dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 139
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Nasz domek w sadzie

    Witam wszystkich
    Postanowiłam założyc dziennik budowy - żeby sobie wspominać kiedyś jak przebiegała nasza budowa.Do tej pory byłam tylko biernym czytaczem tego forum, które rzeczywiście jest kopalnią wiedzy dla takich laików jak ja. Liczę na wasze opinie i sugestie.
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 26-03-2014 o 14:23

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To próba dodania zdjęcia - kolejna

    [img=https://picasaweb.google.com/109895910716147156711/Santia?authkey=Gv1sRgCKWMm-fBrYLVSQ#5989234671768885298jpg[/img]
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 11-03-2014 o 12:18
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Chyba już umiem Jeszcze popracuję nad rozmiarem zdjęć - ławeczka i studnia to jedyne obiekty "małej architektury" na mojej działce , no i taki widok będe miała z tarasu , wiosną...Zdjęcie z tamtego roku , teraz działka jest trochę rozkopana , ale wiekszość drzew ocaleje.



    dlatego właśnie " domek w sadzie"
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bardzo chaotycznie zaczęłam ten dziennik .Może więc jeszcze raz napiszę coś o nas i spełnianiu naszego marzenia . Jesteśmy małżeństwem w średnim wieku , które postanowiło sobie zbudować mały dom w rodzinnych stronach .Wierzę w to , że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno i dlatego mimo początkowych obaw czy damy radę - zaczynamy lada dzień budowę Budujemy wg projektu Santia, ale bardzo podobały nam się też projekty : Szpak , Słoneczko, Róże w Ogrodzie - ale Santia wygrała Budynek gospodarczy budujemy osobno - działka jest dość duża ma ok.3000 m.
    W przyszłym, tygodniu bedzie już wytyczenie budynku oraz budynku gospodarczego na działce.Dlaczego ten dom? Jest w sam raz dla nas - 2 osób + odwiedzających nas ( mam nadzieję często ) dzieci .Nic w nim nie zmieniamy , jedynie okno przy jadalni zamieniliśmy na zwykle i dodaliśmy po małym w ścianach szczytowych.Poza tym w największym pokoju - naszej sypialni robimy większą garderobę kosztem szafy w korytarzu .Budować bedziemy z Leier Thermopor 25 P+W + 20 cm ocieplenia, strop drewniany + 30 -40 cm wełny ,ogrzewanie - wodna podłogówka na prąd ( kocioł Kospel 8 kW Ekco, albo podobny Elterm ) i kominek , zastanawiamy się też nad pompą ciepłą gruntową 6 kW . Na początku kwietnia bedzie też wykonywane przyłącze wody ok. 240 m. z przewiertem pod drogą krajową ok.16 m. Przyłącze prądu jest u mnie bardziej problemowe - ale myślę ,że tez w końcu się coś ruszy.
    Niestety na miejscu budowy będę dopiero za parę dni a teraz mąż jest na miejscu i czuwa nad wszystkim.Mamy ten plus , że rodzinka mieszka obok , tak więc mamy się gdzieś zatrzymać na czas budowy. A teraz w ramach nauki spróbuje wkleic zdjęcia zdjęcie z usytuowaniem domu na działce i układem pomieszczeń :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	usytuowanie.JPG
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	248769
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	układ.JPG
Wyświetleń:	697
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	248770
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Już po wytyczeniu i tak teraz wygląda moja działka - tutaj będzie przyszły dom :

    a tu budynek gosp.
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 21-03-2014 o 15:41
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Już jestem, po małej przerwie - postaram sie w miarę możliwości uzupełniac wpisy w dzienniku , zdjęcia wkleję później,Dużo sie teraz działo - prawie jednocześnie miałam robione przyłącze wody i wykopy pod fundamenty - 2 ekipy i dużo sprzetu na działce. Przyłącze wody zostanie skończonę 11.04. - bedzie wtedy robiony przewiert pod DK. Najważniejsze daty:
    - 07.04. - pierwsze"symboliczne" wbicie łopaty czyli wykopy pod fundamenty
    - 08.04. - zalewanie fundamentów
    - 09,04 - murowanie bloczków
    Po lekturze innych dzienników potwierdzam :
    - kompletny brak czasu - oprócz całej logistyki okołobudowlanej gotuje jeszcze obiady dla murarzy ( pracują po 10 godz. )
    - oprócz konkretów typu bloczki, cegły, beton - dochodzą różne nieprzewidziane wydatki takie "na już" , które staram się ogarnac ( excel , zeszyt ) ale to rozprasza i zajmuje czas
    - zmienia się postrzeganie wymiarów budynku, teraz na etapie fundamentów wszystkie wymiary pomieszczeń wydaja się małe ale potem podobno to się zmieni Ale też:
    - widok fundamentów , a wczesniej wytyczonego budynku - zostaje w pamięci ..
    Poziom stresu , jak dla mnie jeden z wyższych , ciągłe myślenie o budowie i sprawach "około"- ostatnio śniło mi sie, ze beton nie dotarł na czas - a to dopiero początek
    Narazie tyle - c.d.n..
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Beton jednak dotarł na czas i melduje sie znowu - mamy stan zero prawie osiągnięty Jeszcze tylko ocieplenie fundamentów i wyrównanie terenu.Wklejam obiecane zdjęcia - na początek - był taki moment , że ekipa od przyłącza wody pracowała już z murarzami :


    zalane fundamenty :


    bloczki fundamentowe już czekają :

    a tuż już zamurowane i zasypane :

    i przygotowane do zalania chudziakiem po wykonaniu przepustów do kanalizacji :

    Wczoraj było zalewanie chudziakiem i po świętach ruszą mury
    Fundamenty są wyższe niż zamierzałam, wynikło to po wytyczeniu - różnica w poziomie zero - dom będzie niżej w stosunku do reszty terenu .Trochę mnie to martwi , bo chciałam mieć tylko 2 stopniowy ganek i niewysokie zejscie na taras - mam nadzieje, że po podsypaniu fundamentów i wyrównaniu terenu nie bedzie tak wysoko. Poza tym - zielony pawilon i okoliczne drzewka to widok z mojego przyszłego tarasu.No właśnie - mam w projekcie taras narożny i zaczynam się wahać czy nie zmniejszyć go tylko do strony południowej.Czy może ma ktoś jakiś ciekawy pomysł na narożny taras?
    Z uwag życiowych "świeżego budowlańca" :
    - podział obowiązków i dobra organizacja to połowa sukcesu, idealnie wg mnie gdy jedna osoba zajmuje się pilnowaniem wydatków, dostawami, domawianiem towaru ogólnie logistyka , a druga jest ciągle na miejscu, na placu boju
    - harmonogram - czyli co i kogo muszę już teraz załatwić , a co mogę sobię zostawić na potem, to wg mnie ważne bo ja z początku chciałam ogarnąć za dużo rzeczy naraz
    - i nie przejmowanie się już podjętymi decyzjami typu czy napewno ten kolor, ten strop, ta grubość ocieplenia itp.gdzieś czytałam na FM ,że budowanie uczy asertywności i to prawda
    - no i zaczynam gadać ciągle o budowie domu , narazie uwagę na to zwróciły mi moje dzieci, więc staram się to jakoś kontrolować
    To narazie tyle ,pozdrawiam swiątecznie
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 18-04-2014 o 18:17
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak więc 1 etap budowy za nami mamy już fundamenty zalane chudziakiem i osiągnięty stan zero :

    no i znowu widok z tarasu

    Po świętach budynek zacznie piąć się w górę , nie będę na miejscu i ten etap mnie częściowo minie, czego nie mogę odżałować Poza tym jestem zaskoczona tempem budowy , jak narazie budowa mimo stresu -sprawia też radość, w końcu spełniamy nasz marzenie.Mam już wybraną dachówkę Koramica Allegra 9 kolor antracyt , różnica między tą a betonową jest niewielka tak więc zdecydowaliśmy się na ceramikę . Podoba mi się połączenie grafitowego dachu z piaskowym/ żółtym klinkierem jako wykończeniem elewacji i komina, okna w kolorze winchester ( jest jaśniejszy od popularnego złotego dębu) elewacja też delikatnie piaskowa.No i proszę jak poleciałam do przodu - a tu dopiero fundamenty.
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i mury poszly w góre , od strony południowej

    wejscie - czyli strona północna

    Budowane są teraz ścianki działowe ,po weekendzie będą ocieplane fundamenty ( ława fundamentowa jest wylewana i ona nie będzie ocieplana ) mój kierownik budowy twierdzi, że tak jest ok , byleby tylko ocieplenie było ok. 1m poniżej przyszłego poziomu gruntu , nie wiem czy ma już ktoś takie rozwiązanie - i jestem ciekawa Waszych opinii.
    Poza tym można już podziwiać widoki z okien - i pomału meblować pokoje
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 04-05-2014 o 10:54
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam znowu
    Dość szybko się to u mnie toczy , murarze skończyli 21.05. -mam już ściany działowe ( wszystko wydaje się teraz takie wąskie i małe) mam wymurowany komin i ściany szczytowe .Okna zamówione ( Bruegmann - bluEvolution:82, okucia Favorit) od przyszłego tygodnia wchodzi cieśla.Ostatnie zdjęcia , ale jeszcze bez zakończonych szczytów -

    i wąski korytarz
    i tym razem dla odmiany widok z kuchni - po lewej spiżarka [img]
    Mam już odbiór przyłącza wody, z prądem może też w końcu coś się ruszy. Zastanawiam się nad wyborem kominka.Jako , że będziemy mieli podłogówkę wodną , zasilaną narazie kotłem elektr, myślałam o zwykłym kominku , moc ok. 10 kW , bez DGP. Ale już 2 fachowiec od kominków doradza jednak z DGP i większy wkład ok. 12 kW .No i znowu mam zagwozdkę - cenowo jest to różnica ok. 3000 zł. ale czy ma to uzasadnienie w moim przypadku?
    Poza tym instalatorów mam zaklepanych , brakuje mi jeszcze kogoś od tynków - ale tutaj wystarczy popytać wsród budujących i polecają w miarę sprawdzone ekipy.
    Tak więc czerwiec to akcja dach
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 25-05-2014 o 14:52
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam po przerwie - w tym czasie tj. 27,28 maja Santia dorobiła się już więżby i desek na dachu


    fundamenty też już ocieplone


    Dachówka juz zamowiona - czekam na wolny termin fachowców i myślę , ze w czerwcu dach będzie przykryty.
    Poza tym muszę zaznaczyć usytuowanie gniazdek elektr. w domu, jakie oświetlenie itp.kuchnie muszę sobie już zaprojektować co i gdzie.Łazienka ciągle wydaje mi malutka a chciałam i prysznic i małą wannę narożną (pralka będzie w gospodarczym ) coś takiego : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 ARA.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	264073
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 06-06-2014 o 16:59
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pojawił się też komin z CRh Sahara

    za tydzień będzie robione pokrycie dachu antracytową dachówką Allegra 9 i mam nadzieję , że będzie to fajnie pasować
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 25-06-2014 o 18:00
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam czytajacych mój dziennik - jestem po dłuższej tym razem przerwie, ale muszę zanotować ten moment - dachówka na dachu pojawiła 17.06 i tak wygląda

    niestety trochę brakło i czekamy na dowiezienie brakujących dachówek i blachy na budynek gospodarczy
    Poza tym tak jak pisałam wcześniej , wyskakuje mi dużo niezaplanowanych wydatków , okazało się np. ,że musze mieć projekt zjazdu z drogi gminej ( ma być za jakiś czas poszerzana ) + pozwolenie na budowę zjazdu - koszt 1000 zł .
    Okna mamy mieć ok. 30.07. - nie mogę się już doczekać - ciekawe jak będzie bez tych przeciągów
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jestem znowu- brakująca dachówka dowieziona, teraz czas oczekiwania na okna, w miedzyczasie rozmowy ws. tynków , wylewek i wybór elektryka.No i moge juz wejść na strych , który prezentuje się tak :

    a to widok ze stryszku
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PMD

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    widzę, że u Państwa wszystko idzie sprawnie i już sporo macie za sobą
    My również budujemy santię, ale 26 lipca geodeta dopiero wytyczył dom i garaż.. Po weekendzie mam nadzieję, że pogoda pozwoli na wykopanie i zalanie fundamentów.
    Pozdrawiam gorąco z Radomia i czekam na dalsze relacje

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Santia doczekała się okien










    Ostatni tydzień lipca to właśnie okna no i przede wszystkim mam już prawie prąd tzn. jest skrzynka i pociągnięty kabel a elektryk będzie działał w połowie sierpnia - ale i tak się cieszę. Hydraulika jeż jest zrobiona. Poza tym zdecydowaliśmy się na rekuperację , mam nadzieję , że dla tak małego domu znajdziemy coś w rozsądnej cenie , narazie oferty mamy od 10 000-15 000 i szukam dalej.Dużo czasu zajmuje mi dojeżdzanie ok 250 km. na budowę pod koniec tygodnia - mąż jest na miejscu - ale fajnie widzieć jak dom rośnie w oczach . Budowa domu to fajna przygoda i będzie co wspominać na jeszcze starsze lata .Przed nami podobno najgorszy etap czyli wykończeniówka i wiele trudnych decyzji do podjęcia ale jak narazie każdy etap cieszy.
    Pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 03-08-2014 o 16:50
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj PMD - napiszcie z czego budujecie i jakie zmiany planujecie wprowadzić np. kuchnie zostawiacie jak w projekcie ? Dom buduje się szybko i jak narazie bezproblemowo
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PMD

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam,

    my już albo dopiero mamy fundamenty udało się wstrzelić w tę kapryśną pogodę i we wtorek 5 sierpnia zostało wykopane pod fundamenty i zalane. Z bloczkiem musimy chwilkę zaczekać - ok tygodnia/dwóch.
    Generalnie żadnych większych zmian nie wprowadzamy. Wyjście na taras z salonu zostanie zmniejszone, będzie takie samo jak to między kuchnią a salonem, a w spiżarni w ogóle nie robimy okna. Ściana w sypialni koło salonu zostanie przesunięta, tak żeby zrobić taką małą garderobę, ale chyba podobnie jest u Was. I w łazience też chcemy zmieścić i wannę i prysznic. Z tym, że u nas jest odbicie lustrzane.
    Będziemy budować z betonu komórkowego H+H na klej, strop będzie drewniany.
    W tym roku chcemy postawić tzw. stan surowy otwarty.

    Pozdrawiam i do usłyszenia


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez PMD ; 21-08-2014 o 13:31

  19. #19

    Domyślnie

    witam nawet nie wiecie jak się cieszę, że znalazłam kogoś kto buduję Santię!
    ja już na dniach mam dostac pozwolenie na budowę, fachowcy czekają w pogotowiu - tylko pogoda mnie martwi - mokro jest jak nigdy dotąd..
    Santię tez buduję w okolicach Radomia (konkretniej koło Przysuchy, do Radomia mam 35 km)
    czekam z niecierpliwością na Wasze nowe wpisy i zdjęcia! PMD - ile kosztował Cię stan zero? mi fachowiec wyliczył (z robocizną) 20 tyś.. zastanawiam się czy to dużo czy mało?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam nowego gościa widze , że Radom górą Ja też się cieszę, że ktoś jeszcze buduje Santie - będzie z kim wymieniać uwagi - zapraszam do wpisywania w komentarzach .
    U mnie teraz kończy działać elektryk (przyłącze odebrane , zapłacone , mamy już swój prąd ) zaczyna fachowiec od rekuperacji (narazie będą rozłożone tylko przewody),wybraliśmy w końcu rekuperator Brink Renovent Excellent 300.Mam nadzieję , że to dobry wybór , przy naszym sposobie ogrzewania wentylacja jest bardzo ważna.
    Poza tym mam już zamówione drzwi zewnętrzne firmy Doorsy:

    Drzwi będą z naświetlem jak w projekcie i już się nie moge doczekać montażu a jako , że są to drzwi drewniane to będzie to dopiero po wylewkach .
    A poza tym na zewnątrz prawie nic się zmienia , dowożą nam ziemię , która mamy zamiar wyrównać teren a w zasadzie domek będzie stał na takiej małej skarpie, robimy pomału własnymi siłami ogrodzenie - przy naszej powierzchni działki nawet siatka + słupki to spory wydatek, ale wykorzystaliśmy piasek i cement , który nam został na podmurówkę i działka jest prawie ogrodzona. Został front działki , docelowa brama i furtka ale to po wyrównaniu terenu.
    Ogrodzenie jest bardzo ważne dla tego gościa , który miałby w końcu gdzie się wylatać ( a nadzorował budowę od początku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01078..jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	277612
    A tak teraz wygląda nasz działka:




    Zdjęcia pełnego ogrodzenia z siatką umieszczę następnym razem.
    Poza tym w łazience jednak będzie tylko wanna ale z parawanem - oglądałam już u kogoś "na żywo" łazienkę w Santi , robiłam projekt , mierzyłam i jednak jest wg mnie za mało miejsca na wanne i kabinę tzn da się ale bedzie za ciasno.A jako że ja wolę prysznic, mąż kąpiel w wannie to metodą kompromisu będzie wanna z parawanem .Awaryjnie drugi odpływ na wannę jest zrobiony.
    To na razie tyle wieści z budowy - PMD, Kasiu piszcie jak tam u was budowa - pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 31-08-2014 o 18:32
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony