dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    julo23 chce u siebie zrobić podobnie jak ty to wykonałeś mianowicie rynna będzie wchodzić do takich małych studzienek rewizyjnych na równo z kostka pod kostka będzie kawałkiem szła rura kanalizacyjna pełna z 1% spadkiem następnie połączę ją do rury żółtej drenażowej owiniętej geowłókniną i z małym spadkiem zakopie w ziemi na działce na moje 200m2 dachu mam zamiar łącznie położyć 60mb rury drenarskiej porozdzielanej na różne długości. Czy ma to sens?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakuboski Zobacz post
    julo23 chce u siebie zrobić podobnie jak ty to wykonałeś mianowicie rynna będzie wchodzić do takich małych studzienek rewizyjnych na równo z kostka pod kostka będzie kawałkiem szła rura kanalizacyjna pełna z 1% spadkiem następnie połączę ją do rury żółtej drenażowej owiniętej geowłókniną i z małym spadkiem zakopie w ziemi na działce na moje 200m2 dachu mam zamiar łącznie położyć 60mb rury drenarskiej porozdzielanej na różne długości. Czy ma to sens?
    a ja myslałem żeby wykopać dół powiedzmy 2mx2m i przekopać sie przez warstwe gliny. Wyłożyc geowłóknine na dole i na bokach, wprowadzic tam rury i zasypać kamyczkiem. Od góry jakies 20cm niżej niż poziom działki znów geowłóknine i na to ziemie . Coś na wzór studni chłonnej tylko wieksza gabarytowo i bez wkopywania betonów.
    140m2 użytkowej, wszedzie podłogówka, ogrzewany grzałka 12kw , reku, sciany Izodom 35cm, płyta fund 20cm XPS.

  3. #23

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj, że woda z dachu nie powinna bezpośrednio wpadać do wód gruntowych. Oczywiście jeśli chcesz później taką wodę pobierać do domu w celach spożywczych.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam,

    Podłączam się pod temat. Muszę wykombinować domowy sposób na rozsączenie wód opadowych z 3 rynien. Grunt na działce to sam piasek. Pomyślałem iż kupię X metrów rury drenarskiej fi100 w geowłókninie i z każdej rynny wykonam wyprowadzenie na działkę na odpowiedniej głębokości, bez zastosowania żadnej studni chłonnej. Pytanie tylko ile metrów takiej rury należałoby zastosować na jedną rynnę, aby cały spływ wody mógł bez problemu się rozsączyć ?

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarek104

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    ja pod każdą rynną mam wkopane 20l wiadro wypełnione drobnymi kamieniami i powiercone z jednej strony raz częściowo dno. Z wiadra odchodzi powiercona na sito rura kanalizacyja fi100 długosci 2m obsypana drobnymi kamykami. Zakończona jest kratką wentylacyjną i dziurą ok 30x30x30 zasypaną żwirem i kamieniami. Patent działa od pół roku, teren się nie rozjeżdża ani nie podmaka a wody przy domu po deszczu nie mam
    Grunt to ziemia rolna V klasy czyli więcej piachu niż czegokolwiek inneg

  6. #26

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony