dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 82
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1629

Temat: Dom wariatów

  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie Dom wariatów

    Witam wszystkich fanów podglądania jak ktoś robi coś, co wydaje się niemożliwie łatwe. Sam jestem takim gościem i lubię oglądać Wheeler Dealers, Extreme Makeover, How it's made, a kiedyś A Car is born,. To wszystko wydaje się takie łatwe...

    Kiedyś zrobiłem remont piętra w domu rodzinnym po godzinach. To były instalacje, szpachle, płytki, podłogi, drzwi, ściany GK, schody, ocieplenie itp. Nie brałem się za murarkę bom się bał, ani za tynki, bo mi się nie chciało. Remont się skończył a ja zostałem z dwiema prawymi rękami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bogut40310x2.jpg
Wyświetleń:	1878
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	249940
    No, może nie było tak boleśnie.

    Postanowiliśmy z żoną wyprowadzić się na swoje. Hmmm... wcześniej zrobiliśmy Błąd Młodego Małżeństwa i wprowadziliśmy się do mojego rodzinnego domu, w którym mieszkała tylko moja mama. Pomimo tego, że mamy wspólne tylko wejście na klatkę schodową okazało się, że to był duży błąd. Młodzi - nie idźcie tą drogą! Mi też tak mówili, ale ja myślałem, że moja rodzina jest inna... nie jest! Idźcie na swoje od razu. My w remont wpakowaliśmy około 100K PLN i teraz trudno będzie to odzyskać.

    Więc (polonistów tu powinno skręcić) zrobimy tak, że wybudujemy se tani dom energooszczędny łamane przez prawie pasywny żeby dużo nie łożyć na utrzymanie, na taniej działce, którą nabyliśmy w okresie kiedy była polderem, a dodatkowo ma to być parterówka, żeby mi było łatwo wyjść na zewnątrz/ pole/ dwór/ podwórko/ podworzec bo jestem mało ruchawy. Do domu mojego wprowadzimy lokatorów i niech robią na nas, a my będziemy sączyć kawę na tarasie...
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 22-03-2014 o 20:41

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a jakieś bliższe informacje?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A tak... bliższe informacje.
    To ma być dom parterowy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacje.jpg
Wyświetleń:	1117
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	249966
    energooszczędny. Izolacje termiczne będą 30cm styropianu w podłodze, 30cm w ścianach i 66cm impregnowanej słomy na stropie. Słoma jest tania i kontrowersyjna, więc w sam raz dla wariatów jak my. Cały dom w projekcie wg OZC ma zapotrzebowanie na energię do CO ~22kWh/m2*rok. Nie jest to co prawda standard pasywny, ale Bóg jeden wie co wyjdzie, a projekt był raczej oszczędnościowy i to OZC jest takie... po bandzie, więc chyba mało dokładne. Zanim skrytykujesz to powiem, że mojemu konstruktorowi nigdy dom się nie zawalił, więc OZC też przeżyję. TB twierdzi, że to jest za bardzo dynamiczne żeby się dało policzyć. Asolt co innego...
    No, ma być taki tani w utrzymaniu. Do tego grzanie prądem w II taryfie i bufor 1000L wody ogrzewany kotłem na drewno, zasilający podłogówkę wodną. Wiem, że puryści wykluczają paliwa stałe w domach energooszczędnych, ale ja mam mieć otwierane okno w kotłowni, mam darmowe drewno i nie jestem taki fałszywy jak oni.
    Mogę jeszcze podać to:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	2472
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	249967
    i to:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	1309
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	249968

    Powiem tylko, że dzisiaj zostały zrobione wykopy pod dom. Garaż będzie robiony później (jak będziemy mieć za dużo pieniędzy), a całość w miarę możliwości zrobię tymi ręcami! Dom wariatów is coming soon!

    Mam już fantastycznie ciekawe zdjęcia ze ściągania humusu. Zamieszczę je jutro, chyba, że uznam, że to nieciekawy pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 21-03-2014 o 21:39

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jesteś u samorobów.
    ładuj zdjęć jak najwięcej.
    Faceci to głównie wzrokowcy i możesz pisać o czymś kilka stron a wystarczyłoby jedno zdj
    Ja sam lubię coś zobaczyć jak ma wyglądać a potem czytać szczegóły.
    Być może kiedyś komuś się przydadzą zdj z naszych budów.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dobra, ale nie mam nic ciekawego.

    Tutaj widać mój wspaniały blaszak z allegretto. Miało być po 59zł/m2, ale zapłaciłem 1550 za garaż 3x5m. Trzeba czytać drobny druk... Do tego blacha, którą chyba da się ciąć nożem kuchennym... ale za te pieniądze trudno o coś pożądnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0655.jpg
Wyświetleń:	1654
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	249978
    Tutaj widać wykop:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0659.jpg
Wyświetleń:	1381
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	249979
    A tu z drugiej strony:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0660.jpg
Wyświetleń:	1316
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	249980

    Całość jak widzicie bardzo ciekawie wygląda i czeka na geodetę, który pojawi się jutro. Wykop jest płytki, bo chcę nawieźć 50cm ziemi na całej działce. W tle widać wał rzeczny na Wisłoce, która jak to rzeka jest świetnym sąsiadem, a to zgromadzenie z białymi samochodami wierci tunel pod jej dnem.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 21-03-2014 o 22:37

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ten blaszak to raczej że jak się rozpada, to idę sobie kawę w suchym miejscu wypić,albo deski zostawić. Kupiłem ostatnio takie coś:

    i takie coś:

    I nawet takie coś:

    I boję się nawet tego ostatniego w tym garażu zostawić. Ale przyda się na jakie deski, krzesła, czajnik elektryczny, strzemiona do zbrojenia i inne duże a mało wartościowe rzeczy, które do mojego zacnego dwunastolatka E46 się nie zmieszczą.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Moja ekipa to me, my beloved, and me precious:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0658.jpg
Wyświetleń:	1618
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	249984

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nadii to rodzeństwa rodzić nie ma kto! Ale na szczęście wyprowadzamy się z tego geriatryka w którym mieszkamy i kolegów jej nie braknie. Potem wiadomo - test nowej sypialni, 9 miesięcy wyczekiwania, rok bez przespanej nocy... Podobno najgorsze pierwsze 18 lat.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aisab
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    niedaleko
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witaj
    Dzieci uwielbiają budowanie....dokup tylko małą taczkę i łopatkę i nie musisz się martwić o dziecko na budowie...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No tego się nie spodziewałem. Zamiast geodety była geodetka!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0663.jpg
Wyświetleń:	1779
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	250031
    Wyciągnęła swoje zabawki, dała mi młot 5kg w łapę i dyrygowała. Teraz mi się łapy trzęsą i nie wiem jak ja ten dom wybuduję skorom taki rzadziak, ale może to tak ma być. Trochę dziwne uczucie.
    BTW: widać jaka ciężka to praca i dlatego musi być dobrze płatna, a co? Półtorej godziny harówki i 4 stówki w kieszeń. Podobno niektórzy płacili więcej.
    Tutaj jest wersja after:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0665.jpg
Wyświetleń:	2087
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	250032
    po prawej stronie widać zadowolonego inwestora, który snuje się po placu. NICE!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Jestem Wam winien kilka wyjaśnień, bo widzę, że nie podałem zbyt wielu konkretów. Sprawy osobiste zostawiam w tyle - było.

    Otóż założenia są takie:
    - dom ma być parterowy, bo to wygodne,
    - dom ma być pasywny albo od bidy energooszczędny, bo to ekonomiczne,
    - dom ma być tani w budowie, bo to tanie,
    - dom z 3 pokojami oprócz salonu, bo jedna sypialnia nasza, jedna Nadii i jeszcze jedna dla pociechy jakiej kolejnej,
    - dom ma być łatwy w budowie, bo chcę sam zrobić co się da,
    - dom ma mieć wysokie piętro, bo będzie stał na działce, która w 2010 roku była pod 1,5m wody (działka była tania, a w międzyczasie wybudowano wały, odblokowano pozwolenia i już jest cacy, a jeszcze jest (było) tanio). No krótko - jest niby bezpiecznie, ale zabezpieczenie nie zaszkodzi. Będę do parterówki chodził po schodach...

    Czyli z tego wychodzi:
    - domek na podwyższeniu,
    - domek kwadratowy, bo najlepszy stosunek A/V dla parterówki,
    - sciany fundamentowe lane w płyty Akro/ Acrow, Acrov, czy jakoś tak, bo to w Mielcu standard, łatwo się robi i dają w cenie betonu,
    - ściany z betonu komórkowego bo to podobno potrafi wymurować nawet małpa, czyli jest szansa, że podołam,
    - strop Terriva, bo to już kiedyś robiłem u kumpla i nie trzeba pełnych szalunków,
    - dach zrobi ekipa chyba, bo trudno samemu operować takimi ciężkimi jak cholera belkami. Się zobaczy.
    - ocieplenie zrobię sam,
    - okna chyba będą typu pakiet szybowy w XPS i do tego ramka udająca prawdziwe okno,
    - instalacje zrobię sam,
    - tynki zrobi ekipa na pewno,
    - posadzki zrobi chyba ekipa,
    - gładzie zrobię sam,
    - płytki, drzwi, podłogi inne wykończenia samemu.

    Wish me luck!

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dzięki!

    W '97 u nas były transmisje z Wrocławia, a nie powódź. No powiem tyle - Niemiec by problemu nie miał, bo by tego nie wybudował. Ale ja Polak, więc niebezpieczeństwu pluję prosto w twarz i się buduje gdzie nie powinienem.

    A tak serio, to powódź u nas była w 2010:
    http://www.youtube.com/watch?feature...gjEJVHiE#t=191
    3:11 widać odciętą kładkę na Wisłoce. Jakieś 600 m w prawo ten wał widać na moich zdjęciach. Wał nie został przelany, tylko wysadzony jakieś 6-8 km wyżej rzeki, czyli na prawo, żeby nie dopuścić do zalania Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Czyli to taki polder polityczno ekonomiczny, a nie naturalny

    Na działkę nawiozę 50cm ziemi, więc schodów będzie 6x15cm=95cm.

    Na dach mam ekipę 6 chłopa, po 250 zł za dniówkę, w 3 dni robią WSZYSTKO (więźba, pokrycie, okucia, obróbki, rynny), czyli 4500zł. Ja mam łatwy dach, więc będę się targował. Może zrobią w 4-ech? Za dach na domu 220 pow. uż, z poddaszem, jaskółkami i basztą (qrwa pałac myślałby kto) wzięli 4800zł i widziałem ten dach - rewelacja!

    Tynki zrobi ekipa, bo to jest masakra samemu. Posadzki chyba też, bo to jest masakra samemu.

    Co to znaczy po styropianie na zewnątrz ciągnij sam?
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 22-03-2014 o 22:43

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Wykończenia nie robiłem, ale robiłem ocieplenie do gruntu tego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0005.jpg
Wyświetleń:	1443
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	250078
    Czasami budzę się w nocy z koszmarem, że mi się rusztowanie pod nogami trzęsie. Mam lęki - nie ukrywam. Ale dałem radę sam, więc parterówka to przedszkole.

  14. #14

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Zaczęło się na dobre.

    Nie zdążyłem w sobotę, więc dzisiaj rano dzwoniłem za prętami na zbrojenie ław. Miły Pan obiecał zadzwonić za 15 minut, więc po 3 godzinach zadzwoniłem jeszcze raz. Miły Pan obiecał zadzwonić za 15 minut... No są jeszcze inne składy ze stalą w Mielcu ale nie chcieli nawet słyszeć o transporcie na dzisiaj, a ceny mają porównywalne, zatem czekałem i tym razem było dużo lepiej. Pan zadzwonił, popytał co i gdzie i zanim wyszedłem z roboty wesoły kierowca już czekał na mnie z rachunkiem. Poczekał chyba z 45 minut, ale był nadal wesoły i przekazał mi kwit. A tam fi 12 po 2750 brutto tona, fi 6 po 3300 brutto tona pocięte na metrowe kawałki. Nieźle! Było tego 660kg a zapłaciłem 1890zł z dowozem i tym cięciem. Można taniej, ale to ekspress.

    Popatrzyłem na pogodę i pojechałem do domu. Trzeba się było przebrać, zjeść coś... jak normalni ludzie odłożyć wszystko na jutro, bo leje jak z cebra. Po co od razu sąsiadom pokazywać, że się wariaci budują? Dojechałem do domu, a tu dzwoni teściu, że będzie na 16:00 pomóc. Mówię mu że bez sensu, że leje, ale ten nic tylko przyjedzie i koniec. Spoko! Pomyślałem, że skoro mam blaszaka i pręty, to sobie zbijemy przyrząd do gięcia i porobimy strzemiona... ale nie! Zajeżdżam, a tu teściu pierwszą ławę kończy kopać... przemoczony do suchej nitki. Nie chciał się dać przekonać, żeby to zostawić więc musiałem mu pomóc. Spoko. Skończyliśmy i powiedział mi, że jest przemoczony do suchej nitki i jedzie do domu, bo się rozchoruje. A myślałem, że to ja jestem wariatem...

    Zostałem więc sam, skręciłem sobie w tym blaszaku blacik do gięcia prętów, wbiłem 2 kołki w ziemię i pozbijałem taki mini stolik. Potem porobiłem w środku 3 szubienice do wiązania zbrojenia. Garaż ma 5m, więc obracając z dwóch stron można skręcić praktycznie całą belkę 12m, a mam mieć takich 6, plus jakieś krótkie odcinki. Jakby jutro padało, to będę miał co robić. Potem powbijałem kilka gwozdyków i pogiąłem coś ponad 100 strzemion. Wszystkich na ławy będzie około 300, więc to jest już jakiś początek.

    Przeliczyłem te zbrojenia. Na rachunku 300 sztuk waży 60kg i kosztuje 198 zł. Do tego gięcie (około 2 godziny mojej roboty), więc wychodzi po 0,66zł za strzemiono 20x25cm. Oszczędność 100zł - wychodzi po 50zł/godzinę, więc chyba można uznać.

    Jutro będą zdjęcia jak coś więcej wykopiemy, bo na razie nie ma czego podziwiać.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Tego kopania jest na 2-3 godziny samemu - w piasku, tylko takim brudnym. Na jutro pogodynka pokazuje chłodno i sucho:
    http://www.meteoprog.pl/pl/meteograms/Mielec/
    niech se robi co chce - kopać potrafi. A bobcatów nie widziałem. Są 3CX-y ale teściu tańszy i dokładniejszy.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Spoko, spoko - ten gość lubi bezsensowną robotę i skoki narciarskie. Nawet sensowna robota mu nie przeszkadza! Ale jakby miał siedzieć i komuś głowę zawracać, to woli iść zboże plewić... każdy wiek ma swoje prawa.

  18. #18

    Domyślnie

    Uważaj bo jak te posty przeczyta to skończy się darmowa siłą robocza

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Tato to jest równy chłop - pomoże, doradzi, wódkę wypije. Dobra już koniec. Jutro będzie lepiej.

  20. #20

    Domyślnie

    Nie dopuści ,,taty'' do kompa i tyle

Strona 1 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony