dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie chodzi o zmianę, tylko 50% strat napisałeś ... jeśli chodzi o izolację powłoki wsio się zgadza, ale jeszcze okna i kochana wentylacja
    z rekupacją.
    Projekt ? patrzał em i nie wiadomo gdzie go skierować ... inwestor zapłaci za mizerne okna ... od północy i będzie grzał !
    Można powiedzieć iż dom to taki gar z wodą .. straty to taki zawór .. teraz system grzewczy to goguś z widerem i ładuje to co odpływa .
    Pojemność cieplna to jest wielkość gara z którego odpływa.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    20cm średniej klasy nie wystarczy

    20cm grafitu 31 na dowolnej konstrukcji to zmiany U ściany do 0,02W/m2*K (pomiędzy BK400 a betonem - gr 20cm) średnio to daje pewnie różnicę obciążenia 1 do 2 W/m2 - w takim pasywnym - dużo, w takim 35 już niekoniecznie
    Jeśli mowa o ścianach to 24cm betonu komórkowego klasy 600 z zaprawą klejącą lub ciepłochronną + 20cm styropianu 0,032 daje u= 0.1259, a budynek energooszczędny powinien mieć umownie do 0,15 w strefach 1-3. Wiadomo, że dom to nie sama konstrukcja, Rafał podawał dane samej skorupy, nie mówcie, że źle napisał. Wy zapewne możecie więcej napisać o instalacjach.

  3. #23

    Domyślnie

    Okna niech będą U=0,5W/(m2K) wentylacja mechaniczna z rekuperatorem adekwatnym do izolacji termicznej.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Co byś zmienił w tym co napisałem?
    Przepraszam nastąpiło drobne przekłamanie, przyjąłem ze ze Ty mówiłes o 20 cm styropianu a tymczasem były to słowa kol. mwie. Masz racje tyle ile podałes powinno w zasadzie wystarczyc do NF40, zas 20 cm styro nie wystarczy a jezeli juz to tylko w nielicznych przypadkach.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Przepraszam nastąpiło drobne przekłamanie, przyjąłem ze ze Ty mówiłes o 20 cm styropianu a tymczasem były to słowa kol. mwie. Masz racje tyle ile podałes powinno w zasadzie wystarczyc do NF40, zas 20 cm styro nie wystarczy a jezeli juz to tylko w nielicznych przypadkach.
    Myślałem że coś poknociłem...
    ...patrząc na NF40 ogrzewanego gazem i tego NF40 podpiętego pod PC, wyjdzie w zużyciu kWh bliżej NF15 za pomocą COPa, ale ekonomicznie pod względem wydatków na energię elektryczną i gazem wyjdzie na podobnym poziomie taka to różnica między NF15 i NF40 oraz pompą i kotłem jak i prądem i gazem...

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    NF40, zas 20 cm styro nie wystarczy a jezeli juz to tylko w nielicznych przypadkach.
    http://www.archipelag.pl/projekty-domow/lorenzo-g2/ jak to nie starczy nawet 12 cm ... tylko licząc Htr i Hve .. można się nieźle rozjechać co do tych 37,5 Eu ..
    http://www.archipelag.pl/projekty-domow/lorenzo-g2/ tylko mostków termicznych cała masa.
    Jak się po pieści to się Eu 37,5 w durszlaku termicznym zmieści

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zant85

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wojkowice
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    10

    Domyślnie

    Piszcie piszcie, ja sobie wszystko analizuję
    Do "מרכבה ", niestety okna są od północy, ale to chyba nie koniec świata... Będą dobrze izolujące więc powinno nie być tak źle...
    Do "mwie", oczywiście prosta bryła - jestem jak najbardziej za, dlatego mój projekt nie jest szczególnie rozbudowany, z balkonów chcę zrezygnować (wszystkich), zostawić tylko lukarny, ze względu na to, ażeby z każdej sypialni móc podziwiać świat przez "normalne" okno (dachowe to niestety nie to samo).
    Do ]wszytkich- pojawiły się dwie różne wypowiedzi i już sama nie wiem... z czego lepiej zbudować ściany - beton komórkowy czy silikat? A jaki strop polecacie?

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kerth

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    55

    Domyślnie

    O proszę!
    Też myślałem o tym projekcie. Obok karmelity podobał mi się też ten:
    www.dom-projekt.pl/projekt-gladyszow-7,410.html
    W końcu po podliczeniu kosztów adaptacji projektu, wyszło mi, że taniej będzie zaprojektować coś od zera.
    Ja mam projekt (dzisiaj odbieram zatwierdzony - niedługo więc pewnie założę dziennik), domku zbliżonego z wyglądu do Karmelity, na płycie, ale uproszczony dla oszczędności. Bez balkonów, lukarn, wynalazków. Ja buduję z silki - z racji dźwiękochłonności. I tak na wierzchu będzie oczywiście styropian.

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Kolega jest na samym początku…
    Wszyscy będą Cię namawiali i przekonywali do swoich racji, i prawdę będą mówić, co nie którzy……

    Pytanie:
    Jaka jest działka, gdzie jest wjazd, wymiary i posadowienie budynku, jak jest zorientowany działka w kierunku północ południe;
    Jaka jest charakterystyka gruntu i jak jest poziom wód gruntowych i stopień wahania wód w okresach opadów oraz przesiąkliwości gruntu;
    Ponadto ile osób będzie zamieszkiwało w okresie przynajmniej 8 lat.
    Co do wyboru budynku faktycznie im prostszy tym lepszy garaż przyklejony do budynku, minimum okien od strony północnej a maksymalnie po strony południowej i zachodniej – stodoła.
    Przyszły budynek dobrze żeby był osłonięty od strony północnej mile widziana niska osłona wysłód i zachód.
    Garaż ma być ogrzewany tym samym zbędnym balastem finansowym czy nieogrzewanym i pozostać przy budynku jako powiększona przegroda izolacyjną
    Budynek postawiony na płycie fundamentowej przy kiepskiej nośności gruntu ławy fundamentowe przy dobrym noszeniu i zastosowanie izolatora poziomego.
    Ściany silikat jest dobry już z 18 można wznoście mury i wtedy strop gęsto żebrowany posadzka do 6cm a przy GB strop monolityczny i posadka minimum 15 cm jak akumulator. Styropian do 20 do 30 cm i będzie ciepło można zejść do nawet U 0,09
    Dach to nawet 50 cm wełny ale przy 30cm będzie ciepło zwłaszcza przy foliach refleksyjnych.
    Na oknach nie żałuj rolety dobra rzecz zwłaszcza kiedy wieje mocno na dworze warto mieć.
    A zastanów się nad PC zamiast innych źródeł ciepła.

    Pozdrawiam Tomasz
    Ostatnio edytowane przez tomdts ; 04-03-2014 o 20:01
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomdts Zobacz post
    Ściany silikat jest dobry już z 18 można wznoście mury i wtedy strop gęsto żebrowany posadzka do 6cm a przy GB strop monolityczny i posadka minimum 15 cm jak akumulator. Styropian do 20 do 30 cm i będzie ciepło można zejść do nawet U0,009
    Dach to nawet 50 cm wełny ale przy 30cm będzie ciepło zwłaszcza przy filiach refleksyjnych.
    Na oknach nie żałuj rolety dobra rzecz zwłaszcza kiedy wieje mocno na dworze warto mieć.
    A zastanów się nad PC zamiast innych źródeł ciepła.
    Pozdrawiam Tomasz
    Monolit zostaw do przeliczenia odpowiednim osobą.
    Żeby uzyskać U=0,009 to trzeba ze 3,5m tego styro, co do poddasza to 40cm to optimum.
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 28-02-2014 o 23:27

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Monolit zostaw do przeliczenia odpowiednim osobą.
    Żeby uzyskać U=0,009 to trzeba ze 3,5m tego styro, co do poddasza to 40cm to optimum.
    Nie wiem jak to liczysz ale wystawiacz BK24/600 plus styro 033/30cm

    pozdrawiam Tomasz
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomdts Zobacz post
    Nie wiem jak to liczysz ale wystawiacz BK24/600 plus styro 033/30cm

    pozdrawiam Tomasz
    Tomku 0,09W/m2K

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Tomku 0,09W/m2K
    UPS dokładnie... jedno Zero za Dużo...
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  14. #34

    Domyślnie

    Oj tam, oj tam przecież 0 to nic

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    100zł to też w sumie 1zł, a potem same zera

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony