dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czechu1981

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-391
    Posty
    4

    Domyślnie Prośba o pomoc w wyborze okien - droższe VEKA czy tańsze ALUPLAST 4000

    Witam

    Jako zupełnie nowy na forum chciałbym z góry poprosić o wyrozumiałość jeśli moje pytanie jest nieprecyzyjne. Stoję przed wyborem okien do mojego budowanego domu. Przejrzałem już wszystkie oferty jakie do mnie spłynęły i do wyboru zostały dwie. Sumując je jedna jest droższa od drugiej o jakieś 1,5k pln, przy łącznej wartości około 24 tys pln (okna + rolety+ silniki). Ta droższa to okna na profilu veka perfectline z pakietem trzyszybowym o U=0,6. Ta tańsza to okna na profilu ALUPLAST4000 + 3 szyby. Różnica jest też taka że okna droższe mają średnio współczynnik U o około 0,1 mniejszy niż te na ALUPLAŚCIE. 2 pytania - 1 czy warto dopłacać (przepłacać) te 1,5 tysiąca za okna na profilu veka gdzie U różni się tylko o około 0,1 na oknie ? Czy warto, niezależnie od U wybrać profil VEKA ? Prośba o wszelkie porady

    Z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Obie oferty sa od jednego producenta ? Jeżeli od różnych to musisz nam wspomnieć od jakich, zeby moc cos doradzic.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a wszystko inne jest takie same ?okna różnią się tylko profilem?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czechu1981

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-391
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    a wszystko inne jest takie same ?okna różnią się tylko profilem?
    Cześć

    Okna różnią się
    1. Producent - w przypadku VEKI to Amberline z Kołobrzegu, te na Aluplast to DAVEX z Buku/k Poznania
    2. Druga różnica to to, że szyba w VEKA ma U = 0,6 a w ALUPLAST U=0,7
    3. Poza tym chyba nic innego je nie różni. Veka ma jeszcze wielostopniowy uchył.
    4. Oba okna na okuciach WINKHAUS

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał czechu1981 Zobacz post
    Cześć

    Okna różnią się
    1. Producent - w przypadku VEKI to Amberline z Kołobrzegu, te na Aluplast to DAVEX z Buku/k Poznania
    2. Druga różnica to to, że szyba w VEKA ma U = 0,6 a w ALUPLAST U=0,7
    3. Poza tym chyba nic innego je nie różni. Veka ma jeszcze wielostopniowy uchył.
    4. Oba okna na okuciach WINKHAUS
    tak jak wyżej
    profile pod 3 szyby to profile ze skrzydłem szerszym niż 70 mm.
    osobiście ani 1 ani 2 firmy nie znam choć ze względu na częste kursy do Poznania widzę reklamę tej z Buku (jak i kilka innych po drodze )

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał czechu1981 Zobacz post
    2. Druga różnica to to, że szyba w VEKA ma U = 0,6 a w ALUPLAST U=0,7
    Jaką budowę ma pakiet szybowy w Vece Perfectline, którą zaoferowano? Z tego co wiem to wchodzi tam pakiet 4/12/4/12/4 czyli 36mm, skąd więc wspołczynnik Ug=0.6?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czechu1981

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-391
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Jaką budowę ma pakiet szybowy w Vece Perfectline, którą zaoferowano? Z tego co wiem to wchodzi tam pakiet 4/12/4/12/4 czyli 36mm, skąd więc wspołczynnik Ug=0.6?

    Cześć - zajrzałem do specyfikacji którą dostałem od producenta - Szklenie: 4T/14 Ar/4/14 Ar/4T; CRU; 70/49; Ug=0,6 (EN673)

  8. #8

    Domyślnie

    Można powiedzieć, że oba profile są porównywalne (pomimo że VEKA jest w klasie A a ALUPLAST w klasie B). Ja jednak boje się sprzedawać okien z 3-szybami wykonanych z profili 70 mm. Zwłaszcza, że za niewielką dopłatą dostaniesz ALUPLAST 85 mm lub VEKA 82 mm lub 90 mm.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Porównajmy to do aut - włożenie 3 szyby do okien 5komorowych o głębokości ok 7cm to tak jakby do auta miejskiego włożyć silnik 2litry lub większy. Da się i niewielu będzie to przeszkadzało, ale nie do tego zostały stworzone.

  10. #10

    Domyślnie

    4T/14 Ar/4/14 Ar/4T dokładnie, ten pakiet ma wsp. Ug 0,6 (zmiana listwy przyszybowej na cieńszą)

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ventana

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu wybrał bym system Veka - Aluplast 4000 to zupełnie inna pułka. Proponuję zainteresować się jeszcze systemami Bruegmanna oraz Salamandra bluevolution 82.


    Cytat Napisał czechu1981 Zobacz post
    Witam

    Jako zupełnie nowy na forum chciałbym z góry poprosić o wyrozumiałość jeśli moje pytanie jest nieprecyzyjne. Stoję przed wyborem okien do mojego budowanego domu. Przejrzałem już wszystkie oferty jakie do mnie spłynęły i do wyboru zostały dwie. Sumując je jedna jest droższa od drugiej o jakieś 1,5k pln, przy łącznej wartości około 24 tys pln (okna + rolety+ silniki). Ta droższa to okna na profilu veka perfectline z pakietem trzyszybowym o U=0,6. Ta tańsza to okna na profilu ALUPLAST4000 + 3 szyby. Różnica jest też taka że okna droższe mają średnio współczynnik U o około 0,1 mniejszy niż te na ALUPLAŚCIE. 2 pytania - 1 czy warto dopłacać (przepłacać) te 1,5 tysiąca za okna na profilu veka gdzie U różni się tylko o około 0,1 na oknie ? Czy warto, niezależnie od U wybrać profil VEKA ? Prośba o wszelkie porady

    Z góry dziękuję

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ventana Zobacz post
    Ja na twoim miejscu wybrał bym system Veka - Aluplast 4000 to zupełnie inna pułka. Proponuję zainteresować się jeszcze systemami Bruegmanna oraz Salamandra bluevolution 82.
    podepne sie do tematu, mam podobny dylematy, tylko troche inny model Aluplastu.
    Zastanawiam sie miedzy Aluplast Ideal 8000 produkowane przez Foresta z Malborka, a Veka Perfectline 70mm z Amberline.
    Cenowo wychodzi tak samo, ale montaz w przypadku ekipy od Veki wychodzi drozszy, w tym cieply montaz, az o 1000zl drozszy od ekipy z Aluplastu (ekipa polecana bezposrednio przez fabryke).

    W specyfikacji, Aluplast wychodzi lepiej (3 uszczepli, profil 85mm), obydwa okna 3 szybowe, ale Veka 2 uszczelki i 70mm. Natomiast wiadomo, ze na papierku parametry to jedno, a praktyka to inne.

    Prośba, czy ktoś może się wypowiedzieć, coś na ich temat? Szczegolnie o Aluplast ideal 8000 nie moge za duzo informacji znalezc.

  13. #13

    Domyślnie

    Montaż producenta ? a co to ? Producenci w 99% przypadkach nie zajmują się montażem. Choć znałem takiego jednego lokalnego gdzie: "mamy 3 pracowników i najpierw jadą zmierzyć okna, potem je produkują a następnie jadą je zamontować"

  14. #14

    Domyślnie

    a może uzasadnisz swój wybór? Bo ja wybrałbym KBE, Rehau a może i Iglo ?
    A może wyjaśnisz dlaczego Veke a nie Ideala 4000?
    Konkret jak już chcesz komukolwiek doradzać a nie tylko ośmieszyć się bardzo szybko jako kolejny kandydat do tytułu doradcy

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Znam lepszego, ktory szuka ciagle montazystow. Bierze kazdego chetnego a taki kandydat ma sobie na poczatek znalezc klienta, zrobic okno i potem ma przywil je zamontować
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16

    Domyślnie

    Pamiętajcie, że istnieją lokalni producenci z własnymi salonami sprzedaży i własnymi ekipami montażowymi. Taką mają strategię działania.
    Czy to montuje dealer czy producent - każdy może to zrobić dobrze (lub tragicznie).

  17. #17

    Domyślnie

    mam nauczkę, że mały producent montował u pewnej znanej mi osobie okna, a dokładnie jego ekipa(producenta), jeden gość w miarę kumaty, dwóch gości to nawet do sprzątania to ciężko,ale zaczynają montować, tyle błędów montażowych na raz to naprawdę nie spotyka się często, firma z południowo-wschodniej części kraju, baaardzo blisko Słowacji. Porażka to delikatnie określenie.

  18. #18

    Domyślnie

    Ale to nie oznacza, że dealerzy są lepsi. Różnie można trafić

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja też podtrzymuje swoje zdanie. Całkiem niedawno widziałem okna jednej firmy na P. Okna były w całosci wymienione, bo sie pokrzywiły. Jak sie okazało po dwóch miesiacach tez sie pokrzywiły. I nie pomogl montaz producenta (bo diler-sprzedwca ze składu budowlanego- wyparl sie roboty i olał sprawę).
    Miałem okazję dokladnie popatrzec na montaz producenta - jedna wielka porazka. Co z tego, ze uzyli ponadprzecietnej liczby kotew i dybli, jak ramy i tak sie nie trzymaly! Takze - "montaz producenta" nie jest zadną większą gwarancją.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ja też podtrzymuje swoje zdanie. Całkiem niedawno widziałem okna jednej firmy na P. Okna były w całosci wymienione, bo sie pokrzywiły. Jak sie okazało po dwóch miesiacach tez sie pokrzywiły. I nie pomogl montaz producenta (bo diler-sprzedwca ze składu budowlanego- wyparl sie roboty i olał sprawę).
    Miałem okazję dokladnie popatrzec na montaz producenta - jedna wielka porazka. Co z tego, ze uzyli ponadprzecietnej liczby kotew i dybli, jak ramy i tak sie nie trzymaly! Takze - "montaz producenta" nie jest zadną większą gwarancją.
    Prawda jest taka, że zastosowanie, jak to ładnie napisałeś ponadprzeciętnej liczby kotew, jest takim samym błędem co ich brak w szczególności jeśli mówimy o stolarce PCW a jeżeli jeszcze w ciemnym kolorze to kłopoty gwarantowane.

    pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony