dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie FILM: Kupujemy drewno na więźbę dachową

    Kupujemy więźbę - co trzeba wiedzieć o drewnie, które przez dziesiątki lat będzie dźwigało dach Waszego domu? Czy może to być drewno "prosto z lasu"? Zapraszamy do wizyty w specjalistycznym składzie drewna. Oprowadzą Was redaktor Radek Murat i inżynier Robert Wiktor. Kolejny odcinek serialu "Stan surowy bez błędów".

    Zobacz film:



    Zobacz cały nasz serial "Stan surowy bez błędów"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tvtvtvtc.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	251175  
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 30-04-2014 o 19:25

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekzmarek

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    mnie zaciekawił.........................warto luknąć

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie interesuje czym takie drewno klejone jest klejone, co to za masa, czy ten klej nie jest rakotwórczy i czy taka klejona belka nie oddaje jakichś chemikaliów do powietrza, wiadome jest np, ze płyty osb zawierają formaldehyd, nie przypuszczam, ażeby z drewnem klejonym było inaczej, ale może się mylę, Szanowna Redakcja, i Panowie Inzynierowie, zapewne wyprowadzą mnie z błędu ?

  4. #4

    Domyślnie

    Czy klei jak by był rakotwórczy to byłby dopuszczony do użytku w takiej ilości ? Wystarczy zobaczyć i wyobrazić sobie ile tego kleju jest na jednej belce. Myślę że nie ma obaw co do tego że klei jest niebezpieczny.
    Co do filmu - bardzo fajny chociaż pewien niedosyt jest. Taki filmik to tylko uzupełnienie lub zapoznanie się z podstawami zamówienia drewna na budowę. Lepiej pogadać z majstrami budowlanymi oni lepiej wytłumaczą leżeli ma się jakiegoś znajomego dobrego majstra budowlanego któremu warto zaufać.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    6:06 jak bozia dała deskę ta my ją skleiły ... przecież część z tych desek to na szalunek się nadaje ... słoje ... występują bardzo rzadko ..
    cóż ...
    Składowanie więźby ..masakra .. nie chodzi o deszcz, tylko jeśli z tartaku przyjeżdża tak mokre że soki wychodzą to
    położenie na słońcu... momentalnie zaczyna je kręcić .. i zacienienie warto mieć, niech drewno .. traci stopniowo wilgoć .. a nie w dwa dni ..

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JacekW123

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-414
    Posty
    3

    Domyślnie Więźba dachowa praktycznie gotowa

    Polecam bardzo kupowanie drewna do więźby z gotową obróbka ciesielską automatyczną CNC, minimalna ilość strat, gotowe elementy trafiają do Ciebie na budowę ponumerowane, więźbę składa się dosłownie jak klocki LEGO. Wiadomo, że osobno za prefabrykacje trzeba zapłacić, ale wychodzi mniej więcej to samo jak docinanie, pojedynczo każdego elementu na budowie. Firmy zajmujące się tym zazwyczaj stosują drewna najwyższej jakości. Kilka takich firm już w Polsce funkcjonuję, u naszych zachodnich sąsiadów to jest na porządku dziennym. Nie trzeba też męczyć się z nabijaniem łączników i gwoździ. Maszyny elegancko docinają elementy, stosowane w każdym łączeniu są tradycyjne łączenie ciesielskie.

  7. #7
    Banned
    ORaczkowski123

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-317
    Posty
    7

    Domyślnie

    Świetny film, bardzo dużo mi wyjaśnił, mam nadzieję, że będzie z tego jakaś większa seria dla większych laików bo może być czasem trochę trudno zrozumieć specjalistyczny język jeżeli ktoś sie nim nie posługuje.

  8. #8
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    To prawda, tych filmów jest zbyt mało, a dach jest ciężkim zagadnieniem.

  9. #9

    Domyślnie

    ciągle mnie zastanawia jak trzeba wykonać więźbe pod taką dachówkę jaką jest staroklasztorna Creatona, bo zastanawia mnie kwestia rozkładu równomiernego środka ciężkości

  10. #10

    Domyślnie

    to chyba już zmartwienie tych, co będą kłaść dach dla mnie największym problemem jest wybór dachówki, ale chyba jednak zdecyduje się na titanie Creatona, a co do filmu, warto obejrzeć

  11. #11

    Domyślnie

    ale kupię sobie tego Creatona i co?! potem mi pół domu rozbiorą, a znajomy nie ma czasu wpaść i spojrzeć na konstrukcję dachu :/

  12. #12
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ojj patrz na to, że znajomy musi być wykwalifikowany żeby dobrze to ocenić, bo nie jest to takie proste. Co aktualnie masz na dachu?

  13. #13
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Janusz ale z tym dokładnie to najlepiej zwrócić się do dekarza lub cieśli oni dokładnie powini wiedzieć jak ją wzmocnić tak aby nie zużyć zbyt dużej ilości drewna i aby nie było zbyt skomplikowanie, bo to zwiększa koszty.

  14. #14

    Domyślnie

    tak myślę, że chyba jestem w stanie wzmocnić to nawet dużą ilością drewna, ogólnie to mi się marzy w tym roku wymiana całego dachu razem z belkowaniami i wszystkim tak żeby to miało ręce i nogi

  15. #15

    Domyślnie

    niestety, najgorzej jest robić po kolei, ponieważ zawsze zostaje coś niedokończone

  16. #16
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Post

    Cytat Napisał janusz79 Zobacz post
    tak myślę, że chyba jestem w stanie wzmocnić to nawet dużą ilością drewna, ogólnie to mi się marzy w tym roku wymiana całego dachu razem z belkowaniami i wszystkim tak żeby to miało ręce i nogi
    No trochę pracy i pieniędzy będzie trzeba w to włożyć. Życzę powodzenia . A jeżeli cały dach chcesz wymienić to masz już jakąś dachówke na oku? ,bo również zaczynam poszukiwania, żeby na wiosenne prace dekarskie zdążyć

  17. #17
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No tworzenie dachu od nowa na pewno będzie sporo kosztowało, ale na pewno jest warte ceny.

  18. #18
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Post

    No oczywiście nie ma co się oszukiwać, ale jednak jest to inwestycja na długie, długie lata, więc chyba lepiej zainwestować i żyć w spokoju nie martwiąc się czy przy wichurze, burzy nic się z nim nie stanie

  19. #19
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Nom, widać jakie to ma znaczenie, po wiadomościach dzisiaj, gdzie mówili ciągle o tym jak wichura pozrywała blachę z dachów.

  20. #20
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    No to prawda. Słyszałem również wypowiedź jakiejś osoby, że zerwało właśnie ogromny płat blachy z jego budynku, który poleciał na pole, a gdyby tam znajdował się człowiek to, że bez problemu by go przecięło . Nie ma więc co ryzykować, bo może niestety skończyć się to dla nas niefajnie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony