dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 82
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.629 z 1629

Temat: Dom wariatów

  1. #1621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post

    Pali się rewelacyjnie, aż słychać taki gwizd. .
    Mam pytanie skąd kominek pobiera powietrze do spalania? Mam nadzieje że ma swój dedykowany wlot powietrza z zewnątrz budynku.

  2. #1622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Prosty kominek, ładny... Na razie jest w wersji beta, albo i nawet gamma, więc ciągnie z pokoju, ale będzie pobierał z dolotu pod posadzką. Jak mnie Ania zmobilizuje, to... pomyślę o tym.

    Dajcie se spokój z kilowatogodzinami. Co to daje? Nawet se po pysku nie dacie rady dać, więc skończcie ten temat, bo głupio.

  3. #1623
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    ......... Jeszcze nie wiem co zrobić ze zbrojeniem. Miałem na początku projekt garażu na ławach, ze stropem. Potem okazało się, że chcemy go odwrócić o 90st i nieco przesunąć, co spowodowało konieczność uzyskania nowych warunków zabudowy, bo mi ściana frontowa wyszła za szeroka. Ech, ta biurokracja... .....
    Panie Przemek powiedz jak to miałeś dokładnie z tym garażem? Miałeś pozwolenie na budowę dwu etapowe (najpierw dom potem garaż)? czy może osobne? Bo mam podobną sytuację, garaż powiększony i kazali mi nowe PnB robić, nowy wtórnik i kuźwa już wydałem 700 zł, a może nie potrzebnie? Też mam poszerzoną elewację frontową garazu i trochę wydłużony.
    Co do PF to ja mam na garaż płytę 7,5m x 12m o grubości 20cm B25 i zbrojenie góra i dołem fi10 co 18 i 15cm. Za to w domu miałem fi10 z oczkiem 15cm. Niestety takie liczby im wychodzą w programach....... + dupochron i masz, pustą kieszeń i bunkier na podwórku

    BTW ten kominek i to z takim radaitorem to pewnie w chacie Ci saune zrobi, co ?
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 12-03-2018 o 19:39
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #1624
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ano miałem pozwolenie na dom jednorodzinny z budynkiem warsztatowym. Wcześniej wystąpiłem o WZ, które i tak zostały dostosowane do moich oczekiwań, więc równie dobrze można by tam od razu wpisać, że budynek może mieć ścianę frontową w przedziale 5-15m i nie byłoby tyle kłopotu. Tak to już jest - urzędnicy coś robią i od tego wszyscy mamy lepiej...

    PF miała mi dać szybkie wykonanie i ogólną taniość. Mam takie wrażenie, że można by tu było "nieco" zoptymalizować dizajn, żeby wszyscy byli zadowoleni i nic się złego nie stało, a niekoniecznie dowalać tyle stali.

    Na ten moment na prowadzenie w moim wewnątrz-czaszkowym rankingu najlepszych pomysłów na fundament garażu wysunął się taki owąż:
    - wykopię te cholerne ławy, zazbroję i zaleję jak pod chaupą (w piachu łatwo pójdzie),
    - narucham zbrojenie i wyleję ściany jak poprzednio,
    - posadzkę na gotowo zrobi mi ekipa od przemysłówek.

    Wymiary ław i ścian zerżnę z poprzedniego projektu garażu. Ławy 45cm szerokości i 30cm głębokości, ściany fundamentowe 24cm szerokości. Może dam płycej, bo skoro piach... Abo nie - zaleję ściany razem z ławami. Czacha dymi...

    Kominek, tak, dzięki, raz w nim zapaliłem i faktycznie była sauna, choć z tą szybą będzie sprawniej dopalał gaz drzewny. Więc jeszcze więcej ciepła, ale na razie stoi.

  5. #1625

    Domyślnie

    ściankę fundamentową tez będziesz zbroić ?

  6. #1626

    Domyślnie

    ja fundament pod budynek gosp. wylałem razem ławami. Tak samo zrobiłem fund. pod ogrodzenie
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  7. #1627

    Domyślnie

    Witam
    Fundament: ja mam płytę 160m2 (10mx16m) 20 cm, zbrojenie - belka po obwodzie + rozproszone 14 kg dramix na m3 betonu. Projekt Thomas Brinkman, wykonane samodzielnie. Zamieszkany od 1,5 roku pęknięć brak.
    Ja fundamenty garażu w grudniu 2016 wylałem i możne za 2-3 tygodnie zacznę murować 7m x 8m będzie można pogrzebać przy jakimś klasyku.
    Samorób pozdrawia samoroba. Też miałem dziennik zakładać, niestety na to sił już brakło.
    Jarek

  8. #1628

    Domyślnie

    Witam!
    Czy możesz Przemku powiedzieć ile na ten sezon grzewczy wpompowałeś kWh w podłogę?
    Jak koszty CWU?

  9. #1629
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Zaraz będzie rok jak Przemek zamilkł.

Strona 82 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony