dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Powtorne malowanie drewna - na czym sie da ?

    Witam,

    Mam slupy z sosny z zastrzalami w pomieszczeniu na poddaszu i nie jestem zdecydowana na kolor.
    Wszyscy sugeruja mi zebym zostawila je w naturalnym kolorze, bede miec podloge debowa, raczej nieciemny dab, drzwi jasny dab.
    Podobaja mi sie na zdjeciach tikowe albo takie raczej ciemne cieple brazy ale boje zaryzykowac.

    Czym powinnam pomalowac aby bylo to jasne (moze byc bez nadania koloru) i mozna bylo to potem pomalowac powtornie np. na ciemno bez zeszlifowania ? Chodzi mi o rodzaj substancji. Jak pomaluje lakierem to juz chyba drewno niczego innego nie przyjmie. Bejcy na pewno, ale moze lakierobejce albo lazure ? Przeciez to jest pewien rodzaj lakieru.
    A moze lakier wodny ? Czym on sie rozni w pozniejszym wlasciwosciach drewna od poliuretanowego ?

    Bardzo prosze o porady,
    Pozdrawiam,
    Anula

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Anula - obawiam się, że to chyba nie jest możliwe.. To znaczy jeśli jakoś wykończysz to drewno (choćby bezbarwnym lakierem wodnym) to już potem nie przyjmie farby. Lakierobejce na pewno nie wnikają tak głęboko w drewno jak bejce ale musiałabym szlifować nałożoną wcześniej warstwę, żeby zrobić potem z tym coś innego. Takie są moje doświadczenia z drewnem
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony