dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Studzienka kanalizacyjna - element przyłącza czy sieci ???

    Witam,
    mam mały dylemat z przyłączem kanalizacyjnym. Ponieważ na "moim" osiedlu jest sieci kanalizacyjna podciśnieniowa, dostałem w warunkach zapis, że mam wykonać studzienkę zaworową z zaworem podciśnieniowym (w ulicy) na swój koszt i włączyć ją do instalacji podciśnieniowej. Do tej studzienki z kolei mam się podłączyć rurą kanalizacyjną z budowanego domu.
    Problem w tym, że takie przyłącze to są jakieś kosmiczne kwoty, bo sama studzienka zaworowa kosztuje w granicach 10tys.
    Gdy pytałem w gminie dlaczego ja mam płacić za studzienkę, to otrzymałem informację, że ta studzienka jest dla mnie, więc muszę sobie za nią zapłacić. Gdybym miał jakiegoś sąsiada, to ewentualnie można by "pogadać" żeby taką studzienkę przeznaczyć na dwa domy i wtedy koszt można by rozbić - ale to miałbym sam się z sąsiadem dogadywać.
    Tak się składa, że nie mam na razie żadnych bezpośrednich sąsiadów i nawet nie mam z kim na ten temat porozmawiać.

    Ale zastanawiam się, czy rzeczywiście studzienkę zaworową z zaworem podciśnieniowym powinienem sam robić na swój koszt, czy jednak taka studzienka powinna być elementem sieci kanalizacyjnej, a ja powinienem się włączyć do gotowej studzienki ?
    Bo jeśli tak, to jej koszt powinna chyba pokryć gmina ?
    Jak to jest Waszym zdaniem i czy ktoś miał już podobne doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest prawnie ale na logikę to gmina ma rację.
    Pierwszy raz słyszę o takiej kanalizie i szczerze nie zazdroszczę (kosztów oczywiście).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Nie wiem jak to jest prawnie ale na logikę to gmina ma rację.
    Pierwszy raz słyszę o takiej kanalizie i szczerze nie zazdroszczę (kosztów oczywiście).
    Ma rację, czy nie ma racji - to i tak nie ma znaczenia, bo nie ma innego wyjścia jak przyjąć warunki gminy.
    Inaczej po prostu nie zrobią przyłącza i tyle. I do kogo pójść z pretensjami? A na włóczenie się po sądach nie mam ani czasu ani siły.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba71 Zobacz post
    Ma rację, czy nie ma racji - to i tak nie ma znaczenia, bo nie ma innego wyjścia jak przyjąć warunki gminy.
    Inaczej po prostu nie zrobią przyłącza i tyle. I do kogo pójść z pretensjami? A na włóczenie się po sądach nie mam ani czasu ani siły.

    A może spytaj tych co mają już podłączoną kanalizację czy za studzienkę płacili.
    myślenie jest przyszłością

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony