dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 29
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 565
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkru Zobacz post
    Koledzy, ustawilem parametry jak w poscie i rzeczywiscie pomoglo. Kociol fajnie pracowal przy O stopni i nizej ale teraz jak jest na dworze 8 st na plusie jest calkowicie wylaczony. Jak ustawic parametry jak bym chcial na pare godzin go wladzyc?
    Zmień podstawową temperaturę zasilania z 17 na 20 stopni

  2. #82

    Domyślnie

    Rzeczywiscienteraz jest chyba ok, dzieki

  3. #83

    Domyślnie

    Panowie, jeżeli znajdziecie chwilę czasu, to proszę o pomoc.
    Walczę od miesiąca z MCR III plus Isens. Dom 108 m. użytkowej. Ściany 30 gazobeton, plus 15 styropian. Ogrzewanie. Na dole podłogówka w przedpokoju (tam jest sterownik), kuchni i kiblu, plus grzejnik w salonie i spiżarce. na górze w trzech pokojach grzejniki plus podłogówka w łaźience.
    Strategia. cz.zew.+cz.pok. ustawienie pogodówki:
    podst.zew. 17
    podst.t.zasil 20
    klim.zewn. -15
    klim.t.zasil. 50
    wpływ tem pom. 15
    nachylenie na grzejniki.
    max temp kotła 90
    min temp kotła 6
    tempo podgrzewania:zwykłe.
    ustawione mam od godz. 10 do godz. 19. 20stopni. Przegrzewa mi i temp dochodzi do 21, 21.5. Jak dam wpływ temp nawet na 20 to i tak jest to samo. Co mam zrobić Panowie, co zmienić? Które parametry obniżają krzywą?no nie wiem, jakieś rady?Piwo stawiam za pomoc

  4. #84

    Domyślnie

    Daj klim.zewn. -20.

  5. #85

    Domyślnie

    od godz. 19 mam ustawione 21 stopni, teraz mamy 20:30. Od godziny 18 grzeje, teraz mam 21.5 i cały czas słabiutko grzeje. Parametr podany przez Ciebie zmieniłem z 20 min temu i mimo to grzeje. Jakiś pomysł co z tym zrobić?;]

  6. #86

    Domyślnie

    Poobserwuj temperaturę przed dobę. 20 minut to za mało. Z mojego doświadczenia wynika, że aby coś wywnioskować po zmianach w krzywej trzeba poczekać kilka godzin a najlepiej dzień, dwa żeby wyciągnąć jakieś sensowne wnioski. Tym bardziej, że masz podłogówkę, która reaguje z kilkugodzinnym opóźnieniem.

  7. #87

    Domyślnie

    Masz rację. Piec mam ustawiony jak wyżej i moje spostrzeżenia są takie. W dzień, kiedy temperaturę mam ustawioną na 20 stopni, przegrzewa mi tak o 0.5 stopnia, czyli w miarę ok. Problem jest wieczorem, kiedy od godziny 19 mam zadaną temperaturę 21 stopni. Grzeje mi tak w tedy aż do 22 i ciągle sobie tam pracuje. Nie bardzo mam pomysł, którą z danych zmienić, żeby tak mi piec nie przegrzewał konkretnie od tej godziny. I jeszcze jedno. Czy wartość P1, tzn Temperatura zasilania, to jest to samo, co Max Tem kotła? Nie wiem, już kombinuje i kombinuje i się chyba trochę mieszam;]

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Kolego wprowadz następujące zmiany

    podst.zew. 17
    podst.t.zasil 20
    klim.zewn. - 20
    klim.t.zasil. 45
    wpływ tem pom. 5 lub 0
    nachylenie podłogówka
    max temp kotła 90
    min temp kotła 6
    regulator temperatury nie działa jak termostat jego działanie polega na balansowaniu wokół temperatury zadanej przez zmianę temperatury zasilania praktycznie bez wyłączania kotła.

  9. #89

    Domyślnie

    zybie, dziękuje, wprowadziłem te zmiany, dam znać za dobę bądź dwie, jaki wynik obserwacji. A napisz mi proszę jeszcze jedno. Piszesz o tym, że regulator "regulator temperatury nie działa jak termostat jego działanie polega na balansowaniu wokół temperatury zadanej przez zmianę temperatury zasilania ". Temperatury zasilania, czyli wartości P1 która nastawiona jest fabrycznie na 80 stopni ? TO jest temperatura zasilania?

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcr3

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kolego wprowadź takie dane:
    podst.zew. 17
    podst.t.zasil 20
    klim.zewn. - 20
    klim.t.zasil. 47
    wpływ tem pom. 9
    nachylenie podłogówka
    max temp kotła 60
    min temp kotła 15
    Prędkość podgrzewania - najwolniejszy
    Prędkość chłodzenia - najwolniejszy

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Nie chodzi kolego o temperaturę zasilania jako zadaną ale o temperaturę pomieszczenia a balansowanie jest wokół temperatury zasilania wynikająca z krzywej grzania

  12. #92

    Domyślnie

    Zybie i mcr3 czemu polecacie ustawić nachylenie na podłogówkę kiedy instalacja składa się też z grzejników?

  13. #93

    Domyślnie

    Też bym chciał poznać Panowie odpowiedz na to nurtujące mnie pytanie, które zadał Chrx;] Wczoraj ustawiłem tak jak Zybi poleciłeś, na razie w ciągu dnia przegrzewa o 1 stopień, czyli zadana 20, jest 21. zobaczymy wieczorem co się będzie działo. Jak to nie pomoże, ustawię propozycję mcr3 i zobaczymy. Wytłumaczcie czemu nachylenie na podłogówkę proszę i skąd się w Waszych propozycjach biorą takie wartości (np -20). W sensie, czy dobieraliście na chybił trafił, aż ustawiliście, czy się kierowaliście jakąś wiedzą, której ja nie posiadam?No nic, obserwuję póki co,, będę na bieżąco zdawał relację i z Waszą pomocą myślę dojdę do optimum:]

  14. #94

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Kolego jeżeli chodzi o ustawienie krzywej grzania to wynika ze znajomości ustawień i wyglądu, podpartej wiedzą praktyczną zdobytą przez 20 lat pracy. Oczywiście do tych ustawień można dojść dużo szybciej analizując wykresy K. grzania, co nie zmienia faktu że wiedza praktyczna jest przydatna. Ustawienie na podłogówkę podaje do sterownika sposób reakcji na zmiany temperatury w pomieszczeniu ( chodzi o różnice bezwładności podłogówki i grzejników ).

  16. #96

    Domyślnie

    Okej, przy ustawieniach Zybiego, przy wpływie temp pomieszczenia na 5, przegrzewa tak o 1 stopień w ciągu dnia (żądana 20 jest 21) i o 1-1.5 wieczorem (żądana 21, jest 22), czyli w godzinach 19-23. Z tego co rozumiem, to kiedy mam temperaturę zadaną od godziny wieczornych 21, tzn, że krzywa grzewcza równolegle przesuwa się w górę, tak? Czyli może całą krzywą grzewczą muszę przesunąć w dół, żeby osiągnąć żądaną temperaturę w pomieszczeniu?czyli podst t.zew i podst t.zasil reguluje przesunięcie, a klim.zewn i klim t,zasil reguluje nachylenie? A jeżeli dobrze myślę, to jak zmienie np. podst t. zewn z 17 na 15, to przesunę krzywą w dół?I jeszcze jedno, napiszcie mi panowie, czy dobrze rozumiem: przy podst.t zew 17, podst t. zasil.20, to znaczy, że przy 17 stopniach na zewnątrz, piec mi podgrzeje wodę c.o.do 20 stopni, a przy klim zewn. -20 i klim.t.zasil. 45, to znaczy, że przy -20 stopniach na zewnątrz, piec podgrzeje mi temp c.o. do max 45 stopni?Tylko coś mi się tutaj gryzie z max.temp kotła, która jest ustawiona np na 90. Czyli w instalacji może płynąc woda cieplejsza niż te 45 stopni? Wiem, że tłumaczenie komuś że białe jest białe a czarne jest czarne, może być irytujące, ale proszę o wyrozumiałość;] o zdeklarowanym piwie dla Was pamiętam:]

  17. #97

    Domyślnie

    Wcześniej jeden z kolegów przygotował arkusz żeby sobie sprawdzić krzywą. Zerknij:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...00#post6728000
    Na Twoje pytania niech się fachowcy wypowiedzą

  18. #98

    Domyślnie

    Chrx, już kilka dni temu ściągnąłem ten arkusz, no wklepałem te swoje dane no i wyszedł mi jakiś tam wynik tej krzywej...no ale problem mam dalej ten sam, czyli dobrać takie dane, żeby nie przegrzewało mi chaty;]

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Kolego MCR3 zmień Klimat zewnętrzny - ( -15 st. ) na (-20)

  20. #100

    Domyślnie

    Panowie, dziś w Trójmieście 6 stopni, a mi piec na tych danych w ciągu dnia grzał, mimo że już miałem 22.5 stopnia (zadana 20). No szlak mnie trafił trochę. Macie pomysł, co zmienić? Mam zmienić nachylenie, obniżyć tą krzywą, co robić? Przełączyłem na razie tylko na czujnik pokojowy, bo na tym czujniku mam o 1/3 mniejsze zużycie gazu, niż na tej śmiesznej pogodówce. pomysły Pany jakieś?

Strona 5 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony