dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 139
  1. #21

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wytyczenie domu 2 30.08.2014.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	101,3 KB
ID:	278066U mnie lekka beznadzieja w ubiegłą sobotę geodeta wytyczył dom, majster wykopał dziurę i od ok 70 cm już nachodzi woda, tak jest mokro musimy teraz czekać do połowy września z nadzieją, że obeschnie plus nie będzie padało i będzie można wykopać dziury pod fundament bez ryzyka obsypywania się gruntu. Jeśli to nie zadziała to jestesmy zmuszeni kopać odkrywkowo całą powierzchnię pod dom, wsadzać pompę i odpompować to co będzie nachodzić i szalunkami robić fundamenty - to się wiąże z ok 20% większą kasą za fundamenty.. Szykowałam się na zrobienie kompletnego stanu zero a w wersji odkrywkowej czyli droższej skończyć się może na samych fundamentach... Jeszcze mam nadzieję, ze obeschnie ale nadzieja wiecie czego matką.... Tak mokrego lata jak w tym roku naprawdę nie pamiętam(
    dorzucam zdjęcie ze swojej działki
    Ostatnio edytowane przez Kasia Mikołajczak ; 03-09-2014 o 15:37

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechocn

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    19

    Domyślnie

    To może i ja się przywitam.
    Cześć wszystkim co budują Santię i nie tylko
    My mieszkamy już prawie pół roku. Jest całkiem nie źle. Ostatnio przybyła nam elewacja.
    Pozdrowienia dla autorki dziennika budowy. Zdjęcia z Waszej budowy śledzimy na bieżąco.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize00-1000-1,text$grzechocn.jpg
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	278912

  3. #23

    Domyślnie

    Witam serdecznie napisz proszę jaki system ogrzewania zastosowaliście i jakie (jeżeli jakieś) zmiany robiliście w stosunku do projektu? Bardzo mnie też interesuje czy teraz, po pół roku mieszkania w Santii - widzicie coś co Wam przeszkadza, co można było zmienić na etapie budowy?
    z góry dziękuję za odpowiedzi, które dla mnie będą podpowiedziami)
    Dla mojej Santii jutro wielki początek - zaczynamy kopać fundamenty i stale wznoszę modły do nieba, zeby tylko nie padało. Cały czas główkujemy z majstrem czy "olać" osobno wylewaną ławę fundamentową i wylać całą głębokość fundamentu na raz (oczywiście z zatopionym zbrojeniem) czy jednak robić tą ławę... Jak Wy robiliście? U mnie jest to o tyle uzasadnione (oczywiście poza kosztami co oczywiste), ze mam bardzo podmokły teren i jeśli wykopiemy na 120 cm x50 cm pod ławę, zalejemy to na 30cm wysokość to zanim zaschnie tak, zeby można było zalewać dalszą częśc fundamentu - zaleje nam to woda gruntowa... Będę wdzięczna za wszelkie sugestie!!
    pozdrawiam
    Kasia

  4. #24

    Domyślnie

    Pierwsza próba - niewypał cały dzień padało, zbrojenia związane i to jedyne co udało się zrobić... w następna środę odkrywamy całość, odpompowujemy wodę i szalujemy a potem jak najszybciej zalewamy, żeby znowu woda nie naszła... grunt jest chyba najgorszy jaki może być - do ok 80cm glina i czarna ziemia a dopiero od około 120 cm normalny twardy zbity piach. Niestety te wcześniejsze warstwy nasączone wodą skutecznie uniemożliwiają wykopanie "normalnej" dziury pod fundament i zalanie jej prosto z beki... Na tym etapie budowa zjada mi tyle nerwów, ze ledwo chodze, nie chcę myśleć co będzie dalej... pozdrawiam wszystkich

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PMD

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    u nas budowa małymi krokami idzie do przodu.
    Garaż - zalany wieniec, dom - postawione ściany i lada dzień również będzie lany wieniec.
    Jak tylko pogoda pozwoli to na początku października ruszymy z dachem I to na ten rok będzie koniec.
    just_e u Was widzę, że wszystko idzie pełną parą Pewnie w przyszłym roku będziecie chcieli się już wprowadzić?


    Jak uda mi się rozgryźć jak dodaje się zdjęcia to wtedy coś dodam


    Pozdrawiam gorąco
    Ostatnio edytowane przez PMD ; 17-09-2014 o 13:12

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PMD

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    14

    Domyślnie zdjęcia

    Próba dodania zdjęć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	280289   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	280290  

  7. #27

    Domyślnie

    Ależ Wam zazdroszczę) u mnie dzisiaj próba nr 2, ekipa jest, kopie dzielnie a ja będąc 140 km od działki przebieram nogami i hamuję się żeby nie dzwonić co 10 minut do majstra czy woda nachodzi czy nie? BYĆ MOŻE jutro zalejemy fundamenty jeszcze się mocno nie nastawiam na to - ale szansa jest... Jutro też jadę na działkę i w końcu osobiście się nacieszę, że wreszcie coś się dzieje

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No proszę , chwilę mnie tu nie było a jaki ruch się zrobił - zaczyna przybywać budujących Santię grzechocn - fajnie ,że wpadłeś z wizytą - dzieki za pozdrowienia Wasz domeczek super się prezentuje - ocieplenie dałeś 20 cm grafitowego styro ? Ja robię ostatnio za sensację wsród budujących na mojej wsi - po pierwsze ogrzewanie na prąd a nie na węgiel , po drugie - rekuperacja, a jak mówię o planowanym ociepleniu 20 cm to już w ogóle zdziwienie .Ale nauczyłam się odpowiadać , że to ja będę grzać prądem a nie ktoś i chałupka dlatego musi być dobrze ocieplona.Kasiu widzę też dojeżdzasz do działki i wiem jak to jest - ciągłe myślenie o tym co tam się dzieje, np.mnie nie było jak elektryk robił instalacje i już były poprawki - dobrze , że potem jak dojechałam można to było poprawić.Z tymi fundamentami musisz zaufać fachowcom - moja metoda pytam co najmniej 3-4 i jaka opinia przeważa ta wygrywa -trudno w końcu znać się na wszystkim.U mnie fundamenty były robione jak w projekcie tak więc nie podpowiem.A poza tym Kasiu głowa do góry i do przodu - mnie też na etapie fundamentówśnił się beton - a teraz widzę , że to był pikuś w porównaniu do tego ile spraw i decyzji jeszcze do załatwienia cię czeka - ale tak właśnie spełniają się marzenia PMD mury już się pną do góry - to najszybszy etap budowy i najbardziej chyba cieszy. Jeśli chodzi o nas to planujemy w ciągu zimy wykańczać co się da w środku i już w tym roku będziemy tam pomieszkiwać - czasami u mamy a może już u nas .Tak w ogóle drewniany strop i strych fajna rzecz - już ileś razy spaliśmy w naszym domku - jak na wakacjach Poza budową domu dużo się u mnie dzieje w sprawach zawodowych i osobistych - zwalniam się z pracy , szukam nowej, przymiarki do przeprowadzki, no i moja córka miała właśnie operacje kolana - tak więc dzieje się. Ale jak to mawiają , kto nie ryzykuje .. A co do postępów na budowie to siatka juz jest na bokach działki , przód też zdecydowaliśmy się ogrodzić siatką + brama i furtka metalowe + po 2 przęsła przy bramie na wjeździe na działkę.Całość frontu ok 75 m siatki z podmurówką , słupkami i robocizną plus przęsła i brama i furtka to 9000 . Taniej wychodziły tylko przęsła betonowe ale jakoś nie mogę się przełamac do betonu na ogrodzenie.Poza tym i tak będę miała dość gęsty żywopłot i wole ogradzać się zielenią. Ale się rozpisałam ale już tylko parą zdjęć i idę spać :

    to kawałek ogrodzenia od frontu ze starą siatką + skrzynka na prąd

    rekuperacja:


    zaczątek salonu i z lewej małe WC :

    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  9. #29

    Domyślnie

    po bojach trudach - udało się fundamenty a konkretniej ława fundamentowa - wylana wczoraj))
    nie obyło się bez zakopania się na działce betoniarki, zdemolowaniu kompletnym wychuchanego trawnika mojego taty, obawach czy starczy betonu oraz tradycyjnym lęku czy nie lunie deszcz... o drobnych przyjemnościach czyli wypompowywaniu z latarkami wody z wykopu od 5 rano (beton przyjechał o 9) - nie wspomnę.. ale jest, udało się i chyba najgorsze za mną
    teraz lekka miesięczna przerwa bo majster wyjeżdza na 3 tygodnie, ale koło 20 października będziemy murować bloczkami fundamentowymi i piąć do stanu zero budowę - na tym będzie koniec na ten rok kalendarzowy, ale ulga wielka że już coś się dzieje pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Kasia Mikołajczak ; 20-09-2014 o 19:28

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W oczekiwaniu na ekipę od tynków oglądałam ostatnio surowe mury mojego domku i jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju - mianowicie wejście tzn widok z wiatrołapu prosto na ścianę, który w tym momencie wygląda tak :

    czyli wchodzi się i jest widok na ścianę .Narazie chcę spróbowac bez drzwi z wiatrołapu , który jest wąski i mały (gdyby mocno wiało później je dostawię ) ale i tak ta pusta ściana wygląda tak jakoś smutno. Narazie mam 2 pomysły - pierwszy to duże wysokie lustro - ale już nasłuchałam się , że to wbrew zasadom feng shui - drzwi naprzeciw wejścia itd.. a druga opcja to tapeta przestrzenna np. :
    http://fixar.pl/fototapety/uliczki/s...odami-do-nieba
    albo
    http://fixar.pl/cat_img/narrow-stree...oatia-2569.jpg
    Jest jeszcze opcja 3 zostawić pustą - a może ktoś ma jeszcze inny pomysł ?
    Poza tym dostałam własnie rozliczenie za CO - i za moje małe mieszkanie 51 m. to koszt prawie 5 tys. za sezon grzewczy - piszę to dla zapamiętania bo jestem ciekawa ile zapłace za rok za ogrzewanie prądem mojego 92 m. domu .
    Pozdrowionka dla budujących Santię i nie tylko
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  11. #31

    Domyślnie

    ja tez już myślę o tej ścianie na pewno przemawia do mnie tapeta przestrzenna - nie wiem czy się uda zamieścic to zdjęcie ale efekt jest niesamowity w kuchni - nota bene projektowanej przez moją firmę taka drobna reklamka hihi - więc czemu by nie mógł być w takim przedpokoju jak mamy w Santi?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	617_02.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	281202
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	617_07.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	281203
    poniżej jeszcze zdjęcie fajnej szafy zabudowanej z delikatnym motywem - miejsce idealne na szafe mamy w tym wejsciu chyba?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SZAFA (5).jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	281211
    Ostatnio edytowane przez Kasia Mikołajczak ; 22-09-2014 o 19:10

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PMD

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    14

    Domyślnie

    mi osobiście podobają się jeszcze takie ściany z rodzinnymi zdjęciami, ale tak od razu na wejście to nie do końca jestem przekonana czy to dobry pomysł.
    Nie wiem czy mimo wszystko duże, wysokie lustro nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Na pewno takie jest niezbędne w domu i chyba to by było najlepsze miejsce, żeby je umieścić.

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    w tym miejscu - przynajmniej na rzucie domu - jest ewidentnie miejsce na szafę
    Ja myślałam właśnie o szafie z drzwiami przesuwanymi, kto wie, może właśnie z lustrem bo jednak ten przedpokój jest bardzo wąski i sprawia - przynajmniej na zdjęciach z budowy - wrażenie klaustrofobicznego... A szaf nigdy za mało
    Zastanawiam się wogóle nad przeprojektowaniem tego całego wejścia bo kotłowni mieć nie będę - ogrzewanie bedzie kominkowe plus prąd - wiec cała powierzchnia tej kotłowni jest u mnie do wykorzystania. Niestety kotłownię od pokoju dzieli ściana nośna więc nie mogę sobie powiększyć tej najmniejszej sypialni - dlatego ciągle już kombinuję co tu zrobić

    a propo's ogrzewania - można coś więcej prosić o tej rekupacji?

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oczekiwania na ekipę od tynków ciąg dalszy więc znalazłam jeszcze takie dwie tapety ;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stara latarnia (1).jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	281449Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29 fototapeteta na drzwi wloska uliczka..jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	281450
    PMD- lustro by optycznie powiększyło wnętrze więc ciągle się waham - ale taka była moja pierwsza myśl , Kasiu u mnie w tym miejscu nie będzie szafy wnękowej - za to od strony sypialni zrobiłam szeroką garderobę .Z kotłowni nawet przy ogrzewaniu prądem bym jednak nie rezygnowała - gdzie dasz bojler ? można dać tam pralkę ( ja tak robię ) albo po prostu zrobić małe pomieszczeniu gospodarcze. które w domu zawsze się przyda - czy budujecie osobny garaż ?
    O rekuperacji napisze wieczorem
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 24-09-2014 o 15:26
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zaczyna się kręcić - właśnie się dowiedziałam , że tynki będę miała robione dopiero ok 15 pazdziernika , w związku z tym zaczynamy od podłogówki i wylewek a tynki będą na końcu- podobno też tak można.
    A teraz rekuperacja :
    - rekuperator będzie na stryszku, rozprowadzeniem instalacji będzie system rozdzielaczowy zaraz za rekuperatorem umiejscowione są dwa rozdzielacze nawiewny i wyciągowy z tych rozdzielaczy idzie osobna para przewodów do każdego pomieszczenia.Instalacja jest praktycznie bez obsługowa ( program tygodniowy, instalacja z prawie nie brudzących przewodów) zostaje jedynie wymiana filtrów i czyszczenie czerpni.Wyciągi będą w : kuchni, spiżarni,łazience WC ,przedpokoju, garderobie ,wiatrołapie ; nawiewy w salonie i pokojach.Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - w moim przypadku przy założeniu , że będziemy ogrzewać prądem jest to dobre rozwiązanie, pozwala trochę zaoszczędzić (taką mam nadzieję ) ale ważne są tez walory zdrowotne - brak grzyba ,pleśni , wilgoci , zaparowanych szyb i lepsze samopoczucie.Nie jest to tanie , ale myślę , że warto - w moim przypadku kosztem ogrodzenia , które będzie tylko z siatki z podmurówką - coś kosztem czegoś. A propos ogrodzenia podmurówka konieczna i nowa siatka (został nam już tylko front) bo nasz pies zrobił sobie wczoraj wycieczkę po wsi - wykopał dziurę koło szafki na prąd i nie było go ponad godzinę .A tak teraz łobuziak wygląda : ATTACH=CONFIG]281465[/ATTACH] już na lince
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01067.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	281465  
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  16. #36

    Domyślnie

    Just_e a powiedz mi proszę jak ma wyglądać wasze ogrzewanie prądem? czy to ogrzewanie podłogowe w całym domu czy też może panele grzewcze? Bo rozumiem, że rekupacja jest tylko "wspomagaczem" tego głównego ogrzewania? My się cały czas zastanawiamy czy nam to ogrzewanie kominkowe starczy i czy właśnie czegoś na prąd nie domontować - mąż się upiera przy drewnianych podłogach więc odpada podłogowe (jest jakiś typ drewna pod którym można układać instalacje ale cholernie drogi więc odpada) i właściwie zostają tylko jakieś panele grzewcze na ścianach.. Gaz odpada bo cholernie drogi, ja się jeszcze waham czy jednak pieca na ekogroszek nie zamontować - a że on wymaga dodatkowego komina to decyzję muszę podjąć właściwie już zaraz i szczerze mówiąc zgłupiałam...
    Co do kotłowni to masz rację - całkowicie jej (nawet w przypadku prądu+ kominkowego) nie mogę zlikwidować bo bojler na wodę gdzieś musi być - ja mieszkanka bloku od urodzenia oczywiście nie pomyślałam że ta woda gdzieś się musi gromadzić hihih - nie ma jak w mieście że z wodociągu ciepła leci przecież... ot blondynka ze mnie...

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kasiu my planujemy podłogówkę wodna na prąd - docelowo ma być zasilana pompą ciepła ( w naszej okolicy są bardzo dobre warunki geotermalne) a narazie kocioł elektryczny Kospel a do tego kominek - musisz mieć 2 żródła ogrzewania . Przy wodnej podłogówce możesz zasilać ten układ kotłem na prąd, pompą ciepła gruntową albo PW, Jest jeszcze elektryczne podłogowe ogrzewanie (kable) - tak ma np. Zielony Ogród, albo panele na podczerwień - Bukowa Chatka.Przy założeniu, że dobrze ocieplisz dom, ogrzewanie na 2 taryfie G12, dasz ciepłe okna - nie powinno być żle.Kominek będę miała bez DGP ale ciepłe powietrze będzie rozprowadzane na korytarz i do pokoi - wiosną i jesienią można się dogrzewać.Poza tym zaoszczędzisz tez na budowie 2 komina , a w kotłowni możesz zrobić dodatkowe pomieszczenie, schowek czy coś takiego .
    No i musisz już teraz się zdecydować na rodzaj ogrzewania.
    Te drogie deski to chyba deska barlinecka ale są tez panele przeznaczone na ogrzewanie podłogowe - rozmawiałam z osobami, które miały w sypialniach właśnie panele i było tylko o ok. 1 st. chłodniej przy włączonej podłogówce niż w innych pomieszczeniach - cała różnica. Bardzo dużo o tym ogrzewaniu jest w wątku http://http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P!!!
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  18. #38

    Domyślnie

    just_e bardzo dziękuję za link do tematu o ogrzewaniu prądem panowie mi doradzili i decyzja zapadła system DGP czyli rozprowadzanie ciepła do pomieszczeń z kominka - zwykłego, bez płaszcza wodnego, maty grzewcze na prąd pod podłogą a wodę będziemy grzać prądem także
    decyzja trudna była ale ze względu na to, że w moim rejonie dość często wyłączają prąd (jak jest burza potrafi nie być prądu nawet 10 godzin) - nie mogę sobie pozwolić na zimno od podłogi bo maty nie będą działać i na zimno od kominka -bo płaszcz wodny też prądu do dystrybucji ciepła wymaga
    z kosztami instalacji nie będzie najgorzej - jest to dość niedrogie sumarycznie, martwi mnie tylko jak potem z kosztami ogrzewania w zimie ale myślę,ze jeśli dobrze zaizolujemy dom - będzie ok
    cały czas waham się czy nie murować z pustaków phorotherm 44 ze specjalnymi wkładami z ociepleniem -- zamiast tradycyjnego phorothermy 25 - no ale to decyzja na przyszły rok a nie na teraz + oczywiśćie zależna od zasobu gotówki...

    ale ulga, że ogrzewanie a raczej jego wybór mam z głowy - jest

  19. #39

    Domyślnie

    hej hej co tam na Waszych budowach? ja zaczynam ciągnąć w górę dopiero 20 października bo mi majster wyjechał zagranicę i ostatnio na zalaniu ław fundamentowych się skończyło
    napiszcie jak tam postępy u Was? PMD mury stoją? just_e nie działa Twoja galeria na pisacaweb z któego to powodu jestem ogromnie nieszczęśliwa bo ciągle coś tam podpatrywałam na Twoich zdjęciach....

    pozdrawiam
    Kasia

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak wiec podłogówka już rozłożona, czekam teraz dla odmiany na gości od wylewek - mają być w poniedziałek albo wtorek - i oby tak było bo inaczej cała moja logistyka bierze w łep - dograć terminy 3 ekip - oto wyzwanie Poza tym próbuję się zwolnić z obecnej pracy i jak się narazie okazuje nie jest to wcale takie proste - ale mam nadzieję, że w końcu dojdzie do skutku.Budowa i załatwianie wszystkiego na odległość daje mi się już we znaki.Cotygodniowe podróże Polskim Busem w tą i z powrotem, myślenie w pracy o budowie itp..
    Kasiu - fajnie ,że zdecydowałaś na rodzaj ogrzewania , pomyśl jeszcze o wentylacji to też dobrze jest wcześniej przemyslec .Co do konta na picasie specjalnie sprawdziłam -galeria mi działa ale jest nowa szata graficzna , jakbyś miała problemy to napisz mi na prv , przesle jeszcze raz link, mnie też jeden fachowiec uciekł zagranice - elektryk pojechał na 2 tygodnie na winobranie - ale na szczęście wrócił i skończył swoją robotę - takie czasy..
    I jeszcze mam prośbę - prosze o wpisywanie się w komentarzach - zaczynam się gubić komu gdzie odpisać
    Pozdrowionka ;
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony