dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie obudowa wkładu kominkowego przy WM z reku?

    Witajcie!

    Do "lwów" - proszę nie rzucać się że temat wałkowany tysiące razy itd. Przejrzałem 43 strony samych tematów od poczatku istnienia - doszedłem do roku 2011 i sie poddałem, wątek przyklejony o wszystkim w kominkach ma trzysta ileś stron i też nie daję rady.
    Proszę tylko o jasną i klarowną odpowiedź w temacie jak wyżej.

    Mam wkład kominkowy z zamknięta komorą spalania. Nie będzie on pełnił żadnej funkcji grzewczej - ma być tylko ozdobą i czasami palić się rekraacyjnie. Nie robiłem dolotu powietrza z zewnątrz gdyż dom z założenia energooszczędny a dolot to kolejny mostek termiczny. Mam WM z reku i wiem że przy wentylacji zrównoważonej zamknięta komora jest dopuszczalna przez przepisy.
    Zamierzam sam wykonać obudowę kominka i mam dylemat dot. materiałów i chłodzenia. Pierwotna wersja zakładała wełne rockwoola i KG. Jednak czytajac kilka wątków mocno się nad tym zastanawiam.
    Pytania:
    1. Czy wykonanie obudowy z wełny i do wysokości czopucha z ytonga bedzie błedem? powyżej KG - planowana jest ramka granitowa wokół szyby stad decyzja o materiale trwalszym niż KG - ewentualnie proszę o zalecenia - cegła?
    2. Jak wygląda sprawa z chłodzeniem wkładu - czy przy wentylacji kiedy jeden z nawiewów jest bezpośrednio nad kominkiem to otwory wentylacyjne (kratki) wystarczą takie jak mzaleca producent czy powinny być większe?
    3. Czy konieczna jest komora dekompresyjna jeśli mam strop z terivy?

    Bohusz - tylko bez sarkazmu proszę

    Oczywiście zgodnie z sugestią bohusza - chodzi o otwartą komorę spalania
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 16-03-2014 o 15:58
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  2. #2

    Domyślnie

    W jednym masz rację - wentylacja zrównoważona gwarantuje dobrą współpracę z wkładami o zamkniętej komorze spalania. I to tyle...
    Ty kupiłeś wkład, który może być urządzeniem z zamkniętą komorą, pod warunkiem połączenia go ze środowiskiem zewnętrznym rurą (jak każdy inny na świecie), której właśnie nie masz. W związku z powyższym resztę pytań uważam za bezprzedmiotowe w Twoim wypadku

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolt Zobacz post
    W jednym masz rację - wentylacja zrównoważona gwarantuje dobrą współpracę z wkładami o zamkniętej komorze spalania. I to tyle...
    Ty kupiłeś wkład, który może być urządzeniem z zamkniętą komorą, pod warunkiem połączenia go ze środowiskiem zewnętrznym rurą (jak każdy inny na świecie), której właśnie nie masz. W związku z powyższym resztę pytań uważam za bezprzedmiotowe w Twoim wypadku
    Mylisz się - mój wkład nie ma wejścia na podłączenie dolotu powietrza z zewnątrz
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mam wkład kominkowy z zamknięta komorą spalania. Nie będzie on pełnił żadnej funkcji grzewczej - ma być tylko ozdobą i czasami palić się rekraacyjnie. Nie robiłem dolotu powietrza z zewnątrz gdyż dom z założenia energooszczędny a dolot to kolejny mostek termiczny. Mam WM z reku i wiem że przy wentylacji zrównoważonej zamknięta komora jest dopuszczalna przez przepisy.
    Jeżeli nie podepniesz szczelnie powietrza do spalania z zewnątrz do wkładu kominkowego to Masz wkład z zamkniętą, czy otwartą komorą spalania?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Jeżeli nie podepniesz szczelnie powietrza do spalania z zewnątrz do wkładu kominkowego to Masz wkład z zamkniętą, czy otwartą komorą spalania?
    Sorki - mój błąd - wkład który posiadaam nie ma dolotu powietrza z zewnątrz i pobiera je z pomieszczenia w związku z tym jest to wkład z otwartą komorą spalania - mea culpa
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Sorki - mój błąd - wkład który posiadaam nie ma dolotu powietrza z zewnątrz i pobiera je z pomieszczenia w związku z tym jest to wkład z otwartą komorą spalania - mea culpa
    No a więc jako człek rozumny budujący swój dom, zapewne wymienisz wkład na właściwy i wykonasz doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz.
    Nie podejrzewam, abyś zaczął kombinować i szukać potwierdzeń, że wkład pobierający powietrze do spalania z pomieszczenia nadaje się do budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperatorem.....
    Spokojnych przemyśleń w zaciszu domowym

    PS
    Bo choćbyś zastosował wkład kominkowy najdoskonalszej konstrukcji potrzebujący minimalne ilości powietrza do optymalnego spalania - zapewniam że są takowe, to i tak bez doprowadzenia powietrza z zewnątrz będzie pobierał powietrze z wnętrza budynku.

    Jaki wkład kominkowy Masz zakupiony?
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 16-03-2014 o 18:33

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    za kominkiem mam sciane z ytonga 24 a za nim komin - prawie na wysokości kominka idzie kanał wentylacyjny i jest nieużywany - czy mogę go wykorzystać do doprowadzenia powietrza? czy też doprowadzenie powietrza musi się odbywać przy podłodze poniżej kominka?
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie jesteś pierwszą osobą, która ze ździwieniem reaguje na to że jak się zafundowało kolejną, nie tanią przecież instalację w domu, to ma to odbicie i konsekwencje również w tym, że trzeba niestety dostosować do niej działanie reszty instalacji domowych - kominkową (to już wiemy), grzewczą i kominową (tyko kocioł z zamkniętą komorą spalania i często komin będący równocześnie czerpnią powietrza do niego), wentylacyjną (każdy często wczęsniej zaprojektowany i potem pozostawiony, czynny kanał wentylacji grawitacyjnej "rypie na łeb" cały odzysk ciepła - a to nagminne w domach, które odwiedzam, bo np. kominiarz się uparł że inaczej nie odbierze ...).
    To przede wszystkim wynik niskiego poziomu technicznego panujacego w naszej całej branży budowlanej, dyletanctwo i ogólna przypadkowość samych firm budowlanych oraz to co jeszcze przez długe lata będzie jeszcze tkwiło w naszych głowach - że wszystko można zrobić tanio ... bo tak zrobił sąsiad.

    Co do tego sąsiada właśnie ... dobry przykład, taki z życia, kóry natchnął mnie do wspominenia o tym - nie tak daleko bo wczoraj, odwiedziło mnie w salonie małżeństwo szukające właśnie wkłądu do domu z WM/REKU. Zaczęli dyskusję od tego że mają 4 tys. zł na cały kominek, bo wiedą że w takiej kwocie móżna się spokojnie zmieścić z jego zrobieniem. Bo tak zrobił ich sąsiad mający też WM/REKU. A chcą jeszcze wkład z boczną szybą ...
    Najtańszy wkład z boczną szybą, nie nadający się w żąden sposób do domu z WM/REKU kosztuje 3tys. zł ... Wkład z boczną szybą nadający się dla nich to tak naprawdę koszt rzędu ok. 5 tys. Najtańszy w ogóle wkład przeznaczony do domów z WM/REKU to ktratkowy Zibi kosztujący 2,5 tys. ... ale Pani nie podobało się to, że nie ma takich samych ładnych dziurek jak w kratkowej Basi. Na nic zdało się tłumaczenie że w Zibim inaczej niż w Basi jest rozwiązane dostarczanie powietrza i że w nim też następuje dopalanie górne, itp., itd. ... Wyszli ode mnie mrucząc pod nosem że nic u mnie w salonie nie ma. I że jest tu tak drogo że nikomu nie będą polecać ... Mam u siebie w tej chwili ponad 70 palenisk, wkładów i biokominków na wystawie ... od takich przeznaczonych do kominków za kilkadziesiąt i więcej tys. zł do niedrogiej oferty firmy Kratki.pl. Oferta jest większa i nieporównywalnie bogatsza od tego co stoi w pobliskich dwóch ogromnych marketach budowlanych (zielonym i niebiesko-zółtym) razem wziętych ...
    Wygrała jednak opcja budowlanego dyletanta montującego wlaśnie gipso-karton i przy okazji również kominek u drugiego dyletanta cieszącego się z kominka za 4 tys. zł. W tym wszystkim oczywiście będzie maczał palce trzeci budowlany dyletant, czyli kierownik budowy, który bez mrugnięcia okiem odbierze to wszytsko ... oraz czwarty - czyli kominiarz, który też nie będzie miał żadnych przciwskazań ... ot taka nasza budowlana rzeczywistość
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 19-03-2014 o 09:39
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    a ciepło z chałupy przez dolot w komin non toper będzie szło

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    a ciepło z chałupy przez dolot w komin non toper będzie szło
    dolot jest regulowany i ma możliwość całkowitego zamknięcia np wtedy gdy się nie pali. pytanie w temacie dotyczyło czego innego.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Próbuję znów przebrnąć wszystkie wątki i mam znowu wątpliwości - czy rzeczywiście można stosować kominek z otwartą komorą spalania przy wentylacji mechanicznej nawet zrównoważonej?
    Bo już mi się miesza....
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Bader ... tak cichcem uwagę wrzucę że przepływ powietrza tego będzie całkiem inny jeżeli w cały układ wpięty będzie tylko prosty wkład kominkowy i całkiem inny jeżeli będzie to palenisko z kilkoma metrami masy akumulacyjnej zakręcanej parę razy ... tudzież inny będzie jeżeli w układzie znajdzie się urządzenie sterujace procesem spalania i dopływem tego powietrza (automatyka) lub regulator ciągu kominowego ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    włąśnie znalazłem odpowiedź na pytanie nr 1 w wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-ytonga/page2

    prośba o ustosunkowanie się do pytania nr 2 i 3
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Twój wkład kominkowy nie nadaje się do WM.
    To tyle w temacie doradzania "jak popełnić kolejną kominkową kichę korzystając z porad Forum Muratora" ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 16-03-2014 o 18:11
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Gwoli wyjasnienia ... tu na Forum jest w sumie trzech forumowiczów, którzy widzieli to palenisko przed premierą właśnie ... na stanowisku testowo-pomiarowym. Z tych trzech osób jedna jest jego współtwórcą i konstruktorem ...
    Dlaczego kwestionujesz coś o czym nie masz zielonego pojęcia jak nawet działa ?
    Pozdrawiam.
    PS. A ja mam autoryzację własną do wykonywania kominków otwartych w domach z WM/REKU ... bo robię to świadomie i z powodzeniem jako jedyna chyba firma w naszym kraju ... Tylko co z tego ?
    Męczysz bułę swoim kominkowym nihilizmem... kolejny raz ...
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Gwoli wyjasnienia ... tu na Forum jest w sumie trzech forumowiczów, którzy widzieli to palenisko przed premierą właśnie ... na stanowisku testowo-pomiarowym. Z tych trzech osób jedna jest jego współtwórcą i konstruktorem ...
    Dlaczego kwestionujesz coś o czym nie masz zielonego pojęcia jak nawet działa ?
    Pozdrawiam.
    PS. A ja mam autoryzację własną do wykonywania kominków otwartych w domach z WM/REKU ... bo robię to świadomie i z powodzeniem jako jedyna chyba firma w naszym kraju ... Tylko co z tego ?
    Męczysz bułę swoim kominkowym nihilizmem... kolejny raz ...
    Ło Matko Bosko - to , co jest w tym wkładzie wielkim halo stosuje już od dawna wiele firm produkujących kotły CO na paliwa stałe np. Sas Myślisz ,że po tylu latach muszę rozbierać do ostatniej śrubki ,żeby wiedzieć jak coś jest zbudowane i w jaki sposób działa - litości. A jeżeli byłeś jednym z trzech , to też powinieneś wiedzieć , gdzie w podanych w tak ubogi sposób parametrach jest licentia poetica a nie prawdziwe dane techniczne

    Taką autoryzacją raczej się nie chwal - w przypadku wspomnianych przeze mnie firm wystarczy instrukcja obsługi ( też dopuszczają otwarte paleniska ) i klient z średnią znajomością czytania ze zrozumieniem - średnią , bo w razie problemów techniczny z firmy przez telefon poprowadzi krok po kroku.

    I nie zarzucaj mi nihilizmu to raczej Ty próbujesz robić z budowy kominków wiedzę super tajemną , a to nie magia tylko prosta wiedza i trochę logiki, żeby nie kupować bezmyślnie głupot .

    pzdr.

    ps. I raczej nie spodziewam się na stronie rolników pełnych parametrów tego wkładu - zbyt łatwo można wtedy udowodnić ,że podana sprawność jest wyssana z brudnego palucha

    ps.2 kiedyś producenci gazowych kotłów kondensacyjnych CO sprzedawali bajer o sprawności rzędu nawet 106% i frajerzy kupowali ten bałach
    festina lente

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Alba z Nordflamu
    http://www.castorama.pl/katalog-prod...ba-prosty.html

    No to mnie teraz zabiliście.......
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 16-03-2014 o 18:53
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Możecie mnie oświecić.

    Abstrahując mamy dom z WM. W pokoju pom. czystym przynajmniej dwa anemostaty nawiewne i nadciśnienie, a w nim skrzynka na ogień czyli kominek pobierający powietrze wprost z pomieszczenia, czyli z tych dwóch anemostatów. Cóż takiego się może wydarzyć ??

    Dziękuję.
    ...

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Bader ... zauważyłem pewną prawidłowość ... cokolwiek i ktokolwiek by nie napisał o kominkach, Ty wiesz lepiej i całkowicie inaczej. Rozmawiamy o konkretnym, przebadanym palenisku - Ty wiesz lepiej, chociaż nawet nie wysiliłeś się żeby doczytać w jaki sposób uzyskuje taką sprawność. Za to podajesz przykłąd od czapy wzięty innego całkiem urządzenia nie mającego nawet związku żadnego z paleniskiem kominkowym.
    Piszemy o kominkach w domach z WM/REKU - Ty ripostujesz że masz autoryzację aż dwóch firm, po czym dodajesz że nie sprzedajesz i nie wykonujesz tego typu instalacji ...
    Wiesz że coś tam pęka, chociaż nie stosowałeś tego nigdy ale za to wiesz o tym wszystko z relacji innej osoby.
    Jak bym Ci napisał że ktoś ma w domu psa ,który prawie nie szczeka to odpiszesz że to jest kot i napewno miauczy ... chociaż nigdy w tym domu nie byłeś i tego psa nie widziałeś ...
    Powtórzę Bader - stałeś się nudny do granic i okropnie "męczysz bułę". Kiedyś czytało się to co napisałeś z chęcią ... obecnie można sobie darować ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Bader ... zauważyłem pewną prawidłowość ... cokolwiek i ktokolwiek by nie napisał o kominkach, Ty wiesz lepiej i całkowicie inaczej. Rozmawiamy o konkretnym, przebadanym palenisku - Ty wiesz lepiej, chociaż nawet nie wysiliłeś się żeby doczytać w jaki sposób uzyskuje taką sprawność. Za to podajesz przykłąd od czapy wzięty innego całkiem urządzenia nie mającego nawet związku żadnego z paleniskiem kominkowym.
    Piszemy o kominkach w domach z WM/REKU - Ty ripostujesz że masz autoryzację aż dwóch firm, po czym dodajesz że nie sprzedajesz i nie wykonujesz tego typu instalacji ...
    Wiesz że coś tam pęka, chociaż nie stosowałeś tego nigdy ale za to wiesz o tym wszystko z relacji innej osoby.
    Jak bym Ci napisał że ktoś ma w domu psa ,który prawie nie szczeka to odpiszesz że to jest kot i napewno miauczy ... chociaż nigdy w tym domu nie byłeś i tego psa nie widziałeś ...
    Powtórzę Bader - stałeś się nudny do granic i okropnie "męczysz bułę". Kiedyś czytało się to co napisałeś z chęcią ... obecnie można sobie darować ...
    Pozdrawiam.
    Prawidłowość jest trochę inna - gdy ktoś pisze głupoty , przestaje być dla mnie ważne czy pisał wcześniej mądre rzeczy i walę na odlew A gdy robi to dla kasy dodatkowo szlag mnie trafia. Gdy Boguś powtarzał za innymi konieczność poboru powietrza wyłącznie z zewnątrz, sugerując przy tym szczelność wkładów Unico , wykazałem ,że szczelne są jak druszlak . Gdy Dwupostaciowy twierdził, że Pamy są szczelne powątpiewałem ( nie znając jeszcze tego wkładu ) i czas ( oraz użytkownicy ) potwierdził ,że miałem rację

    Wiem ,że nie mieści Ci się w głowie autoryzacja ( instalatorska , żeby nie bylo niedomówień ) bez profitów finansowych , ale zrobiłem ją z innych powodów Efektem ubocznym może już wkrótce będzie opcja podgrzewania wstępnego powietrza zasilającego Reku przez kominek mojego pomysłu w jednej z wspomnianych firm - gdybyś nie wiedział po co , wyjaśniam - ograniczenie czasu działania lub nawet wyeliminowanie grzałek zapobiegających roszeniu.

    Pękające CMA widziałem a nawet testowałem ( te nowe , lepsze też ) więc nie wyciągaj pochopnie wniosków

    Nikt Ci nie karze czytać moich wypocin , tak jak nikt nie zmusi mnie bym szczekał jak całe stado.

    Zawsze możesz udowodnić ,że się mylę - np. że moduły nie pękają i wymyśliłem to sobie

    pzdr.

    ps. nawet z tym psem nieszczekającym nie trafiłeś Obecnie mam kota , który szczeka( podobno cecha tej rasy ) ale nie nazywam go psem
    festina lente

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony