dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Nie ma szans zejść do 1000 zł na sezon. Płacisz za groszek 3000 zł. Albo źle obsługujesz piec, albo Twój dom tyle połyka. Koszt energii z pompy ciepła jest porównywalny z ekogroszkiem. Nie masz 100% podłogówki, więc może być ten koszt wyższy. Użytkownicy forum z domami o podobnej powierzchni mają jednak domy znacznie lepiej izolowane.
    A co to za nowa teoria ??

    na podliczniku mam 6600 kwh od października 2018 ... czyżbym do tej pory mógł tylko spalić około 600 kg ekogrochu gdybym miał ? - nie sądze !
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    terrazo

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Dzielnica
    Paniowy
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam, ...


    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

    Powiem tak mam wasz piec na ekogroszek Loghano automatic czy jakoś tak z podajnikiem etc.... który miał być hiper super extra...
    I poza tym że ma fajny niebieski kolor nic nie mogę o nim dobrego powiedzieć. 4 ekipy już u mnie były i żadna nie poradziła sobie z dymem w zasobniku.
    Zmierzyli, rozkrecali, skręcali i non stop to samo tydzień dobrze tydzień dymi.
    Przewody i piec czyszcze co tydzień.
    Sąsiad za piec od Henia z garażu dał 5 razy mniej i ma czysto jak na sali operacyjnej.
    Także ten tego... znowu może być jak w przypadku pieca na ekogroszek najładniejszy i fajny design ale...
    No właśnie postawię na coś sprawdzonego. Bo drugi raz nie popełnie tego błędu i nie będę kupować czegoś z katalogu i na dobry bajer.

    A szczytem wszystkiego było gaszenia ognia w zasobniku przez instalatora. Gdzie ciąg był naprawdę komina bardzo dobry i stwierdził że to ja coś źle robię po czym latał z wiaderkami i gasił ogień. Na końcu zaproponował bym kupił inny piec


    upload pic


    A bym zapomniał jeden stwierdził że za lekko zaciśnięta pokrywa no to jak skręcił jak zaczął w dół ciągnąć zaczep to co urwał także to co na zdjęciu sam to sobie naprawiłem.
    Ostatnio edytowane przez terrazo ; 03-08-2019 o 14:46

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.493

    Domyślnie

    @terrazo

    Ten piec Buderusa pewnie jest przewymiarowany, a i węgiel sprzedają coraz gorszy.
    Dużo zależy od sterownika pieca.

    Dobrze, że mój kopciuch poszedł na złom...
    U mnie 5 lat temu pojawił się problem ze znoszeniem węgla do piwnicy po chorobie. Wróciłem do formy, ale pamiętam, nie było lekko. No i wszyscy staramy się być ECO!
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    terrazo

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Dzielnica
    Paniowy
    Posty
    17

    Domyślnie

    Nie absolutnie nie jest przewymiarowany Logano g221 Automatic. 25kW na ponad 230m2 to nie jest dużo plus c.w.u zresztą to był najmniejszy model.
    Ekogroszek sprawdziłem chyba z 15 rodzajow i najgorsze były te najbardziej kaloryczne nie potrafił dać sobie z nim rady i non stop się przegrzewa jak tylko wyłącza ogrzewanie.
    Problemem jest że to jest automat... jednak manualny nastaw byłby lepszy...
    Ostatnio edytowane przez terrazo ; 03-08-2019 o 15:34

  5. #65
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja mam sterownik elster expert pid i powiem że rewelka ,wszystko mogę sobie sam ustawić od kaloryczności opału po sterowanie zaworami strefami ,antylegionellami i dzisiątkami innych ustawień i jak widzę te nowe sterowniki w których nic praktycznie nie da się zmienić za ponad 1 tys zł to śmiech mnie ogarnia .

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.493

    Domyślnie

    Ja też miałem sterownik z PID do dolniaka z Buderusa SPR10 chyba od Boleckiego (z Bielska). Do tego Auraton 1111 do okresowego ruszania wajchą oraz dawał wartość temperatury na powrocie.

    @terrazo


    Nie chciał bym się wymądrzać, ale trochę doświadczenia mam. Wg moich szacunków to jednak masz piec sporo za duży. Stawiał bym na 12-17 kW.

    To jest piec, który w sposób ciągły porcjuje dawkę paliwa. Skoro u mnie piec 12 kW zdławiłem przez pomniejszenie komory spalania, a mam 130 m2 do ogrzania to taki 12 kW chyba by u Ciebie wystarczył.

    To było kilkanaście lat temu jak jeden z klientów, który zamówił projekt instalacji wodnej w naszej firmie i kupował do swego nowego domu.piec c.o.
    Gdy sprzedawca usłyszał jakiej mocy, to wyskoczył dosłownie "z mordą" , że będzie miał zimno i jaki głupi ten projektant.

    Im większej mocy jest piec, tym większy zysk ma sprzedawca.

    Gdy kupowałem piec gazowy, to wybrałem o najmniejszej mocy minimalnej jaki znalazłem na rynku - od 3 kW.
    PC mam 8,5 kW, bo była bardzo tania. W moich warunkach pewnie wystarczyła by z 5 kW.
    Jeśli z solidnie wykonanego OZC wyjdzie Ci PC 8-12 kW to będzie potwierdzeniem, że piec masz za duży.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    Panie i Panowie, przenieście, proszę, dyskusje o ekogroszku do odpowiedniego wątku.
    Jeśli ktoś chciałby pomóc w tytułowych sprawach, to zapraszam...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    Panie i Panowie, przenieście, proszę, dyskusje o ekogroszku do odpowiedniego wątku.
    Jeśli ktoś chciałby pomóc w tytułowych sprawach, to zapraszam...
    Widzę, że Kolega się zdenerwował, bo nie wszystkie wypowiedzi są po jego myśli.
    Odpowiedzi powinny być precyzyjne i tylko precyzyjne, mimo niepełnych danych w pytaniach brak.
    Kolega zaczął od sprawy przejścia z ogrzewania ekogroszkiem na ogrzewanie przy pomocy PC.
    Widzę, że inni mający bardzo podobne problemy, pragnący przejść na ogrzewanie PC, ale w domu o innej powierzchni nie powinni zaśmiecać wątku.

    Bardzo przepraszam, ale nie chciałem Kolegi zirytować. Co złe, to nie ja.
    Jeszcze raz przepraszam - wyłączam się z dyskusji.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony