dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    http://solarthermalworld.org/content...t-cpc-etc-2013
    Strona 16. Porównanie przy różnych temperaturach
    http://paradigma-duel.pl/index.php/a...ziarno-od-plew
    "Dynamiczne roczne porównanie"
    RAPczyn, po co Ty dajesz jakieś porównania z terenu gdzie kolektory w lutym jeszcze grzeją do godziny 17. O tej porze w Polsce jest już noc.
    Pytałem Ciebie już od wielu lat ile ciepła w tym systemie trzeba dostarczyć do instalacji w zimie dla Polskich warunków klimatycznych. Chwalisz się ciągle jakimiś pomiarami, pochwal się i tym. Nie możesz od wielu lat tego zrobić? To jakaś skrzętnie ukrywana tajemnica?
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    W Polsce, w lutym, około godziny 16:30 bywa jeszcze ponad 100W/m2, więc kolektory jeszcze mogą działać.

    Wiedza, badania, symulacje, porównania dotyczące ilości energii są ogólnie dostępne, więc nie snuj teorii spiskowych.
    Zamiast tego, porównaj sobie ile energii tracone jest na przeciętnych zbiornikach ciepłej wody ... Przy małych instalacjach może to być 40% całkowitego uzysku.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    RAPczyn, po co Ty dajesz jakieś porównania z terenu gdzie kolektory w lutym jeszcze grzeją do godziny 17. O tej porze w Polsce jest już noc.
    Pytałem Ciebie już od wielu lat ile ciepła w tym systemie trzeba dostarczyć do instalacji w zimie dla Polskich warunków klimatycznych. Chwalisz się ciągle jakimiś pomiarami, pochwal się i tym. Nie możesz od wielu lat tego zrobić? To jakaś skrzętnie ukrywana tajemnica?
    Standardowe porównanie "słabszych kolektorów" z kolektorami firmy Paradigma wykonane przez pracowników Paradigma i opisane w samych superlatywach. Normalnie pełen obiektywizm że szok. Dlaczego nie można tego porównać z chociażby naszym płąskim hewalexem?

  4. #24

    Domyślnie

    1 lutego 2014 r słońce zachodziło o 16:22 jednak 28 lutego zachodziło już o 17:13 - zgodzę się z RAPczynem kolektory mogły jeszcze pracować, mogły o ile były zainstalowane na obrotnicy pod kątem oscylującym w granicach 90 stopni na jakimś wyższym budynku z którego widać zachód słońca.
    W przeciwnym wypadku już od dobrych kilku godzin kolektory chłodziły się po całym dniu pracy zakładając że był słoneczny dzień, na upartego to można i pokazać że kolektory pracują też bez słońca ( w nocy ) - wystarczy napełnić cały zasobnik wodą wprost z rurociągu o temperaturze około 8 stopni, w ciepłą letnią noc delta T zostanie osiągnięta solary ogrzeją się ciepłem powietrza nagrzeją wodę do 15 stopni ale pokażemy że "grzeją" w nocy ale to trochę tak jak mówienie że w lutym o 16:30 słońce jeszcze będzie ogrzewało solary.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 12-08-2014 o 22:02

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Standardowe porównanie "słabszych kolektorów" z kolektorami firmy Paradigma wykonane przez pracowników Paradigma i opisane w samych superlatywach. Normalnie pełen obiektywizm że szok. Dlaczego nie można tego porównać z chociażby naszym płąskim hewalexem?
    Najprościej porównać SolarKeymark strona 2, to może zrobić każdy.


    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    1 lutego 2014 r słońce zachodziło o 16:22 jednak 28 lutego zachodziło już o 17:13 - zgodzę się z RAPczynem kolektory mogły jeszcze pracować, mogły o ile były zainstalowane na obrotnicy pod kątem oscylującym w granicach 90 stopni na jakimś wyższym budynku z którego widać zachód słońca.
    W przeciwnym wypadku już od dobrych kilku godzin kolektory chłodziły się po całym dniu pracy zakładając że był słoneczny dzień, na upartego to można i pokazać że kolektory pracują też bez słońca ( w nocy ) - wystarczy napełnić cały zasobnik wodą wprost z rurociągu o temperaturze około 8 stopni, w ciepłą letnią noc delta T zostanie osiągnięta solary ogrzeją się ciepłem powietrza nagrzeją wodę do 15 stopni ale pokażemy że "grzeją" w nocy ale to trochę tak jak mówienie że w lutym o 16:30 słońce jeszcze będzie ogrzewało solary.
    Jeśli się nigdzie nie machnąłem, to:
    - o 16:30, 25 lutego 2014r. w Karpaczu, pole kolektorów o powierzchni czynnej 30m2, kącie nachylenia 45st, azymut 180st, przy promieniowaniu 100W/m2 będzie miało moc ~0,87kW przy 50stK.
    - o 12:00, 25 lutego 2014r. w Karpaczu, pole kolektorów o powierzchni czynnej 30m2, kącie nachylenia 45st, azymut 180st, przy promieniowaniu 356W/m2 będzie miało moc ~6,25kW przy 50stK.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Jeśli się nigdzie nie machnąłem, to:
    - o 16:30, 25 lutego 2014r. w Karpaczu, pole kolektorów o powierzchni czynnej 30m2, kącie nachylenia 45st, azymut 180st, przy promieniowaniu 100W/m2 będzie miało moc ~0,87kW przy 50stK.
    - o 12:00, 25 lutego 2014r. w Karpaczu, pole kolektorów o powierzchni czynnej 30m2, kącie nachylenia 45st, azymut 180st, przy promieniowaniu 356W/m2 będzie miało moc ~6,25kW przy 50stK.
    RAPczyn opieramy się na konkretnych danych piszesz: "W Polsce, w lutym, około godziny 16:30 bywa jeszcze ponad 100W/m2, więc kolektory jeszcze mogą działać."
    A w kolejnym poście piszesz że na "POWIERZCHNI CZYNNEJ 30m2." Stary bym miał 30m2 powierzchni czynnej na mój dom w środku zimy to byśmy nie gadali na tym forum, tylko bym w Gazecie Wyborczej napisał że mnie ogrzewanie nie kosztuje NIC a nawet otwieram okna aby ogrzewać atmosferę bo mi za ciepło!!!
    Podobnie interpretuję Twój post mam 30m2 w środku lata i "robię pod siebie bo instalacja mi się gotuje" Gdzie mam te 30m2 do czego są "wpięte" bo nikt normalny do domku jednorodzinnego nie instaluje 30m2 czynnej - chłopie zastanów się co piszesz i do czego starasz się nas przekonać.
    Mamy na domach po 5-9 m2 czynnej a nie WYIMAGINOWANE 30m2!!! i to że w środku zimy grzeje "JESZCZE 100W/m2" lata mi i innym wokoło du*y bo to kompletnie nic więcej nie zagrzeje. To co zagrzało w trakcie dnia to już jest w buforze te nędzne 100W/m2 ma się ni jak to już nie grzeje - chyba że każdy z nas ma do ogrzania basen około 500m3 wody wtedy te 100W/m2 przy 30m2 robi różnicę.
    Proszę oprzyj się na czymś więcej niż na wyimaginowanych wartościach nie sposób pisać coś ale jakieś zdjęcia instalacji jej uzyski podparte wykresami. Tak jak to robiłeś wcześniej scrn z wykresem i mocom kolektorów.

  7. #27

    Domyślnie

    Aż strach zapytać ile taki system z 30m2 powierzchni czynnej kosztuje i jakie to ma ekonomiczne uzasadnienie w typowym jednorodzinnym domku. 30m2 to chyba na wspólnotę mieszkaniową się instaluje.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Aż strach zapytać ile taki system z 30m2 powierzchni czynnej kosztuje i jakie to ma ekonomiczne uzasadnienie w typowym jednorodzinnym domku. 30m2 to chyba na wspólnotę mieszkaniową się instaluje.
    to nie dla takich biedaków jak Ty czy ja czy inni. A co Cie obchodzi jak i na co bogaty wydaje swoje pieniądze? Nie Twoje to po co wtykasz nosa

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    to nie dla takich biedaków jak Ty czy ja czy inni. A co Cie obchodzi jak i na co bogaty wydaje swoje pieniądze? Nie Twoje to po co wtykasz nosa
    To po co w ogóle w takim razie pytanie jaki kolektor wybrać skoro bogatemu i tak to nie robi żadnej różnicy. Jak będzie za słabo grzało to dobuduje kolejne 40m2.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    W Polsce, w lutym, około godziny 16:30 bywa jeszcze ponad 100W/m2, więc kolektory jeszcze mogą działać..
    RAPczyn, miałem Ciebie za profesjonalistę a piszesz jak amator. Czyżbyś był li tylko handlowcem nie znającym się na kolektorach?
    Są pewne narzędzia z którymi trzeba być na co dzień. Pod spodem rysunek nasłonecznienia dla Warszawy dla 25 lutego. Oś pionowa to wartość nasłonecznienia, oś pozioma to czas. Przyjrzyj się wyraźnie jaka jest wartość nasłonecznienia dla godziny 16:330.

    Jak Ty tam widzisz 1000W/m2 to jesteś dobry!!!
    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Wiedza, badania, symulacje, porównania dotyczące ilości energii są ogólnie dostępne, więc nie snuj teorii spiskowych.
    Ja raczej opieram się na własnych obserwacjach a nie na tym co ktoś napisze. Czy uważasz, że pytanie do praktyka instalacji solarnych typu " ile trzeba energii zimą aby utrzymać instalacje" są teorią spiskową, na która nijak nie mogę otrzymać odpowiedzi, to gratuluję podejścia.
    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Zamiast tego, porównaj sobie ile energii tracone jest na przeciętnych zbiornikach ciepłej wody ... Przy małych instalacjach może to być 40% całkowitego uzysku.
    A co to ma do rzeczy, proszę odpowiedz na moje pytanie.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    to nie dla takich biedaków jak Ty czy ja czy inni. A co Cie obchodzi jak i na co bogaty wydaje swoje pieniądze? Nie Twoje to po co wtykasz nosa
    Gento, Ty to wiesz jak mnie wprawić w dobry humor na cały dzień.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Może nie zawsze, ale do usług

  13. #33
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Może nie zawsze, ale do usług
    Przyszedłem ......Zobaczyłem .........Zwyciężyłem.A na Krecie radzą sobie trochę inaczej.Jestem pełen podziwu i wiem ,że kasę utopiłem.Ale nic to to oni nie wiedza co to próżniowo rurowe.Padłem.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przyszedłem ......Zobaczyłem .........Zwyciężyłem.....Padłem.
    Daj spokój, nie rób płonnych nadziei, wiemy że się podniesiesz

  15. #35
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Daj spokój, nie rób płonnych nadziei, wiemy że się podniesiesz
    Powiem Ci ,że niepotrzebnie chyba kasę utopiłem w próżniowe.Podnieść się nie podniosę........ponieważ je mam a mogłem posłuchać tych co ich nie chcieli. Acha i bardzo lubię jak występujesz pro forma jako indywiduum nie jako MY!!!.Wiesz tak ..bądź kimś ,sobą bo zaczynasz mnie przypominać.Tak wiesz ogarnij się z deka.

    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 28-08-2014 o 11:45

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...Acha i bardzo lubię jak występujesz pro forma jako indywiduum nie jako MY!!!.Wiesz tak ..bądź kimś ,sobą bo zaczynasz mnie przypominać.Tak wiesz ogarnij się z deka.

    pzdr.
    Wiesz jak jest:
    kto z kim przestaje - takim się staje;
    jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony ... i takie tam

  17. #37
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Wiesz jak jest:
    kto z kim przestaje - takim się staje;
    jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony ... i takie tam
    Masz rację.A Guru tego wątku???Cóż oni powiedzą nam jak już wszystko zostało powiedziane.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    A jednak się machnąłem, w południe będzie ~8,8kW.
    marcinbbb - wynik można interpolować do mniejszych powierzchni.

    kolektor1 - jeżeli dotychczasowe dane Ciebie nie zadowalają, to cóż zrobić. Możesz sprawdzić sam. Wydaje mi się, że 10,5m2 może 14m2 na elewacji jeszcze zmieścisz.

    promieniowanie na powierzchnię południową w Warszawie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25022014WuWua.png
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	6,6 KB
ID:	277748
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Tak jak to robiłeś wcześniej scrn z wykresem i mocom kolektorów.
    Instalacja o powierzchni czynnej 9m2 , całkowitej 9,82m2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02_09_2014.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	14,7 KB
ID:	278010
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  20. #40

    Domyślnie

    Ja grzejąc CWU przepływowo w buforku PRĄDEM w nocnej taryfie płacę średnio 45zł brutto miesięcznie.... kolektorki lubię i może kiedyś zbuduję ale póki co się nie niestety nie opłaca................
    Zużycie CO 2013-2014 3875kWh
    z cyrkulacją CWU 4400kWh.
    Parterówka 110m2 + garaż w bryle
    ściana 24+25 styro grafit, okna 3-szyby, podłoga 22styro,
    strop 50 granulat wełny, reku Janek 350 + GGWC by Piczman...
    grzałeczki na prąd nocny 12kW w buforku 750l tymi ręcami + podłogówka wszędzie... CWU oczywiście przepływowo
    woj. pomorskie

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony