dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Akrylowanie naroznikow scian GK

    Witam,

    Czy macie pociagnieta smużkę akrylu w naroznikach gdzie lacza sie plyty GK (np. scianka kolankowa z GK i skosny sufit nad nia z GK) lub plyta GK z murowana sciana ?
    Kiedy sie to robi ? Fachowcy mowili ze po pierwszym malowaniu a przed drugim. Kiedy jesli kupie farbe do jednokrotnego malowania. Czy po gruntowaniu czy przed ?
    Czy starajacy sie laik moze to ladnie wykonac czy trzeba miec wprawe w tym aby prowadzic ten pasek akrylu prosto ?
    A oze zostawic bez akrylu ? Chociaz przy schodzeniu sie dwoch GK czasami mam lekką falowaną linię i moze ten akryl mi to wyrowna ?


    Bede wdzieczna za opinie
    Anula

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie Re: Akrylowanie naroznikow scian GK

    [quote="Anula73"]Witam,

    Czy macie pociagnieta smużkę akrylu w naroznikach gdzie lacza sie plyty GK (np. scianka kolankowa z GK i skosny sufit nad nia z GK) lub plyta GK z murowana sciana ?

    Tak, obowiązkowo

    Kiedy sie to robi ? Fachowcy mowili ze po pierwszym malowaniu a przed drugim. Kiedy jesli kupie farbe do jednokrotnego malowania. Czy po gruntowaniu czy przed ?

    Po grunotwaniu....

    Czy starajacy sie laik moze to ladnie wykonac czy trzeba miec wprawe w tym aby prowadzic ten pasek akrylu prosto ?

    Nie jest to szczególnie trudne i każdy może to wykonać. Kilka uwag:
    - jeżeli bedziesz kupowac pistolet to akrylu to w żadnym wypadku nie kupuj badziewia a'la TOYA i tym podobne za 5 zł bo akryl zacznie ci wypływac od strony tłoka.

    - końcówke tuby (mam na mysli ten lejek) obetni pod kątem ok. 45 stopni, lepiej będzie CI się rozporwadzać akryl

    - przygotuj sobie wodę z mydłem, po nałożeniu akrylu umocz palec w tej wodzie i przejedz po nim zbierając jego nadmiar i przy okazji formują w delikatne półkole
    I to by było na tyle


    A oze zostawic bez akrylu ? Chociaz przy schodzeniu sie dwoch GK czasami mam lekką falowaną linię i moze ten akryl mi to wyrowna ?

    Nie ma sensu, zrób to a zobaczysz, że będzie estetyczniej

    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony