dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.687

    Domyślnie FILM: Ściany dwuwarstwowe - ile dać izolacji?

    Ile dać ocieplenia na ścianę z pustaków ceramicznych? Czy trzeba kołkować styropian? Jak połączyć izolację fundamentu i ścian? Odpowiadamy na najczęstsze pytania inwestorów. Jesteśmy na budowie domów jednorodzinnych, obserwujemy ocieplanie ściany styropianem. Kolejny odcinek serialu "Stan surowy bez błędów".

    Zobacz film:



    Zobacz cały nasz serial "Stan surowy bez błędów"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tvtvtvtc.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	251170  
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 30-04-2014 o 19:26

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Takie placki jak nakładał ten pan w hełmie mógł śliną przykleić.
    Ładnie na obwodzie klejem i plaski wyraźne.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Popieram. Żenada i wstyd. Nawet jak na same placki, to porażka. Jak wstawią okna zapewne wykonają kolejną porażkę w glifach.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    O tak jest.... oto wlasnie kompromitacja pelna geba i nasze polskie realia na budowie.... Pan Inzynier Robert Wiktor i jego wywod:
    - brak kolkowania? a podpisze sie pod tym jako projektant, przypominam ze zaden producent systemow docieplen nie przewiduje takiego zapisu w swojej aprobacie technicznej. Kolkowanie lub niekolkowanie to sprawa projektu i obliczen sily ssacej wiatru dla konkretnego budynku w konkretnej lokalizacji. Panie Inzynierze.... zatrudnie Pana jako swojego inspektora nadzoru do wykonania elewacji w moim budynku jednorodzinnym... ktory postawilem sobie na Śnieżce (taki szczyt w Karkonoszach) Karkonosze to pasmo górskie ... bo nie jestem pewien czy Pan o tym wie Podpisze mi Pan odbior tego bez kolkowania .. z klejeniem na placki?
    - klejenie na placki - trzeba bylo tylko dodac zeby scianna oddychala
    - widzieliscie jak zostaly wymurowane sciany z ceramiki? jak wypchniete zostaly szalunki ? na takim budynku klejenie klejem w piance to czysta mzonka
    - temperatura ponizej -5 stopni? przy klejeniu? a kto za to wezmie odpowiedzialnosc
    - a jak tam obsadzic stolarke otworowa?
    - ani kawalka naroznika, listwy okapnikowej... co za lipa.
    - najlepsze rusztowanie: paczki styropianu.. co tam... wcale sie nie niszczy... inwestor zaplaci... pojdzie w straty
    - po co redaktor w leroy kupowal kolki?
    - siatka chinska... 145 albo i mnie... o pewnie...
    - i tynki Kreisel... LOL
    - i docieplenie fundamentu pseudo xpsem....

    Dzisiaj klient zadal mi pytanie czy jest mozliwe w polskich realiach takie wykonanie elewacji:
    https://www.youtube.com/watch?v=_OloldpTF-g

    Odpisalem ze jasne, w sumie mojej ekipie nie daleko do tego, nie mamy wprawdzie takiej sprytnej maszyny do ciecia styropianu, troche inaczej robimy termodyble ale w sumie efekt taki sam, nie mamy lacznikow listwy okapnikowej... no i niesttey warstwa zbrojaca na kleju cementowym nie wyjdzie tak jak na filmie z wykorzystaniem Armierungsputzu ze STO (taki tam, klej do siatki za 250zl/25kg)

    I to nie jest hejtowanie, ale ten film to zenada... zapraszam na nasza realizacje na domku jednorodzinnym, albo do ewbuxxxo.
    Noooo jakbysmy robili elewacje po 30zl/m2 to pewnie moze i by tak wlasnie to wygladalo... na odpie... byle jak...

    I dobrze ze film nakrecony w Leroy Merlin... kapital francuski ... nie ma to jak wspierac nasz rodzimy biznes.... Nie mozna bylo w jakiejs hurtowni z polskim kapitalem zrobic tych zakupow i dzikei temu reklame im zrobic.

    Wstyd i hanba !
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 08-04-2014 o 13:16
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    "wstyd i hańba"
    też się pod tym podpiszę.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    muszyna

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    9

    Domyślnie

    bez ramek klej... styropian też wygląda na jakiś słabbiteńki

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    superportable

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-002
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszyna Zobacz post
    bez ramek klej... styropian też wygląda na jakiś słabbiteńki
    masz racje zdaje się że muszą być ramki albo zaciągnięta cała powierzchnia

  8. #8
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post

    Dzisiaj klient zadal mi pytanie czy jest mozliwe w polskich realiach takie wykonanie elewacji:
    https://www.youtube.com/watch?v=_OloldpTF-g

    Odpisalem ze jasne, w sumie mojej ekipie nie daleko do tego, nie mamy wprawdzie takiej sprytnej maszyny do ciecia styropianu, troche inaczej robimy termodyble ale w sumie efekt taki sam, nie mamy lacznikow listwy okapnikowej... no i niesttey warstwa zbrojaca na kleju cementowym nie wyjdzie tak jak na filmie z wykorzystaniem Armierungsputzu ze STO (taki tam, klej do siatki za 250zl/25kg)
    Kilka lat temu,na FM przekomarzałem się z userem o nicku (jak dobrze pamiętam) rezi.Temat dotyczył grubości kleju na elewacji ze styro oraz tego czy taki klej może być warstwą finiszową elewacji.Jak dobrze pamiętam,chodziło tez o jeden klej do wszystkiego (styro,warstwa zbrojona,warstwa końcowa)
    Pracowałem kilka lat na materiałach STO,potem na materiałach WEBER.Przepaść,materiały,dokumentacje techniczne wykonania detali ,same detale (materiały) -wielka przewaga STO.
    Jak styropian jest dobrze położony,to warstwa kleju "ciągnięta" po siatce np.piórem,daje niemalże idealną powierzchnię.Ale klej STO,to nie klej z polskiego marketu.Pomijam jakość siatki i innych detali STO.Kładliśmy do wys.2m elewacji,siatkę grubą z włóknami metalowymi-zupełnie inną niż powyżej 2m.Tak jak na filmie,wykonywane tez były szpalety okienne,wraz z uszczelkami nad i pod parapetem.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 16-05-2015 o 10:34

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hova
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wołczyn
    Kod pocztowy
    46-250
    Posty
    79

    Domyślnie

    STO jest niestety bardzo trudno dostępne w Polsce - swego czasu chyba były te kleje m.in. w praktikerze, ale jakoś zniknęły. Może były za drogie na polskie warunki. Podobnie było kiedyś z tynkiem strukturalnym beckersa, który chwilę był w sklepach, a potem trzeba go było ściągać z niemiec

  10. #10
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Witam,
    Jak rozumiem z wynikłej dyskusji nie można się posiłkować takimi filmikami zamieszczanymi na stronie, tak?
    Chciałem czegoś się dowiedzieć, ale z komentarzy wnioskuję, że raczej z tego nici.

  11. #11

    Domyślnie

    Ile dać izolacji, dobre pytanie. Nie jestem w temacie na bieżąco i nie wiem jaka aktualnie panuje moda (celowo użyte słowo). Ja mieszkam w domu wybudowanym już jakiś czas temu 140m2 i jego docieplenie to 6 cm na ścianach a 3 cm na ościeża, balkony itp. jakiegoś standardowego styropianu i 15 cm wełny skalnej między krokwiami. Oczywiście wiele osób uzna to za drastycznie mało ale u mnie latem temperatura w domu mi nie przekracza 25 stopni a zimą koszt ogrzewania waha się między 1600 PLN a 2500 PLN maksymalnie przy srogiej zimie z CWU. Dodatkowo ściany nie są grube bo 32 cm łącznie i nie tworzą efektu plastikowego bunkra - bardzo fajne stwierdzenie. Czy będzie kiedyś więcej izolacji? Raczej nie, po prostu nie widzę takiej potrzeby i nie rozumiem w którą stronę to zmierza kiedy ludzie kładą izolacje po 20, 30, 40 cm (ludzie to prawie pół metra) sądząc po tym jak opisują mieszkanie w tych domach oraz rachunki które płacą to tym bardziej nie wiem co się chce przez to osiągnąć chyba spełnienie marketingowych marzeń producentów, dystrybutorów i sprzedawców. Oczywiście podobają mi się założenia domów pasywnych i energooszczędnych ale nie wiem czy tędy droga aby kłaść tak potężne ilości izolacji, może po prostu ten materiał jest nieskuteczny...
    Ostatnio edytowane przez PaulAdmin ; 04-07-2015 o 12:10

  12. #12

    Domyślnie

    Witam chciałam zapytać państwa jakie macie doświadczenia ze współpracy z firmą www.ravatherm.com/pl ponieważ muszę zapłacić za styrodor z góry i trochę się obawiam. Bardzo proszę o opinie

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ik_KT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-433
    Posty
    75

    Domyślnie

    Grubość izolacji powinien określić projektant z uwagi na wymogi izolacyjne ściany oraz sprawdzenie warunków cieplno-wilgotnościowych przegrody (oba wynikaja bezpośrednio z wymogów Warunków Technicznych). A somodzielnie można skorzystać z dostępnych kalkulatorów dociepleń np. na stronie Kanuf Therm pod linkiem http://knauf-industries.pl/program,c...czednosci.html

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaulAdmin Zobacz post
    Ile dać izolacji, dobre pytanie. Nie jestem w temacie na bieżąco i nie wiem jaka aktualnie panuje moda (celowo użyte słowo). Ja mieszkam w domu wybudowanym już jakiś czas temu 140m2 i jego docieplenie to 6 cm na ścianach a 3 cm na ościeża, balkony itp. jakiegoś standardowego styropianu i 15 cm wełny skalnej między krokwiami. Oczywiście wiele osób uzna to za drastycznie mało ale u mnie latem temperatura w domu mi nie przekracza 25 stopni a zimą koszt ogrzewania waha się między 1600 PLN a 2500 PLN maksymalnie przy srogiej zimie z CWU. Dodatkowo ściany nie są grube bo 32 cm łącznie i nie tworzą efektu plastikowego bunkra - bardzo fajne stwierdzenie. Czy będzie kiedyś więcej izolacji? Raczej nie, po prostu nie widzę takiej potrzeby i nie rozumiem w którą stronę to zmierza kiedy ludzie kładą izolacje po 20, 30, 40 cm (ludzie to prawie pół metra) sądząc po tym jak opisują mieszkanie w tych domach oraz rachunki które płacą to tym bardziej nie wiem co się chce przez to osiągnąć chyba spełnienie marketingowych marzeń producentów, dystrybutorów i sprzedawców. Oczywiście podobają mi się założenia domów pasywnych i energooszczędnych ale nie wiem czy tędy droga aby kłaść tak potężne ilości izolacji, może po prostu ten materiał jest nieskuteczny...
    A jak tam było pod koniec lipca też tylko 24C w domu ?

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    panzbychu

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Stare Koźle
    Posty
    5

    Domyślnie

    Budowlańcem nie jestem - ale faktycznie wieje amatorką.
    Już niedługo - marzenie stanie się rzeczywistością!
    http://dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=arklow-2

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar kozak123 06
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    zamosc
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam mam ściane murowaną z suporka 43 cm jaki dać styropian żeby nie tynkować zprawą cementowo wapniowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony