dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Piłowane otwory na zasuwy zamka drzwi zewnętrznych

    Witam,
    niedawno odebrałem mieszkanie od dewelopera, w drzwiach zewnętrznych miałem problem z zamykaniem zamka i zostało to naprawione w sposób przedstawiony za zdjęciach. Osoba odpowiedzialna za poprawki twierdzi, że piłowanie otworów na zasuwy zamka jest dopuszczone przez producenta. Drzwi są stalowe antywłamaniowe, niestety nie znam jeszcze producenta. Chciałbym Was zapytać o zdanie, moim skromnym takie zabiegi osłabiają konstrukcję i są niedopuszczalne.

    Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161110_145232.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	373505Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161110_145241.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	373506Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161110_145300.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	373507

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Są instrukcje które mówią: "w razie potrzeby użyć pilnika". Tak, to jest /w miarę/ normalna praktyka.
    Czy to nie jest przypadkiem Gerda? Co do osłabienia to może i masz rację. Ale w zakresie tak minimalnym, że nieistotnym. Już bardziej estetycznie.

    A co do powodu: sprawdź piony poziomicą 2metry. Sprawdź też czy skrzydło jest proste przykładając poziomicę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Są instrukcje które mówią: "w razie potrzeby użyć pilnika". Tak, to jest /w miarę/ normalna praktyka.
    Czy to nie jest przypadkiem Gerda? Co do osłabienia to może i masz rację. Ale w zakresie tak minimalnym, że nieistotnym. Już bardziej estetycznie.

    A co do powodu: sprawdź piony poziomicą 2metry. Sprawdź też czy skrzydło jest proste przykładając poziomicę.
    Zapomniałem dopisać, że podczas odbioru Inspektor napisał:
    "Wygięta ościeżnica drzwi wejściowych, odchylenie skrzydła od pionu, brak fragmentu górnej uszczelki skrzydła "
    Można żądać wymiany okna z powodu zarysowań, poniżej tych otworów na zasuwy jest spore i głębokie zarysowanie. Dla mnie wygląda to tragicznie. Niestety nie wiem czy to drzwi Gerdy, zamki w drzwiach mam firmy Delta - możliwe, że to drzwi tej firmy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No to masz drzwi Delta. Ale producent nie ma tu znaczenia, jak budowlańcy robili to po dewelopersku, czyli szybko i tanio a to piłowanie otworów było próbą naprawy tego co zrobili źle przy montażu. Ja bym składał reklamację. Podstawę masz - zapisane uwagi inspektora.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Dzisiaj mam zamiar porobić lepsze zdjęcia, pomierzyć i wysłać zapytanie do producenta. Ciekawe co odpisze.

    Dzięki za pomoc i pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Producent? Myślę że szkoda nerwów bo odpisze - zgodnie z prawdą - że to wina montażysty. Poza tym nie Ty kupowałeś od producenta, więc w najlepszym przypadku potwierdzi tylko fakt dozwolonego piłowania.
    Twój kierunek jest jeden: deweloper.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    A - tylko i wyłącznie możesz korzystać z rękojmi dewelopera
    B - piłowanie jest dozwolone ale raczej nie praktykuje się tego przy taki otworach pod bolce
    C - estetycznie ktoś zamordował te drzwi
    D - można było t wyregulować bez problemu o ile ktoś mądrze zamontował drzwi.

    Reasumując - powalcz z deweloperem, bo wygląda to paskudnie. Kwestie antywłamaniowe są tu bez znaczenia przy takim podpiłowaniu.

  8. #8

    Domyślnie

    Witajcie,
    deweloper twierdzi, że jest wszystko zgodnie ze standardami a i producent potwierdził, że jest to dopuszczalne. Na temat estetyki wykonania nie chciał się wypowiadać. Jak widać nic już nie zrobię, będę musiał z tym żyć Ale jeszcze trochę go pomęczę o to zarysowanie na ościeżnicy pod otworami na zasuwy zamka,a także okazało się, że za krótkie progi zamontowali w całym budynku.
    Po odbiorze stan okien też pozostawia do życzenia.

    Orientuje się może ktoś czy mogę ścigać dewelopera za zarysowania okien ?

    Zdjęcia pod linkami:
    http://pokazywarka.pl/dejwidcomyslisz/
    http://pokazywarka.pl/cotamjaktam/

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    O to chyba wypadałoby zapytać rzecznika praw konsumenta. Powinien też pomóc skonstruować jakieś mądre pismo do dewelopera aby go "zachęcić" do potraktowania twoich postulatów poważnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedker71 Zobacz post
    Witajcie,
    deweloper twierdzi, że jest wszystko zgodnie ze standardami a i producent potwierdził, że jest to dopuszczalne.
    Producenci dopuszczają coś takiego - normalna rzecz. A co do standardu dewelopera ... hmmmm

    Cytat Napisał jedker71 Zobacz post
    Na temat estetyki wykonania nie chciał się wypowiadać. Jak widać nic już nie zrobię, będę musiał z tym żyć
    Zamaskować tego się nie da. Przychodzą mi jedynie do głowy "naparstki" lub raczej maskownice pod bolce antywyważeniowe.

    Cytat Napisał jedker71 Zobacz post
    Ale jeszcze trochę go pomęczę o to zarysowanie na ościeżnicy pod otworami na zasuwy zamka,a także okazało się, że za krótkie progi zamontowali w całym budynku.
    Po odbiorze stan okien też pozostawia do życzenia.

    Orientuje się może ktoś czy mogę ścigać dewelopera za zarysowania okien ?
    Zdjęcia mi nie działają - nie wiem jak u innych. Wywala mnie z powrotem na stronę Muratora.
    Zarysowania pewnie też nie przejdą, bo równie dobrze mogłeś je zrobić samemu. Podpisywałeś odbiór lokalu?

    Co masz na myśli, że progi są za krótkie? Daj zdjęcie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony