Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Problem dotyczy drzwi zewnętrznych wejściowych firmy Mazowiecka Fabryka Okien i Drzwi na profilu PONZIO. Dokładnie chodzi o to iż drzwi są krzywe. Różnica w szerokości drzwi na górze oraz dole wynosi 5 mm przez co szpara między drzwiami a futryną na górze jest większa a na dole mniejsza oraz przy zamkniętych drzwiach w rogu drzwi widać iż jest szczelina(przebija światło). Serwis od początku próbował dane nierówności wyregulować jednak podczas 3 wizyt nie udało im się tego dokonać. Podczas tych 3 wizyt serwisanci nawet nie wpadli na pomysł zmierzenia drzwi(albo nie chcieli) ponieważ o różnicy w szerokości poinformowałem ich dopiero ja po dokładnym wymierzeniu.
Podczas ostatniej wizyty (4) serwisanci zmierzyli drzwi i faktycznie przyznali iż są nierówne. Zaproponowali mi iż drzwi zabiorą do fabryki i tam je wyprostują, cała sprawa naprawy ma potrwać 3 godziny przez ten czas dom pozostanie bez drzwi wejściowych. Wstępnie przystałem na takie rozwiązanie sprawy. Jednak po zastanowieniu zacząłem obawiać się czy to dobry pomysł. Bardzo proszę o pomoc jak dany problem rozwiązać. Czy w takim przypadku nie powinienem żądać wymiany drzwi na nowe?

pozdrawiam