dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 460

Temat: e4 - pasywnie

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A to moze zostawie dla siebie.
    czyli pewnie sądzisz że gorszy wynik i nie chcesz stresować WEKTO. ja optymistycznie myślę o 30 ale może się zdarzyć przedział 50-70 taki bardziej prawdopodobny. bryła w pasywnym musi być jak najbardziej zbliżona do prostopadłościanu a w twoim daleko mu do niego. też rozkład pomieszczeń w domu jest określony i z określonymi różnicami temperatury miedzy pomieszczeniami a w twoim kupy się to nie trzyma. najlepiej dobrze wszystko przemyśleć i jeszcze wiele razy analizować żeby się potem nie okazało że nawet na NF40 się nie łapie, bo dotacji nie będzie a wszystko o wiele droższe w domu będziesz miał. ale obym się mylił i żeby się z tego w przyszłości śmiać że głupoty się gadało.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    aslot a ile przewidujesz? ja myślę że jak 30 będzie to będzie dobrze
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    czyli pewnie sądzisz że gorszy wynik i nie chcesz stresować WEKTO. ja optymistycznie myślę o 30 ale może się zdarzyć przedział 50-70 taki bardziej prawdopodobny. bryła w pasywnym musi być jak najbardziej zbliżona do prostopadłościanu a w twoim daleko mu do niego.
    Kamilb1987b, tak z palca te wartości podajesz ? Tak na oko czy na podstawie hmm.. jakiegoś porównania czy doświadczenia? Zerknij tutaj na forum. Jest sporo dzienników z okolicą 20 kWh. Nie są to domy typowo pasywne. Katalogowce z ponadstandardową izolacją. Zobacz u Konrada jak to wygląda. On sam wie, gdzie można byłoby poprawić wynik. Wyrzucić okno połaciowe i kilka innych elementów. Są też tutaj domy poniżej 15 kWh/m2A. Bryła? To już nie te czasy, gdzie pasywny musi wyglądać jak buda dla psa. Strefowanie temperatury w domu? Owszem, tylko co mam zrobić jak tak jak jest właśnie tak nam się podoba i tak ma być .
    Dzięki bardzo, że jesteś ZA i będziesz dopingował.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Kamilb1987b, tak z palca te wartości podajesz ? Tak na oko czy na podstawie hmm.. jakiegoś porównania czy doświadczenia? Zerknij tutaj na forum. Jest sporo dzienników z okolicą 20 kWh. Nie są to domy typowo pasywne. Katalogowce z ponadstandardową izolacją. Zobacz u Konrada jak to wygląda. On sam wie, gdzie można byłoby poprawić wynik. Wyrzucić okno połaciowe i kilka innych elementów. Są też tutaj domy poniżej 15 kWh/m2A. Bryła? To już nie te czasy, gdzie pasywny musi wyglądać jak buda dla psa. Strefowanie temperatury w domu? Owszem, tylko co mam zrobić jak tak jak jest właśnie tak nam się podoba i tak ma być .
    Dzięki bardzo, że jesteś ZA i będziesz dopingował.
    wybacz nie chciałem cię zdenerwować. tak jak pisałem nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, nie porównuj swój dom prawie 400m2 do innych domów 150m2. bryła zawsze będzie mieć znaczenie jeżeli chce się mieć pasywny. że ja nie wierzę w to że uda ci się złapać w ten standard i nawet w NF40 będzie ciężko to nie znaczy że mi się to nie podoba czy coś takiego. moje zdanie jest takie i tyle, wiem że dla ciebie jest one warte tyle co zeszłoroczny śnieg bo po co się przejmować i chwała ci za to. grunt żeby stać przy swoim twardo i bronić. ja projektując swój projekt już chyba z 10raz coś zmieniam, udoskonalam żeby było dobrze i nienagannie a i tak pewnie na tym się nie skończy ale wiem że raczej główna myśl zostaje tylko szczegóły trzeba dopracować.
    kiedy planujesz wbić przysłowiową łopatę?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Kamilb1987b, tak z palca te wartości podajesz ? Tak na oko czy na podstawie hmm.. jakiegoś porównania czy doświadczenia? Zerknij tutaj na forum. Jest sporo dzienników z okolicą 20 kWh. Nie są to domy typowo pasywne. Katalogowce z ponadstandardową izolacją. Zobacz u Konrada jak to wygląda. On sam wie, gdzie można byłoby poprawić wynik. Wyrzucić okno połaciowe i kilka innych elementów. Są też tutaj domy poniżej 15 kWh/m2A. Bryła? To już nie te czasy, gdzie pasywny musi wyglądać jak buda dla psa. Strefowanie temperatury w domu? Owszem, tylko co mam zrobić jak tak jak jest właśnie tak nam się podoba i tak ma być .
    Dzięki bardzo, że jesteś ZA i będziesz dopingował.
    Dobrze ze wspomniałes o domu Konrada, jego przykład swiadczy o tym jak trudno wybudowac murowanca ponizej 15 kWh/m2 i dlatego tez te 13,4 kWh/m2 to tylko pobozne zyczenie bez najmniejszych szans na spełnienie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony