dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 14
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 274
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    nikt ważny-ok
    szanuję cię za to że napisałeś że to tylko kwestia estetyki
    i samopoczucia nabywcy
    czekam na twórcze wyjaśnienie zjawiska
    dom 123m2/temp zimą 23-24 wewnątrz brak wydania dodatkowych 10000zł na na montaż i koszt ogrzewania wrzesień-kwiecien około 500zł
    [co ja tam wiem jestem tylko prostym praktykiem z własnym licznikiem]
    nikt naprawdę szanuję cię za to że nawet nie starasz się mi na siłę wmawiać że to jest racjonalne wydawanie pieniędzy w perspektywie kilkudziesięciu lat
    doceniam to
    proponuje kwestie estetyki przemyśleć przed budową a nie w trakcie-pozwoli to nam na wydawanie niemałych kwot na takie niezbędne[] wynalazki
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #82

    Domyślnie

    Jakby na zakończenie mojego udziału w dyskusji nad ekonomicznym uzasadnieniem czy warto czy nie, przypomnę wyliczankę na Twoje ok 61 mb obwodu okien.
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    ....Nie sprowadzajmy wszystkiego tylko do kasy ale też uświadamiajmy klientom fakt, że niektóre wydatki albo nigdy się nie zwrócą albo czas zwrotu może okazać się mało atrakcyjny
    Prosta kalkulacja
    Przyjmuje się dla montażu w licu ściany z najściem 30-40 mm ociepleniem na ościeżnicę współczynnik liniowych strat ciepłą na poziomie 0,059 [W/m*K]
    Dla montażu w warstwie ocieplenia ten współczynnik wynosi zero, oblicz sobie tak na szybko i oceń czy warto
    W powyższym przykładzie wychodzi 3,6 W/K na wszystkie Twoje okna, nie pamietam ile mamy stopniodni
    I wygląda na to, że Twoim wypadku nie warto
    I co rozumiemy pod pojęciem "warto"
    Zostawmy tą dyskusję, mija się z celem.
    Dla mnie, w sytuacji gdy ktoś podejmuje decyzję o montażu w warstwie ocieplenia zaletą MOWO jest to, co z oknami będzie za 25-30 lat. W większości wypadków, z różnych względów nastąpi ich wymiana, i to jest argument za MOWO - minimalizacja dewastacji wnęki okiennej zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej.
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 05-03-2014 o 13:10

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    zgadzam się minimalizacja szkód spowodowanych zastosowaniem rozwiązaniem za 10000zł po 25 latach

    proponuje nie stosować super rozwiązań za 10000zł to po 25 latach nie będzie trzeba samemu sobie tłumaczyć że wydałem dodatkowo 10 tyś żeby się cieszyć że mam mniejsze szkody i koszty-można nie wydawać złotówki.
    no ale w porównaniu do konsol to faktycznie jest oszczędność po 25 latach.

    proponuje moje 500zł pomnożyć przez 25 lat =12500zł i porównać te 12500 do kosztów takiego montażu 10tś zł
    nikt zamiast zasłaniać się jakimiś wzorkami możesz napisać wprost[jestem prostym chłopem] na jakie oszczędności mógłbym liczyć stosując mowo
    l
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Oj Panowie Panowie
    co do wycieczki rowerowej - bardzo chętnie - podaj adres na PW i jestem.

    Co do kwot o jakich mówicie to są z ???
    Skoro masz ok 60mb obwodu i za montaż "normalny w murze" zapłacisz 40zł = 2400zł jeżeli dasz to na konsolach dojdzie 1500-2000 zł to jakie 10.000 ?

    I jeszcze raz "piniondze to nie fszystko ale fszystko to ..."

    Pozdrawiam

  5. #85

    Domyślnie

    chłop swoje, baba swoje, a weź se oblicz
    Uparłeś się, napisałem, że ekonomicznego uzasadnienia nie ma już na samym początku a co do reszty zacytuję
    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ....I jeszcze raz "piniondze to nie fszystko ale fszystko to ..."
    zapomniałeś kolego MM dodać "....oprócz....."

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    mam 65 mb plus drzwi 7mb
    na podstawowy montaż za 40zł nie zdecydowałbym się

    te 10 tyś zł dodatkowych wynika z kwoty za montaż podawanych przez miłośników makaronów 1mb 185zł he he
    u mnie krótsze trasy w niedzielę to objazdówka gopła [około 2,5h] możemy się zjechać pod mysią wieżą
    żonę poproszę o obiad z makaronem -zawsze coś choć nie w rzymie
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #87
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vortex

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-768
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja mam zamontowane w moim domku okna pcv z nakładką aluminiową, zrobiła mi to firma Internorm. Pomimo że wiatr hula za oknem i hałaśliwy pies jest u sąsiada to ja nic nie słyszę, idealnie tłumienie oraz podtrzymywanie ciepła.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał vortex Zobacz post
    widzę że profesjonalnie podchodzicie do montażu okien, czy może korzystaliście z usług firmy uznanej montującą tak jak to opisują na ich stronie http://www.internorm.com/pl/wskazowkiinfo/montaz.html bo szukam solidnych ludzi którzy to zrobią najlepiej
    szybki montaż to jest to !

    Cytat Napisał vortex Zobacz post
    Ja mam zamontowane w moim domku okna pcv z nakładką aluminiową, zrobiła mi to firma Internorm. Pomimo że wiatr hula za oknem i hałaśliwy pies jest u sąsiada to ja nic nie słyszę, idealnie tłumienie oraz podtrzymywanie ciepła.
    Jak dzieci normalnie...

  9. #89

    Domyślnie

    W działach marketingu tych firm pracują chyba debile, aby dać się naciągnąć na taką formę reklamy.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vortex

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-768
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    W działach marketingu tych firm pracują chyba debile, aby dać się naciągnąć na taką formę reklamy.
    trudno zapytać o firmę nie podające jej nazwy, montaż odbywa się w dwóch domach, w jednym już mam, w drugim mam narzucone przez zleceniodawce że musi to być jednak firma polska, tak sobie wczoraj zażyczył. Dzięki za rady.

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    A ja jutro pierwszy raz na MOWO i to od razu 230 mb. Strach mnie ogarnia, przerażenie, aż muszę piwko duże wypić hehe może nawet z wkładką.
    Moim zdaniem jak ktoś ma za dużo pieniędzy może sobie montować. Ekonomicznego przełożenia za bardzo to nie ma. A tłumaczenie, że za 30 lat trzeba będzie okna wymienić i będzie łatwiej to takie mocne szukanie plusów. Bo za 30 lat to trzeba będzie remont chałupy zrobić generalny. System fajny, bardzo drogi, ale jak ktoś ma kaskę to płaci i głęboko ma zyski i straty. Np. sąsiadowi się może pochwalić, taka Polaka mentalność. Bogatemu wszystko wolno.
    Ostatnio edytowane przez przemek1185 ; 23-07-2014 o 18:35

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Inrernorm - przerost formy nad trescia - okna dla naiwnych za koszmarna cene - jak odkurzacze po 5 tys - to samo mozna kupic trzy razy taniej i tej samej klasy.

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Pchełek ale to jest tak jak z Mowo jak ktoś chce to kupuje. Ja ich podziwiam jak oni funkcjonują przy tej cenie. Widocznie nieźli z nich fryzjerzy, bo strzygo na bogato. Miałem jedną ofertę w ręku to kurde naprawdę szacunek dla nich od strony handlowej.

  14. #94

    Domyślnie

    to nic strasznego. Montaż jak każdy inny. Trzymać się zaleceń i bez problemu wykonasz. Dla ułatwienia weź ze sobą rusztowanie

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek1185 Zobacz post
    A ja jutro pierwszy raz na MOWO i to od razu 230 mb. Strach mnie ogarnia, przerażenie, aż muszę piwko duże wypić hehe może nawet z wkładką.
    Moim zdaniem jak ktoś ma za dużo pieniędzy może sobie montować. Ekonomicznego przełożenia za bardzo to nie ma. A tłumaczenie, że za 30 lat trzeba będzie okna wymienić i będzie łatwiej to takie mocne szukanie plusów. Bo za 30 lat to trzeba będzie remont chałupy zrobić generalny. System fajny, bardzo drogi, ale jak ktoś ma kaskę to płaci i głęboko ma zyski i straty. Np. sąsiadowi się może pochwalić, taka Polaka mentalność. Bogatemu wszystko wolno.
    Przemku, przeczytaj ten swój tekst kilka razy, później swój komentarz apropo Internormu - może wyciągniesz wnioski, wnioski dla siebie i może zaczniesz zarabiać na montażach tak jak należy
    Życzę Ci byś miął samych bogatych klientów tylko nie wychyl się przed nimi z tym tekstem "Bogatemu wszystko wolno" bo nawet jeśli tak jest to nie jest to miłe stwierdzenie
    Z autopsji może powiem Ci, że najlepszy klient to właśnie ten bogaty, ten naprawdę bogaty a nie "bogaty" bo ma kredyt do usr.. śmierci i struga "panisko".
    On przynajmniej wie czego chce i wymaga a z racji tego, że wiele problemów innych, go nie dotyczy, ma bardziej życiowe podejście do wszystkiego - także do Ciebie jako wykonawcy
    Szanuj bogaczy bo większość dorobiła się ciężka pracą po 12-16 godzin dziennie

  16. #96

    Domyślnie

    Szkoda że w kwestii ogrzewania garażu kolega nie jest tak liberalny w swoich poglądach . Etyka Kalego ????
    Nieuzasadniony ekonomicznie montaż okien na systemie mowo - OK , garaż ogrzewany - BE .

  17. #97

    Domyślnie

    Jestem liberalny, wypowiedziałem swoje zdanie, że nie rozumiem ludzi budujących za grubą kasę luksusowe domki by kupę złomu przechowywać w luksusowych warunkach i jakże często widać, że zamiast w środku auto garażuje i tak przed domem. Sposobów na ciepełko w środku samochodziku jest wiele
    Obie inwestycje są moim zdaniem nieuzasadnione ekonomicznie ale czy komukolwiek tego bronię ?
    Odniosłem się do wypowiedzi Przemka - jako sprzedawca i montażysta powinien się cieszyć że trafił do niego klient który z różnych powodów chce taki a nie inny montaż.

  18. #98

    Domyślnie

    U niektórych ta kupa złomu jest warta więcej niż dom niejednego forumowicza. I nie pisz głupot że garażowane samochody są w gorszym stanie niż stojące na dworze.

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    to nic strasznego. Montaż jak każdy inny. Trzymać się zaleceń i bez problemu wykonasz. Dla ułatwienia weź ze sobą rusztowanie
    Dzięki za rade. Idzie w miarę dobrze, ściany trochę krzywe ale jest ok. Więcej z tym szumu niż problemu z montowaniem. Monterzy stwierdzili, że jak maja do wyboru JBD albo MOWO to w ciemno idą w nowość. Jutro kończymy to może wrzucę parę fotek z debiutu.
    A z tym bogatym masz racje nie najlepszy tekst. Ale bardziej chciałem podkreślić, że bogatemu wolno bo nie ma kredytów, itp, czyli może sobie pozwolić. Chociażby tak dla swojej satysfakcji. Nie wszystko to ekonomia na szczęście.
    Klient bogaty jest powiedzmy lepszy z tym, że nie musi całe życie być niewolnikiem banku. Automatycznie mniej nerwowy. Jednak wszystko zależy od człowieka. Wystarczy poczytać co niektórych i ich problemy ......

  20. #100

    Domyślnie

    Nie ma co ukrywać, że pod wieloma względami lepszy od JBD czy Knesela. Powodzenia i by rozpruł się worek zamówień na MOWO

Strona 5 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony