dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czechu1981

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-391
    Posty
    4

    Domyślnie Prośba o pomoc w wyborze okien - droższe VEKA czy tańsze ALUPLAST 4000

    Witam

    Jako zupełnie nowy na forum chciałbym z góry poprosić o wyrozumiałość jeśli moje pytanie jest nieprecyzyjne. Stoję przed wyborem okien do mojego budowanego domu. Przejrzałem już wszystkie oferty jakie do mnie spłynęły i do wyboru zostały dwie. Sumując je jedna jest droższa od drugiej o jakieś 1,5k pln, przy łącznej wartości około 24 tys pln (okna + rolety+ silniki). Ta droższa to okna na profilu veka perfectline z pakietem trzyszybowym o U=0,6. Ta tańsza to okna na profilu ALUPLAST4000 + 3 szyby. Różnica jest też taka że okna droższe mają średnio współczynnik U o około 0,1 mniejszy niż te na ALUPLAŚCIE. 2 pytania - 1 czy warto dopłacać (przepłacać) te 1,5 tysiąca za okna na profilu veka gdzie U różni się tylko o około 0,1 na oknie ? Czy warto, niezależnie od U wybrać profil VEKA ? Prośba o wszelkie porady

    Z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Obie oferty sa od jednego producenta ? Jeżeli od różnych to musisz nam wspomnieć od jakich, zeby moc cos doradzic.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a wszystko inne jest takie same ?okna różnią się tylko profilem?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czechu1981

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-391
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    a wszystko inne jest takie same ?okna różnią się tylko profilem?
    Cześć

    Okna różnią się
    1. Producent - w przypadku VEKI to Amberline z Kołobrzegu, te na Aluplast to DAVEX z Buku/k Poznania
    2. Druga różnica to to, że szyba w VEKA ma U = 0,6 a w ALUPLAST U=0,7
    3. Poza tym chyba nic innego je nie różni. Veka ma jeszcze wielostopniowy uchył.
    4. Oba okna na okuciach WINKHAUS

  5. #5

    Domyślnie

    Można powiedzieć, że oba profile są porównywalne (pomimo że VEKA jest w klasie A a ALUPLAST w klasie B). Ja jednak boje się sprzedawać okien z 3-szybami wykonanych z profili 70 mm. Zwłaszcza, że za niewielką dopłatą dostaniesz ALUPLAST 85 mm lub VEKA 82 mm lub 90 mm.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Porównajmy to do aut - włożenie 3 szyby do okien 5komorowych o głębokości ok 7cm to tak jakby do auta miejskiego włożyć silnik 2litry lub większy. Da się i niewielu będzie to przeszkadzało, ale nie do tego zostały stworzone.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał czechu1981 Zobacz post
    Cześć

    Okna różnią się
    1. Producent - w przypadku VEKI to Amberline z Kołobrzegu, te na Aluplast to DAVEX z Buku/k Poznania
    2. Druga różnica to to, że szyba w VEKA ma U = 0,6 a w ALUPLAST U=0,7
    3. Poza tym chyba nic innego je nie różni. Veka ma jeszcze wielostopniowy uchył.
    4. Oba okna na okuciach WINKHAUS
    tak jak wyżej
    profile pod 3 szyby to profile ze skrzydłem szerszym niż 70 mm.
    osobiście ani 1 ani 2 firmy nie znam choć ze względu na częste kursy do Poznania widzę reklamę tej z Buku (jak i kilka innych po drodze )

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał czechu1981 Zobacz post
    2. Druga różnica to to, że szyba w VEKA ma U = 0,6 a w ALUPLAST U=0,7
    Jaką budowę ma pakiet szybowy w Vece Perfectline, którą zaoferowano? Z tego co wiem to wchodzi tam pakiet 4/12/4/12/4 czyli 36mm, skąd więc wspołczynnik Ug=0.6?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czechu1981

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-391
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Jaką budowę ma pakiet szybowy w Vece Perfectline, którą zaoferowano? Z tego co wiem to wchodzi tam pakiet 4/12/4/12/4 czyli 36mm, skąd więc wspołczynnik Ug=0.6?

    Cześć - zajrzałem do specyfikacji którą dostałem od producenta - Szklenie: 4T/14 Ar/4/14 Ar/4T; CRU; 70/49; Ug=0,6 (EN673)

  10. #10

    Domyślnie

    4T/14 Ar/4/14 Ar/4T dokładnie, ten pakiet ma wsp. Ug 0,6 (zmiana listwy przyszybowej na cieńszą)

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ventana

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu wybrał bym system Veka - Aluplast 4000 to zupełnie inna pułka. Proponuję zainteresować się jeszcze systemami Bruegmanna oraz Salamandra bluevolution 82.


    Cytat Napisał czechu1981 Zobacz post
    Witam

    Jako zupełnie nowy na forum chciałbym z góry poprosić o wyrozumiałość jeśli moje pytanie jest nieprecyzyjne. Stoję przed wyborem okien do mojego budowanego domu. Przejrzałem już wszystkie oferty jakie do mnie spłynęły i do wyboru zostały dwie. Sumując je jedna jest droższa od drugiej o jakieś 1,5k pln, przy łącznej wartości około 24 tys pln (okna + rolety+ silniki). Ta droższa to okna na profilu veka perfectline z pakietem trzyszybowym o U=0,6. Ta tańsza to okna na profilu ALUPLAST4000 + 3 szyby. Różnica jest też taka że okna droższe mają średnio współczynnik U o około 0,1 mniejszy niż te na ALUPLAŚCIE. 2 pytania - 1 czy warto dopłacać (przepłacać) te 1,5 tysiąca za okna na profilu veka gdzie U różni się tylko o około 0,1 na oknie ? Czy warto, niezależnie od U wybrać profil VEKA ? Prośba o wszelkie porady

    Z góry dziękuję

  12. #12

    Domyślnie

    a może uzasadnisz swój wybór? Bo ja wybrałbym KBE, Rehau a może i Iglo ?
    A może wyjaśnisz dlaczego Veke a nie Ideala 4000?
    Konkret jak już chcesz komukolwiek doradzać a nie tylko ośmieszyć się bardzo szybko jako kolejny kandydat do tytułu doradcy

  13. #13

    Domyślnie

    Montaż producenta ? a co to ? Producenci w 99% przypadkach nie zajmują się montażem. Choć znałem takiego jednego lokalnego gdzie: "mamy 3 pracowników i najpierw jadą zmierzyć okna, potem je produkują a następnie jadą je zamontować"

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Znam lepszego, ktory szuka ciagle montazystow. Bierze kazdego chetnego a taki kandydat ma sobie na poczatek znalezc klienta, zrobic okno i potem ma przywil je zamontować
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie

    Pamiętajcie, że istnieją lokalni producenci z własnymi salonami sprzedaży i własnymi ekipami montażowymi. Taką mają strategię działania.
    Czy to montuje dealer czy producent - każdy może to zrobić dobrze (lub tragicznie).

  16. #16

    Domyślnie

    mam nauczkę, że mały producent montował u pewnej znanej mi osobie okna, a dokładnie jego ekipa(producenta), jeden gość w miarę kumaty, dwóch gości to nawet do sprzątania to ciężko,ale zaczynają montować, tyle błędów montażowych na raz to naprawdę nie spotyka się często, firma z południowo-wschodniej części kraju, baaardzo blisko Słowacji. Porażka to delikatnie określenie.

  17. #17

    Domyślnie

    Ale to nie oznacza, że dealerzy są lepsi. Różnie można trafić

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ja też podtrzymuje swoje zdanie. Całkiem niedawno widziałem okna jednej firmy na P. Okna były w całosci wymienione, bo sie pokrzywiły. Jak sie okazało po dwóch miesiacach tez sie pokrzywiły. I nie pomogl montaz producenta (bo diler-sprzedwca ze składu budowlanego- wyparl sie roboty i olał sprawę).
    Miałem okazję dokladnie popatrzec na montaz producenta - jedna wielka porazka. Co z tego, ze uzyli ponadprzecietnej liczby kotew i dybli, jak ramy i tak sie nie trzymaly! Takze - "montaz producenta" nie jest zadną większą gwarancją.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ja też podtrzymuje swoje zdanie. Całkiem niedawno widziałem okna jednej firmy na P. Okna były w całosci wymienione, bo sie pokrzywiły. Jak sie okazało po dwóch miesiacach tez sie pokrzywiły. I nie pomogl montaz producenta (bo diler-sprzedwca ze składu budowlanego- wyparl sie roboty i olał sprawę).
    Miałem okazję dokladnie popatrzec na montaz producenta - jedna wielka porazka. Co z tego, ze uzyli ponadprzecietnej liczby kotew i dybli, jak ramy i tak sie nie trzymaly! Takze - "montaz producenta" nie jest zadną większą gwarancją.
    Prawda jest taka, że zastosowanie, jak to ładnie napisałeś ponadprzeciętnej liczby kotew, jest takim samym błędem co ich brak w szczególności jeśli mówimy o stolarce PCW a jeżeli jeszcze w ciemnym kolorze to kłopoty gwarantowane.

    pozdrawiam

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    W tym przypadku dyble (dokładniej samogwintujace kotwy oscieznicowe) byly zwyczajnie poprzekręcene, a miekki pustaczek wymga wyczucia.
    Bardziej mi chodzilo o to, by pokazac, ze w montazu najwazniejsze jest przede wszystkim doswiadczenie wsparte mysleniem i wiedzą.
    Aha, producent był na Pl.. (a nie Pe.. )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony