dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Nie polecam BIAŁYCH okien na profilach VEKA . Jestem architektem i prowadze firme budowlana , pierwsze okna wymienialem 20 lat temu.
    OD samego poczatku interesowałem się jakościa uzywanego przez producentow profili PCV. Porownywalem na tak samo eksponowanych elewacjach okna na profilach VEKA , Deceuninck, Schüco i inne. NIe chcę reklamować żadnej z tych firm, aby nie byc posądzonym o reklame. Ale zdecydowanie nie polecam okien białych na profilach VEKA. Tworzywo na tych profilach po kilkunastu latach matowieje i żółknie. Nie bardzo jest z tym jak walczyć. Poprostu zmienia się struktura powierzchni uzytego PCV. Próby starcia przebrawien srodkami chemicznymi lub co gorsza lekko sciernymi oczywiscie pogarszaja jeszcze sprawe, poniewaz pozbywamy tworzywa jest zaszklonej warstwy juz na poczatku. W ten sposob po latach mamy okna, które sa w 100% sprawne , zawiasy , uszczelki , mechanizmy wszystko jest w jak najlepszym porzadku, ale profile sa bardzo pożółkłe. Powiem tylko ze w porownaniu do profili Veka, jestem zaskoczony profilami innego producenta, które po 15 latach są białe jak śnieg. Jednak w ostatnim czasie producent ten zmienil mieszanki białego pcv, ze wzgledu na zaostrzone normy EU, wiec ciezko powiedziec jak ten materiał bedzie wygladal za kilkanascie lat.
    Jesli chodzi o okna na profilach drewnopodobnych , barwione w masie . Nie moge powiedziec zlego zlowa o profilach VEKA. Uwazam ze dla tego typu okien Veka jest bardzo dobrym rozwiazaniem. Natomiast strzezcie sie białych profili VEKA. Pozdrawiam . Adam-Konkret

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Słusznie zauważyłeś, że czyszczenie silnymi środkami uszkadza zewnętrzną warstwę utwardzoną.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #23

    Domyślnie

    jesli mówisz o Vece z lat 1998-2000 nie sposób sie z Tobą nie zgodzić. To czas przenoszenia produkcji profili do Polski i faktycznie cuda sie działy, takie jak wspominałeś. Często już z fabryki profile przychodziły zażółcone ale teraz ? Nie przesadzaj.
    Poza tym bardzo często żółknięcie profili jest efektem eksploatacji i konserwacji okien. MrProper tak często używany, czy Cif z mączką (bo łatwo zmyć zabrudzenia) - matowią profil i nie ma szans by jakikolwiek takie działania wytrzymał.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ventana Zobacz post
    Ja na twoim miejscu wybrał bym system Veka - Aluplast 4000 to zupełnie inna pułka. Proponuję zainteresować się jeszcze systemami Bruegmanna oraz Salamandra bluevolution 82.
    podepne sie do tematu, mam podobny dylematy, tylko troche inny model Aluplastu.
    Zastanawiam sie miedzy Aluplast Ideal 8000 produkowane przez Foresta z Malborka, a Veka Perfectline 70mm z Amberline.
    Cenowo wychodzi tak samo, ale montaz w przypadku ekipy od Veki wychodzi drozszy, w tym cieply montaz, az o 1000zl drozszy od ekipy z Aluplastu (ekipa polecana bezposrednio przez fabryke).

    W specyfikacji, Aluplast wychodzi lepiej (3 uszczepli, profil 85mm), obydwa okna 3 szybowe, ale Veka 2 uszczelki i 70mm. Natomiast wiadomo, ze na papierku parametry to jedno, a praktyka to inne.

    Prośba, czy ktoś może się wypowiedzieć, coś na ich temat? Szczegolnie o Aluplast ideal 8000 nie moge za duzo informacji znalezc.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdaje się że Forest jest firmą walczącą w segmencie najniższych cen. Za tym zawsze idą jakieś oszczędności (nie tylko mniejsze zarobki ludzi).
    Na papierze Aluplast 8000 jest wyraźnie półkę wyżej niż Veka Perfektline. Tylko okno to nie sam profil a wykonanie.
    Ciepły montaż? Mogę Ci go "zrobić" zarówno za 5 jak i 50zł /mb i każdy będzie realnie obejmował zupełnie inne materiały jak i zakres pracy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #26

    Domyślnie

    Witam, a co myślicie o oknach Vertex ?
    mam wycenę 3 szybowych profil 70 oraz 82 (około 1500-2000 zł różnicy) - 12 500 zł całe
    oraz wycenę okien z salonu sprzedaży na osiedlu gdzie kiedyś rodzice kupowali okna do domu - tamte są opisane "veka 3 szybowe" i całość wyszłaby jakieś 9 tyś.
    Mam dostać jeszcze ofertę alupast

  7. #27

    Domyślnie

    zastosowanie pakietów 3 szyb w systemach 70 nie jest złym pomysłem, dużo zależy od wzmocnienia stalowego przy większych szybach wystarczy ze będzie to min 2mm a nie jak często bywa gruba 1, jednakże przy większych szyba trzeba dokładnie przeliczyć statykę całego okna i sprawdzić maksymalne gabaryty deklarowane przez producenta profili, a także maksymalny udźwig okucia

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujekbaniu Zobacz post
    Witam, a co myślicie o oknach Vertex ?
    mam wycenę 3 szybowych profil 70 oraz 82 (około 1500-2000 zł różnicy) - 12 500 zł całe
    oraz wycenę okien z salonu sprzedaży na osiedlu gdzie kiedyś rodzice kupowali okna do domu - tamte są opisane "veka 3 szybowe" i całość wyszłaby jakieś 9 tyś.
    Mam dostać jeszcze ofertę alupast
    Na jakim to systemie ?
    70 mm zabudowy a 82 jest to dość duza róznica , a współczynnik przenikalność może sie różnić nawet o 0,5 dla takich profili,

  9. #29

    Domyślnie

    vetrex robi na profilach Weka. Chwalą się, że są w klasie A i mają grubość 2,8 mm (nie mam pojęcia o co chodzi, dopiero zaczynam wchodzić w temat )

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujekbaniu Zobacz post
    vetrex robi na profilach Weka. Chwalą się, że są w klasie A i mają grubość 2,8 mm (nie mam pojęcia o co chodzi, dopiero zaczynam wchodzić w temat )
    Klasa A to oznacza grubość ścianek w profilu. 2.8 mm to grubość ścianek zewnętrznych w klasie B jest to 2. 6mm.
    Wszystkie te parametry są podane w normach. Między innymi Normie Ral - niemiecka norma okienna.

    Osobiście uważam że dywagacje na to czy jest lepsza klasa A czy B nie ma większego sensu ponieważ różnica to 0.2 mm na grubości ścianek zewnetrznych. Gdzie biorąc pod uwagę tolerancję profilu, może się okazać ze oba profile są podobne.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Klasa A to oznacza grubość ścianek w profilu. 2.8 mm to grubość ścianek zewnętrznych w klasie B jest to 2. 6mm.
    To taka uproszczona interpretacja klasy... C .

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Wszystkie te parametry są podane w normach
    Konkretnie w jednej normie EN 12608

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Między innymi Normie Ral - niemiecka norma okienna.
    Coś takiego nie istnieje

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Osobiście uważam że dywagacje na to czy jest lepsza klasa A czy B nie ma większego
    I to jest słuszny wniosek.
    PRO QUALITY

  12. #32

    Domyślnie

    Mowisz ze nie ma nic takiego jak ral dotyczacych jakosci profili ... RAL (Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e.V.), Stowarzyszenie ds. Jakości Systemów Okiennych z* Tworzywa Sztucznego (Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme e.V.) wystarczylo sprawdzic w internecie. Następnym razem nie pisz ze coś nie istnieje jeśli nie wiesz że coś istnieje.
    A odnośnie jakości profili mówi norma Ral GZ-716/1

    Pozdrawiam

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Następnym razem nie pisz ze coś nie istnieje jeśli nie wiesz że coś istnieje.
    Oj miśku

  14. #34

    Domyślnie

    Być może zmylio Cię słowo norma bo poslugujesz się pn-en .. ale w przemyśle okiennym Ral jest tak samo ważny ... a na zachodzie nawet i ważniejszy

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Być może zmylio Cię słowo norma
    Raczej ktoś używa pojęć nie mając do końca pojęcia o czym pisze

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Być może zmylio Cię słowo norma bo poslugujesz się pn-en .. ale w przemyśle okiennym Ral jest tak samo ważny ... a na zachodzie nawet i ważniejszy
    Normy "na zachodzie", a konkretnie w RFN wydawane są przez Deutsches Institut für Normung i mają oznaczenie DIN-EN, w Polsce przez Polski Komitet Normalizacji i mają oznaczenie PN-EN itp. itd. Gdyby Związek Polskie Okna i Drzwi odgrywał jakąś większą rolę w polskim przemyśle okiennym, to mógłby wydać własne wytyczne o takiej samej randze jak RAL i tyle na temat ważności.
    PRO QUALITY

  17. #37

    Domyślnie

    Czyli reasumując w WYTYCZNYCH RAL także można sprawdzić co znaczy klasa a i b

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Czyli reasumując w WYTYCZNYCH RAL także można sprawdzić co znaczy klasa a i b
    zapewne zaraz usłyszymy reklamę Veki - profila klasy "a" jakby to realnie miało znaczenie kolego

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Czyli reasumując w WYTYCZNYCH RAL także można sprawdzić co znaczy klasa a i b
    Pewnie można, tak jak w dziesiątkach innych źródeł, które o tym wspominają.
    PRO QUALITY

  20. #40

    Domyślnie

    Vetrex chwali się też ciepłą ramką (ta aluminiowa listwa łącząca dwie szyby na obrysie u nich nie jest aluminiowa i tylko u nich), a ja znalazłem to dziś w firmie sprzedającej okna.
    Robią okna z montażem (w zasadzie to raczej sprowadzają:
    Profil BRUGMANN-SALAMANDER 82mm 6 komorowe 3 szybowe, fabryka chyba w słupsku (pomorska fabryka okien?)
    i teraz pytanie, co będzie lepsze? (pewniejsze)
    ten BRUGMANN-SALAMANDER czy VETREX ?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony