dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie FILM: Montaż okna - zobacz, jak wzmocnić ścianę z pustaków i inne ważne kwestie

    Okna antywłamaniowe mocowane w murze nie spełnią swego zadania, jeśli słabym punktem będzie... pustak ceramiczny, w którym zakotwiono okna. Jak wzmocnić ścianę? W tym odcinku także o tym, jak zlikwidować mostki akustyczne oraz czy można budować jedną ścianę z różnych materiałów. Kolejny odcinek naszego serialu "Stan surowy zamknięty" pod znaczącym tytułem "Diabeł tkwi w szczegółach"...



    Zobacz cały nasz serial "Stan surowy bez błędów"
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-03-2018 o 15:22

  2. #2

    Domyślnie

    a może tak FM zacznie promować hasło
    "Unikaj ścian z porotermu !!!"
    A dlaczego ?
    Cena to nie wszystko, nie jeden Inwestor przekonał się przy próbie szczelności jak g..... to materiał

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zawsze zgadzam się z Tobą nikt ważny ale tu masz rację. Czemu od razu nie budować fortecy, skoro okna i drzwi antywłamaniowe można po prostu wyrwać. Idąc tym tropem można wwiercić się w ścianę nośną i zamontować haki. Też można "wjechać w nie samochodem" jakby nie było.
    Ja apeluję mimo wszystko o zdrowy rozsądek i zachowanie umiaru podczas budowy.

  4. #4

    Domyślnie

    chce zobaczyć włamanie poprzez wyrwanie okna!!!!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Na moje lekka przesada z tą cegłą ceramiczną, nie jest aż taka beeeee
    ale druga kwestia - czyli okno z okuciami Wk2 czy 4 czy 128 i montaż bez zmian to absurd
    Każdy z nas, kto wie jak okno jest montowane potrafi całe okno "wyciąć" z muru w 3 min i nie ma znaczenia jakie będą okucia czy szyby - chcą dokonać włamu wytnie się całość

    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Michal, jak bedziesz "Wolny" to wpadni jdo mnie - dam Ci prace przy demontazu okien. Przyda mi sie ktos, kto bedze to robil w 3 minuty (zalozmy, ze bez strat dam Ci 3x wiecej czasu). Bo mi to zawsze jakos wiecej zabiera..

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Michal, jak bedziesz "Wolny" to wpadni jdo mnie - dam Ci prace przy demontazu okien. Przyda mi sie ktos, kto bedze to robil w 3 minuty (zalozmy, ze bez strat dam Ci 3x wiecej czasu). Bo mi to zawsze jakos wiecej zabiera..
    Mowa o WŁAMANIU a nie o wymianie stolarki więc jeżeli o to Ci chodzi to chętnie wpadnę

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Mowa o WŁAMANIU a nie o wymianie stolarki więc jeżeli o to Ci chodzi to chętnie wpadnę
    Szanowny MM, chyba nie próbowałeś nigdy wyrwać okna z muru. Powodzenia.
    Nie masz szans wyrwać całego okna z muru w czasie krótszym niż dojazd leniwej ekipy ochroniarskiej.
    Dam CI nawet i pól godziny byś okno wyrwał, oczywiście beż użycia samochodu itp ułatwień w stylu C4 czy inne wybuchowe wynalazki
    Inaczej nawet powiem.
    W 3 minuty, nawet w kwadrans, nie wyrwiesz okna zamontowanego nieprawidłowo, tylko na pianę, bez żądnych kotew.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    oczywiście beż użycia samochodu itp ułatwień w stylu C4 czy inne wybuchowe wynalazki
    Inaczej nawet powiem.
    W 3 minuty, nawet w kwadrans, nie wyrwiesz okna zamontowanego nieprawidłowo, tylko na pianę, bez żądnych kotew.
    nie no C4 to lekka przesada, "lisica" ewentualnie "ogon bobra" i po robocie w 3 min

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Powtórzę, nie masz szans, choćbyś nie wiem jakiego ogona używał

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    zaproś mnie kiedyś na taka demolkę to zobaczysz, że można

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    ok, ogonem można szybko powycinać, ale czy będziesz dobierał się do szpalet żeby wyciąć okno? Czy lepiej ciszej próbować ze skrzydłem, gdzie nie jest tak głośno i czasochłonnie jak przy szpaletach? Mowa tutaj jest o włamaniu do domu (czyli mamy obrobione okna od zewnątrz + jeszcze to wycięte okno z punktów mocowań jakoś w miarę cicho trzeba usunąć)

    Złodziej raczej nie chce na siebie zwracać uwagi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony