynajmniej ja to tak rozumiem, ale czy tak faktycznie jest to już pytanie do producenta tego ustrojstwa
    Dokładnie tak jest. U mnie im mniejsza wartość tym zasilanie zgodne z wykresem czyli przeważnie wyższe. Na tych ustawieniach jak podałem wyżej ma tyle ile zadałem czyli 20 i 19,5 bez przegrzewania.

  12. #72
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WLOCHAC

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, a ja mam takie pytanko ustawiłem sobie krzywą i wydaje mi się że jest ok(wpływ temp 12) ale tylko gdy daje temperaturę pomieszczenia na 20 stopni bo jeżeli dam na 20,5 to temperaturę na kotle chce co najmniej o 10C większą, czy to normalne czy jakieś ustawienia trzeba zmienić.?

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał WLOCHAC Zobacz post
    Witam, a ja mam takie pytanko ustawiłem sobie krzywą i wydaje mi się że jest ok(wpływ temp 12) ale tylko gdy daje temperaturę pomieszczenia na 20 stopni bo jeżeli dam na 20,5 to temperaturę na kotle chce co najmniej o 10C większą, czy to normalne czy jakieś ustawienia trzeba zmienić.?
    To normalne bo wtedy sterownik stara się jak najszybciej dogrzać do tej temperatury jaką mu zadałeś. W przypadku strategii tylko zewnętrznego krzywa w całości podnosi się do góry. W twoim przypadku znaczący wpływ ma też sterownik wewnętrzny. Wg jakiego wzoru on to wtedy przelicza to nie wiem. Im temperatura będzie zbliżać się do zadanej tym zasilanie będzie niższe. U mnie jest tak samo bo np od 21-6 mam 19.5 żądaną a od 6tej 20 st. Przed 6tą zasilanie jest więc dużo wyższe. Tutaj ma pewnie wpływ tez czas wstępnego podgrzewania. Nie pamiętam dokładnie jak ten parametr się nazywał w każdym razie ustawia się go w minutach. Ja mam 40 min. Ale jak ustawię ręcznie temp wewn. wyższą to z automatu wzrasta wartość zasilania.

  14. #74
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WLOCHAC

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ogólnie też tak przypuszczałem że chce dogrzać ale mimo że dogrzeje i się wyłącza to przy każdym załączeniu także wciska tą wysoką temperaturę mimo że załączy się na pare minut.... hmmmm

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał WLOCHAC Zobacz post
    Ogólnie też tak przypuszczałem że chce dogrzać ale mimo że dogrzeje i się wyłącza to przy każdym załączeniu także wciska tą wysoką temperaturę mimo że załączy się na pare minut.... hmmmm
    A jakie masz parametry krzywej? Podstaw je do arkusza który gdzieś wyżej dołączyłem i zobaczysz z wykresu jaką wartość masz wg krzywej z czujki zewn. Do tego dochodzi jeszcze wpływ wewn.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrx Zobacz post
    Odnośnie strategii to niestety nie pomogę czemu tak jest.
    Jeśli chodzi o krzywą to problem z przegrzewaniem u mnie zniknął po tym jak ustawiłem niską krzywą.
    Podstawa zewn:16
    Podst temp zas:17
    Klima zewn: -20
    Klima temp zaś: 47
    Wpływ temp pomieszczenia 15
    Przy takich parametrach u mnie temperatura zadana na sterowniku to prawie idealnie temperatura otoczenia. Niestety przy mrozie -10 piec nie był w stanie dogrzać budynku do 21,5 stopnia więc musiałem nieco zwiększyć maksymalną temperaturę zasilania. I tutaj mam spostrzeżenie, że na sterowniku można ustawiać co się chce natomiast piec nie podgrzeje więcej niż ma ustawione na pokrętle na obudowie. Myślałem, że po podłączeniu iSense on przejmuje wszystkie ustawienia a tutaj okazało się, że maksymalną temperaturę można podnieść pokrętłem na piecu.
    Jeszcze jedna rzecz. Otóż jeżeli np. ustawimy parametr Klima temp. zasilania na 50 stopni a na piecu pokrętłem damy 60 to w momencie dużego zapotrzebowania na ciepło sterownik żąda od pieca 60 pomimo, że w krzywej ma ustawione 50. Ogólnie nasze sterowania to taka mała zagadka i pewnie trzeba ze trzy zimy żeby do ogarnąć
    Koledzy, ustawilem parametry jak w poscie i rzeczywiscie pomoglo. Kociol fajnie pracowal przy O stopni i nizej ale teraz jak jest na dworze 8 st na plusie jest calkowicie wylaczony. Jak ustawic parametry jak bym chcial na pare godzin go wladzyc?

  17. #77

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego jaką zadałeś temperaturę w pomieszczeniu. Przy 21 lub w okolicach raczej nie jest możliwe żeby piec w ogóle nie pracował Jaką masz temperaturę zadaną w programie a jaką pokazuje w pomieszczeniu ?

  18. #78

    Domyślnie

    Zadana 21 w pom gdzie jest sterownik 21, ale na poddaszu u dzieciakow jest 18 i chcialbym tam wlaczyc grzejniki

  19. #79

    Domyślnie

    No to nie będzie takie proste nie przegrzewając pomieszczenia ze sterownikiem. Jeżeli masz jeden obieg i jedno sterowanie w domu to chyba się nie da, ale niech ktoś jeszcze potwierdzi. Ja mam to ustrojstwo od 4 miesięcy...

  20. #80

    Domyślnie

    Kolego, mam dwa obiegi. Pierwszy na dole podlogowka sterowana sterownikiem wewnetrznym i tam jest 21 st. Drugi obieg sterowany czujnikiem zewnetrznym i to sa grzejniki na poddaszu. Dzisiaj instalator poradzil aby ustawic wplyw temp. Grzania na 17st i wlaczac drugi obieg sterownikiem recznie poprzez podniesienie temp zadanej. I zadzialalo ale jest to powrot do obslugi recznej, w dodatku zeby piec np wylaczyc musze recznie ustawic temp o trzy st nizsza niz rzeczywista.

Strona 4 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony