dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 274
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian123 Zobacz post
    Co do montazu z uzyciem belek drewnanych to to fajny, prosty i tani sposob - pytanie po jakim czasie belka zgnije od wilgoci
    Pytanie - skąd tam ma być taka wilgoć by ta belka zgniła?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    No właśnie skąd tam się ta wilgoć bierze ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zaciek.jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	246097

    Pozdrawiam

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam





    Ojoj widzę sporo informacji w Twojej głowie a wszystko to przykryte bladym strachem przed ... MOSTKIEM

    Montować możesz jak sobie chcesz i jak uznasz za słuszne - to Twoja decyzja i Twój dom.

    Moje zdanie - skoro masz 15 cm ocieplenia - zastosuj blok podparapetowy + taśma multifunkcyjna - wg mojej oceny uzyskasz najlepszy do siebie efekt.

    A teraz na marginesie:
    - stosując taśmy multifunkcyjne nie stosuje się już taśm/foli paroszczelnych i paroprzepuszczalnych oraz pianu PU - na tym polega właśnie ich MULTIfunkcyjność
    - konsole można dobrać takie, które całkowicie zamontowane są w ociepleniu - o ile budowa pozwala oczywiście
    - skoro masz zapewnienie o belce i jej zamocowaniu i jesteś do tego przekonany to na co czekasz ?

    pozdrawiam
    No strach przed mostkami prawdziwy ...
    Ocieplenia generalnie będę miał 20 cm,a w najcieńszym miejscu 15 cm.

    Co to jest taśma multifunkcyjna ? To jest ta Ilbruck Illmond Trio ? Pod jakim względem taśma multifunkcyjna jest lepsza od taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych?

    W ogole nie jestem przekonany do wyboru belek drewnianych,ale aż tyle kasy w Mowo nie chcę inwestować.'

  4. #24

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem w dziedzinie fizyki przegrod, ale pewnie nie trodno trafic z punktem rosy w okolice belki.
    Poza tym krawędzie ramy okna to newralgiczne miejsce latwo tam o nieszczelnoscie przeciekanie itp. - poprawcie mnie jesli sie myle
    Wszystko zalezy jak zawsze od starannosci wykonania


    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    To może zamiast belki takie cos http://www.oknonet.pl/akcesoria/wkre...ews,20705.html
    Powinno wyjść taniej jak mowo

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Czy dobrze rozumiem,że w miejscu gdzie są montowane belki MOWO do muru np w Twoic wypadku ze styro zostaje tylko grubość 12 cm ?
    Tak, teoretycznie 12, w praktyce troche wiecej bo doszedl klej i "rownanie" sciany styropianem. my mamy parapety na 20 cm glebokosci. wyglada to bardzo dobrze.

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Czy przy normalnym montażu w murze np na taśmach rozprężnych iLLmond Trio i taśma parosczelnych i przepuszczalnych i dodatkowo ciepłym parapecie można zniwelować mostki do minimum ?
    Mostki zawsze beda jak bedzie bedzie roznica temp. Wazne zeby punkt 0 wypadal w styropianie i nie zawilgocal sciany.

    Ktos pytal jakie mam U szyby i ramy. Mam okna vetrexu alphaline 90+, U szyby 0,5, a U okna w zaleznosci od wielkosci od 0,6 do 0,78.

    Wiadomo ze wszystko zalezy od pieniedzy. Jak masz kase to nie masz sie nad czym zastanawiac. Jak nie, to wiadomo, cos kosztem czegos. My zrezygnowalismy z HS'a wstawiajac zwykle balkonowe ale wolelismy dorzucic do MOWO.

    Powodzenia w podejmowaniu decyzji

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Co to jest taśma multifunkcyjna ? To jest ta Ilbruck Illmond Trio ? Pod jakim względem taśma multifunkcyjna jest lepsza od taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych?'
    To taśma która ma w sobie od razu trzy warstwy: wewnętrzną paroszczelną, środkową uszczelniającą i zewnętrzną paroprzepuszczalną. iLLbruck to jeden z producentów takich taśm, na rynku dostępne są również inne np. taśma Iso Bloco One.
    Jeszcze dla wyjaśnienia, przy montażu warstwowym używasz od wewnątrz taśmy paroszczelnej, środek to pianka PUR, a zewnątrz taśma paroprzepuszczalna. Zamiast tych trzech rzeczy można zastosować tylko taśmę multifunkcyjną.

  8. #28

    Domyślnie

    tylko jak używasz folii możesz używać tradycyjnych kotew, jak taśmy multifunkcujnej to mocujesz na śruby bądź specjalne płaskie kotwy które na nierównym podłożu mogą niedokładnie przylegać i mogą pojawić się szczeliny zmniejszające szczelność połączenia w tym miejscu

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnkaSz Zobacz post
    Ktos pytal jakie mam U szyby i ramy. Mam okna vetrexu alphaline 90+, U szyby 0,5, a U okna w zaleznosci od wielkosci od 0,6 do 0,78.
    Skąd masz tak dobre współczynniki na Alphalinie, masz głównie stałe szklenia w ramie? Mogłabyś podać wymiary okien i obok nich współczynniki.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    tylko jak używasz folii możesz używać tradycyjnych kotew, jak taśmy multifunkcujnej to mocujesz na śruby bądź specjalne płaskie kotwy które na nierównym podłożu mogą niedokładnie przylegać i mogą pojawić się szczeliny zmniejszające szczelność połączenia w tym miejscu
    Ja nie użyłbym płaskich kotew tylko śruby przez ramę. Do tych taśm wymagane jest też równe, przygotowane podłoże.

  11. #31

    Domyślnie

    Śruby przed ramę mocowane do porotermu wiele nie dadzą. Trzeba wtedy takie specjalne płaskie Łotwy zastosować.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Skąd masz tak dobre współczynniki na Alphalinie, masz głównie stałe szklenia w ramie? Mogłabyś podać wymiary okien i obok nich współczynniki.
    w zwiazku z tym, ze mam wentylacje mechaniczna, dawalam witrynki wszedzie gdzie tylko moglam i tak np okno balkonowe na pieterku, jedne skrzydlo to witryna, drugie otwieralne (szyby bez poziomej podzialki). wymiar 1750x2350, obliczone Uokna 0,74

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_2088.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	246103

  13. #33

    Domyślnie

    Projekt Doskonały

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Projekt Doskonały
    Montaz okien (Fix Woclaw) i instalacji (Mir) byl mila odmiana po partaczach ze stanu surowego (Romabud) ;/
    Ostatnio edytowane przez AnkaSz ; 04-03-2014 o 08:15

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    To taśma która ma w sobie od razu trzy warstwy: wewnętrzną paroszczelną, środkową uszczelniającą i zewnętrzną paroprzepuszczalną. iLLbruck to jeden z producentów takich taśm, na rynku dostępne są również inne np. taśma Iso Bloco One.
    Jeszcze dla wyjaśnienia, przy montażu warstwowym używasz od wewnątrz taśmy paroszczelnej, środek to pianka PUR, a zewnątrz taśma paroprzepuszczalna. Zamiast tych trzech rzeczy można zastosować tylko taśmę multifunkcyjną.
    Ok, dzięki za wyjąsnienie. Czy do taśmy multifunkcyjnej można zastosować ciepły parapet ? Czy ten parapet można również zastosować przy taśmach paroszczelnej i paroprzepuszczalnej ?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Ok, dzięki za wyjąsnienie. Czy do taśmy multifunkcyjnej można zastosować ciepły parapet ? Czy ten parapet można również zastosować przy taśmach paroszczelnej i paroprzepuszczalnej ?
    Można zastosować przy obydwu wersjach montażu.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Projekt Doskonały
    Dosknały, czyli specjalizacja Jareko - http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-11-1/
    Wczorja tu się pojawiła mała nieścisłość:
    - to właśnie Jareko był jednym ze znanych prekursorów montażu MOVO.
    - wg mnie MOvo aż tak bardzo nie wymaga idealnych otworów jak montaż na taśmy w murze, -owszem - duże błędy mogą bardzo przeszkadzać.
    - na filmie nie bylo widać, by te otwory były specjalnie przygotowane, ale powiedzmy ze mozna pod to podciągnąć mocowanie systemu do muru.

    Tak czy inaczej - za taką kwotę to ja chętnie będę robił takie montaże

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dosknały, czyli specjalizacja Jareko - http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-11-1/
    Wczorja tu się pojawiła mała nieścisłość:
    - to właśnie Jareko był jednym ze znanych prekursorów montażu MOVO.
    - wg mnie MOvo aż tak bardzo nie wymaga idealnych otworów jak montaż na taśmy w murze, -owszem - duże błędy mogą bardzo przeszkadzać.
    - na filmie nie bylo widać, by te otwory były specjalnie przygotowane, ale powiedzmy ze mozna pod to podciągnąć mocowanie systemu do muru.

    Tak czy inaczej - za taką kwotę to ja chętnie będę robił takie montaże
    Jareko nie montowal na MOWO, tylko konsolach

    Tu masz MOWO http://fix.wroclaw.pl/fix-new/oferta/montaz/okna/mowo

  19. #39

    Domyślnie

    z tego co podane na jego stronie dokonal dugiego w Polsce montazu na MOWO i jak slyszalem wykonal cztery domy w tej technologii. Zreszta jest na jego stronie film z montazu. Otwory nie musza byc przygotowane bo to ksztaltka MOWO styka sie z tasma TrioBand, wazne by plaszczezna sciany byla rowna i w pionie, to ewentualnie uniemozliwia montaz w tej technologii i wtedy pozodtaja kotwy albo JBD albo Knesela

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Czyli jakieś 176 zł/mb Uważasz, że warto? Jak grube masz docieplenie i z czego budowałaś?
    witam
    nie mam okien wysuniętych całkowicie za mur[jedynie 2 małe okna dla celów estetycznych]
    reszta okien wysunięta o 4 cm za mur[ocieplenie 25 cm na ścianie]
    dodatkowo ociepliłem węgarki wewnętrzne płytami botamentu.
    i przy6pilnowałem okolice parapetów.
    pamiętam jak 2 lata temu jak jareko mnie wyśmiewał itd za takie pomysły
    przez wiele miesiecy prosiłem o konkretne liczby co do oszczędności po zastosowaniu tych kotew. były podawane fantastyczne oszczędności-ale tylko w teorii

    dom grzeje 2 sezon
    utrzymuje 23-24 stop 123 m2 na dzisiaj zużyłem 1100kwh i 0,4 m3 drewna na grzanie .
    do 1 maja zmieszcze się w 1350 kwh[w zależności od operatora 350-450 zł + 150 zł drewno
    MAM PYTANIE ile zaoszczędziłbym rocznie gdybym miał okna wysunięte całkowicie 50% czy 25 %
    i po ilu latach przy koszcie 180zł za m2 zwróciłby mi się ten montaż ?
    okien mam ponad 25 m2 .
    dom grzeję klimatyzatorem.
    podziele się z moimi wynikami
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony